Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosódióról milyen tapasztalatok vannak, tesztek hozzá mást, vagy csak önmagába használjátok? fórum

Mosódióról milyen tapasztalatok vannak, tesztek hozzá mást, vagy csak önmagába használjátok? (tudásbázis kérdés)

1 2
19. Lilibeth59 (válaszként erre: 11. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 18:31

Szódabikarbóna kb. egy evőkanálnyi elég, én csak úgy "gondolom formán" szórom az adagolóba. Öblítőt nem használok, írtam róla, felejtsd Te is el.

Illóolaj legyen 100 %-os tisztaságú, mert ha nem az, akkor foltot hagy a ruhán. Egy fehér papírra ha cseppentesz az illóból, vársz pár percet, és ha ránézel és foltot látsz a helyén, akkor nem tiszta, ha folt nélkül elillan, akkor tiszta, nyugodtan használhatod. Én szeretem a mosóparfümöt is, kb. 2x olyan drága, mint egy 100 %-os illóolaj, de 100 ml, az illók meg ugye 10 ml-esek. Úgyhogy ez gazdaságosabb is. Persze, van hogy elcsábulok, mert a levendula illónak nem tudok ellenállni....

Mosóparfümben sajnos még levendula illatút nem találtam.

18. Jázmyn (válaszként erre: 17. - Danica16)
2011. dec. 30. 18:08
Már megy is a gép 2 ecettel,1/2program.
2011. dec. 30. 17:26
Nincs mit :), mosószóda és oxigénrs fehérítőjük is van.
16. Jázmyn (válaszként erre: 15. - Danica16)
2011. dec. 30. 17:23
Köszi:))
15. Danica16 (válaszként erre: 13. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 17:17
Dm-ben van epeszappan, Gallszappanként/Gallseife-ként keresd :)
14. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 17:12
Írtam...
13. Jázmyn (válaszként erre: 7. - Lilibeth59)
2011. dec. 30. 17:12

Epeszappan??Nem hallottam még,hol kapható?

Köszi az infót:))

12. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 17:11

Ne használj öblítőt!

Ha el akarod kerülni a bőr, allergiás és egyéb betegségeket, valamint a penészes lerakódást az öblítő tartályában, használj 100% tisztaságú illóolajat, ecetet, vagy mosóparfümöt.


Hidd el, a régi, szintetikus illatú, vegyi öblítőd nem fog hiányozni, a természetes öblítők sokkal kellemesebb illattal itatják át ruháidat. Ráadásul, végre megszűnik a vegyi illattal átitatott ruhák viselése közben tapasztalt fejfájás, tapasztalhatod, a vegyi öblítő elhagyásával a fejfájás is egyre ritkább lesz, idővel meg is szűnik. (saját tapasztalat).


Pár hét - 1-2 hónap, és húzod az orrod, ha a közeledben olyan ember van, aki bolti öblítőt használ. Nem találod kellemesnek az "illatot", sőt....

11. Jázmyn (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2011. dec. 30. 17:08

Szódabikarbona elég a konyhai kiszerelés(50 gr),te mennyit teszel a gépbe?

Öblítőt nem teszel,csakillóolajat,vagy mosóparfümöt?

Segítettél,köszönöm.Szerintem én is 1 évig mosok vele,mert a munkanélküli Kislányom ajándékát el fogom használni,és szeretnék elégedett lenni:))

10. Jázmyn (válaszként erre: 5. - Anikko)
2011. dec. 30. 16:57
Ajándékba kaptam a Drága Lányomtól,vagy 1 évre valót...:))
9. Jázmyn (válaszként erre: 3. - Zsizsmizs)
2011. dec. 30. 16:56
Mosószoda,perkarbonát hol kapható??Öblítőt nem használsz?
8. Jázmyn (válaszként erre: 2. - F5848578d5)
2011. dec. 30. 16:54
Köszi,megnézem.
2011. dec. 30. 16:53

Majd elfelejtettem az epeszappant. Az nagyon jó folttisztító, mosás előtt bevizezed a ruhát, az epeszappannal jól bedörzsölöd, és rakhatod is a gépbe, mehet a mosás.

Lehet, elsőre a bolti és öblítő mosószer használat után bonyolultnak tűnik, de hidd el, nem az! Adja majd magát, hogyan használd. A lényeg, hogy saját és családod, valamint a környezeted és véded, ha így mosol.

6. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 16:49

Ha nem nagyon piszkos, foltos a ruha, akkor elég a mosódiót használni, mosódió minőségétől függ, hogy 3-4, vagy 4-6 fél mosódiót teszel a kis vászonzacsiba. Többet ne tegyél, mert nem lesz tisztább a ruha, csak a sok kioldódott szaponin bent marad a ruhában, és durva tapintású lesz csak tőle.

Piszkosabb ruhánál tegyél a mosószer tartóba mosószódát és oxigénes fehérítő sót.

Fehér ruháknál mindenképp használj oxigénes fehérítő és folteltávolító sót, mert a mosódió nem fehérít, a só nélkül idővel beszürkülnek a fehér ruhák. Mosószóda és szódabikarbóna mindenképp kell a fehér ruhához.

Öblítés ecetes vízzel, tehetsz bele 100 %-os illóolajat, ha illatos ruhát szeretnél, vagy mosóparfümöt.

Ha nagyon piszkos a ruha (pl. munkásruha, előtte érdemes mosószódás vízbe beáztatni, vagy mosószappant lereszelni, mosószódával összekeverni, és azt a mosógép mosószer tartójába téve mosni a ruhát.

Remélem, segíthettem, ha kérdésed van, kérdezz nyugodtan. Én már évek óta mosok mosódióval.

2011. dec. 30. 16:06
de próbáld ki, lehet csak 5-6 db-ot is venni.
4. anikko (válaszként erre: 3. - Zsizsmizs)
2011. dec. 30. 16:03
egyet értek, nekem nem vált be!én nem szerettem.
3. zsizsmizs (válaszként erre: 1. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 16:02
Én teszek mellé mosószódát és nátrium perkarbonátot. Annyira nem vagyok elájulva a dologtól, nem mos olyan szépen (ha valami foltos, akkor azt mosás előtt megdörzsölöm folttisztítóval), meg a szaga sem valami jó utána a ruháknak.
2. f5848578d5 (válaszként erre: 1. - Jázmyn)
2011. dec. 30. 15:54
Már egy csomó mindent leírtunk, keress rá a fórumokra.
2011. dec. 30. 15:52
Mosódióról milyen tapasztalatok vannak, tesztek hozzá mást, vagy csak natur?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook