Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatal cicámnak iszonyatos szájszaga van. Van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

Fiatal cicámnak iszonyatos szájszaga van. Van valakinek hasonló tapasztalata? (beszélgetős fórum)


25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2011. nov. 30. 10:06
Gratula! :)
2011. nov. 29. 10:41
Lecseréltük a Whiskast és idáig minden rendben!
2011. nov. 22. 20:59
Most látom, eltaláltam, az agyonreklámozott Whiskas a probléma. Ez a lehető legsilányabb minőségű macskatáp és macskakonzerv. A cicák nagy többsége allergiás reakciókat produkál utána, az állatorvosok egyáltalán nem ajánlják. Vegyél neki normális macsaktápot, mint a Royal Canin, Iams, Hill's, vagy a legújabb csoda, a Nutricat. Nem mindegy, hogy mivel eteted a kis kedvenced. A macskatáp még ha drága, akkor se kerül igazán sokba, hisz egy jó minőségű tápból kevesebbet elég ennie a macsinak, kevesebbet is eszik. Nem lesz beteges se, nem kell annyit a dokinak fizetni. Na és persze tovább fog élni.
2011. nov. 22. 20:52

Ha konzerves vagy zacskós puha kajákkal eteted, főleg ha Whiskas-szal, akkor büdös lesz a szája, pukizni is fog, az is ugyanolyan szagú lesz, sőt, egy idő után még a bundája is ilyen szagú lesz.

Jó minőségű száraz táppal etesd, akkor nem lesz semmilyen szaga.

2011. nov. 22. 17:55
fülgyulladástól is lehet
20. Lencsy
2011. nov. 22. 17:53
Szerintem is próbáljatok meg tápot váltani első körben ..hátha segít ! Én a kutyámnál vettem észre hogy bizonyos konzerv ételek után iszonyatosat pukizik , nincs kizárva hogy egyes cica tápok okozhatnak ilyen szájszagos tünetet ! Mindenképp kérj tanácsot állatorvostól és vegyél algás vitamint ..az nagyon jó ! Elveszi a száj és szőr szagot is !
2011. nov. 22. 16:35
Hát lehet, hogy nem tesz jót neki.
18. 5bfba16667 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. nov. 22. 15:52
De nem lehet hogy ez a whiskas borzalom elnyomja a száraz táp jó minőségét? Amúgy igaza van annak, aki azt mondja, hogy hívd fel az orvost. Itt, látatlanban nem nagyon fogja tudni neked senki sem megmondani. És ha jót szeretnél a macseknak, hagyjátok el a whiskast. Sok sikert!
2011. nov. 22. 15:51
Most hátul láttam mozogni a fogát, nem a leghátsót, előtte és kisegítettem neki, egyből kijött. Lehet, hogy az volt ilyen büdös. Látszatra minden rendben volt azzal is. Most vérzik neki, gondoltam Elmexel bekenem. :)
16. hancsalean (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. nov. 22. 15:49
Nem túl jó illata van, napi 1 tasakot kap belőle. De ezek a tápok általában mind büdösek.:) Mellete önetetőben nagyon jó minőségű száraztápot kap.
2011. nov. 22. 15:49
Szerintem kár találgatni, én ilyenkor, ha bizonytalan vagyok, előtte felhívom az állatorvost, így megspórolom az esetleges odautazás és a fölösleges kezelés költségét. Ha korrekt az állatorvos, akkor úgyis megmondja, hogy vigyed vagy ad valami más tanácsot.
2011. nov. 22. 15:48
1 hónapja van nálunk, előtte 2 alkalommal is féregtelenítették 1 hónapon belül, mielőtt megkaptuk. A székletét minden nap kidobom, sosem láttam benne semmit.
2011. nov. 22. 15:38
Nem lehet, h a táp büdös? Amúgy sem tesz túl jót a macskának a whiskas, lehet, h a gyomrának sem?
12. Agnik1 (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2011. nov. 22. 15:34
Nézze meg állatorvos, lehet kell még féreghajtó a cicádnak... Nálunk Rozi cicának volt borzasztó szájszaga, és kiderült, hogy hiába kapott féreghajtót, kevés volt neki, kellett még, utána rendeződött. Nézesd meg állatorvossal, ő biztosat tud majd mondani.
11. Sly7105 (válaszként erre: 9. - Reno77)
2011. nov. 22. 15:33

Na, ezt most hallom először, hogy ha nincs féregtelenítva, akkor szájszaga lehet a macskának.

Nekem is van egy Brit hatalmas kandúrmacskám. Negyedévente sosem mulasztom el a féregtelenítést.

2011. nov. 22. 15:25
Persze hogy volt féregtelenítve, szobacica.:)
2011. nov. 22. 15:22

Féregtelenítve már volt? Az is okoz szájszagot.

Állatorvos nézze meg!

2011. nov. 22. 15:22
Váltja a fogait, illetve már az utolsót váltotta.
2011. nov. 22. 15:21
Kb. 5-6 hónapos. Nincs fogköve, kitártam a száját, ép mindene, a táp a nedve eledel igen újfajta, Whiskas, de az előzőtől felpuffadt, eregetett.
6. emagdi (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2011. nov. 22. 15:19

ilyen fiatal cicának még nem igen szokott fogköve lenni.


esetleg rossz (törött) foga nincs? bele tudsz nézni a szájába?

2011. nov. 22. 15:18
Azzal szerintem mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni, mert lehet neki ún. aftája, (gennyes kis duzzanatok a szájban) az iszonyatos büdös. De ilyenkor jellemzően nem tud enni, mert fájdalmas.
2011. nov. 22. 15:18
esetleg valami gyomorprobléma? nem kap újfajta tápot?
2011. nov. 22. 15:17

mennyire fiatal?

nem lehet esetleg fogköve?

esetleg rossz foga?

2011. nov. 22. 15:17
Fogváltása végén járunk, 2 napja esett ki a fenti szemfoga, már megjelent előtte az új. 2-3 hete nagyon erős szájszaga lett, én azt hittem szellentget, de konkrétan a szája iszonyatosan kellemetlen szagú.
2011. nov. 22. 15:15
Fiatal cicámnak iszonyatos szájszaga van. Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook