Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
528. MankaPanka (válaszként erre: 527. - Chelsey)
2014. jan. 31. 21:43

Jaj,nem azért tettem fel,csakhogy majd nekem is legyen előtte-utána képem.:)

Nyugi,kb.10 éve már benne vagyok a norbi-update témában,tudom mit,hogyan:)Csak mióta férjhez mentem a lustaság,a kényelem,mozgás nulla...:D

Na de ennek vége.Szerencsére nem sok a felesleg,csak valóban kritikus vagyok nagyon,ahogy írtad,mert tudom milyen voltam ezelőtt.

527. Chelsey (válaszként erre: 526. - MankaPanka)
2014. jan. 31. 20:57

Igazából nem a súlyoddal van alapvetően baj. Lehetnél akár 60 kiló is, de sokkal több izommal a mostaninál, akkor jóval vékonyabb is lennél. Szerintem most sem tragikus a helyzet, csak nyilván kritikus vagy magaddal és szeretnél még jobb formában lenni. Ha meg tudod csinálni, miért is ne?! :))

Csak arra vigyázz, hogy nehogy raktározásra állítsd a szervezeted, mert akkor a háj nem igazán csökken, de az izom igen és még rosszabb lesz a helyzet, mint most. De tudod te ezt, csak nehogy elkapjon a gépszíj!

2014. jan. 31. 19:42

Egy jó kis napon vagyok túl ma is.Kaja rendben volt,tornáztam Rékára és utána egy kis extra derékformálás is volt.Megittam eddig kb.2,5 liter vizet minimum,és még egyet biztosan fogok lefekvésig.

Tettem fel képeket arról,hogy most milyen vagyok alakra...hááááát kell még jócskán fogyni.:S

Stagnálok jelenleg.

Szép estét mindenkinek.

525. Chelsey (válaszként erre: 522. - Patapucs)
2014. jan. 31. 16:04
Hogy milyen igazad van, ez eszembe se jutott, de tényleg pont ez a legszembetűnőbb különbség (meg persze a vastagság, ami csalóka is lehet).
2014. jan. 31. 15:08
Na, megsütöttem. Nem rossz, olyan édeskés ízű valami... azért a kedvencem se lesz. Mondjuk, tejföllel, vagy parmezánnal biztos sokkal ízletesebb lehet.
523. patapucs (válaszként erre: 520. - Mazsinka)
2014. jan. 31. 14:57
Nálunk fehérrépának hívja anyu is. :-)
522. patapucs (válaszként erre: 519. - Chelsey)
2014. jan. 31. 14:52

Igen, ez így van. :-)

Tulajdonképp a legegyszerűbben úgy lehet eldönteni, hogy melyik-melyik, hogy azt a részt megnézzük, ahol a szára kezdődik.

A paszternáknak beeső ez a része, míg a fehérrépának kissé csúcsosan nő.

2014. jan. 31. 14:52
Rengeteget kaptam a nagymamámtól, eddig a levesekbe beletettem, se nem osztott, se nem szorzott nálam, hogy benne van. Talán most elfogy, ha beválik ez a "paleo lángos". Gondolom, azért parmezánnal jobban csúszna... de hát...az most nincs.
520. Mazsinka (válaszként erre: 519. - Chelsey)
2014. jan. 31. 14:50
Én semmit se hívok fehérrépának, nálam a petrezselyemgyökér az petrezselyemgyökér, és az nem egyenlő a paszternákkal/pasztinákkal.
519. Chelsey (válaszként erre: 518. - Chelsey)
2014. jan. 31. 14:40

A félreértésre az ad okot, hogy sokan hívják fehérrépának a petrezselyemgyökeret, míg mások meg a paszternákot titulálják fehérrépának.

De két különböző dologról van szó.

518. Chelsey (válaszként erre: 516. - Mazsinka)
2014. jan. 31. 14:38
A petrezselyem gyökerét szokták mindenféle levesekbe tenni, az sokkal aromásabb és lényegesen kevesebb benne a cukor. A pasztinák/paszternák stb. néven elhíresült zöldség sokkal vaskosabb és kevésbé aromás, annál édesebb.
517. patapucs (válaszként erre: 513. - Patapucs)
2014. jan. 31. 14:35

Találtam egy jó kenyérlángost, azt a jövő héten meg is fogom csinálni a barátomnak. :-)

Imádja az ilyesmit, de a cukra miatt már vagy 2 éve nem evett.

2014. jan. 31. 14:34
Bablevesbe szokták tenni. Én húslevesbe is teszem, nem vettem észre, hogy ehetetlen lenne az íze tőle. Egyébként a wiki szerint ez a fehérrépa. No, nem tudom.
515. patapucs (válaszként erre: 514. - Chelsey)
2014. jan. 31. 14:34

Tényleg??

Hogyan csináltad?

514. Chelsey (válaszként erre: 513. - Patapucs)
2014. jan. 31. 14:30
Húslevesbe nem jó, de hússal együtt sütve, nagyon finom :)
513. patapucs (válaszként erre: 512. - Mazsinka)
2014. jan. 31. 14:28

Jaaaj, tudom melyik az.

Attól lesz borzalmas a húsleves (az első levesemmel megjártam, fehér répa helyett olyat vettem).


Na majd mesélj, hogy miylen lett! :-)


Köszi, a weboldalt megnézem, hátha én is találok olyat, amit vasárnap meg tudnék csinálni.

512. Mazsinka (válaszként erre: 511. - Patapucs)
2014. jan. 31. 14:18
Hááát...olyan, mint a petrezselyem gyökere, csak vastagabb, édesebb. Nem édesburgonya, nem is tök. Elvileg a zellerfélék családjába tartozik. Az eredeti recept petrezselyemgyökeret ír, de a kommentek közt szerepel, hogy ezzel is jó, s nekem épp ez volt itthon. A paleohedonistaknak.blogspot.com oldalról származik. Nem mentettem el a receptet, úgyhogy az arányokat nem tudom, én is csak találomra csinálom. Egyelőre nem tudom, mi sül ki belőle, úgyhogy ez nem a reklám helye. :)
511. patapucs (válaszként erre: 510. - Mazsinka)
2014. jan. 31. 14:10

Helló!



Köszi szépen, ki fogom próbálni. :-)

A paszternák mi? Édesburgonya vagy vmilyen tök?

Melyik oldalon láttad? :-)

2014. jan. 31. 14:02

Patapucs! Múltkor kerestél diétás süti receptet, egyszerűt. Íme egy, ma sütöttem: mákos muffin. 20 deka darált mákhoz adtam még tíz deka kókuszlisztet, kis vajat, fél csomag sütőport, egy reszelt almát, egy pépes banánt, édesítőszert és 2 deci vizet kb., plusz három tojást. Összekutyultam, és kisütöttem. Gluténmentes, hozzáadott cukrot nem tartalmaz. 12 szép muffin lett belőle. Nem vagyok nagy mák rajongó, sőt semmilyen, de meglepően jó lett. Kettőt ettem reggelire, még mindig nem vagyok éhes.


Az ebédemet egy paleo oldalról ihlettem. Két nagy paszternákot megfőztem sós vízben, botmixerrel összetörtem, majd fokhagymát teszek bele és tojást, végül kisütöm. Paleo lángos néven fut az egyik oldalon, parmezánnal eszik, amit én elhagyok. Kíváncsi vagyok, milyen lesz az íze.

509. Chelsey (válaszként erre: 508. - MankaPanka)
2014. jan. 31. 08:14
Szinte biztosan nem, hacsak nem minimális zsírfogyásról és izomnövekedésről beszélünk. Nagyon nehéz izmot építeni, főleg nőknek, akik nem is igazán terhelik meg olyan mértékben az izmaikat, ráadásul a genetikailag raktározásra vagyunk "tervezve".
508. MankaPanka (válaszként erre: 507. - 408020f45e)
2014. jan. 30. 19:33

Általánosítottam,hogy ez a jellemző.Meg az,hogy ennyi kiló legyél,vonj le 110-et a magasságból,mert úgy leszel csinos,meg a szokásos dolgok.Ezért írtam ezt a 160/60-at példának,mert bizony én annyi vagyok kb.és egyáltalán nem vékony.

Igen,az izomszerkezet sűrűbb,mint a zsíros kötőszövet,így aki elkezd edzeni,fogyózni,lehet,hogy egy kéthónapos kúra alatt ugyanannyi kiló lesz,csak izomban.:)

507. 408020f45e (válaszként erre: 504. - MankaPanka)
2014. jan. 30. 19:15

Ugye nem mond komolyan, hogy egy 160/60-as molett?!

Lehet aránytalan testalkatú, pocakos vékony combú, vagy kerekfenekű vékonyderekú, de a súlya alapján nem molett. Szerintem!

Egyébként én egy ideje azt mondom, hogy ott egye meg a fene a mérleget, mutasson amit akar! Én inkább a megfelelő zsír-izom eloszlásra törekszem.

Ha csak a kilókat nézném, akkor egy csupa izom sportoló is lehet, hogy a túlsúlyos kategóriába esne.

506. Chelsey (válaszként erre: 504. - MankaPanka)
2014. jan. 30. 18:28

Egy kiló izom pont ugyanolyan nehéz, mint egy kiló zsír ;-)


Valószínűleg arra gondoltál, hogy adott súlyú izom kevesebb helyet foglal el, mint ugyanolyan súlyú zsírréteg...

505. 5c0313b0fc (válaszként erre: 504. - MankaPanka)
2014. jan. 30. 17:19

Én az alapadatok közé azt véstem be, hogy hetente mennyit akarok fogyni (a heti fél kg - egy kiló az ajánlott), és az alap-adataim alapján bevéste, hogy ha jól emlékszem, kb 900 - 1000 kcal elfogyasztását. Mivel a szervezet egészséges működéséhez a napi 1200 kcal bevitele szükséges, ezért ezt az értéket oda te magad is beírhatod, vgyis felülírtam az általa kiszámolt kcal értéket.


Persze megértelek, olyan nincs, hogy mindenki ugyanazt a valamit szeresse, vagy mindenkinek ugyanaz a valami adja a legnagyobb segítséget. Nekem sokat segít, mert így már tudom, hogy max. pár főtt-tojás fog beleférni a mai vacsorámba, vagy még rá kell dolgoznom az itthoni tornámra, hogy emelkedjen a napi keretem! :)))

2014. jan. 30. 17:02

Ránéztem,de nem igazodok ki rajta.10 kilót akarok fogyni,be is állítottam,hogy március 31-ig menjen le ez a 10 kiló.Erre kiadta,hogy akkor napi 369 kalóriát ehetek...

Nem az én világom ez a méricskélés,számolgatás,főleg azért,mert a testsúly sosem mérvadó.Nekem azt hozta ki pl.,hogy a normál tartományban vagyok most is.Nem is mértem magam sosem fanatikusan,hiszen az nem látszik hány kiló vagyok,a centik viszont igen.

Egy 160 centis 60 kilós nő,így leírva molettnek tűnik,de lehet,hogy a dereka csak 60cm.-es,mert sportol.Az izom 12szer nehezebb a zsírnál.Ha valaki elkezd edzeni,fogyózni,lehet,hogy többet mutat a mérleg...

503. 5c0313b0fc (válaszként erre: 502. - MankaPanka)
2014. jan. 30. 16:38

Én a KalóriaBázisba regisztáltam, az kiszámolta az adataim alapján,hogy heti 0,5 kg-os fogyáshoz naponta mennyi kcal-t ehetek, ez hogyan oszlik fehérje-ch-zsír összetételben.

Ebéd után, vagy a délutáni uzsi után felvésem, hogy napközben miből mennyit ettem (mert a kis konyhamérlegen szigorúan mérem a dkg-ot), és akkor már azt is mutatja, hogy a nap folyamán még mennyi kcalt, fehérjét-ch-zsír ami még belefér. Ha felvésem azt is (benne van egy progi), hogy milyen testmozgást végeztem, akkor már azt is belekalkulálja.


És persze bármikor vissza tudom nézni, hogy melyik nap miket ettem, stb. stb. Nem tudom ismered-e a KalóriaBázist, vagy még nem próbáltad????

2014. jan. 30. 15:36

Én most egy kis jegyzetfüzetbe vezetem,hogy mit eszek egy nap és mennyit mozgok.

Sajnos a reggeli nálam is kimarad sokszor.

Rájöttem arra is,hogy már nem 5-6 évvel ezelőtt van,amikor napi fél órát mentem gyalog a melóba,ugyanúgy gyalog haza,ott 9 órát szaladgáltam,még mellette tornáztam,így persze,hogy nem volt baj ebédre sem a bőségesebb szénhidrátos kaja.Ma már nem jó így,mert ülőmunkám van,sok szabadidőm,amit nem hasznosan töltök,így nem lesz jó.Most éppen azon dolgozom,hogy erre kitapasztaljak valami szuper összhangot.

501. 5c0313b0fc (válaszként erre: 500. - MankaPanka)
2014. jan. 30. 15:20

Valahogy én is ezt igyekszem, hogy max. délig egyek ch-s kaját, és délután + vacsira azokból nem. Inkább hús vagy tojás, túró, hasonló. Persze nem megy minden nap. Előfordul, hogy a túrógombócot eszem meg vacsira, amiben (egy vacsinál) cca 7,5-8,0 dkg. gríz van (nyersen lemérve) és azt kavartam a 12,5 dkg túróhoz!


Nálam inkább ott a gubanc, hogy még mindig nem sikerült ráállnom, hogy reggelizzek, tízóraizzak. Egyszerűen nem jut eszembe, mert nem vagyok éhes! És tudom, hogy valamivel többet is tornázhatnék,

bízom benne, hogy "lesz ez még jobb is"! ahogy mondani szokták! :))))

2014. jan. 30. 15:09
persze emellett rengeteg torna,mármint úgy értem,hogy a semmitevésemhez képest azért heti 5-6x 40-60 percet ugráltam valamelyik aerobik dvd-re.A kedvencem a Béres Alexandra új kihívás,mostanában a jóga,valamint célzottan súlyzózás,de csak pici súlyokkal,hasizom.Régebben futottam is legalább heti 3x 30-40 percet,de abbamaradt,most megint nekiállok,mert az úszógumi ellen csak az a hatásos,és a kevesebb szénhidrát.
2014. jan. 30. 15:03

Igen,annyira fogytam le 61-62-ről,és kb.3 hónap alatt.Csak délelőtt ettem 3ast ,nem mindennap,ha úgy alakult,hogy kaptam anyától egy csokit,vagy egy croissant,de önszántamból sosem vettem 3as kaját,lecseréltem a finomlisztet zabpehelylisztre,a cukrot édesítőre.Volt akkoriban a béres alexandrának zabpehelylisztje,az a kódok szerint is 1-es volt.Ma már azt sem látom sajna sehol.400 ft körül volt.Egy átlagos napi menüm így nézett ki,illetve néz ki most megint:

Reggeli 8-kor: pl.graham kenyér 2-3 darab melegszendvicskrémmel,sajttal,szalámi,kolbász,vajkrém

Ebéd 12 körül:Pl.töltött káposzta rizzsel,rakott krumpli,bolognai,stb.

Uzsonna 15-16 körül:pl.zabpelyhes cukormentes gyümölcsjoghurt,vagy tejbegríz a pehyelyből,ha nem voltam nagyon éhes délután csak egy pohár tej

Vacsora 19 óra körül:tojás,virsli,felvágottak,zöldségek,sültcsirkemell,hal,mozzarella sajt

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook