Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép vs. mosogatás? fórum

Mosogatógép vs. mosogatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. jan. 23. 11:22

Mosogatógép. Tisztábbra mosogat (50-60 fokos vizet nem bír a kéz), időt szabadít fel, nem kell hely csöpögtetőnek, ami önmagában ocsmány szerkezet.


Olyan kérdés ez, minthogy kézzel mosni vagy géppel. Ez komolyan kérdés?!

94. pillango2004 (válaszként erre: 90. - Adamer65)
2016. jan. 23. 11:08
Milyen géped van?
2014. ápr. 12. 07:55
ez a te dontesed.
92. ina87
2014. márc. 28. 16:09
mosogatás
2014. márc. 28. 15:31
falatot, vagy nekiállt az ember lánya elmosni,vagy halomba rakta,és most már ilyen gond nincsen.Berakjuk a gépbe a mosatlan edényeket és rend van.
2014. márc. 28. 15:17
Mosogatógép.Soha nem gondoltam,hogy a mosogatógép ilyen tisztára mossa az edényeket.Én nem is akartam ,de mivel a kezem nem birja a vegyszereket és mindig kisebzett,a férjem eldöntötte,hogy veszünk egyet és megvettük. Ez volt 3 éve és most már semmiért a világon nem válnék meg tőle.Túl azon,hogy nem kézzel kell elmosni az edényeket,(amúgy szeretek mosogatni)a legjobb dolog benne,hogy ebéd után,alighohy lenyeltük az utolsó
89. kámea
2014. márc. 1. 01:59
Is-is. Ha kevés van elmosom, ha sokan vagyunk,sok edény jön össze, akkor a gép. A poharakat nagyon szépe, csillogóra mossa.
2014. febr. 28. 21:03
mosogatás
87. Gretaa
2014. febr. 28. 20:52
Mosogatás.
86. pzs28
2009. aug. 27. 07:40

mosogatógépet szeretnék venni. De nem tudok dönteni, hogy bosch vagy whirphool legyen az áldozat. Segítsetek!!!!


köszi

pzs

2009. aug. 21. 22:18
Nekem egy éve van mosogatógépem és imádom. Nincs szennyes edény amióta megvan, mert folyamatosan abba pakolom a koszos edényt és ha megtelik egyszerűen elindítom. Sok időt és ha jól utánaszámolok pénzt is megtakarítok vele.
84. 3a92f8d690 (válaszként erre: 80. - Pupákné)
2009. aug. 21. 22:17
eggyetértek veled én is így csinálom:-)
2009. aug. 21. 22:13
Nálunk mind a kettő működik,mert ha sütök több félét mindig van egy rakás kézzel mosogatni való!
2009. aug. 21. 22:11
Szerintem a mosógatógép
2009. aug. 21. 21:48
mindenképp a mosogatógép, egy volt ami meg győzött mellette, még pedig az, hogy akár 70 fokon is tud mosogatni, én pedig kézzel erre képtelen lennék
2009. aug. 10. 21:48
Nekem van és nyugodtan állítom, hogy egy szuper dolog. Rengeteg időt meg lehet vele spórolni. Én azt mondom, hogy ha esetleg egy kicsit többe is kerül bőven megéri (nekem). Nincs annál jobb mint ebéd vagy/és vacsora után csak bele pakolod a mosogatni valót, letörlöd a konyhaasztalt, elindítod a gépet és te elvonulsz esetleg más hasznos teendőd után vagy uram bocsá tévét nézni, pihenni s a konyhában gyönyörű rend van. Én is imádom!!!
2009. aug. 10. 21:30
Én nagyon örülök, hogy van és szeretem is. Naponta egyszer dolgozik is helyettem;) Na, jó azért persze, nem hanyagolom teljesen a mosogatást....ezt azt elöblítek, ha éppen úgy jön ki. De nagy segítség a gép, az biztos!!!! :)))) Imádom!!!!
2009. aug. 10. 17:13

én nem szeretek mosogatni de hát ezt nem szeretni kell hanem megcsinálni, naponta többször is,

kiszámoltuk és nekünk olcsóbb ha veszünk egy mosogatógépet, a mostani vízmelegítőnk havi 3600 ft áramot fogyaszt+ víz, mosogatószer, gumikesztyű, szivacs és az eltöltött időről nem is beszélve

mi most nagyon rajta vagyunk a témán, veszünk egy gépet

2009. aug. 10. 17:08
mosogatás
2009. júl. 18. 12:30

Sziasztok! Én most kaptam egy használt, nem túl új mosogatógépet. (Gorenje GSU 551. Hátha valaki ismeri ezt a típust.) Nincsenek hozzá papírjaim, még soha nem volt mosogatógépem, még nem is használtam sosem. Semmit nem tudok róla. Néztem már neten, de csak német oldalakat találtam, és leírás nuku:(((( Azt látom benne, hogy külön só, külön öblítő, külön zsíroldó(asszem) kell bele....

Mivel gyűlölök mosogatni, ezért lefogadtam, és örülök neki, de nem tudom, hogy egyáltalán mit, hogyan. Próba képpen beindítottam, tettem bele két tányért:D:D És elindítottam az egyik progit. Nem igazán hangos:))))

Segítsetek! :) (Az biztos, hogy 2004 előtti a gép)

75. Ketike
2009. júl. 15. 23:04
Eddig kézzel mosogattam. Hát őszintén nem szeretek mosogatni! Rengeteg időt elvesz. 1 és 3 éves gyermekeim vannak, az ebéd utáni altatást segítség nélkül nem tudom megoldani. Egy ideje ekémás a kezem. Amikor kijön, az szörnyű, s nem kellemes még sima vízben sem kaparászni. Anyukám újja pedig néha be szokott gyulladni, úgyhogy mikor ki van jobb bőrben, az mosogat. Nyaralásunk során másik mosogató szerünk volt, 10 perc múlva, előtört az ekcémám. Rémálom. Ha ez nem is lenne, nem valószínű hogy vennénk, de így veszünk, sok spórolt pénzünk megy rá, de az egészségünk miatt megéri. Csak még dilemmázok milyen, hány terítékes, stb..... Remélem bevállik, sok jót hallottam és olvastam itt is!
74. Fiatal nő (válaszként erre: 73. - Erikpipi)
2009. júl. 6. 19:38
Hát nem tudom, de én kézzel sem fogyasztok sok vizet, sőt. Amekkora egy gép, és az mennyi vizet használ... Szerintem a gép többet visz. Plusz még az áram is...
73. erikpipi (válaszként erre: 71. - Fiatal nő)
2009. júl. 6. 19:29
:DDD Pedig milyen jó is az, amikor vasárnap berakom az ebéd utáni szennyeseket a gépbe.:) Egyébként takarékos, és 5 ezer forinttal kevesebb a vízszámlám.:)))
2009. júl. 6. 19:27
Én kifejezetten nem szeretek (finoman fogalmaztam) mosogatni, de egyelőre nem látom értelmét a gépnek, pedig a helye is megvan. 4 tagú a családunk, de ha vendégek vannak, akkor is kibírom ezt a kis plusz munkát. Nem elhanyagolható a víz, az áram + a tabletta sem.
2009. júl. 6. 19:24
IMÁDOK mosogatni. (kedvenc házimunkáim egyike) Gép nem kell, mert minek, feleslegesen fogyasztja az áramot és még csak szépen sem dolgozik, nem úgy, mint én... :-)
2009. júl. 1. 22:17

Utálok mosogatni, mostmár van gépünk, de sokszor ahhoz sincs kedvem, hogy bepakoljam.

A mosogatásnak annyi előnye volt (számomra), hogy vasárnaponként, amikor ment a Forma 1, addig mosogattam, ameddig vége nem volt a futamnak. Most nem bírom addig húzni a gép bepakolását. :)

2009. jún. 28. 22:31

Utálok mosogatni!!!!!!

Szeretnék........,majd talán 1szer összejön.

2009. jún. 28. 22:22
Én már megszoktam a kézzel való mosogatást, a lányomék még itt laknak, de rövidesen elköltöznek, ketten maradunk, így úgy gondolom, hogy ha eddig megvoltam mosogatógép nélkül, mikor többen voltunk, két személyre nem olyan sok a mosatlan, így nem tervezem a mosogatógép vásárlását.
2009. jún. 28. 19:52
Nekünk van és úgy fest, hogy kevesebb vizet fogyaszt, minhta kézzel mosogatnánk, igaz hogy van mellette áramfogyasztás is, de kibírható, ja és szépen mos. Meglepő, de igaz.
2009. jún. 7. 21:32
Eddig nem vettünk, most már meg azért nem veszünk, mert ketten maradunk rövidesen, s kézzel is eltudok mosogatni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook