Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosópor váalsztás. Lidl mosóporok? fórum

Mosópor váalsztás. Lidl mosóporok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jan. 6. 08:42

Én is 20 évig Tomit használtam (minden mástól kiütésesek lettek a gyerekek)


Dosiát próbáltam (anyagi okokból) beleragadt a adagolóba, és nem tetszett a végeredmény.


Azóta én is Maxi tratot használok,meg vagyok vele elégedve, a feketékhez folyékonyat ugyanonnan.

Öblítőt is ugyanonnan, ja és néha ecettel öblítek.

Főleg a zoknikat, és a gépnek se árt.

34. kevian (válaszként erre: 32. - Tücke)
2011. jan. 6. 08:42
?
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2011. jan. 6. 08:39

Én lidlis mosóport használok. LEL-t. welégedett vagyok vele. A ruhák szépek. Az adagolót többször kell tisztitani.

A dosiától, tomitól, stb. minden fehér ruhám beszűrkült, pedig ugyanúgy szét válogatom őket.

32. Tücke (válaszként erre: 16. - Kevian)
2011. jan. 6. 08:39
nekem dobozba volt beleöntve és 1 hét után becsomósodott a mosópor
31. kevian (válaszként erre: 30. - Hajnalfény73)
2011. jan. 6. 08:37

Én is ecetet használtam kb jó fél évig, mosóparfümmel. Újra öblítettem minden, mert már olyan savanyú szagnak éreztem minden ruhánkat. Nem csak én, apa és anyukám is.

Te milyen illóolajat használsz hozzá?

Ja és mikor visszatértem az öblítőhöz, akkor olyan jó puhák lettek a ruháim újból. :)

2011. jan. 6. 08:32
Én a mosóporhoz használok a fehérekhez szódabikarbónát, a színesekhez pedig mosószódát. Öblítőnek pedig ecetet, amihez lehet tenni illóolajat.
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Kevian)
2011. jan. 6. 08:32
Szinesnél nem. ott aktiv oxigént rakok. van amway-esem, az tök jó.
28. kevian (válaszként erre: 20. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 6. 08:27

Nekem bejött a dió, csak hozzá kellett szokni.

Viszont az öblítő helyett a mosóparfüm nem tetszik. Sajnos öblítő illat mániám van. Pedig valószínű az ekcémámat pont az öblítőkben található valamik hozzák elő. Valamit-valamiért.

Én is használok hozzá szódabikarbónát a fehéreknél. Te a színeseknél is?

27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - Homokóra)
2011. jan. 6. 08:22

Hát nem is. Mióta ráleltem erre a nem tom milyen nevűre, én le nem cserélném.

Nincs időm vadászni az akciókat, ezt meg bármikor megveszem, mert ennyi az ára mindig.

26. githaj
2011. jan. 6. 08:20
Próbáld ki melyik jobb a vizedhez. Használtam drágákat is olcsókat is és rájottem hogy a Lidles Maxi semmivel sem rosszabb mint a Persil vagy az Ariel, de nálam nem vált be pl. a Dosia. A dobba rakom a mosóport, mert az enyém még a drágát sem mosta ki az adagolóból.
25. ronka
2011. jan. 6. 08:19

Nekem a Tide a kedvenc mosóporom.Megvagyok elégedve vele szépek a ruháim.Akkor veszem amikor éppen akciós(400ft/kg).

Próbáltam már a Lidl és az Aldi mosóporait is de mindig visszatérek a Tide-hoz mert az mos a legszebben.

24. t.Ili (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 6. 08:19

Dettó így vagyok vele.Nekem is bevált a maxi trat.

Én a colort használom.

Öblítőt viszont egyáltalán nem nem használok,csak pl függönyökhöz,ami a bőrrel nem érintkezik.

2011. jan. 6. 08:15
Folyékony Persil,vagy folyékony biopon..az öblítő pedig Lenor sárga, vagy rózsaszín qvanto..333 ft-ért kaphatóak az öblítők akciósan..nem kell 600 ért megvenni
22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Hajnalfény73)
2011. jan. 6. 08:11

Nem az. Viszont tény, hogy az itthoni boltokban kapható p. és a. nem olyan jó, mint amit a németektől vagy ausztriából hoznak.


De amúgy igen, jellemző, hogy nagy gyártók szállitanak be saját márkás cuccot, sokon meg is lehet találni a gyártót is, és az néha egyezik a nagy márkákkal.

2011. jan. 6. 08:10

Én azt hallottam, nem tudom, hogy mi igaz belőle, hogy pl. a Lild mosópor Ariel, vagy Persil mosópor valójában.

Ahogy sok saját márkás termék az áruházakban, valójában jó minőségű termék, márkás gyártótól.


Én amúgy használom a Lidl-es mosóporokat, folyékony mosószert és elégedett vagyok velük.

20. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Kevian)
2011. jan. 6. 08:10

Ja, értem. Hát fura, én nem tapasztaltam.


A mosódiót próbáltam, de nekem annyira nem jött be, ez az előtte beáztatós dolog.. háát, nekem nyűgös. :( pedig nem volt rossz, de annyit meg nem mostam vele, hogy tapasztalat is legyen igazán.

én most szódabikarbónát teszek még a mosóporba már egy éve kb, igy kevesebb mosópor kell.

19. kevian (válaszként erre: 17. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 6. 08:07

Elhiszem.

Én sem ott találtam.

Dugulásom volt a régi lakásunkban, ezért a mosógép mikor kiengedte a vizet, a kádba gyűjtöttem össze és csak szép lassan tudtam leengedni. Ez mindössze 4-5 alkalommal fordult elő. S a kád alján kb a 3/4-e mosóport találtam meg.

Ja, én is a ruhákra szórtam azt a mosóport.


Kb 1 éve mosódióval mosok, úgyhogy azt meg muszáj vagyok a ruhák közé tenni.

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2011. jan. 6. 08:07
A Lidl folyékonyak jók, én régóta azt használok.
17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Kevian)
2011. jan. 6. 08:03

Hát én a dobba teszem, semmi gond vele, soha egy mosóporpötty sincs a ruhákon, a szineseken sem.

A tartójába én a 12 év alatt, mióta megvan a gépem, nem volt még mosópor.

16. kevian
2011. jan. 6. 07:59
A lidl mosóporai közül én anno a maxi nevűt próbáltam ki. Még 60 fokon mosva sem oldódott fel.
2011. jan. 6. 07:59

Én mióta az eszemet tudom persilt, arielt használtam, néha tomit, silan vagy lenor öblitővel. Mióta háztartást vezetek ezt vettem.

Aztán jött a válság, meg az, hogy 800Ft körül jött ki egy kg mosópor, az öblitő meg 600 egy liter.


Aztán egyszer, kb fél éve vettem a lidl-ös Maxi trat-ot, a lidl-ös öblitővel.

Hát mit mondjak. Semmi különbséget nem érzékeltem. A ruhák ugyan olyan fehérek (kiütést kapok, ha szürkül a ruha, a fehér legyen fehér), az illatuk jó, és tartós, és még puha is.

Szóval én azóta csak azt veszem. Nincs 300ft egy kg mosópor, az öblitő is 300 alatt van literje.

Teljesen meg vagyok elégedve vele, és le nem cserélném a drágábbra.

2011. jan. 6. 07:57
Én a lidlibe a 6kg szoktam venni én teljesen meg vagyok elégedve vele:)Amin egy kicsi makacsabb a folt annak egy kis vanish szappan :)Nekem a persil és az ariel se volt jobb:(Én most megvagyok elégedve vele már lassan több mint 1 éve ezt használom:)A színesekhez pedig folyékont használok:)
2011. jan. 6. 07:55

Minenkinek köszi! Még mindig nehéz a választás! :)

A mostani mosóporunk Tomi,mandula tejes...nem volt vele semmi gondom...drága sem volt(6 kg 2300)

De most szeretnék váltani. Előtte persil volt,de semmi extrát nem vettem észre a Tomival és a Persil-el mosott ruhák között.... :S

12. babli
2011. jan. 6. 07:47
Mi Dosia colort használunk s meg vagyok vele elégedve,citromos az illata s a Tescos fekete s rózsaszín öblítő nálunk is nagyon bevált:-)
2011. jan. 6. 07:45

Ár érték arányt is figyelembe véve mi P-vel kezdődő ersilt használunk. Anyósom mindig csodálkozik hogy milyen szépek a mi ruháink.

A mosópor vásárlása (is) az én feladatom.

10. Tücke (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2011. jan. 6. 07:44
részemről ha olcsó kategórát keresel akkor csakis Tomi tökéletes m,inden ruhához... ha drágább akkor ariel vagy persil... a dosia-t ne vedd meg anyós használja és kegyetlen büdös... a lidlösbe meg ne is gondolkodj én pl allergiás lettem rá hiába használtam mellé öblítőnek lenort
9. 4300750b82 (válaszként erre: 6. - Annácskaa)
2011. jan. 6. 07:42
Erről beszélek, a 9 kg-os felesleges pénzkidobás volt.
2011. jan. 6. 07:41
...igaz,hazudtam,mert el sem használtam az egészet,addig nem bírtam :)
7. 4300750b82 (válaszként erre: 4. - 4300750b82)
2011. jan. 6. 07:40
Bár akinek x forintja van havonta csak mosóporra, az nem vehet x+50-ért, :( sajnos, tehát attól is függ, hogy milyen árfekvést engedhet meg magának.
2011. jan. 6. 07:40
Nekem volt egy nagy 9kilósom egyszer Lidl mosópor,soha többet...alig vártam,hogy elfogyjon,mert ugyanolyan koszosan jöttek ki a fehér zoknik,ahogy beraktam őket csak vizesen ugye!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook