Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosódióról milyen tapasztalatok vannak, tesztek hozzá mást, vagy csak önmagába használjátok? fórum

Mosódióról milyen tapasztalatok vannak, tesztek hozzá mást, vagy csak önmagába használjátok? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. máj. 26. 21:52

Olyan mosógélt használok a ruhákhoz, ami érzékeny bőrűeknek, allergiásoknak, ekcémásoknak való. Nincs benne semmi színezék, illatanyag, semmi bőrirritáló dolog. Nem Mo-on élek, ez ott nem kapható. Öblítő helyett ecetet és illóolajat, vagy csak ecetet használok. Ha kintre teregetek, akkor csak ecetet használok, mert az illóolaj illata kint elmegy. Bent teregetve megmarad az illóolaj illata a ruhákon. A kedvencem az édes majoránna.

Nagyon goldolkozom, hogy egy másik féle mosódiót is kipróbálok, hátha csak nem volt szerencsém az elsővel, nem egy jófélét vettem. Pedig eredeti indiai bio mosódió. Meg valamit be kell szereznem a kis rongytasakok helyett, mert az irtóra zavaró.

2014. máj. 26. 21:38

Egyféle mosódiót próbáltam, a fehér ruhákhoz nem vált be még úgy sem, hogy szódabikarbónát adtam hozzá. A ruhák foltosak maradtak. A babámnak mosható pelenkát használok, azok is foltosak maradnak kaki után, ha mosódiót használok. Amiben csak lehet a természetességre törekszem, de nekem nem jött be a mosódió.

Nem tudom ki hányszor tudja használni, de nekem pl max két mosásig elég ugyanaz a dió, utána új kell. Mosogatógépben egyszer tudom csak használni, utána már nem jó. Sajnálom, hogy nem jött be, lehet, hogy kipróbálok a biztonság kedvéért másfélét is, mert nagyon szeretnék valami természetes dolgot használni.

2014. máj. 26. 11:13

Sziasztok!

Látom régi a topic, de még pár hónapja is volt hozzászólás.

Mindenhol úgy írják tegyél X db FÉL mósódióhéjat a kis zsákba. A hangsúly a FÉL-en van, ha van egy kis kerek "egész hélyem akkor az 2 félnek számít? Mert én amit vettem (Dm-ben) , majdnem mind egész, legalább is én annak nézem.


És még 1 kérdés, Ti az illóolajat hová teszitek? Az öblítős rekeszbe csepegtetitek vagy a dobba? Ha ecettel együtt használjátok akkor külön öntögetitek vagy előtte egy kis pohárban összekeveritek?


Előre is köszönöm, ha válaszol valaki :)

46. 8ac08ad781 (válaszként erre: 45. - Lilibeth59)
2014. máj. 1. 11:00
Én is azon gondolkozom, hogy folyékonyat készítek belőle, mert nekem sem tetszik a tudat, hogy öblítés után is benne van a ruhában a mosódiólé.
45. Lilibeth59 (válaszként erre: 44. - Charina22)
2014. febr. 27. 15:26

A mosódióból készíts folyékony mosószert, így csak mosáskor marad a gépben a mosódió, öblítéskor már nem, nem úgy, mint a szemes mosódió.

Lehet kapni folyékony mosódiós mosószert is, de az nagyon drága (legalábbis nekem), érdemes otthon elkészíteni, lehet kihülés után illatosítani 100 %-os illóolajjal, és lehet tartósítani is Kálium szorbáttal és nátrium benzoáttal, ezüstkolloiddal....

Nátrium perkarbonát (fehérítő só) kell, ha fehéret mosol, ill, ha foltos a ruha, be kell áztatni vízben feloldott fehérítő sóval. az öblítőt felejtsd el, többet árt, mint a bolti mosószer, használj inkább ecetet/citromsavat feloldva pár csepp 100 %-os illóval, bár száradás után nem nagyon érződik az illó illata, de a ruháknak olyan igazi tiszta illatuk lesz. Ha mégis szeretnéd, hogy illatosak legyenek a ruháid, használj mosóparfümöt.

2014. febr. 22. 22:02

Sziasztok

En meg uj vagyok itt es a mosodiot en is hasznalom.jelenleg oblitovel hasznalom( nem akartam hogy kidobni a bontatlan oblitot).Mosassal nincs semmi gond viszont miutan kiteregetek a szobaba arad vmi kellemetlen szag.tudnatok valamit javasolni,hogy mit csináljak hogy ne legyen budos az egesz szoba?köszönöm

43. mkriszti81 (válaszként erre: 41. - Edó21)
2012. máj. 4. 16:09

Én elsősorban a kislányom miatt vettem mosódiót, a nem túl koszos babaruhák tisztának is tűntek mindig.

Aztán mikor elkezdett mászni, a koszos térd-részek bizony sötétebbek maradtak egy picit.

Így a saját ruháinkat még mindig sima mosószerrel mosom, a koszosabb gyerekruhákat meg aktív oxigénnel átdörgölöm előtte.


de öblítő helyett mindig parfümöt+ecetet használok, ez bejött

42. mkriszti81 (válaszként erre: 39. - Edó21)
2012. máj. 4. 16:06

nekem is ilyen, a mosóparfümnek ez a lényege, hogy utána nem úsznak a ruhák a nehéz öblítőillatban

és ez a parfüm természetes összetevőkből van, a mosógépedben sem hagy nyomot (mint az öblítő)


de tény, újdonság az öblítők után, meg kell szokni


én pár hónapja használom, már megszoktam, így jó :)

41. Edó21 (válaszként erre: 29. - Xti_)
2012. ápr. 28. 23:23

Talán igazad van. Azért illóolaj a neve, és a m.parfüm 100%-os illóolaj, akkor hogy várnánk tőle, hogy a száraz ruhában ott legyen. Mikor vizes még érezni, de száradás közben elillan az egész, még a nevében is benne van----illó---.

Én is rendeltem mindenből, ami a takarékosabb mosáshoz szükséges, de valahogy úgy érzem, hogy talán ámítás lehet az egész,. Valahol azt olvastam, hogy ha nem is koszosak a ruhák, akkor moshatjuk csak sima vízben is.

40. Edó21
2012. ápr. 28. 23:16
Honnan tudom, hogy egy adott mosódió jó minőségű-e vagy sem? Pl. mondjuk, amit rendeltem. Valahol azt olvastam, hogy az sem mindegy, hogy milyen mosódióval mos az ember.
39. Edó21 (válaszként erre: 38. - Lilibeth59)
2012. ápr. 28. 23:10
Szeretném a segítségedet kérni. Még új vagyok ebben a dologban.Az öblítést úgy csináltam, ahogy máshol olvastam, hogy 1 ev.k. ecet és 10-20 csepp mosóparfüm. Hát mit ne mondjak, csalódtam. Ki se teregettem, pedig jó idő volt, a lakásban lehetett érezni az illatot, de amikor már megszáradtak a ruhák, akkor semmi illatot nem éreztem, csak friss mosott ruha illatot. Te érzed a száraz ruhán a mosóparfüm illatát? Milyet fajtát használsz. A 3. mosásnál már 25 cseppet tettem bele, (10-30 cseppet írtak ahonnan rendeltem) de a szárazon semmi.
38. Lilibeth59 (válaszként erre: 37. - Mkriszti81)
2012. febr. 10. 18:21

Bocsi, hogy csak most írok!


A mosódió egyáltalán nem színezi el a dobot, sőt, szép fényes lesz és marad, ha a dióval mosol. miért is? Mert a mosódió is lágyítja a vizet, ezért nincs vízkőlerakódás. A mosószóda szintén.

Mosóparfümöt én is használok, tapasztalat: mikor kiteregetem a ruhát, akkor még nem nagyon érezni a mosóparfüm illatát, de a száraz ruhán már igen. Ezért is ajánlom, hogy ne használj belőle, csak max. 4-5 cseppet. Én zöldalmát használok, nagyon kellemes illata van a ruháknak.

Az átmosás: Ha 20 %-os az ecet, akkor elég egy liter, ha 10, akkor 2 liter kell.

Mielőtt kiszivattyúzná az első mosóvizet, állítsd le a gépet, egész éjszaka maradjon így, reggel visszakapcsolod, akkor már végig mehet a program.

Öblítés: az ecetet hígítsd vízzel, még jobb, ha mosódió főzettel, mert így nagyon puhák lesznek a ruhák. Példa: kb. 3 ml ecet, 7 ml víz vagy mosódió főzet + 4-5 csepp mosóparfüm.

Ha így mosol, elégedett leszel, meglásd.

Ha még van kérdésed, nyugodtan kérdezz, segítek, ha tudok.

37. mkriszti81 (válaszként erre: 36. - Lilibeth59)
2012. febr. 9. 17:00

A babám szerencsére nem allergiás semmire (9 hós), popsikrémje gyógyszertári, fürdetője rossmannos, arról nem váltanék.

Elsősorban anyagiak miatt váltok a mosásnál, bár félek, hogy fog beválni, azért elég sok negatívumot is olvastam... pl. elszínezi a dobot


eddig nem titok, Ariel + Lenor-t használtam, tökéletesen elégedett voltam vele


most a mosódió mellé mosóparfümöt vettem, persze az illata lutri lesz és azt is olvastam, hogy elillan az illata, száradás után nem is érezni...


Ecettel át szoktam mosni időnként a gépet, de nem szokott kihozni túl sok mindent és a gép ugyanúgy büdös szokott lenni utána (felültöltős), gyanítom a gumis részeiben áll meg a víz, amihez nem férek hozzá, és ott rohad...

90 fokon szoktam a dobba öntött 1 liter ecetet "kimosni". Így jó?


még egy kérdés: olvastam, hogy a mosáskor ecetet kell adni az öblítő adagolójába - mennyit kell?

36. Lilibeth59 (válaszként erre: 35. - Mkriszti81)
2012. febr. 9. 16:20

Ha kisbaba van, akkor csak gratulálni tudok ehhez az életmód váltáshoz!

A kisbabák bőre nagyon érzékeny, őket kell a legjobban megóvni a sok kemikáliától, amit a bolti agyonreklámozott mosószerek és öblítők tartalmaznak.

Ugye, öblítőt sem használsz?

Még egy jótanács: a mosódiós mosás előtt jól tisztítsd ki a mosógépet ecetes vagy citromsavas átmosással! Ezt mindenképpen meg kell csinálni, különben a lerakódott mosószer- és öblítő maradványok rátapadnak a ruhákra, és foltosak lesznek. El fogsz csodálkozni, milyen trutyi jön majd ki a gépedből!

Ha nem tudod, hogy kell, szívesen leírom.


Figyelj arra is oda, hogy mivel fürdeted babócádat, az is nagyon fontos, hogy méreganyag-mentes legyen. A popsikenőcs is, és ha lehet, kerüld a nedves törlőkendőt is, vagy készítsd el magad inkább.

35. mkriszti81 (válaszként erre: 34. - Lilibeth59)
2012. febr. 9. 15:12

Köszi a választ!


Igazából nem foltos, koszos ruháink vannak, csak a hétköznapi viselet, ill. egy kisbabáé. Majd ha ő nagyobb lesz, akkor lesznek foltok, most még nincsenek.

Már leadtam a rendelésem, végülis csak mosódiót és az aktív oxigénes fehérítőt rendeltem, megpróbálom így (mosószóda nélkül), végülis ennek az oxigénes cuccnak is mosószóda az egyik összetevője... :)

34. Lilibeth59 (válaszként erre: 33. - Mkriszti81)
2012. febr. 9. 14:46

A fekete ruhát csak mosódióval mosd, sokáig szép fekete marad a ruha.

Színes ruhát mosódió+mosószóda (a mosószóda nem fakítja a ruhák színét, de ne vidd az adagolást túlzásba).

Fehér mosás: mosódió+mosószóda vagy szódabikarbóna + aktív oxigénes fehérítő só


Ha folt is van a ruhán, azt érdemes előkezelni (pl. áztatás, vagy folttisztító szappannal bedörzsölni a foltot, és úgy szappanostól berakni a többi ruha közé a gépbe.


Ha nem piszkos a ruha, akkor a színeshez is elég a mosódió.

2012. febr. 9. 12:06

Sziasztok!


ha van még itt valaki, most rendelnék először mosódiót, kérdés, hogy mellé ajánlott a mosószóda, a fehérekhez pedig az aktív oxigénes fehérítő - de a mosószódáról azt írják, hogy fakít.. akkor a színesek mellé most vegyek, vagy se?


magyarán: ki mivel mossa a színeseket, ill. a feketéket?

32. Lilibeth59 (válaszként erre: 31. - Xti_)
2012. jan. 4. 19:41

Ez azért már túlzás!

A mosódiónak van egy kis ecetes szaga, de a mosott ruhának már nincs!

A vizet lágyítani kell mosószódával, a fehér ruhánál még szükségeltetik az oxigénes fehérítő só.

Öblítés, ha illatra vágysz, ott a mosóparfüm, vagy illóolaj (100 %-os), vagy a vasaló vízébe is csepegtethetsz belőlük.

Sokaknak bevált, nekem is, így kell használni:


Mit nyújt a mosódió?


- a mosódió megoldás allergiás bőrűek számára

- megoldás a mosási költségek csökkentésére

- megoldás annak, aki környezettudatosan szeretne mosni

- megoldás a mosógépek élethosszának növelésére

- megoldás komposzt készítésére illetve a levéltetvek elleni küzdelemben


A mosódió lényege a diócskák héjában található saponin.


Első alkalommal a növény még ragadós és fényes, majd mosásról mosásra lassan kifogy a szappnatartalma, a mosódióhéj elvékonyodik és száraz lesz.


A szappan minden "hagyományos" mosószer összetevője, azonban a mosódió semmi egyéb adalékot nem tartalmaz, csupán a tisztító szappant.


Ezért a mosódió:


-bőrbarát

-környezetbarát

-pénztárcabarát


Ha illatos ruhákat szeretnénk, használjunk öblítésre 1 dl ecetet vagy citromlevet mosóparfümmel vagy a szokásos öblítőből az eddigi adag felét tegyük a gépbe.


A fehér ruhák mosásánál, hogy megőrizzék színűket, 1-2 kanál sütőport vagy mosószódát, illetve aktív oxigénes fehérítőből 2 evőkanállal kell a mosószer adagolóba tenni. Ezek nálunk mind beszerezhetőek.


A mosódió használata: tegyünk 1 kis vászontasakba vagy régi zokniba 7-8 mosódióhéjat és a dobjuk a csomagot a ruhák közé. Futtassuk végig a mosási programot, a csomag mindvégig a mosógépben maradhat. Az öblítés során, mely hideg vízzel történik, már nem oldódik ki további szappan a csomagból. 40 C fokon 3-szor, magasabb hőmérsékleten 2-szer felhasználható ugyanaz a csomag mosódió. A többszöri használat után ki lehet dobni a héjakat a komposztba vagy a kertbe.


Minőségét korlátlan ideig megőrzi.


TIPP + a használt héjakban még van erő! Egy nagy maroknyit forralj fel 1 liter vízben, ezzel takaríthatsz a lakásban sokféle felületen.


Babaruha mosása mosódióval:


mivel a mosódió nem allergizál, így tökéletes megoldás, ha a babaruhák mosása mosódióval történik.


Ami még nagyon fontos! Csak tiszta mosógépben mossa tisztára a ruhát. A bolti mosószerek, az öblítők szürke, nyálkás, penészes lerakódást képeztek a mosógépünkben, ha ezeket nem távolítjuk el, akkor a mosódió, mosószóda, mosószappan, szódabikarbóna, bórax, illóolaj, mosóparfüm persze hogy nem képes tisztítani a ruhát, Előbb a mosógépet próbáljuk tisztítani.

Ha nem tiszta a gépünk, jön a büdi ruha, ami a mosógépből/mosógépről jön.

Ecettel vagy citromsavval tisztított mosógép tud csak tiszta ruhát mosni, mikor tiszta a gép, akkor tiszta a ruha is.

Ha valaki kőolaj-származékos, mindenféle mérgező anyaggal teli mosóport és öblítőt akar használni, akkor tegye azt.

A környezetünk, egészségünk érdekében próbálkozzon mindenki.

Nem mindegy, hogy a gyermekeink, unokáink érdekében teszünk-e valamit a környezetvédelemért?

Én is sokáig kísérleteztem, mire rájöttem, hogy kell mosni.

Használom a mosódiót, a mosószódát, a mosószappant, a fehérítő sót, a szódabikarbónát, a bóraxot, illóolajat, vagy mosóparfümöt, ecetet, vagy citromsavat.

Mindenki gondoljon bele, szereti a gyeermekét, unokáját? Ha igen, ne használjon méreganyagokkal teli mosószereket, öblítőket, a környezetünk védelme és a saját egészségünk érdekében. Először kicsit bonyolult, aztán adja magát.

Ez nem csak a mosásra vonatkozik, a tisztálkodási, kozmetikai szerekre is. Olvastam egy cikket, miszerint "Tudatosan mérgeznek minket". Amit tartalmaznak a tisztítási, tisztálkodási, kozmetikai szerek, azok mind-mind károsak az egészségünkre, környezetünkre. Miért használjuk mégis? A reklám bűvöletében élünk, elhisszük, hogy minden úgy van, ahogy ígérik nekünk, ha megveszed a terméket.

Emlékezzünk! Régen nem volt, csak egy szappan az egész családnak, vagy még az sem, hanem mosószappan, amivel mostak és mosakodtak is az emberek, hajat is azzal mostak. Nézzük meg az elődeink hajzuhatagait, hol van manapság ilyen szép haj még 50-60 éves korban is?

Bemegyek egy fodrászhoz, idős néni pár szál hajjal, az arca ezer barázda. A fodrász alig tud vele mit kezdeni. Ráfogják a korra, de ez nem igaz, Sem a hajunk, sem a bőrünk idősödése nem indokolja ezt a nagyon ráncos arcot, sem a nagyon kevés pár szál hajat.

Gondolkozzunk....

31. xti_
2012. jan. 4. 18:50
csatlakozom, a mosódióval mosott ruhát én is anyatejes-babakakiszagúnak éreztem.
30. zsizsmizs (válaszként erre: 29. - Xti_)
2012. jan. 2. 08:53
Nem tudom, én éreztem a ruhákon, főleg a vastag pulcsikon. Ha meg mosódióval mosok, akkor egyenesen büdinek érzem a ruhát..... De lehet hogy erre a várandósság is rátesz egy lapáttal, ha a csukott ablak alatt cigizik valaki azt is érzem. :D
29. xti_ (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2012. jan. 2. 01:51
szerintem ez valami pszichés dolog lehet, mert az ecet is, és az illóolaj is: illékony. ami azt jelenti, hogy nem marad benne a ruhában sem az ecetszag, sem pedig az illóolaj finom illata. ha esetleg teregetéskor még érződik is, később egyikből sem marad semmi.
2012. jan. 1. 15:43
Köszi a jó ötleteket,Lányok!
27. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Zsizsmizs)
2012. jan. 1. 12:47

A megszáradt ruhán már nem érezni az ecetszagot, pláne, ha kint lehet szárítani. Ez most nem nagyon megoldható, nem csak az idő, hanem a füst miatt sem. Így marad a benti szárogatás.

Drága az illóolaj, de csak pár csepp kell belőle, nem tudom, mennyit mosol, nekem egy üvegcse kb. 3-4 hónapig elég. Hetente 3x biztos, hogy mosok, van, hogy többször is. Mikor vettem még öblítőt, havonta, vagy 3 hetente biztos kellett vennem, átszámolva, nem drágább az illóolaj.

Mikor mosóparfümöt használok, az még tovább elég, mert az ugye 100 ml-es, az illó pedig 10.

Próbáld még ezt ki: hagyd megszáradni a ruhát, és mikor vasalod, a vasalóba öntött vízbge cseppents 1 csepp illóolajat, vagy rózsavizet 2-3 cseppet.

A ruhák közé a szekrénybe is tehetsz pl. levendula zsákocskát, vagy illatos szappanokat.

Így is jó illata lesz a ruháknak.

Egy biztos, mire a ruha mwgszárad, az ecet szaga is elillan. A ruháknak "csak" friss, tiszta illatuk lesz (mondjuk én ezt is szeretem).

26. zsizsmizs (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2011. dec. 31. 18:07

Hát igen, nekem mindig az jut az eszembe, ha a mosógépet is ennyire tönkreteszi az öblítő, akkor biztos a bőrünknek sem jó. Csak a sima ecetes öblítés nem jött be, hiába indítottam dupla öblítést, akkor is éreztem az ecet szagot. Az illóolaj meg tényleg drága.


Nem nagyon használok bolti kencéket, ha veszek valamit akkor is olyat, ami mentes mindenféle olajszármazéktól meg mesterséges anyagtól. Azóta sokkal szebb a bőröm, és nincs is kiszáradva. :D


Ja, BUÉK!!!!!!

25. Lilibeth59 (válaszként erre: 22. - Zsizsmizs)
2011. dec. 30. 21:58

Egyszerre biztos, hogy nagyobb kiadás, mint egy 100 %-os illóolaj, de hosszabb távon sokkal olcsóbb. 100 ml kb. 1800-2000,-Ft, egy illó 10 ml-es,ha jó minőségű, 800-1000,-Ft, vagy még több.

Nekem egy mosóparfüm kitart kb. 3-4 hónapig. Víz+pici ecet+mosóparfüm, a ruhák puhák diszkréten illatosak.

Én szeretem, ha a ruháknak csak friss "tiszta" illatuk van, de ezt inkább nyáron, mikor ki tudok teregetni, akkor nem is használok semmi illatosítót, nagyon szeretem a ruhák friss tiszta illatát.

Most, hogy bent szárítok, azért jó, ha adok egy kis illatot a ruháknak.

2011. dec. 30. 21:54
Köszönöm,csajok ezt a sok infót.Próbálkozom.:))
23. Lilibeth59 (válaszként erre: 21. - Zsizsmizs)
2011. dec. 30. 21:31

Lehet minden terméket kapni egy helyen,olcsóbb, mint a DM-ben, és a postaköltség is kedvezőbb sokkal, meg lehet beszélni.

Két evőkanál öblítő, az nem kevés, sőt, több, mint kellene! Ne használd, vannak helyette illóolajok, mosóparfümök, ecet, citromsav....

Mivel érzékeny a bőröd, pláne hagyd el az öblítőt!

Nem is hiszed, mennyit árt, a bőrön át felszívódik, allergizál, egészségre ártalmas, a környezetre is káros, ne használd!

Ne használj bolti sampont, tus- vagy habfürdőt, tisztítószereket, hidd el, azok nélkül is tiszták lehetünk, a házunk/lakásunk is tiszta lehet a bolti "kukába sem valók" termékek nélkül.

Gondolj bele, szüleink, nagyszüleink idejében nem volt százféle tisztítószer, mégis tiszta volt a ház, kívülről, belülről. Tiszták voltak, pedig nem volt százféle sampon, tus- vagy habfürdő, folyékony kézmosó szappan stb....

Nagyanyáink derékig érő hajkoronával büszkélkedhettek, az arcuk sem volt még 50-60 évesen sem olyan ráncos, gyűrött, mint most a harmincasoké. Nézd meg a hátad. Ráncos, száraz, érzékeny, nem győzöd kenegetni? Nem! Tudod, miért? Talán azért, mert a hátadra kentél a legkevesebb hidratáló, testápoló krémet. Bőrünk csak egy van, mindegy, hogy hol. Az arcon, a talpunkon, a hátunkon egyformán működik, Ahol agyon van kenceficézve, ott a legproblémásabb.

Próbáld ki ezt: Egyik nap vegyél szódabikarbónás fürdőt, aztán a köv. nap Himalája só fürdőt, aztán rózsavizes fürdőt, majd sheavajas szappanos fürdőt, majd bóraxosat, almaeceteset (készítsd magad), a bőröd hálás lesz érte, és tiszta is leszel. Nem kell az SLS-es hab- vagy tusfürdő, sampon helyett pedig a házilag készített tojássampont ajánlom, én már lassan egy éve nem mosok hajat samponnal.


Visszatérve a mosásra, a mosószappan lereszelve, mosószódával keverve nagyon jól tisztít. Én is csak rövid ideje tesztelem, de nagyon bevált. Illatosítani pedig kipróbáltam,hogy a gőzölős vasalóba nem csak tiszta vizet, hanem illóolajos vagy mosóparfümös vizet teszek, isteni illatuk van a ruháknak.

Csak az antisztatizáláson agyalok még.

Aztán meg itt vannak azok a ruhák, amiket nem kell vasalni, mosóparfümmel vagy illóolajjal átitatok egy kis vattadarabot, betekerem gézbe, hogy ne szöszöljön. Beteszem a ruhák közé, így jó illatúak azok is.

22. zsizsmizs (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2011. dec. 30. 18:44
Egy üveg mosóparfüm kb. meddig elég? Én kicsit sokalltam az árát, bár annyira még nem is jártam utána. Azt a tömény öblítő illatot én sem szeretem, szinte fejbe vágja az embert. De azért az jó lenne ha lenne egy kis illata a ruháknak.
21. zsizsmizs (válaszként erre: 9. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 18:38

Ezeket érdemesebb a netről megrendelni, esetleg ha valakivel közösen rendelsz nagyobb mennyiséget akkor a postaköltségen is spórolhatsz (ez több, mint maga a termék). Már lehet kapni a DM-ben is, de ott nagyon drága.

Öblítésre én vegyesen használok öblítőt (de nagyon keveset, kb 2 evőkanál) és ecet + illóolaj páros.

Elég érzékeny a bőröm, ezért is próbálkozom ezekkel a természetes mosószerekkel.

Ja,és ez az epeszappan, amit említettek tényleg nagyon jó, épp most mostam ki vele meggyszósz foltot. :D

2011. dec. 30. 18:36

Jázmyn!


Ne csak a mosást forradalmasítsd! A tisztálkodást (fürdés, hajmosás, fogmosás, egyszóval mindent, ami beletartozik). és a a takarítást is. Sütést/főzést....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook