Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
618. Kantara (válaszként erre: 617. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 10:30

szerintem a neten vannak ezzel foglalkozó oldalak. Én mondjuk nagyon nem érek rá böngészni.

Hát, a naptáramra nem is szoktam rápislantani, csak van itt az asztalon, olykor papírokkal eltakarva, azt se tudom sose, hogy milyen névnap van. :D

mondjuk az égen előbb észreveszem a holdat mint a naptárban. :)

617. 5c0313b0fc (válaszként erre: 616. - Kantara)
2014. febr. 10. 10:24

No én sem az égen levő holdat figyelem, hanem az aszalon levő naptáron látom, hogy péntekre "kész" a telihold!

Egyébként eddig betyárul el voltam tévedve ezekkel a holdállásokkal kapcsolatban: korábban úgy értelmeztem, hogy pl. telehold attól kezdve tart kb. egy hétig, amelyik napon először látom, hogy ott van!

Valaki itt amikor úgy fogalmazott ezzel kapcsolatban, hogy előtte egy héttel kezd nőni, és az adott napra "van kész", utána pedig kezdődik a növetkező holdállásra való változás = szóval, ezek alapján egy héttel hamarabb vannak akkor az egyik holdállásnak a hatásai, mint amit eddig gondoltam. Ha ez valóban így értendő, nem mindegy, hogy melyik hétre figyelem, hogy fogyó hold, és akkor mindent bele!!!, vagy éppen a "növő hold", és jobban figyeljünk oda a kajánkra stb. stb.


Egy valóban hozzáértő azért ha ezen téren eligazítana, (engem is, és azokat is, akik nem annyira járatosak ebben), szóval azt személy szerint nagyon megköszönném!

616. Kantara (válaszként erre: 613. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 10:11
igen, állítólag akkor könnyebb fogyni, meg hajat vágatni is azt hiszem akkor kell. De én sose figyelem a holdat, nem jut eszembe.
615. 5c0313b0fc (válaszként erre: 614. - Maca1111)
2014. febr. 10. 10:05

Szia-szia!

Persze, szeretettel fogadunk magunk között mindenkit! Együtt könnyebb!!

Te a fogyózásnak melyik módját választottad, vagy választod? Csinálod már, vagy ma-holnap kezded?

2014. febr. 10. 09:49
sziasztok! :) én is csatlakozhatok? :) igaz nekem nem -20 hanem -10 a cél, de az szerintem mindegy :)
613. 5c0313b0fc (válaszként erre: 612. - Kantara)
2014. febr. 10. 09:48

Azt már korábban is hallottam, hogy műtéteket, veteményezést, permetezést, metszést, hasonlókat a holdálláshoz igazítják.

Pár héttel ezelőtt itt olvastam arról, hogy a hold a fogyás ütemére is kihatással van, és mivel nálam is néhány napja egyhelyben áll a mérlegem, eszembe jutott.

Hát majd odafigyelek még, hogy amikor a fogyó-hold van, akkor mit mutat a mérleg????

612. Kantara (válaszként erre: 611. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 09:37
tényleg? Pedig hallottam már ezt a holdas dolgot is, de mindig elfelejtem, pedig az már feltűnt, hogy változó, hogy milyen könnyű fogyni vagy hízni.
611. 5c0313b0fc (válaszként erre: 610. - Kantara)
2014. febr. 10. 09:31

Kedves egészségedre!

Lemegy az, ha ma-holnap odafigyelsz, akkor nem érkezik "megkötni"! Dobj rá egy lapát = plusz testmozgást, és akkor már biztosan nem okoz gondot!

Most pár napja az enyém is áll, éppen ma nézem, hogy most "növő hold" van, péntekre kész a "telihold", ilyenkor azért vigyázni kell, mert állítólag a kilóink is valahol követik ezt a ritmust.

610. Kantara (válaszként erre: 609. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 08:55

hát hétvégén ritkán és keveset. :D

annyi dolog volt odahaza szokás szerint, hogy a neten csak javarészt olvasgatás volt.

Hú, nem is mértem magam, de sztem felesleges, mostanában ácsorog. Meg rosszalkodtam, csináltam egy hatalmas tál gyümisalit este és megettem az egészet. Hát azért a gyümi estére nem éppen fogyókúrás.

2014. febr. 9. 08:37
Szevasztok! Nincs itt senki???
2014. febr. 8. 08:35
Szevasztok, jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2014. febr. 7. 20:51

Sziasztok! Nem vesztem el, vagyok, csak millióféle más dolog foglal le. Igyekszem olvasgatni amit írtok, de nagyon kevés az időm írni.

Mindenkinek kitartást!:)))

606. Kantara (válaszként erre: 604. - MankaPanka)
2014. febr. 7. 16:22
én is pont most kaptam, de még nem álltam neki. belenéztem, tetszik.
605. Chelsey (válaszként erre: 604. - MankaPanka)
2014. febr. 7. 15:01

JM tényleg nagyon jó :)

Mondjuk most éppen esélyem sincs egyik edzését se megcsinálni, mert lesántultam. Kész kabaré, hogy ebben az évben mindig volt valami, ami áthúzta a nagy terveimet. Úgy döntöttem, nem tervezgetek tovább. Amint lábra állok megyek és edzek az első helyen, ami éppen nyitva van, amikor én arra járok!

2014. febr. 7. 14:52

Én most még elszántabb vagyok,mint eddig,ugyanis csináltam egy hét után ismét képet,és komolyan látszik a változás.Fel is tettem.Megpróbáltam ugyanott,ugyanúgy beállni,még a ruha is ugyanaz.

Tegnaptól elkezdtem egy új edzést. Jillian Michaels,napi 30 perces,30 napos tornáját.Állítólag az alakot átalakítja...Őrült izomlázam van így az első nap után,de jó lesz.

603. Kantara (válaszként erre: 600. - Gaben63)
2014. febr. 7. 12:25
én sem javasolnám ezt a módját a fogyásnak.
602. MankaPanka (válaszként erre: 600. - Gaben63)
2014. febr. 7. 12:09

Sok sikert,de nem hiszem,hogy tartós lesz.Ha lemegy egyáltalán...Ilyen kevés étel mellett csak izmot és fehérjét vesztesz,és a keveset pedig még jobban raktározza a szervezet,hiszen megijed,hogy nincs több.A jól működő anyagcseréhez,és fogyáshoz 3-5 óránként enni kel valami jól megválasztott ételt.

Arról nem is beszélve,hogy életed végéig nem fogsz csak reggelin és vacsorán élni.Ha abbahagyod,visszajön minden kamatostól.

601. Mazsinka (válaszként erre: 600. - Gaben63)
2014. febr. 7. 12:03
A lehető legrosszabb, amit csinálhatsz.
600. Gaben63
2014. febr. 7. 11:56
Hajrá, nekem 10 kilót kellene leadnom, napi egy reggelivel és egy 7 órai vacsorával próbálkozok :)
599. Kantara (válaszként erre: 598. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 11:51

Én is hökkentem a piacon mikor a 600 forintos karfiolnál azt mondja az árus hogy mert ez minőség. Hát akkor szíveskedjen tovább gyönyörködni benne én meg keresek olcsóbbat.

Nem könnyű a falusi élet egyáltalán, regeteg munka, a rózsákban mikor pompáznak, nem is gyönyörködünk, mert estig hátul babrálunk a kertben. De valahogy mégsem sírom vissza a panelos életemet, mikor csak akkor láttam az ég egy szeletét, ha felfelé néztem függőlegesen, akkor is csak egy kockát belőle, mindenki rohant, ideges volt. A kertben meg akármennyire is elfáradok, mégis feltöltődöm.

na, de ez végülis egy kis off, fogyástól elkanyarodván.

598. 5c0313b0fc (válaszként erre: 597. - Kantara)
2014. febr. 7. 11:15

Kb. 30 éve élek panelban, azóta vásárolok mindent üzletben-zöldségesben. És még a piaci árus is megnézi előtte a szomszéd boltban a zöldség-árakat, és 1.- Ft-tal adja olcsóbban, ha alkudni akarok, akkor elküld (vagy a francba), de volt, hogy ajánlotta az üzletben való vásárlást! !!


Azelőtt én is kertes házban laktam, és imádtam, hogy meló után este elbogarásztam a kiskertben, gyomot írtottam, kapálgattam, locsoltam és gyönyörködtem a veteményesben, stb. stb. Még az íze is jobb annak, amiben a saját munkám is benne van!! :)))

597. Kantara (válaszként erre: 596. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 11:09
felénk van lehetőség a locsolómérő felszerelésére, azt a mennyiséget visszavonják a főmérőből, ezt pedig csatorna nélkül számlázzák.Akinek meg nincs, nyári időszakra kap 10% csatornadíjkedvezményt. Szerintem mindenhol van ilyen lehetőség. Hát ha nem tévedek. PErsze így is drága. Nálunk sok helyen van fúrt kút. Arról öntözünk. Persze ez falu, itt nincsen panel. Sajnos nagyon megváltozott az a normális dolog, hogy a vidék termelt, eltartotta a várost is. Ma már a vidékre költözők nagy része a nyugalomért megy, füvesít és megveszi a boltban ami kell neki. PEdig nem ez a normális... mi azért költöztünk falura a panelból, hogy a nyugi mellett legyen gyümölcs, zöldség. Permetlen. Sok munka van vele, de az élet erről szól. Megéri. Amíg panelban laktunk, nem jutottunk egyről a kettőre. Mindig ki kellett centiznem a fillért is. Elcseréltük, ma már mindenféle dolog van az asztalon, ami azelőtt nem. Tudom, nem mehet mindenki falura.
596. 5c0313b0fc (válaszként erre: 595. - Kantara)
2014. febr. 7. 10:49

Ma már ez sem állja meg a helyét. Még a 70-es, 80-as években igaz volt. A vízdíj olyan mértékben emelkedett, hogy azt már nem lehet bírni, különösképpen: kb. a rendszerváltás után nem sokkal mondták azt a vízművek, hogy amennyi ivóvíz minőségű vizet elhasználunk, ugyanannyit engedünk bele a szennyvíz csatornába is, tehát azt a mennyiséget azon a címen is leszámlázza mindenkinek. És nem érdekli, hogy locsolásra használja, akkor is fizessen utána csatorna-díjat is.


Másrészt a mi városunkban is egész lakótelepek épültek panelból, a lakosságnak közel egynegyede él ilyen lakásokban, kerteknek nyoma sincs!

595. Kantara
2014. febr. 7. 10:11
a vidék viszont előnyben van, a családi házas övezet, hogy meg tudja termelni magának.
594. Kantara (válaszként erre: 593. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 7. 10:10
ezt aláírom, a pesti piac sokkal olcsóbb, mint egy-két vidéki, épp múltkor bosszankodtam, hogy pont azért mentünk be a piacra, hogy ott majd olcsón bevásárolok. Drágább volt, mint a multi, és őstermelőt alig látni, csak viszonteladókat. Általánosságban, hasonlításképpen azért én akkoris úgy látom, hogy a paleotáplálkozás nem drágább, mint a hagyományos. Ha meg gluténmentes kenyeret eszel, gluténmentes készterméket veszel, akkor meg az a drágább.
593. 5c0313b0fc (válaszként erre: 591. - Kantara)
2014. febr. 7. 09:10

Az árakról ne beszéljünk, mert bizony nagy különbségek vannak az ország különböző részein az árak között.

Hiába érzik úgy akik Pesten laknak, hogy ott drága az élet. Itt az ország eldugott részén (látva a tv-reklámokban levő árakat) bizony sokszor azt látjuk, hogy mi sokkal drágábban vesszük ugyanazokat a termékeket, mint Pesten.

Több az üzlet, több a konkurencia, míg itt egy kistelepülésen 1-2 és ha még össze is beszélnek, a vevőnek nem marad más, vagy megveszi, vagy nem eszi!!!! És ez igaz nemcsak a zöldség-gyümölcsre (attól függetlenül, hogy esetleg éppen itt terem, és innét jut Pestre is), de igaz ez a húsfélékre, és szinte mindenre!!!

592. Kantara (válaszként erre: 588. - MankaPanka)
2014. febr. 6. 13:24
na, ezt most olvastam hogy közben rájöttél te is.
591. Kantara (válaszként erre: 587. - MankaPanka)
2014. febr. 6. 13:22

amit nem vesz meg, annak árából átcsoportosítható.

Nem, nem kell jóllakáshoz egy kiló hús, dehogy. Egy családnak igen. De nem egy főre számolva. A titok az benne, hogy ha táplálékot eszel, sokkal de sokkal kevesebb elég. Az üres kalóriák után (tészták) viszont viszonylag hamar megéhezel, és az inzulinszinted is kileng. Lényeg a lényeg, én direkte figyeltem, ugyanannyit költök mint paleoelőtt. De mondjuk erről már született pár bejegyzés blogokon, de tényleg így van. Sőt. Ha az albérletben lakó egyetemista lányom tudja csinálni, gyakornoki keresettel, akkor szerintem kivitelezhető. Gondolj bele, tegyük fel, eszel egy marék töpörtyűt uborkával. Egész délelőttre kitart. 250 ft a töpörtyű, egy fél uborka mondjuk 70. A szendvicset nemtom, de én attól régen sem éreztem jóllakottnak magamat. Vagy még olcsóbbat vegyünk. Szalonnástojás. Hol drága az?

hozzáteszem, átlagjövedelemmel rendelkezem, ami luxus az az, hogy néha veszek mangót, ha akciós, vagy ilyesmi kilengések. De soha nem veszek pl chipset, kólát, ilyenolyan nasit. Ami egyébként sokba kerül és igenis megveszik. NYáron fagyit... én is azt hittem, hogy anyagilag kivitelezhetetlen mikor megláttam mennyi a kókuszzsír ára. 1200 ft-ért veszem, két hónapig elég. De legyen egy. Azelőtt 4-5 l. étolaj elfogyott. Az drágább.

590. Mazsinka (válaszként erre: 587. - MankaPanka)
2014. febr. 6. 13:19
Van benne igazság, de szerintem ebben is a mértékletességen van a hangsúly. Nem az a lényeg, hogy húst egyél hússal reggeltől estig és estétől reggelig. Zöldségekből, gyümölcsökből is meg lehet találni az olcsóbb kategóriásat. Ha pedig már benne vagy, akkor hamar rájössz, milyen kevéssel beéred, milyen hamar jóllaksz, és az meddig kitart. Egy háromtojásos rántotta reggelire, mellé egy alma-nem hiszem, hogy akkora összeg... de ez csak egy példa volt.
589. Mazsinka (válaszként erre: 586. - Kantara)
2014. febr. 6. 13:04
Legutóbb, amikor paleoztam, és vérképet nézettem, akkor nagyon jó eredményeim lettek. A doki rámnézett (volt túlsúlyom), és gúnyosan jegyezte meg, hogy érdekes módon nagyon jó a cukor, koleszterin, vérnyomás, minden. Pedig nem vetettem meg a kolbászt, sonkát, disznóhúst sem. Ha nem eszek kenyeret, tésztát, rizst, cukrot, akkor teljesen kiegyensúlyozottnak érzem magam, csak annyiszor éhezek meg, amennyiszer muszáj, és olyan érzés a gyomromnak mindez, mintha pihenőn lenne. Az első hónapban éhezés nélkül 7 kilót fogytam. Mostanában inkább az egészségmegőrzés lenne a célom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook