Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenkát szeretnél használni? Akkor ne vesd el a hagyományos tetra pelenkát sem! fórum

Mosható pelenkát szeretnél használni? Akkor ne vesd el a hagyományos tetra pelenkát sem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosható pelenkát szeretnél használni? Akkor ne vesd el a hagyományos tetra pelenkát sem!

23. algea (válaszként erre: 22. - Gabi0413)
2015. júl. 4. 09:11
Szia Gabi! Épp most érkeztünk meg nyaralásból, még minden szanaszét van:), de legkésőbb hétfőn lesz egy kis időm, és minden kérdésedre szívesen válaszolok! A legfontosabb linkeket ide is szívesen beteszem, hátha mást is érdekelnek pl. a hajtogatási módok (videók), a mosási fortélyok, stb.
2015. jún. 29. 16:27

Kedves Algea!

Köszönet a cikkért. Még pár hét van hátra a 2. kisfiam érkezéséig és szeretnék mosható pelusokat beszerezni. Néhány hete már bogarászok ezek közt az infók közt, és pont arra gondoltam, hogy mi a gond a tetrával? Érthető, amit írsz, mégis hiányosnak érem a tudásomat. Még mindig nem merek belevágni. Ilyenekre lenne szükségem, pl. hol kaphatók a megfelelő pelusok és kísérő társaik; milyen kiegészítőkre van még szükség; hajtogatási útmutatók, stb. Van olyan oldal, ahol pontosan megtalálhatóak az információk, lépésről-lépésre?

Rengeteg helyen olvashatunk a témáról, mégis káoszt érzek a fejemben. Tudom, hogy írtad, hogy az interneten sok helyen meg lehet ezeket találni, mégis kérem a segítségedet, hiszen tapasztalt mosható pelenkát használó anyuka vagy. Talán tudod, hogy az utolsó hetek milyen sűrűn telnek, főleg egy hatévessel, főleg nyáron. Szóval nincs lehetőségem arra, hogy keresgéljek, szelektáljak, stb.

Ha tudsz ezzel kapcsolatban használható információ-forrást, kérlek küldd el az e-mailemre. Nagyon várom a válaszodat a további tanácsaiddal együtt. Előre is köszönöm :) Gabi

2015. jún. 24. 10:32
anno tetra pelenkával tömtem a zsebes pelenkákat. A legtutibb! ;)
2015. jún. 23. 16:51
Mi már naggggyon régen kinőttünk a pelenkás korból, de mosható pelenkát a mai napig vásárolok és használom a háztartásban.A legjobb törölgető, nedv szívó anyag.
19. syria (válaszként erre: 1. - Algea)
2015. jún. 22. 16:51

Végre valaki, aki kiáll a jól bevált hagyományos dolgok mellett, s nem rohan a valószínűleg kevesebb munkát igénylő, ám mérhetetlenül környezetszennyező eldobható cuccokat vásárolni.


Annak idején a második fiamnál már lett volna lehetőségem Pamperst használni, de eszembe nem jutott. Vasalni csak az első két hétben vasaltam, utána megfelelt a 60-90 fokon történő mosás. Egyik fiamnak sem volt semmi baja ilyen téren.

2015. jún. 20. 17:40
Nagyon jó cikk, gratula! Mi is kizárólag moshatóz(t)unk mindhárommal, egy pár hónapja a legkisebb (2 éves) is szobatiszta. Én a tetrákat föleg EC-hez használtam, és imádom, hogy olyan gyorsan száradnak. :)
17. algea (válaszként erre: 16. - A4b182d692)
2015. jún. 20. 12:42
:) Igen, tényleg tud nagyobb csomagot csinálni, mint pl. a BM prefi, vagyis abból is főleg a kisebb méret. De a külső fazonjától is függ a csomag mérete, hogy mennyire tartja össze a pelust:)
2015. jún. 20. 09:26

en sose tudtam ugy hajtani a tetrat, hogy ne legyen oriasi a csomag.

viszont a bm prefi tokeletes :)

2015. jún. 19. 13:58
Nagyon jó cikk, jól összefoglaltad. Én ugyan eldobhatót használok a fiamnál, a kicsinél próbálkoztam moshatóval, de hamar feladtam. Az viszont tuti, hogy nekem a tetrapelenka a hibridbe hajtogatva jobban bejött, mint pl a popin belsője.
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2015. jún. 19. 11:16
vagy talán fay? nem tudom... sima nylonzacskóban tárolva maradt rám mindenféle papír nélkül :)
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Algea)
2015. jún. 19. 11:13
Igen, az Ágnes az néhányszor mosható, de lényegében eldobható betét volt. a fé pedig lényegében ugyanaz, mint a mostani kakifogó papír.
12. algea (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2015. jún. 19. 11:11

Anyukám és anyósom ún. Ágnes betétre emlékszik, amit párszor lehetett mosni és vatelinszerű volt belül, plusz nedvszívóként használták a pelusba, és ehhez hasonló kapható most is, Baby Bruin márkanév alatt.


Igazából azért írtam a cikket, mert egy külföldi blogra tévedtem, ami márkásabbnál márkásabb modern mosható pelusok és plusz nedvszívó betétek nedvszívását tesztelte (szárazon mérve, majd vízben áztatva, csöpögni hagyva és újra lemérve. A blogon is leírták persze, hogy az így mért nedvszívóképesség csak névleges, hiszen a gyakorlatban ennyi folyadék már kipréselődne a pelusból, de a pelenkák egymással való összehasonlítására jó módszer, hiszen mindegyiket egyforma körülmények között tesztelte. És.... a nagyon modern, szárazontartó felületű mikroszálas pelusok felszínén percekig táncot jártak a vízcseppek..... de azon lepődtem meg legjobban, hogy sok drága pelus nem szív többet 2-3 dl-nél, vagyis akár két tetra is túlszárnyalhatja őket. Az nem kérdés, hogy a modern kialakítású és fazonú pelusokat könnyebb használni. Csak ár/érték arányban meglepőek voltak az eredmények.)

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Algea)
2015. jún. 19. 11:00

depláne, ha úgy jött össze, hogy egyszerre több gyerekre kellett mosni a pelust :o


egyébként én "örököltem" magunk után egy csomagnyi vadiúj (már ha lehet ezt mondani egy 30+ éves cuccra) kakifogó papírt, mmint ami anno volt... FÉ pelenkabetét, vagy mi volt a neve... és ugyanúgy szárazontartó, és mosható is párszor :)

10. algea (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2015. jún. 19. 10:49

"Egyik sem jobb vagy rosszabb" - Ez az, és nem véletlen, hogy nagyon hangsúlyoztam, hogy ennek a cikknek a kapcsán lehetőleg szeretném elkerülni a mosható kontra eldobható pelus feletti eszmecserét, és inkább csak a mosható pelusokra koncentrálni és azon belül bemutatni a ma már elfeledett klasszikust:) De abban a kontextusban, ahogy én írok és beszélek róla, nagyon határozottan _nem_ a régi típusú felhasználását kell érteni (hypózás, kifőzés, vasalás, füllesztő műanyag gumibugyik, egy-két féle ismert hajtogatás és emiatti óránkénti csere, stb.). Ezt sem rosszból írom, csak azért, hogy ne értsük félre egymást:) A cikket talán azok értik jobban, akik nem a régi időkben tetráztak, hanem a mai mosható pelusokban jártasabbak, mivel azokkal hasonlítottam össze a cikkben a tetrát:)


És minden elismerésem azért, amit Te és pl. Anyukám és korosztálya megtettek értünk a pelusokkal kapcsolatban (is). Anyukámnak pl. még mosógépe sem volt.....

9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2015. jún. 19. 10:45
az a szép benne, hogy egyáltalán nem régi módszerről van szó, hanem modern pelenkákról.
2015. jún. 19. 10:36

Két különböző nézőpont és egyik sem jobb vagy rosszabb. Amikor én textilt használtam még nem nagyon volt más lehetőség. Akkoriban kezdték itthon is gyártani, forgalmazni az eldobható pelenkákat. Legkisebbemnél meg sem fordult a fejemben a textilpelenka hagyományos használata. Én ma már nem választanám a régi módszert.

Boldogságos napokat nektek!!

2015. jún. 19. 10:35

Én használtam tetrát a kisfiammal. vagyis lényegében csak ezeket használtam belsőnek, bm-be is, zsebesbe is, gyapiba is.

igaz, csak koca-moshatóztunk :) kb felesbe az eldobóssal.


az, hogy foltos maradt, sosem érdekelt, bár én siomán hypoztam, ha arra volt szükség... de tényleg, kit érdeke, hogy foltos? utána ugyanúgy beteszem a gyerek feneke alá, és ugyanúgy bele fog kakilni :o :D

6. algea (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2015. jún. 19. 10:25

kakifoltra sosem használtam hypót vagy Floraseptet. Van egy régi fogkefém, azzal átdörzsölöm a csap alatt (a fogkefét nyilván be szoktam áztatni néha egy kis fertőtlenítőbe), aztán marhaepe szappannal átdörgölöm a foltot, kicsavarom, és várja a mosást. Ha szappanos dörgölésre sincs időm, akkor egyszerűen csak Na-perkarbonátos vízbe áztatom egy éjszakára a kakifoltos pelust, reggelre kiveszi a foltot, és úgy megy a mosásba. Ezek mind kímélőbb szerek, mint a klóros fertőtlenítők-fehérítők.


(Amúgy..... a pelus sorsa az, hogy kakis és pisis legyen. Nekem személy szerint örömet okoz a szikrázóan fehér pelusok látványa, de akkor sem dőlnék kardomba, ha mégis foltos maradna némelyik. Tudnám, hogy attól még tiszta - ahogy egy maradandó foltos konyharuha is az -, és inkább esztétikai probléma maradna a folt. De szerencsére még nem fordult ilyesmi elő.)

5. algea (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2015. jún. 19. 10:20

Szia!


Én nem tapasztaltam a felázó bőrt, de ez egyéni érzékenységen is múlhat. Igaz, hogy mindig használok Popolini kakifogó papírt, és ez szárazabban tartja a bőrt, mintha közvetlenül a textillel érintkezne.


A pelenkatartó fólia alatt a régi típusú gumibugyira, vagy megkötős fólia-szerű külsőre gondolsz? Azokat nem próbáltam, és nem is ajánlanám senkinek, hiszen nem légáteresztő anyagból készültek. Míg a pelenkabelsőnek én ezt a "fapados" megoldást választottam, a pelenkakülsőkön nem spóroltam, nagyon jól záró, modern PUL anyagút használok, ami enyhén "lukacsos", de a lukacskák pont akkorák, hogy a levegőt átengedik,a folyadékmolekulákat nem, így nem áznak, de szellőznek. Nem keményednek, nagyon jól bírják a mosást, pillanatok alatt száradnak, ezért nem kell sok belőlük. Nekünk legalábbis beváltak:)

2015. jún. 19. 10:07

Szia!

Hááát, már nem vagyok mai csirke, használtam textil pelenkát és mai modern pelenkát is és nem sírom vissza a régit. Mert a pelenkatartó fólia nagyon hamar megkeményedik, a kakifolt nem jön ki egykönnyen (barátunk a Flóraszept és akkor már nem is biztos, hogy annyira bőrbarát a textil), nem beszélve a nedves pelenkában felázó bőrről....mert nem tudod minden esetben gyorsan lecserélni. Alternatívának jó lehet, de folyamatosan én nem használnám.

3. algea (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2015. jún. 19. 09:42
Vannak nehézségek, de ne vegyék el a kedvedet:) Azt hiszem, anyatejes kakinál néhány baleset elkerülhetetlen, bármilyen pelust használ is az ember - bár nekem már akkor is a mosható pelus vált be jobban. A legfontosabb ilyenkor a jól záró modern peluskülső, hogy a pelenkán kívül ne kelljen az ágyneműt, egyebeket is mosni:) Bár emlékszem, a fiam olyan szemfüles volt, hogy a születése tiszteletére méregdrágán tisztíttatott szőnyegre célzott egyből:)
2015. jún. 19. 09:38
Köszönöm a cikket,hasznos volt agyon! Pár hét és megérkezik első babánk és moshatózni szeretnék nagyon! REmélem kitart a lelkesedésem később is:)
2015. jún. 19. 09:08
Ez a cikk nem akar senkit meggyőzni arról, hogy mosható pelenkát használjon eldobható helyett. Parttalan vitát lehetne folytatni - és sokan folytatnak is - arról, hogy melyik megoldás az olcsóbb, a környezettudatosabb, az egészségesebb. Ezt a vitát folytassák le mások helyettem. Én azok számára írtam a cikkemet, akik már eldöntötték - bármilyen megfontolásból -, hogy moshatózni fognak, de még nem döntöttek a típust illetően, a hagyományos tetra pelenkáról pedig csak a kifőzés, hypózás, esetleg büfiztetés jut eszükbe, és fel sem merül bennük, hogy a 21. században pelenkázásra is lehet használni. Pedig lehet, de még mennyire!

Ugrás a teljes írásra: Mosható pelenkát szeretnél használni? Akkor ne vesd el a hagyományos tetra pelenkát sem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook