Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet hatékonyan tisztítani a konyhapultot? fórum

Mivel lehet hatékonyan tisztítani a konyhapultot? (tudásbázis kérdés)


23. pruica
2011. jan. 25. 10:30

HÁZTARTÁSI PRAKTIKÁK KEZDŐKNEK ÉS HALADÓKNAK.

SOK HASZNOS TANÁCSOT TALÁLSZ BENNE.

DE HA ÚGY ÉRZED SEMMI, AKKOR EGY KIS ECETET VAGY CITROM LEVET CSEPEGTETVE A MOSOGATÓ SZIVACSRA TÖRÖLD LE AZ ELŐKÉSZÍTŐT. SEMMI BAJA NEM LESZ. SEM NEKED SEM NEKI. NE VIGYÉTEK MÁR TÚLZÁSBA A STERILIZÁLÁST, MONDJA EZT EGY OLYAN EMBER AKI 20 ÉVET HÚZOTT LE AZ EGÉSZSÉGÜGYBE. A GYERMEKEITEKNEK MÁR NINCS IMMUN RENDSZERE, MERT SIKERÜLT KI STERILIZÁLNOTOK.

22. doxikri (válaszként erre: 21. - Nanettike)
2011. jan. 22. 10:07
Akkor azt simán lehet a domestossal. Én is azzal szoktam.
21. nanettike (válaszként erre: 20. - Doxikri)
2011. jan. 22. 07:27
nem tudom a pontos nevét, de a hagyományos munkalap:)) majd utána nézek---
20. doxikri (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2011. jan. 21. 17:14

A domestos fehérít is, fertötlenít is, meg zsíroldó hatású is. Csak hagyd a felületen pár percig h atni.

Amúgy milyen konyhapultod van?

19. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 13. - Bared)
2011. jan. 21. 17:08

Uramisten! Nem tudtam, hogy ilyen veszélyes a konyha :) Én húsos zacskót (ha leve van) a mosogatóban bontok, de ha érintekezik a pulttal a hús, meg természetszerűen vágódeszka, kés, nem fertőtlenítek mindent. Rögtön letörlöm, elmosom mosogatószerrel, és slussz. Jelentem, még élek :)


A gyümölcsöket nem tárolnám fűtés fölött. Ha csak hozzáér egy alma, az talán még nem terjeszt halálos kórt. Vagy nem tudom, mire gondolsz pontosan :/ Ha gyümölcsös tálon erjedni kezd egy gyümölcs, azt is csak elmosom szimplán, ha penészes, csak akkor fertőtlenítek. Sima felületre (zománc, nemesacél, máz) elég az ecet, műanyagra mehet más. Régebben domestosoztam, de most már abszolút nem használok klórt. A sonettnek egy fertőtlenítőjét használom, ami nem tartalmaz mérgező anyagokat.

Szerintem ennyi klór sokkal károsabb, mint egy-két kósza baktérium (az embernek közvetlenül meg a Földnek is).

18. nanettike (válaszként erre: 17. - Kacsa mama)
2011. jan. 21. 17:07
valószinű, mert én a teljes felületre gondoltam:))
17. kacsa mama (válaszként erre: 15. - Nanettike)
2011. jan. 21. 17:01
Nem tükörsima,de a konyha pultot folyékony súrólóval letörlöm és utánna fertőtlenitő.DE te a sarkokat és recéket is kérdzted,vagy én értettem félre?
16. bared (válaszként erre: 11. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:58
forró vízzel jó, csak ne legyen durva szemcsés, mert az is karcolni fogja:-(
15. nanettike (válaszként erre: 14. - Kacsa mama)
2011. jan. 21. 16:58

de neked sima a felülete nem ??...

én mindig takaritom naponta többször is letörlöm hiszen ott készitem a kaját, de az enyém teljes felülete nem tükörsima hanem apró rücskös és hiába a sürü törlés előbb utóbb látszik a használat...

14. kacsa mama (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:55
Nehogy azt hidd,látad a konyha pultomat és csak a tcnikáját kellet el sajátitani és secc perc meg van tisztitva,utána fertötlenitő és kész.
13. bared (válaszként erre: 9. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 21. 16:54

a konyhapultot lemosni minden hazsnálat után, a fertőtlenítés az ad hoc jellegű..amikor szükség van rá+takarítás..

ami biztos: ha húslé folyik rá, akkor mindenképpen...

félre ne értsetek, közel, s távol sme vagyok tisztaságmániás, de fűtés megy a pult alatt, szóval minden ami erjedni kezd rajta az később fertőzhet:(( elég ha hozzáér az alma, vagy bármi...

12. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:54
Az a kérdés milyen szennyeződés. Ha zsíros, zsíroldó kell, ha nem zsír, egyéb.
2011. jan. 21. 16:53
vagy folyékony súroló??
10. bared (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:53
a hideg zsíroldó felmarja!!
9. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 2. - Bared)
2011. jan. 21. 16:52
Ezt milyen gyakran szoktad?
8. nanettike (válaszként erre: 5. - Kacsa mama)
2011. jan. 21. 16:52
nagyon sokáig tartana avval, és ha valami fehéritőt használnék... vagy amivel a tűzhelyet tisztitom a zsiroldó, vagy az kimarná???
7. bared (válaszként erre: 4. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:49
persze... vagy tisztítószeres fogkefe, körömkefe, vagy közepes dörzsiszivacs... jól felhabosítania tisztítószert rajta, körkörös mozdulatokkal, 5 percig áll, újra ez, és le lehet mosni... gyönyörű tiszta lesz..
2011. jan. 21. 16:48
még valami: párszor már majdnem agyvérzés közeli állapotba kerültem , mert megfogta pl cékla, húsvéti festék, stb..... simán tömény domestosos vízzel bármi lejön! kivéve ha össze van vagdosva, karcolgatva a pult, mert azzal nincs mit kezdeni, bár tény, alapos domestosos fogkefével azt is tisztára lehet csuszálni-2 napra:(
5. kacsa mama (válaszként erre: 4. - Nanettike)
2011. jan. 21. 16:48
Én sokszor használok erre fog piszkálót.puszi
2011. jan. 21. 16:47

én konkrétan arra gondoltam, hogy a kis rücskökben megragad a kosz és azt szeretném kiszedni...

ezek arra is jók???

2011. jan. 21. 16:42
szerintem is én is így szoktam.
2011. jan. 21. 16:40

mos... én mindig óvatosan takarítottam, mire rájöttem: hülyeség... bő mosogatószeres víz, és én át szoktam törölni vagy ultra sol-os ruhával is, vagy domestos tisztítókendővel, vagy szimplán domestosos vízzel, vagy florasept-el...

szerintem ennyi bőven elég...

2011. jan. 21. 16:35

sziasztok

mivel lehet hatékonyan tisztitani a konyha pultot???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook