Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet ez a 4. oltás mellékhatása? Mikor múlhat el? fórum

Lehet ez a 4. oltás mellékhatása? Mikor múlhat el? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Channa* (válaszként erre: 33. - Ágio8405)
2022. márc. 17. 18:59

Az biztos nem!

A fentiek elveivel ez nem egyezne! Akkor tiltott lenne a kovid oltás;)

38. Channa* (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2022. márc. 17. 18:58
Én ilyenről még nem hallottam, pedig több ismerősöm is volt kórházba, illetve én múlt évben is legalább 10 alkalommal voltam fogorvosnál, ahogy a fiam is, idén is voltunk már többször és még sosem kérdezték meg, hogy van e oltásunk...
37. Channa* (válaszként erre: 24. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 18:54

Hogyan változtatja meg a génszerkezetünket?

Mik leszünk az oltásoktól, vagy milyen irányban fog változni valamink? Valami eltűnik vagy több lesz? vagy?

36. Groot (válaszként erre: 33. - Ágio8405)
2022. márc. 17. 17:11
Figyelemre méltó hogy amíg én nyugodtan érvelek, önjelölt genetikusunkon a dühöt vélem felfedezni. Megbántottam volna valamivel? Meg azt sem írtam, nem is céloztam rá hogy neki oltás kellene. Nem kell, ez saját döntés. De ha egy társadalom amelynek ő is tagja, az oltás feltételéhez köt bizonyos szolgáltatásokat, akkor nem kellene felháborodni.
35. simple (válaszként erre: 24. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 17:07

"az összes nyugati oltás megváltoztatja a génszerkezeted"


Húha. Nem is kérdezek mást, már minden világos. Azért azt tudd, hogy te valahol nagyon félretájékozódtál.

Nem vagyok sem oltáspárti, sem oltásellenes, teljesen semleges vagyok ezzel kapcsolatban, de amiket leírtál egész egyszerűen nem igazak. Szerintem te még nem is éltél, (bár nem tudom hány éves vagy) amikor ezek az oltások már léteztek.

34. Groot (válaszként erre: 32. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 16:58

Az első betegség utáni védettségi szint nem elég. Erős ez a vírus. Kamaszként elkaptam a bárányhimlőt, gondoltam nem lesz többé. Mégis, amikor a gyerekem lett himlős, hiába voltam védett, én is beteg lettem. Nem úgy mint régen, de mégis.

Ami a kórházban történt ... kösz, nem akartam még egyszer átélni. És engem még haza engedtek egy nap után, az elkülönítőben voltam. Nem gondoltam hogy kovid, de az orvosok is azt mondták ez más lesz. Egy tünet volt csak, a szaglásom ment el, azért lett elkülönítés. Hívtak neurológust, vittek CT-re, próbáltak visszahozni éber állapotba. És előtte kevéssel még cigiztem is, nem hitték el. Nem köhögtem, hőemelkedés sem volt, de fekve az ágyról akartam leszédülni. Inkább az oltás mint az. A mellettem lévő idős betegeket sorra vitték fel a kovid osztályra.

Nézd, nem mondom hogy nem halhatnak meg az oltástól. De nem ez a jellemző. Az oltás miatti halálesetek nagyobb hangot kaptak.

Az oltás nem véd meg a kovidtól. De, túlnyomó részben megvéd a kovid miatti haláltól. Talán nem tudod, de elnek közöttünk olyan emberek, akik nem kaphatnak oltást. Gyerekek, felnőttek. És az őket ápoló hozzátartozóik közöttünk járkálnak.

Nem vezezem le azt a szituációt, amikor a tünet nélküli oltatlan kovidos egy ilyen hozzátartozóval érintkezik. De képzeld el. Az oltott ha fertőz, akkor is csak minimálisan. Tehát az elvből oltatlanok egójával van probléma. Csak és kizárólag a saját egészségüket féltik. Az oltottak éppen hogy gondolkodnak, az elvből oltatlanok inkább beijedtek egy számukra feltételezett mellékhatástól.

Hiszel az oltásban vagy sem, működik. Ha nem próbáltad, akkor hogyan állíthatod hogy nem hiszel benne? Semmi alapja nincs az ilyen hitnek.

33. Ágio8405 (válaszként erre: 24. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 16:01
Persze a génszerkezetet…. Nőből férfi is lesz a végén és fordítva nem…..? 🙈🤷‍♀️ Te is genetikus vagy ugye mint a többi önjelölt mindent tudó oltásellenes ebben az országban?
32. kalmanka511 (válaszként erre: 28. - Groot)
2022. márc. 17. 15:41

Arra nem gondoltál, hogy a saját immunrendszered alakított ki egy védettségi szintet az 1. betegség után és nem az oltások segítettek aztán?

Nem csak vérrögökre gondolok, hanem bármilyen halálesetre. Nem nyomoztam utána minden esetben, hogy mi okozta a halált, de sok helyről hallani, hogy 1-2 napon belül meghalt az illető az x-edik oltás után. Az egyéb mellékhatásokról nem is beszélve.

Azt írod, hogy "Ha az emberek egy részét meg lehet védeni a kovid miatti haláltól, akkor az oltás jogos elvárás." Tényleg? Te magad mondtad, hogy az oltás NEM véd meg a kovidtól. Akkor miről beszélsz? E mellett még ha védelmet is nyújtana, szerinted csak az számít aki a kovidtól meghalna? Aki az oltástól hal meg az nem? Te meg a hasonló gondolkodásúak saját egójukon kívül figyelembe vesztek bárkit is? Ez konkrétan felháborító, hogy valaki ennyire csak saját magát tartsa fontosnak, a többiek egészsége nem számít. DE nem is kell válaszolnod, itt egy a lényeg. Azzal injekcióztatod magad meg mások is és annyit, amennyit szeretnétek. CSak engem hagyjanak békén meg azokat, akik egy pillanatig sem hisznek ezekben a szerekben.

31. globus (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2022. márc. 17. 15:33

Sógornőmnek 48 órán belüli negatív teszt kellett volna előjegyzett műtét előtt, megmakacsolta magát, azt aztán nem! El is maradt a műtét. Covidos lett, maradványtünetekkel a tüdején, addig nem kér új időpontot, míg rendbe nem jön.

Megérte keménykedni.

30. Groot (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2022. márc. 17. 15:16

Na ez a durva.

Több embert ismerek akik műtét előtt álltak és igen, kellett az oltás.

Az oltást egyébként azért kérik műtétek előtt, mert hiába sikeres a műtét, ha a beteg a műtétet követően elkapja a kovidot, a legyengült állapota miatt meghalhat. Valódzínű hogy előfordultak hasonló esetek, így a kórház igazgatók többsége nem engedélyezi a nagyműtéteket oltás nélkül. Helyettük olyanokat műtenek akik vállalják az oltást, és ha a kórházban kovidosak lesznek valami miatt, akkor is csökken az esélye hogy belehalnak.

Fogászathoz viszont nem értem miért kell oltás. Végül is ... oda sem kötelező. Ha az illetékesek úgy gondolják hogy a magánrendelésekre menjenek az emberek, akkor ez egy burkolt célzás.

Amúgy nem nagyon érdekel a téma, amikor olyanokat hallok hogy oltatlan embert nem óhajt látni az oltott rokon, addig csak nézek ki a fejemből hogy ilyesmik hogyan fordulhatnak elő. Nagy katyvasz van, egymásnak ellent mondó intézkedések. Példa: a háború kezdetekor maszk nélkül még nem mehettünk vásárolni sem, de a maszk nélküli menekülteket vizsgálatok és elkülönítés nélkül fogadtuk. Ergo, semmi értelme nem volt a szabályok betartatásának, mivel több mint valószínű hogy kovidosok is érkeztek hazánkba. Nem is tudom, a németeknél mondták hogy újra sok a fertőzött? Oké, a koviddal együtt kell élnünk, de nem hárítani kell hanem nagyon komolyan venni. Ami most a kovidnál is aggasztóbb az az, hogy ahol háború van ott előbb utóbb kitör a pestis. Bárcsak tévedjek! De mivel patkányok mindenütt élnek, nem csak emberre veszélyes kórokozókat hordoznak hanem elképesztően intelligensek is, tömegesen fognak megjelenni az utcákon. Ott. Mondom, ne legyen igazam.

29. ,zumba (válaszként erre: 26. - Groot)
2022. márc. 17. 14:34
Valóban nem kötelező, csak pl: rokonomnak be kellett adatni, mert kórházi kezelés kellett neki, fogorvos, stb.
28. Groot (válaszként erre: 27. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 13:41

Amikor valaki úgy gondolja hogy az oltás megvéd a kovidtól és többé nem lehet elkapni, én akkor szoktam úgy gondolni hogy értelmetlen beszélgetést folytattunk.

Az oltás nem attól véd. Én 3 oltással kétszer voltam kovidos. Semmi komoly, enyhe tünet, még hőemelkedés sem volt. Viszont, oltás előtt is voltam kovidos, kórház lett belőle. Ergo engem véd az oltás a kovid súlyos mellékhatásaitól. És most a magam nevében beszélek, ha egy embert megvéd a kórháztól az oltás, akkor már hatásos.

Biztos hogy az oltás miatt is sokan betegedtek meg, de ha nem az oltás, akkor előhozta volna valami más.

Az oltás nem kötelező. Adott helyen dolgozni nem kötelező. A munka lehetőség, és bizonyos munkahelyeken a munka feltétele az oltás. Ugyanúgy mint egy tüdő rtg.

Ha az emberek egy részét meg lehet védeni a kovid miatti haláltól, akkor az oltás jogos elvárás. Társadalomban élünk, nem remeteként.

Az oltásokat szakemberek fejlesztették ki, ez a hivatásuk, azért csak konyítanak hozzá hogy mekkora adag kell egy halálos dózishoz. Ha a vérrögökre gondolsz és az ezzel kapcsolatos halálesetekre, gondolj arra hogy az emberek gyakran szenvednek olyan traumát ami miatt apróbb vérrögök alakulnak ki bennük. Egy fiatal kisebb balesetet szenved, nem is gondol arra hogy mi zajlik le a testében, noha jól van.

Nem, nem egyformák az oltóanyagok. Ami az egyik embernek nem jó, az a másiknak tökéletesen megfelel. Épp ezért hogy ki melyik oltóanyagot kapja, annak az eldöntése a háziorvos feladata. Aki a kórelőzmények alapján dönt. De ha a kedves "beteg" évekig kerülte a háziorvosát, vérvételt és különböző szűrővizsgálatokat, a háziorvosa honnan tudhatná hogy miféle rejtett problémával küzd?

Oltóanyagot sorszámozzák ... hát Istenem. Ez is csak egy felesleges ceremónia mint annyi más. De azt feltételezni hogy az oltóanyag mindegyik fecskendőben más, ez enyhén szólva abszurd.

Nekem nem kellett leülnöm oltáskor, nem tudom ez jelent e olyasmit ami miatt aggódnom kellene? 😁

27. kalmanka511 (válaszként erre: 26. - Groot)
2022. márc. 17. 12:44

Honnét tudod, hogy hatásos az oltás? Semmi sem bizonyítja, hogy az oltás miatt nem betegedett meg valaki.

Egyébként meg igenis kötelezővé tették sokaknak az oltást, ha továbbra is meg akarták tartani a munkájukat (rendőrök, tanárok, eü. dolgozók és sorolhatnám). Külföldön meg még szélesebb rétegeknek tették kötelezővé indokolatlanul.

NEm, nem kell felelősséget vállalni a hatásáért, pont ezért írtam, hogy kísérleti szer. Még a gyártó sem vállal érte felelősséget, szóval csak alátámasztottam az állításomat.

Amúgy meg nem feltétlenül gyenge valakinek a szervezete azért mert belehal valamibe. Kaphat egy olyan dózist "valamiből" egy erős szervezetű ember is amibe bele halhat, ebben szerintem megnyugodhatsz. Amúgy ezek az injekciók nem feltétlenül egyformára lettek kifejlesztve, szóval nem mindenkinél produkálják ugyan azt a hatást. Ha valakinek "netán" hátsó szándékai lennének ezekkel a szerekkel, akkor így tudná elkendőzni azt, hogy NEM az egészséget szolgálják - ha érted mire gondolok. :) Ha egyformák lennének a szerek, akkor miért kellene őket sorszámozni felvételkor? Akkor mindenki kapná ugyan azt, mint régen, a retró időszakban.

26. Groot (válaszként erre: 24. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 12:22

Ööö ... az RNS csak közvetít, a DNS szerkezetünk nem változik meg tőle.

Hogy kinek mi lesz a mellékhatás, azt a gyártó honnan tudhatná, miért vállalnának felelősséget? Kifejlesztettek egy oltóanyagot, ami sok embernél hatásos, semmiféle mellékhatást nem produkálnak. Az oltottság nem kötelező, így nem kötelező felelősséget vállalni azokra az emberekre, akiknek oltás után derült ki hogy igen gyenge a szervezetük. De nagyjából ugyanezt írtad.

25. kalmanka511 (válaszként erre: 23. - Dad1f54482)
2022. márc. 17. 10:43
😆😢
24. kalmanka511 (válaszként erre: 19. - Simple)
2022. márc. 17. 10:42

Ezek kísérleti génterápiás szerek: Kísérleti=kísérleti fázisban vannak, még a gyártó sincs tisztában azzal, hogy mik lehetnek a mellékhatásai (vagy igen? mindenesetre előled sokáig titkolták és csak nagy nyomás és jogi rendeletek hatására tették közzé végül - A Pfizer esetében kb. 9 oldalon keresztül listázzák a mellékhatásokat, vesszővel elválasztva, sűrű sorokban). És mivel kísérleti szerek, nem is vállal érte felelősséget senki csak az egyén aki vállalkozik arra, hogy beadják neki.

Génterápiás= úgy tudom, hogy az összes nyugati oltás megváltoztatja a génszerkezeted, ezért is van a nevük végén, hogy RNS, RNA, stb.

23. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 10:31

Kérj egy ötödiket is :)


A tv-ben azt mondták minél több oltás annál jobb, ja nem..

22. kalmanka511 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2022. márc. 17. 10:25
NYilván tudom és jártam is tüntetni eleget e miatt. Jóval többet mint azok, akiknek akaratuk ellenére kellett felvenni ezeket a kétes szereket.
21. Groot (válaszként erre: 19. - Simple)
2022. márc. 17. 09:41

A genetikai szakértő válaszára én is kíváncsi vagyok.

3 oltás után várom a nem kívánt mellékhatásokat, de csak nem jönnek. Sőt, mivel egy kedves papi leírta azt a fölöttébb értékes gondolatát hogy az oltóanyagban lévő tüskék felszántják belülről az ereket és az oltottak belső vérzésben fognak meghalni, minden furcsa érzésre azt hiszem hogy eljött a vég. 😊😁

20. Groot (válaszként erre: 17. - Lolita2112)
2022. márc. 17. 09:34

A szárazabb levegő a nyálkahártyát készíti ki. Nem állandó tényező, ha mondjuk ablakot nyitunk, lecsökken drasztikusan, eső után növekszik.

Itthon másfélét kapunk? Vajon hol élsz? Csak mert idáig tudtommal három kontinensen kapják ugyanazt az oltást, csak annyi a difi hogy hazánk nem minden ország oltását fogadja el. Ez is csak a beutazásnál volt gond, kényszerkarantén dupla PC R teszttel.

Mint érdekesség, olvastam olyant is hogy az illető azt állította, neki az oltástól lett derékfájása. Idős mamika, az lett volna csoda ha nincs derékfájása. És a fanatikus oltás ellenesek még adták alá a lovat oltás utáni pattanással és bokafájdalommal.

Most bejött több százezer ember, az lenne a csoda ha a tavaszt megúsznánk kovid nélkül. Én értem hogy sokan azt fejtegetik hogy ez csak egy kis influenza, de az a helyzet hogy én személy szerint egyáltalán nem szeretnék mások felelőtlensége miatt beteg lenni.

19. simple (válaszként erre: 10. - Kalmanka511)
2022. márc. 17. 06:54

"Kísérleti génterápiás szer."


Ezt fejtsd ki bővebben légyszíves.

18. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 02:51

A 4. oltás jelen pillanatban szakmailag azoknak ajánlott, akik fertőzésnek exponenciálisan kitett helyen dolgoznak, konkrétan magukkal a covid betegekkel.

Nem is erőltették, csak mint lehetőség vetődött fel, kivételesen abszolút egységes véleménnyel infektológiai berkekben.

Akár lehet mellékhatás is felsorolt tünet. Arcüregre, torokra vehetsz patikában vény nélkül sprayt, kicsit komfortosabb lesz.

17. lolita2112 (válaszként erre: 2. - Groot)
2022. márc. 17. 01:21
nalunk a levego paratartalma szinte naponkent valtozik/nem otthon elek ugyan/de a szaraz levego nem okoz gondot.oltasrol viszont csak azert nem tudok nyilatkozni,mert nalunk masfelek vannak,mint amiket ti otthon kaphattok.
2022. márc. 16. 23:21

Igazából hirtelen ötlet volt, mert terveztem csak későbbre. Aztán lett egy kis dolgom a kórházban és hazafele csütörtökön rákérdeztem elérhető-e a moderna.


Kicsit volt bennem egy ilyen csak azért is érzés is, mivel a családom durván oltásellenessé vált az utóbbi időszakban.

2022. márc. 16. 23:18

Szerencsére terhes nem vagyok. :D Ez a kérdés már az oltásin is vicces volt. :D


Amúgy tavaly áprilisban volt a két orosz, novemberben a harmadik és múlt héten a negyedik.


Egyébként a száraz levegő érzést az itthon talált nasivin úgy tűnik megoldja.


A hányinger rosszabb. Igaz van előnye is, mert kolbászra és rántott húsra nem mostanában fogok költeni. :D


Köszi a válaszokat egyébként. :)

14. Groot (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. márc. 16. 21:45

Leírtam hogy bármi okozhat hányingert. Elképzelhető az is hogy rejtett betegsége van. Bármi lehet.

Nekem oltás után a torkom fájt. Nem fórumon érdeklődtem hanem elmentem háziorvoshoz. Vírusom volt de nem kovid.

13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. márc. 16. 21:43
Tudom.
12. michelle.r (válaszként erre: 10. - Kalmanka511)
2022. márc. 16. 21:41
Annyira cuki vagy, hogy vigyorogsz a mondat végén. De ugye tudod, hogy nagyon sok embernek ez nem egy szabadon választott gyakorlat volt?
11. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 21:36

Két Szputnyik után két Moderna ? Egy év alatt ? Az immunrendszered jól legyengült !

Remélem, nem adatsz be többet !!!

Mielőbbi gyógyulást !

2022. márc. 16. 21:18
Aki kísérleti génterápiás szerekkel oltatja magát, az sztem jobb, ha felkészül mindenre. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook