Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mondókák, versek és számolók...mennyi idős kortól? fórum

Mondókák, versek és számolók...mennyi idős kortól? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 28. 13:03
Már anya pocakjában mondókázzunk neki! De ringatáskor is lehet mondókázni , majd, ha nagyobb ölbe ültetve, hintáztatva. A ritmikus mozgást nem véletlenül szeretik!
22. 6208ad5eaa (válaszként erre: 2. - B72bf01933)
2010. jan. 2. 10:34
hagyjad, játszás közbe (pl, ültök a földön és rakosgatjátok a legot vagy autókat tök mindegy mit) és énelgetsz és dudolászol gyerekdalokat vagy mikor teregetsz és ott sündörög körülötted stb. egyszer csak rá kap a dalokra hidd el. Még ő kicsi sztem ahhoz hogy leüljön és ilyenekkel foglalkozzon, de attól még hogy közbe mást csinál a füle ott van ám és bemászik a dallam a fülébe előbb utóbb hidd el. :))
21. marc§ika (válaszként erre: 20. - Sünsanyi)
2010. jan. 2. 10:26

az én kisfiam is számol már!☻ 10-ig egyedül elszámol,és mindezt pár óra alatt tanulta meg.

Annyira okosok,értelmesek már ilyenkor a gyerekek hogy meg se gondolná az ember...☻

2010. jan. 1. 14:57

Sziasztok!

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, valóban nagy a szórás...

Én kb. 3 hetes kora óta "nyomom" a szöveget, most már ott tartunk, hogy ő kezdi el, ha eszébe jut, én nem erőltetem ezt (sem). Most 10-én lesz 2 éves a Kisfiam, aki amúgy örökmozgó, de sokat énekelget, számolgat is.

19. marc§ika (válaszként erre: 17. - Sajert)
2009. dec. 31. 13:54

az én kisfiam is 23 hós ☻ és még mindig nagyon szereti ha mondókázok,énekelek neki."mégeszer anya" csak ezt mondogatja,egyszerűen nem tudja megunni.

Ebből is látszik hogy gyereke válogatja hogy mi érdekli őket és mi nem,főleg ennyi idős korban amikor már kezd ki alakulni a személyiségük.

Szerintem nem szabad erőltetni semmit amiről azt látjuk hogy nem akarja..

mi most a bilivel vagyunk hadilábon...fél tőle nem nagyon akarja,már nem tudom hogy mi tévő legyek...azt hiszem most egy kicsit hanyagoljuk egy darabig :(

2009. dec. 31. 11:21
Én a kisfiammal már egész pici korától mondókáztam,énekeltem.Aztán jártunk Ringatóra,ahol sok ölbeli játékot tanultunk,amit élvezett is,egészen kb. 2 és fél éves koráig.onnan aztán a világért se lehetett ezeket a dolgokat csinálni.Most 3 és fél éves és ha énekelek neki,azt mondja hagyjam abba....
17. sajert (válaszként erre: 2. - B72bf01933)
2009. dec. 30. 13:43

Most 23 hós a fiam.

Én magzati kora óta mondom neki, de egyik fülén be, a másikon ki. Közben rohangál, játszik, BEFOGJA a számat, kiabálja hogy nem, ilyenkor abbahagyom. Nem vevő rá. Mióta ül, azóta a térden való lovaglást is próbáljuk, áááááá halva született ötlet volt már pár hónaposan is, befeszített, és ennyi, ment gurulni, ülni, játszani a szőnyegére.

A szókincse átlagosnak mondható, igaz még nem beszél mondatokban, de már három szót egymás után rak (pl. most bárányhimlősen: Zozó bibi viszket :-D).

6 hónaposan mondta ki az első szavát: vau (dokibácsi is hallotta a féléves kontrollon :-D).

Mentem vele ilyen mondókás foglalkoztatóra. Nekem másnap izomlázam volt az ugrálástól, rohangálástól utána, egy percig nem ült meg a fenekén :-(.

Hintát se szerette soha, mert nem lehet benne "semmit" csinálni.

Karácsonyra kapott egy Ik.ás műanyag libikóka-hintaszerűt, azt most kezdi felfedezni (igaz, eddig beteg volt), és mondja hogy HINTA-PALINTA, amitől el vagyok ájulva, hogy valamit csak megjegyez. (Hinta-palinta, hintázik a Zozóka-ez a neve :-D).

Könyvet nézegeti, de ha mesélni szeretnék, azt már nem akarja :-(.

Ó, és engem is nyüstölnek, hogy ültessem le, majd megjön a kedve, hát én nem igazán hiszem, hogy ezzel célt érnék...

16. Gálos Ildikó (válaszként erre: 2. - B72bf01933)
2009. dec. 30. 11:05

Hagyd és valóban hozakodj elő később. Valószínű a te kisgyermeked élvezi a mozgást akkor ezt biztosítsd neki. 1-2 hónap eltelte után próbáld újra a kezdeményezést. Ebben a korban a gyerekek még nem a mesélést igénylik inkább csak a mondókákat. Válassz olyat ami dallamos,rímel és lehet hozzá mozogni. Az lehet,hogy a te kisfiadat is éredekli.

"Megy a hajó a Tiszán, lemaradt a kapitány.

Kiabál, trombitál, míg a hajó meg nem áll."


Ezt úgy kell játszani,hogy az öledbe ülteted és ringatod, mintha a hajón ülnétek. Amikor pedig beleborulnak a vízbe óvatosan tedd vele ezt. Boruljon ő is a vízbe. Én bölcsődében dolgoztam 10 évet és a bölcsisek imádták ezt a játékot. Néha 3-4 kisgyerek is ült a lábamon. Sok sikert, türelmet és kellemes tartalmas együtt töltött időt kívánok nektek!

2009. dec. 30. 10:58
már egészen fiatal csecsemőnek is lehet rövid,jól rímelő mondókát dalocskát mondani,énekelni,én már a terhességem idején énekeltem a "magzatomhoz" későbbiekben is nagyon szerették,persze lágy hangon és megnyugtatta őket, viszont aki csak később kezdi és nem köti le gyermeke figyelmét erőltetni nem szabad,akkor azt a tevékenységet kell a kisgyerekben erősíteni és engedni ami érdekli. Számolni sem kell tanítani még az óvodában sem,inkább játékos formában kezedeményezni kell a tevékenységet,majd a teljesítményt elismerni dicsérni. A lényeg azt tehesse a gyerek amihez kedve van és ne azt tegye amit a szülő vagy felnőtt rá akar erőltetni. Gondoljunk csak bele, mi felnőttek is jobban kibontakozunk és szivesebben csináljuk azt ami nem kötelező, mint amit előírnak, nem???:)
14. pmjudit (válaszként erre: 13. - B72bf01933)
2009. dec. 29. 13:00
:))
13. b72bf01933 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2009. dec. 29. 12:58
köszönöm szépen...
12. pmjudit (válaszként erre: 11. - B72bf01933)
2009. dec. 29. 12:56

Így lovagolnak a hölgyek,

így galloppoznak az urak,

így poroszkálnak a vének és

így vágtatnak a huszárok.


- a térdedre ülteted és emelgeted a térded a mondóka szerint.


Lóg a lába lóga,

mert nincs semmi dolga,

mert ha volna dolga, a lába sem lógna.


- ül az öledben, lóbálód a lábait és a végén szétnyitod a térdeidet és ott lecsúszik.

Próbáld ki őket - érdemes.

11. b72bf01933 (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2009. dec. 29. 12:29
Sajnos régebben velem sem csináltak ilyeneket,úgyhogy ebből a szempontból a szüleimre nem számíthatok.mármint hogy kapok tőlük tippet,ők sem tudnak egy verset sem.de ahogy nézelődök sok van a neten.betanulunk párat :)
10. pmjudit (válaszként erre: 9. - B72bf01933)
2009. dec. 29. 12:23

A lányom 7 éves, a kisfiam márciusban lesz 3.

Próbáld meg ezeket az eljátszhatókat, szerintem bejön.

9. b72bf01933 (válaszként erre: 8. - Pmjudit)
2009. dec. 29. 12:22
Ahha,rendben.Látom neked is van két szép gyerkőcöd.Mennyi idősek?
8. pmjudit (válaszként erre: 2. - B72bf01933)
2009. dec. 29. 12:20
Olyat mondókákat válassz, amiket el is kell játszani.pl.Kerekecske gomobocska, Csip-csip csóka, lóg a lába, így lovagolnak... Ezeken tuti nevetni is fog.
2009. dec. 29. 12:19

oké,megpróbálom azt.talán ha van zenei aláfestés jobban megjön neki az ihlet :)

csak bánt hogy örökké azt hallani hogy sokkal jobban fejlődik a beszédkészsége,persze ezt aláírom,de próbálom azzal ellenkompenzálni hogy a lehető legtöbbet beszélek hozzá a nap folyamán.mondjuk sokszor nem egyszerű,főleg most hogy úgy fáj a torkom hogy alig bírok megszólalni :)

2009. dec. 29. 12:17
Már pár hónaposan, mikor az öledbe ülteted.
2009. dec. 29. 12:10

Mi is elkezdtük elég hamar,és szerencsére a mai napig nagyon szeret mondókázni,énekelni.

és amit még nagyon imád az a minimaxos gyerekdalok,és mondókák amelyekhez van videó is.a netről letudod tölteni,próbáld meg azt,hát hogyha az jobban leköti majd,nálunk nagy sláger,van hogy egész nap csak az megy. :)

2009. dec. 29. 12:02
Mondókákat én mondok a kicsinek is már fél éves korától...kerekecske-gombocska egész jól megy neki,most másfél éves:)
2009. dec. 29. 12:02
szerintem elég pici kortól már lehet mondókázni,akár fél éves kortól.
2009. dec. 29. 12:01
A helyzet a következő.16 hónapos fiamnak hiába olvasgatok meséket ,verseket vagy hiába mondókázunk vagy vannak cuki számolók,vagy hasonlók abszolút nem köti le.Jön megy elszalad...körülöttem mindenki azzal nyaggat hogy jobb minél előbb elkezdeni,de hogy ha nem is érdekli?Mit csináljak?Hagyjam és próbáljam meg később?Ti hogy csináltátok?
2009. dec. 29. 12:00
Mondókák, versek és számolók...mennyi idős kortól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook