Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Moderna oltás tapasztalatok, mellékhatások fórum

Moderna oltás tapasztalatok, mellékhatások (beszélgetős fórum)


1 2
55. Jenna3
2022. jan. 21. 20:02
Szia én meg a 3. oltást is. De csak fél adagot.
2021. nov. 6. 07:17
Valaki megkapta-e már a Moderna emlékeztető oltást?
2021. jún. 12. 21:06
Szerdán kaptam a második oltást, másnapra a karomon egy gombóc duzzanat keletkezett fájt egy napig, vizesruháztam ésharmad napra eltünt.A fejem másnap fájt de kibírható volt.
52. kannanana (válaszként erre: 51. - Nilem023)
2021. jún. 5. 16:11
Én teljesen jól. Kicsit piros meg kemény volt a karom, de egyáltalán nem ilyen látható téglalap alakban, és fájt is picit utána. Ennyi.
2021. jún. 2. 13:30
Ki hogy érezte magát a második oltás után? Én jövőhéten kapom a második adagot! Kiváncsi vagyok! Írjatok mit tapasztaltatok!!!!
50. Lau_Ra (válaszként erre: 41. - Zsofi_876)
2021. máj. 28. 16:14

Szia! Én írtam múltkor. Nekem kb akkor jött meg mikor szokott.(Nekem mindig 40-50 nap közötti a ciklusom:/) Viszont annyira görcsöltem, hogy kedd, szerdán nem tudtam bemenni melóba se.

Amúgy sem vagyok az a típus, aki meg sem érzi a menstruációt, de most rosszabb volt mint szokott. Hogy az oltástól-e, fogalmam sincs.

49. Amaunet (válaszként erre: 47. - Zsofi_876)
2021. máj. 24. 00:53

20-án vettem fel a másodikat. Azon kívül, hogy az oltás helye első nap bekeményedett (ez is csak egy napig tartott) semmi más reakcióm nem volt eddig.


A menstruációra annyi minden hat, hogy nehéz lenne csak az oltásra fogni. Hormonális hatásai szerintem nem lehetnek. Persze azzal, hogy antitestek képzésére készteti a szervezetet "megborítja" azt a normál működéshez képest. Aki egyébként is érzékeny az ilyen eseményekre (pl. megfázik, kicsit megemelkedik a láza) és a menstruációja másként viselkedik az gondolom, most is számíthat ilyesmire. De nem tovább, mint egy ciklus.

48. vivo44 (válaszként erre: 26. - Zsofi_876)
2021. máj. 23. 23:41

Szia!

Köszönöm nagyon jól vagyok.

Nem ijedtem meg, mert nem éreztem semmit.

Én továbbra is azt gondolom, hogy talán a Moderna nem nekem való volt, de csak nem nekem.

Mint azt olvashatod másoktól, sokkal kisebb problémákkal átvészelték és igen, jobb picit szenvedni, mint a lélegeztetőgép.

Én nem vártam, nem válogattam, amit a háziorvos felajánlott.

Arra tudlak bíztatni, hogy adasd be nyugodtan a másodikat, mert innen is látszik, hogy te erősebb, más szervezet vagy, mint én és talán megéri...

Nagyon jó egészséget és kitartást kívánok neked!

Ne stresszelj rá szerintem, csak hagyd, hogy megtörténjen.

2021. máj. 23. 23:15

Sziasztok, friss oltásosok, hogy vagytok azóta?

Nekem még van 2 hetem addig.

2021. máj. 23. 13:41

Sziasztok! Pénteken kaptam a második oltást.Éjszaka felváltva izzadtam és rázott a hideg.Szombaton aludtam egész nap szinte.A hőm 37.5 fölé nem ment.A karom nagyon fájt.Most rögtön piros lett.Az elsőnél egy hét után pirosodott be.Ma már sokkal jobban vagyok.

Jó egészséget mindenkinek!

45. Jenna3
2021. máj. 22. 14:12
Sziasztok én is tegnap kaptam a másodikat és mára 38 fokos lázam van 😪
2021. máj. 21. 11:52
Tegnap kaptam a másodikat. Ennek most fáj a helye. Az elsőnél csak napok múlva kezdett az oltás helye pirosodni, feszülni és viszketni.
2021. máj. 19. 09:11
Amúgy a stressz, rosszul lét is bekavarhat a ciklusba, nem csak maga az anyag, amit megkapunk az oltással. Nekem sem tűpontos a ciklusom, szóval nem tudok nyilatkozni, de nagy változás nem történt, amit érzékeltem volna.
42. zsofi_876 (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2021. máj. 17. 21:58

Szamomra sem kérdés, hogy csak úgy hatékony.

Valószínűleg én is elmegyek majd a másodikra js, csak meginogtam.

Es nem is a kellemetlenségek miatt, hanem azért, mert senki nem tudja az okát, pedig a jelenség létezik.

És fura, hogy még a ciklusra is kihat.

41. zsofi_876 (válaszként erre: 39. - Lau_Ra)
2021. máj. 17. 21:56

Szia, igen, pontos volt eddig és egyéb különbségek is vannak.


Én pont olvastam a napokban, elég sok cikk, tanulmány van már fent róla, ha direkt úgy keresünk rá.

Most keresgélik az okát.

Világviszonylatban és magyar oldalakon is sok nő tapasztalta, valamint ismeretségi körömben is. :(

2021. máj. 17. 18:09
20-án megyek a második oltásra. Számomra nem kérdés, hogy azt is fel kell venni, hogy hatékony védelmet nyújtson.
39. Lau_Ra (válaszként erre: 34. - Zsofi_876)
2021. máj. 17. 17:42

Szia!

Máskor mindig pontos a ciklusod? Lehet, hogy az oltástól függetlenül történt valami?

Én erről a mellékhatásról még nem is hallottam :O Az enyém teljesen össze-vissza jön meg, így nem fogok tudni erről véleményt formálni.

2021. máj. 15. 20:43
A moderna az egyetlen olyan oltás, amitől ismerettségi körömben durva mellékhatása senkinek sem lett. Én beadatnám a 2.-at is. Ennyi "szenvedést" simán megért! Bele se akarok gondolni, hogy az intenzíven mit kell elviselni...
37. zsofi_876 (válaszként erre: 36. - Jenna3)
2021. máj. 15. 14:19

Én most elgondolkodtam, hogy bevállaljam-e a másodikat. :)


Akiket ismerek, azoknál nagyon ritka volt a durva reakció a második után is.

A karfájdalomra nekem az működött, hogy kín keservesen, de emelgettem, tornáztattam. Így pár óra alatt elmúlt.

36. Jenna3
2021. máj. 15. 14:13
Sziasztok a 2. Oltás után hogy voltatok? Nemsokára kapom azt is. Félek tőle mert az elsőnél kB 2 napig nem is tudtam mozdítani a karom annyira fájt
35. zsofi_876 (válaszként erre: 34. - Zsofi_876)
2021. máj. 15. 12:51
*reménykedtem, múlt időben.
34. zsofi_876 (válaszként erre: 33. - Lau_Ra)
2021. máj. 15. 12:51

Szia, örülök! :)


Nekem semmi, kivéve egyet, amitől eléggé beparáztam.

Még oltás előtt olvastam róla, de reménykedem, hogy nálam nem lesz ilyen...

Korábban jött meg, 4 nappal.

Van némi ismeretem az emberi testről, de ezt nem nagyon tudom hova tenni.

Jó, vannak rá egyszerű válaszok - mint pl. a stressz - de nem hinném, hogy az okozza.

Most imádkozom, hogy az időszerűségen kívűl más változás ne legyen benne.

33. Lau_Ra (válaszként erre: 32. - Zsofi_876)
2021. máj. 14. 13:47

Nekem a karom fáj, kicsit kemény, ezenkívűl pedig nem volt semmi tünetem szerencsére. Még csak fáradtság és hőemelkedés sem.

Te jól vagy már?

32. zsofi_876 (válaszként erre: 30. - Lau_Ra)
2021. máj. 12. 21:53

Szia, nálam nehéz eldönteni, mert oltás előtti éjjel 2 órát aludtam, majd vezettem fél órát rossz váltóval (beállt a vállam, nyakam), szóval már eleve "hajintott az agyam", mire megkaptam. :)

Plusz eléggé izgultam, úgyhogy nekem kb. már azonnal volt valami fura köd, szédelgés.

Este 10-re lett egyértelmű (11.30-kor oltottak), akkor a hőm is 37.1- re felment, ami semmiség.

A kótyagosság hamar jobb lett, azóta néha vissszatér, de ennyi.

Extrém fáradtság sincs és a karom is tűrhető.


Te hogy vagy?

31. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Lau_Ra)
2021. máj. 12. 13:56

Ne parázz!

Nekem az első után semmi nem volt.

A második után is csak annyi, hogy az oltás utáni napon egy kicsit érzékeny volt a helye és bekeményedett. (16. sz. hozzászólás)

30. Lau_Ra
2021. máj. 12. 13:07
Megkérdezhetem, hogy mennyivel utána léptek fel a mellékhatások? Én ma reggel 8 után kaptam, tegnap szólt a házidokim. Még semmi kellemetlenség, most idejöttem olvasgatni és eléggé ráparáztam.
2021. máj. 12. 12:15

Én is jól, köszi. Picit a karom néha mintha érzékenyebb lenne, de már semmi jelentős.

Örülök, hogy jól vagytok mindketten.

28. zsofi_876 (válaszként erre: 27. - Kannanana)
2021. máj. 11. 22:47

Szia, köszönöm kérdésed! :)

Igen, szerencsére eddig minden oké.

Tegnap oltás után nem sokkal kezdődött valami fura bizonytalanság érzés, tompa nyomás a fejemben, még a lábam is meg-megrogyott néha.

Mintha be lettem volna csípve, de még este elmúlt.

Érdekes, hogy a férjem is ilyet érzett, pedig ő más vakcinát kapott.


Ma pedig a fejem fáj kicsit, de az nálam gyakori a nyakam miatt.


Te hogy vagy azóta?

27. kannanana (válaszként erre: 26. - Zsofi_876)
2021. máj. 11. 08:39

Szia!


Kicsit megkésve ugyan, de jól vagy?

2021. máj. 7. 04:41

Sziasztok, én hétfőn megyek az elsőre.

Kicsit félek.

Vivo basszus, nem semmi, sajnálom! Már oké vagy? Jól megijedhettél...

Pont az ilyenektől tartok, de hát így is örülök, hogy ezt kapom.

Astrát nem mertem bevállalni.


Bíztassatok! 😊 🐰 🍀

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook