Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden, ami a mosható pelenkával kapcsolatos fórum

Minden, ami a mosható pelenkával kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2
47. Ignes (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2022. jan. 24. 10:21
Én az új dolgokra vetettem rá magam. Regieket ismerem.
46. Ignes (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2022. jan. 24. 10:20
Hoxa portált nem ismerem annyira, még tanulom a működését 😅
45. 55Judit (válaszként erre: 40. - Ignes)
2022. jan. 24. 09:03

Hú, eddig olvastam vissza. :)

Sokkal több információd van mint nekem, régen ennyire nem bonyolítottuk a dolgot. De ha tudok, válaszolok szívesen.

44. globus
2022. jan. 24. 09:02

Nem klasszikus pamut tetrapelenkáról van szó.

Guglizzatok rá, ez egészen más.

43. 55Judit (válaszként erre: 41. - Ignes)
2022. jan. 24. 09:00
Én jelöltem be a témát, ha kérdezel idetalálok és válaszolok. :)
42. 55Judit (válaszként erre: 41. - Ignes)
2022. jan. 24. 08:59

Nem olvastam vissza.


Régen volt pelenkás gyerekem, és akkor még luxusnak számított az eldobható.

1 gyereknél 20-25 db magyar, textil pelenkával lehet számolni. Akkoriban könnyebb volt bilire szoktatni a gyereket, mert érezte a pisis-kakis pelenka kellemetlenségeit. Ha bepisilt mindjárt nyöszörgött, vagy nagyobb korában mutatta. Gondolom részben a kellemetlen érzésnek volt köszönhető, hogy az én fiam 20 hónapos korára éjjel-nappal szobatiszta lett.

Nem tudom konkrétan mire vagy kíváncsi.

41. Ignes
2022. jan. 24. 08:31
Azért ha olyan anyuka ide találna, aki magyar készítésű pelusokat vásárolt és használ, szívesen olvasnám a véleményét, csak hogy vissza térjünk a legelső kérdésemre, ha már fórumot indítottam. Nem újjal mutogatásra vagyok kíváncsi, kulturált válaszok írására kérek mindenkit‼️
40. Ignes
2022. jan. 23. 11:51

Nem vita indítanak írtam ezt fórumot. Valóban Facebook hasznosabb infókat nyújtott.

Itt csak vitát szitott, segítséget viszont nem kaptam a kérdéseimre.

Rengeteg forma, minta anyag típusból lehet választani, ha már utána olvastam meg osztom hátha valaki másnak is segítség lehet.

Pelenka fajták:

Zsebes Pelenka egy méretes pul külsővel

Csak pul anyagból készült egy méretes

Pul csónakos pelenkák bevarrt, vagy patentos változatban több féle pamut külsővel.

Gyapjú Pelenka

Remélem jól írtam mindent 😅

Ezekhez kell venni nedvszívó textil pelenkát, vagy betéteket.

Magyarországon kb 50 wahm anyuka készít pelenkákat.

Van köztük sok népszerű készítő.

Vannak erre klasz csoportok, utána lehet olvasni tipusoknak, adnak ajánlatot kié a legjobb, megbízhatóbb, anyukák nagyon segítőkészek és a legtöbb készítő is készséges, és bérelni is lehet több helyen pelusokat.

Mosható pelenka használók közössége különleges más szemléletet élnek.

Remélem tudtam segíteni. Ezeket az infokat tudtam össze szedni. Erre lett volna szükségem.

39. Channa* (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2022. jan. 14. 20:56
Valóban nem;)
38. Ignes (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2022. jan. 14. 20:43
Akkor más lehetőségek voltak ennyi.
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2022. jan. 14. 15:55
Kedves vagy és jóindulatú :)
36. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. jan. 14. 15:39

Látszik, hogy te sem vagy más mai csirke!

A mai anyukáknak muszáj a gyerek minden böffentéséről egy fészbukk csoportot indítani.

35. aszparagusz (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2022. jan. 14. 15:38

Gondolom ugyanolyan öröm, amikor útközben kell pelenkát cserélned, és viszed haza a használtat.

A bádogteknőben történő mosáshoz is vissza lehetne térni. Nagymamám is úgy mosott.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Ignes)
2022. jan. 14. 12:50
Sok sikert a közös mosihoz:D
33. Ignes
2022. jan. 14. 11:32
Találtam hasznos infókat, Facebook csoportokban. Sajnos itt nem kaptam megfelelő információ. 😪
32. libikóka (válaszként erre: 21. - 621bb5db60)
2022. jan. 11. 14:06

Nem olvastad/ értelmezted jól amit írtam.A hagyományos textil pelusról beszéltem.

Hozzátéve azt is ,,hogy nem ismerem, de lehet hogy ma már vannak másfélék is.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Channa*)
2022. jan. 11. 08:30
A mostani női rokonoktól olyan tanácsokat lehet kapni, mint tőled, hogy áztassák hipós vízbe a pelust. Hát vicces lesz, mikor ettől tönkremegy a pelus. Vannak már a hipóhoz képest sokkal hatékonyabb és barátságosabb fertőtlenítőszerek, amiket láthatóan te sem ismersz. Valamint a FI konkrét márkákat és azokról tapasztalatokat kért. Ezekből sem halmoztad el a nagy tudásoddal.
30. Channa* (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2022. jan. 11. 08:20

A mostani női rokonok nem tudnak mosni?

Hát vicces:DDDD

29. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. jan. 11. 08:05
Mosizni menő. A mosipelus jól néz ki. Öröm nem egy eldobható műanyag zacskó anyagú pelust adni a gyerekre, hanem egy szép, színes, cuki mintás mosipelust. Ezt az örömöt pedig jó megosztani másokkal, akik értékelik. Ezért van a fb csoport. Valamint ehhez a régi, de újra felfedett módszerhez már nem értenek a női rokonok, így nem tudnak segíteni.
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2022. jan. 10. 22:10

Hihetetlen, hogy csoport kell a textilpelenkához és tippek a használatához:DDDD


Én amit tettem: nő rokonaim elmondták a tanácsaikat, amiket vagy alkalmaztam vagy nem.

A gyerek cuccait pont úgy mostam, ahogy az enyémeket.

világos ruhákat+pelenkát 60 fokba, a többit 40-be, azaz a világosokat forróvízbe, a sötétebbeket kézmelegbe.


Nem kellett hozzá sem FB csoport, sem tippek.

A pelenka is egy ruha...

27. globus (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jan. 10. 22:05
Az egy másik bolygón volt 🙂
2022. jan. 10. 21:57

Facebookon van egy egesz nagy letszamu csoport.


Moshato pelenka piac es csevego néven. Rengeteg tipp, tapasztalat es info.

25. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Ignes)
2022. jan. 10. 14:58
Nyugodtan írj privátban is, bármilyen kérdésed van!😉
24. 621bb5db60 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. jan. 10. 14:48

Szerencsére a mai mosható pelusok már egyáltalán nem ilyenek. ☺️


Ezért kezdték el megint sokan.

23. 621bb5db60 (válaszként erre: 22. - 621bb5db60)
2022. jan. 10. 14:37

Hipót messze kerüld el, mert a pelusnak annyi!


Havonta csinálj egy ammóniamentesítő mélyáztatást. Azaz tedd a pelusokat egy kád vízbe éjjelre. A vízbe tehetsz perkarbonátot vagy Bambino Mio Fresh pelenka tisztítót.


Javaslom, h youtube-on nézd meg Zsebibaba mosipelusos videóit, én az alapokat tőle tanultam. A többi m8ndenkinél más. Lehet, h ami nekem bevált, nálad nem fog.

2022. jan. 10. 14:33

A mai mosható pelenkák teljesen mások, nem olyanok, mint amibe minket csomagoltak. Kislányom most 1 éves és 6 hetes kora óta mosipelusozunk.


Szerintem egyáltalán nem bonyolult.


Én Bambino Mio, Tots Bots Easy Star és Blümchen pelusokat használok. Kezdetben össz-vissz 36 db pelusa volt, így kétnaponta mostam. Aztán leárazva tudtam venni még 15-öt. Így nem kell olyan sűrűn mosni. Max. 60 fokon mosd. Amíg csak anyatejes a kaki, addig simán bedobhatod úgy a gépbe, rendesen kijön. Ha már mást is eszik a gyerek, akkor a végterméket is érdemes előtte kidobni a wc-be és utána átöblíteni vízben a pelust, de ez kb egy perc. Beteszed a pelusokat a gépbe és mosószer nélkül elindítasz egy rövid programot, kb félórásat, h kiöblítse a pisit meg egyebet. Ezután teszel mosószert a gépbe, megvan, h milyet szabad milyet nem. Öblítőt ne használj, ezt minden gyártó kiemeli. Elindítasz egy 60 fokos mosást és kész.

21. 621bb5db60 (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. jan. 10. 14:25
Ha így kezeled a mosipelust, ahogy leírtad, elég hamar tönkre fog menni.
20. Channa* (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2022. jan. 10. 12:00

Anyósom imádott a gyerekkel foglalkozni, így nagyrészt ő tette tisztába, sőt! legtöbbször ő mosta a pelenkákat a gyereke 1 éves koráig.

Ekkor költöztünk külön, innentől csináltam én;)

A férjemre nem lehetett bízni a pelenkázást, mert úgy csinálta meg, hogy mindent kifolyt, a pelenka tiszta maradt:DDD

19. libikóka (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2022. jan. 10. 11:55
Na ez a, ki mit bír része vicces:))Nem akkor ,csak később,, férjem bírta rókát én meg a c@rt:))Beosztottuk:))
2022. jan. 10. 09:56

91-ben született a fiam, kezdetben mi is vettünk a Channak által is emlitett fehér finom anyagú textilpelenkákat. Édesanyám rengeteget segitett a baba körül de nem hagyhattam, hogy a használt

pelenkákat ő mossa. Nekem sem ment sokáig. ugyanis nem voltam GYES-en hanem dolgoztam és az ürülékes pelenkáknak már a látványától szinte minden alkalommal hánytam . Ekkor tértem át a kék Pampersre, - a család csesztetett is a horror ára miatt, de mivel dolgoztam és relative jól kerestem senkinek nem hagytam beleszólást, ezzel húztuk ki a szobatisztaságig.

A gyomrom nem birta a mosható pelenkát .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook