Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 6. 12:56
De mondjuk,ha most jobban belegondolok,ez sem kifogás,mert kidobjuk a kenyeret,lisztet,tésztákat,cukrot,olajat,zsírt,vajat,édessége,kekszeket,és helyette csak hús,zöldség,némi gyümölcs marad,akkor majdnem ugyanott vagyunk...
2014. febr. 6. 12:50
Az én véleményem szerint nemcsak az a baj,hogy nincs az embereknek akaratereje lemondani a káros dolgokról.Pénze se nagyon van a magyar embernek sajnos.1 kg színhús,mondjuk csirkemell 1200Ft,a kenyér 200Ft.Vesz inkább mellé egy vajat,kolbászt,mert a kenyér miatt jobban telít,olcsóbban kijött.Ahhoz,hogy csak a hústól a mai ember jól lakjon egy nap,kell napi 1 kg minimum,meg saláta,zöldség mellé.És ez csak egy emberre.Lehet hülyeséget írok,de sokszor a pénztárca is gátolhat egy többtagú családot...
586. Kantara (válaszként erre: 585. - Mazsinka)
2014. febr. 6. 12:29

naigen, én már nem győzködök senkit sem, mondjuk azelőtt sem tettem, mert mindenkinek a maga teste, maga élete. Aztán így -20 kiló múltán, érdeklődésre elmondom hogy ezt és ezt elhagytam az étrendemből. Akkor jön a "hát én kenyér nélkül éhen halnék!!!" ezután pedig... "na de akkor mit eszel?" rövid skicc... aztán maradunk ennyiben.

DE őszintén szólva, amíg a könyveket nem olvastam el és nem értettem meg, hogy miért is van sokminden, én is ugyanígy álltam hozzá. Nem kenyérrel mert azért sosem voltam oda, de légből kapott hülyeségnek gondoltam. Aztán valahoyg megváltozott minden.

585. Mazsinka (válaszként erre: 575. - Kantara)
2014. febr. 6. 12:22
Én is ezt mondom, de "egyesek", akik nem tudnak (na, persze) lemondani róla, általában megmagyarázzák, hogy ez mekkora hülyeség már, és lehet enni kenyeret. Valami nem attól káros, vagy épp nem káros, hogy van-e kedvem lemondani róla. Mellesleg a paleo oldalon rengeteg gyógyulástörténet, pozitív visszajelzés érkezik azoktól, akik kipróbálták, mind lelkesítő, üdítő, kellemes sztori, szeretem elolvasni. Megerősít abban, hogy mifelé kéne jobban orientálódnom az étkezés terén, min finomítsak, változtassak.
584. Kantara (válaszként erre: 578. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 12:20

igen, ezt az étolajat szokták felhozni. Hát és erre mit mondjak? Változik a világ, mindig mást mondtak. Jelenlegi felállás az, hogy az étolaj nem egészséges. Lehet hogy holnap kiderül róla valami más. Mi meg ittlenn nem tudhatjuk. Az biztos, hogy az üzleti érdekek sokmindent mozgatak, van kampány meg ellenkampány. Aki meggyógyul annak az elég magyarázat.

Egyébként sajnos nem csak a mangalica lett kiirtva hanem az alma, szőlő, ja, tehenek, most meg azt hiszem, az akácnak üzentek hadat.

ez tényleg szomorú...

583. Kantara (válaszként erre: 581. - Chelsey)
2014. febr. 6. 12:15

nem? :D

én bele tudnék fulladni.

582. Kantara (válaszként erre: 579. - MankaPanka)
2014. febr. 6. 12:13

le lehet, csak erős a ragaszkodás.

De nem akarok senkit megggyőzni mert mindenkinek szíve joga azt enni, amit szeretne.

Ezt a paleot sajnos sokan félremagyarázzák vagy félreértik, hogy biztos merthogy mit evett az ősember.... nem. Arról van szó, hogy mik azok az anyagok aminek az emésztése vagy lehetetlen vagy annyira megterheli a szervezetet, hogy jobb, ha nem fogyasztjuk. Van, ami elváltozásokat okoz, hosszú távon vagy autoimmun betegségeket. A benzinüzemű autódat nem fogod átszoktatni dieselre, hiába próbálod.

Mivel ebbe az elvegyszeresedő génkezelt világba nőttünk bele, azt hisszük, hogy ez a természetes, amihez hozzá is fog majd szépen szokni a szervezetünk. Nem fog. Épp minap olvastam, hogy évi 70ezer rákos beteget diagnosztizálnak. Azért ezek félelmetes adatok. És ez még csak egy betegség. Azért régen nem volt ennyi beteg. Cukor-szív-autoimmun-pajzsmirigy stb.

Tudom, a fogyás a fórum témája, csak előtte ugye a nem lehetre válaszoltam, hogy de lehet, mert lehet, én is tudtam meg nagyon sokan, de most itt gondolom, nem ez a lényeg. Itt a fogyás van megcélozva a paleoban meg az egészség.

(nem záródik ki itt se)

581. Chelsey
2014. febr. 6. 12:05
Mondjuk az azért elgondolkodtató, hogy sose a natúr hús és zöldségsaláta az, ami beugrik, ha az embernek "ehetnéke" támad, illetve sose ezekből viszi túlzásba az evést :)))
580. 5c0313b0fc (válaszként erre: 579. - MankaPanka)
2014. febr. 6. 11:30

Igen, hogy az ősember mit evett és mit nem evett... gyűjtögette a magvakat is, egy idő után persze rájött, ha megtöri, akkor esetleg könnyebben fogja tudni megenni, ill. a még foggal nem rendelkező kisgyermekek, ill. a már foggal nem rendelkező idősek is tudnak belőle enni :)))


Másrészt, hogy búza az ősember idejében nem volt, és ezért búzalisztből készített cuccokat mi se együnk ... ez a paleo-étkezés szerint fogyózó-, étkező emberek részére adott tanácsok. Kinek-kinek szíve joga az szerint étkezni!

Én személy szerint meg akarom mérsékelt, visszafogott mennyiségben tartani az étrendemben a kenyér- és tésztaféléket.

579. MankaPanka (válaszként erre: 575. - Kantara)
2014. febr. 6. 11:19
Valamilyen szinten én egyetértek...Ha visszamegyünk az őskorba,ott nem volt kenyér,tészta,cukor.Az ember a növényekből,állatok húsából,gyümülcsökből vitte be a szükséges tápanyagot.Ahogy fejlődött a világ,vele együtt fejlődött a technika,mellyel ezeket a dolgokat finomítani lehet.Mivel mi már ide születtünk,ezt szoktuk meg,nem lehet róla teljes mértékben lemondani.Csak alternatívát keresni.
578. 5c0313b0fc (válaszként erre: 575. - Kantara)
2014. febr. 6. 10:30

No kb. ugyanilyeneket mondtak 20 évvel ezelőtt a disznózsírra, csak azért, hogy a multik által behozott étolajat vegyük, és az ólakból irtsuk ki az ősi magyar mangalicákat!!! Meg is tettük!!!


Most közben kiderült, hogy a mangalica zsírja egészségesebb, mint az étolaj, és a külföldiek által drága pénzen idehozott mangalicát esszük, mert nekünk magunknak abból már nincs!!!!


Szóval ez a kenyér- és tésztafélék teljes kitiltása az étrendünkből = igen-igen erősen kétlem a helyességét.

Visszafogott mennyiségben, és valóban, gluténmentes lisztből (= rizslisz, kukorica-liszt, azt hiszem a többinek van glutén-tartalma), vagy más lisztből csökkentett mennyiségben.

577. Kantara (válaszként erre: 576. - Chelsey)
2014. febr. 6. 10:16
fogós kérdés. Nem tudom, őszintén szólva nem ismerem a gluténmentes termékeket, azt gyanítom, hogy a gluténen kívül más is van a gabonákban. Azt hiszem, a lektin, de nem akarok hülyeségeket írni. Mindenesetre, ha gluténmentes lisztből süt kenyeret, vagy gyúr tésztát, biztos hogy ezerszer jobb választás, mint visszatérni a régihez.
576. Chelsey (válaszként erre: 575. - Kantara)
2014. febr. 6. 09:55
Talán a gluténmentesekből moderált mennyiségben lehet fogyasztani ilyen következmények nélkül, ugye?
575. Kantara (válaszként erre: 571. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 09:37
a kenyér- és tésztafélékről nem pár hónapra kell lemondani, hanem örökre. Hisz mennyi bajt okoznak a hízáson kívül. Ízületeket simán tönkrevágják.
574. Chelsey (válaszként erre: 573. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 5. 20:20
Ne haragudj, valahogy elkerülte a figyelmemet vagy kiment a fejemből, hogy nem olyan egyszerű ez neked!
573. 5c0313b0fc (válaszként erre: 572. - Chelsey)
2014. febr. 5. 18:26

Köszi, van már tőle 2 is lementve, Guruljkától kaptam őket. Aranyos vagy, majd amikor már ott tartok, akkor ennek is utána-nézek! (Egyelőre még csak a 3 perc = 300 lépés, ami megy gond nélkül! Az utcán közlekedve ekkor jön az 1-2 perces "kirakatnézés", és utána tudom folytatni!)


Tehát a lakásban is először jó lenne eljutni odáig, hogy minimum 5 perc = 500 lépés gond, és pihenés nélkül menjen bármikor! Ill. a 10 percet akarom bírni gond nélkül a hó végére, akkorra igéri az időjárás előrejelzés a napi 15-16 fok pluszt, rengeteget akarok odalent sétálni, már nagyon unom itt bent a 4 fal között!!

572. Chelsey (válaszként erre: 568. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 5. 18:15
Gitka, ajánlom figyelmedbe a youtube-on Leslie Sansone otthoni sétás edzését!:)
571. 5c0313b0fc (válaszként erre: 569. - MankaPanka)
2014. febr. 5. 17:21

Egyetértek!

Én is azt mondom, hogy nem akarok 2-3 hónap alatt leadni kismillió kg-ot, olyan étrendet akarok kialakítani magamnak, amit aztán akár életem végéig tartani tudok. Tehát nem akarok én sem teljes mértékben lemondani most néhány hónapra lemondani pl. a kenyér- és tésztafélékről, csak a gyors és látványos fogyás érdekében. (Akárhogyan is ironizált itt a múltkoriban "valaki", hogy a heti fél kg-os fogyással akár 20 évbe is beletelik, mire leadom a többleteimet!)


Látom, egyre többen vagyunk, akik ugyanezzel a szemlélettel valóban életmódot akarnak váltani, és nem csak a minél gyorsabb fogyás a céljuk!

Hidd el, menni fog neked is, nekem is, más is van itt, aki ugyanígy csinálja!

Örülök a sikereidnek, én is írom az enyémeket abban a percben, ahogy ismét lesz miről beszámolnom. Addig pedig nap-mint nap erőt merítek a ti sikereitekből!

570. Mazsinka (válaszként erre: 569. - MankaPanka)
2014. febr. 5. 16:22

Nekem is megvolt a napi séta adag, komolyabb tornába egyelőre nem kezdek, de az intenzív séta a friss levegőn kimondottan jót tesz nekem. Később majd futásra szeretném fejleszteni a dolgot.


Ma reggel egy banánt ettem és egy paleo mákmuffint, ebédre csirkemájat, uzsira egy grapefruitot, vacsira meg majd kiötlök valamit. A gyümölcsöket nem hagytam el, mert most inkább az egészséges részét szeretném a diétának kiemelni, nem a gyümölcsmentes, koplalósabbat. Szoktam centrifugálni répát, almát, citromot, sütőtököt, azt iszom. Szeretnék búzafűlét is készíteni, amint be tudok szerezi bio tönkölybúzát. A megmaradt csirkemájból pástétomot csináltam, adalékanyagoktól mentes, 100 százalék csirkemáj, incsifincsi.


Rajtam is látszik már a változás... :) Bár nekem per pillanat a sok zöldség, gyümölcs, husi a mottóm, és inkább jobb szeretnék elhajlani paleo irányba, majd alakul... :)

2014. febr. 5. 16:15

Helló csajszikák !

Mindenkinek gratula,akivel jó dolgok történtek!:)

Én a lehető legjobban vagyok a bőrömben.Köszönhetően az ismételt tornázásnak.Még vannak azért nagy ritkán olyan napok,amikor inkább lustálkodnék,de még sosem gyengültem el,és utána nagyon jó érzés a kellemes fáradtság.Az eredmény már látszik,sőt a férjem is megjegyezte,hogy fogytam,pedig ő aztán mindennap lát.:)

Most ráálltam a heti 6 edzésre,4 nap közepesen intenzív alakformáló fitness,2 nap jóga,1 nap pihi.

Az étkezés is rendben van,tartom a kódokat,de észre sem veszem,hogy most éppen diétás,amit eszek.

Mai menüm pl.reggel egy pufi rizs,kávé,ebédre csináltam hagymás-baconos tepsis krumplit,most ettem egy cukormentes pudingot,nemsoká edzés,este pedig tonhalas spagetti lesz.

Eperbonbon,szia.Üdv közöttünk.Olvass vissza.Én annyit tanácsolok neked,hogy ne fogyókúrázz.A nevében is benne van.Kúra.Egyszer vége lesz.És utána?Örülsz,hogy újra ehetsz,és eszel,és újra meghízol.Jojó-effektus.Vége sosincs.Életmódot kell váltani,olyat,amit örökre bírsz követni,kevesebb szénhidrát,szinte semmi finomított cukor és liszt,rendszeres torna..De persze ez csak az én módszerem,mindenkinél más lehet.De én a rakott krumplit nem cserélném el ebédre húsra és salira.Azt majd este.:)

568. 5c0313b0fc (válaszként erre: 561. - 06e553ed2d)
2014. febr. 5. 15:37

Nem tudom, mekkora lakásban éltek, én panelban lakom, és tegnap este mértem le, hogy a szoba-ajtótól az erkély-ajtóig pontosan 10 lépést tudok megtenni. Azt már korábban lemértem, hogy percenként 100 lépés sebességgel tudok lépkedni. Állítólag ez egy egész jó ütemben való haladásnak felel meg!

Keress a lakásban te is egy akkora helyet hogy kb. ekkora távot minimum meg tudj tenni, és ha nincs időd lemenni a futni, olyankor oda-vissza séta ott!!!! Több mint semmi, és közben azt is hallod, ha a babád a másik helyiségben felébredt! :))))

2014. febr. 5. 15:00
Már rengetegszer próbáltam fogyókúrázni, de sohasem jártam eredménnyel, sajnos. Visszaolvaslak benneteket, hátha megint kedvet kapok fogyókúrázni, már kezdem feladni.
2014. febr. 5. 14:28
Sziasztok! Vègre tudok màr valami jo dolgot is megosztani veletek.Igaz mèg nem fogytam semmit de viszont voltam vèrvètelen a hèten ès ma tudtam meg az eredmènyt.Azt mondta a dokim hogy teljesen egèszsèges vagyok!! Tudjàtok ennek azèrt örülök ennyire mert èvekig rossz volt a vèrkèpem mindig sok volt a gyûlladásom.Most viszont pont jo!! Most aztàn tènyleg mindent bele adok hogy sikerüljön fogynom is!!
565. 06e553ed2d (válaszként erre: 564. - Chelsey)
2014. febr. 5. 13:37

..igy van,a baba eteleket meg kellll kostoni ;),es az elsö mindeg Ö!!!-

Ami nem baj csak jo lenne gyorsan vissza nyerni ÖNMAGAM ;(

Egy hete keztem igazabol neki,majd kiderül,de persze mindeg felborul a rendszer vmi,miatt...

Par het es Ismet irok hogy hol tartok

Köszike a biztatast.


(most megyek es fözök vmi.finomat a picimnek mire felebred:)))-de ne kostaljam meg?vagy hogy ?...;)))VICCCCCCCCC


MINDENKINEK KITARTASSSSSSSSS!

564. Chelsey (válaszként erre: 563. - 06e553ed2d)
2014. febr. 5. 13:26

Az biztos, hogy nagyon neki kell feszülni. Főleg, ha már adtál le ilyen nagy súlyfelesleget. A szervezet emlékszik, hogy kicselezted és talán még nehezebb, mint korábban. Meg ugye az idő haladtával is egyre nehezebb a hormonok miatt. Plusz, gyerek mellett nem tudsz - nem is akarsz - csak magaddal foglalkozni. Szóval sokkal nehezebb fókuszáltnak lenni.


Azért lehetséges, csak meg kell találni a módját és az mindenkinél más és más. Van, akinek nem annyira nehéz, van akinek baromira nehéz. Ez van.

2014. febr. 5. 12:54
..köszi,remelem valahogy most is sikerül,de KUVA nehez es nem akarnak mozdulni a kg!!!
562. Chelsey (válaszként erre: 561. - 06e553ed2d)
2014. febr. 5. 12:46
Ha minden téren maximumot tetted bele, akkor nem csoda, hogy látványos volt az eredmény - bár még így is bravúros a 27 kg.
561. 06e553ed2d (válaszként erre: 534. - Chelsey)
2014. febr. 5. 12:32

Nem veszitettem az izmokbol,bar ezt nem irtam le hogy azert napi szinten 45 perc /torna-tanc/ .mindeg ugyan aban az idöben!EZ FONTOS!

Ill.van kutyam vele minden nap az 1 oras seta ERDÖBEN7dombnak fel -le.Mellete pincer vagyok szoval egesz nap rohangalok... :)


-Most nehezebb lessz mivel itthon vagyok a picivel,seta az baba tempoban es nem az erdöben!,torna max mikor Ö alszik es sajnos nem lehet pontosan tudni hogy mikor fog aludni...


Szoval nem tudom hogy fog most menni....:)))

560. Chelsey (válaszként erre: 559. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 3. 09:57

Nem feltétlenül kell télen kint futni. De, ha csak sétál egyet a fák között, az is nagyon megnyugtató, plusz tisztül a tüdő. Hidegben futás nélkül is sok energiát éget a szervezet, hogy megfelelő hőmérsékleten tartsa magát.


Szóval jól jön az erdős egész évben :)

559. 5c0313b0fc (válaszként erre: 553. - MankaPanka)
2014. febr. 3. 09:10

Szerintem is gyönyörű helyen laksz. Nyáron a sok zöld, madárdal, azon kívül a csend-nyugalom. Én is szívesen futkároznék nyári időben egy olyan helyen. Mondjuk így téli időben, meglehet, hogy szívesebben maradnék a fűtött szobában, de egyébként valóban neked van igazad!!!

Gratula neked is!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook