Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? fórum

Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
132. Petra2000 (válaszként erre: 39. - Judo64)
2023. jún. 10. 10:54
Szia, arról szeretnék érdeklődni hogy ez a mennyiség hány M3 vízhez van?
131. kollesz (válaszként erre: 130. - Avalion)
2019. jan. 9. 15:01

Nah akkor még egyszer:

"Hypózás után éjszakára ne legyen letakarva, hogy elmenjen a klórszag."


A baba nem azért ivott, mert kiszellőztettük! Azért ivott, mert véletlen ivott! Ez a felnőtekkel is megesik! A baba egyébként már 2 év 5 hónapos, és desztilált vizet iszik aszkorbinsavval (c vitamin). Köszöni szépen, jól van!


A lényeg a lényeg, hogy köszönöm a kiegészítést. A kötött klórnak nem olvastam utána, ezért nem is tulajdonítottam neki jelentőséget! Ez után fogok! Nézegettem a klórport, hypoport. Ez sokkal jobb, mert a flakonosból pont a klór távozik, és marad a 95% egyéb szer. Vizont úgy látom, hogy nem feltétlen fontos a hypo a medencébe, mert 2 éves folyékonyat tettem bele, amiben tuti nem volt klór már, és egyszer sem zöldült be a vizem tavaly! Elég a sósav helyrehozni a vizet! Heti 0,5dl/m3. kb. (a konyhasó és a kis kombi tabletta mellett) A víznek szinte soha nem volt mérhető szabad klórtartalma!


Kacérkodom a gondolattal, hogyha elfogy a kis kombi klórtablettám, oxigéntablettát veszek! azzall is vigyázni kell, de sokkal, sokkal egészségesebb! Meg drágább! De nálunk a fél kg-os is kibír 3 évet! Ez nem tétel az egészségért!

130. Avalion (válaszként erre: 126. - Kollesz)
2018. dec. 27. 14:27

Azért regisztráltam, hogy hozzászólhassak. Alább olvastam, hogy klórozott vízből ivott egy baba, mert már kiment belőle a klór, hiszen szellőztették a vizet.


Ez súlyos tévedés!


Az uszodavízben 2 féle klór található, a szabad klór (ennek van szaga) amely fertőtlenít, és a kötött klór, amely már hozzákötődött a szennyeződéshez, elvégezte a fertőtlenítést. A szabad klór valóban el tud párologni, azonban a kötött klór NEM TUD. És erősen karcinogén (rákkeltő) anyag, tehát ne itassuk a babákkal, ha egy mód van rá. A közfürdőkben az előírások szerint napi 10% vízcsere kötelező, pontosan a kötött klór koncentrációjának a csökkentésére. És ezt az ANTSZ keményen ellenőrzi is.


Erősen javallott az otthoni medencéjüket klórral fertőtlenítők számára is a napi 10% vízcsere, de legalább a heti 50%.

129. Avalion
2018. dec. 27. 14:25

Azért regisztráltam, hogy hozzászólhassak. Alább olvastam, hogy klórozott vízből ivott egy baba, mert már kiment belőle a klór, hiszen szellőztették a vizet.

Ez súlyos tévedés!

Az uszodavízben 2 féle klór található, a szabad klór (ennek van szaga) amely fertőtlenít, és a kötött klór, amely már hozzákötődött a szennyeződéshez, elvégezte a fertőtlenítést. A szabad klór valóban el tud párologni, azonban a kötött klór NEM TUD. És erősen karcinogén (rákkeltő) anyag, tehát ne itassuk a babákkal, ha egy mód van rá. A közfürdőkben az előírások szerint napi 10% vízcsere kötelező, pontosan a kötött klór koncentrációjának a csökkentésére. És ezt az ANTSZ keményen ellenőrzi is.

Erősen javallott az otthoni medencéjüket klórral fertőtlenítők számára is a napi 10% vízcsere, de legalább a heti 50%.

128. kollesz (válaszként erre: 128. - NagyNóri2)
2018. júl. 1. 00:10
Azt írják, hogy habzó! Felhabzik, ha beleöntitek a medencébe?
127. kollesz (válaszként erre: 126. - Kollesz)
2017. aug. 8. 21:02

Jah, és az adagolásnál mindig egy erre szánt seprűvel keverem össze a vizet!


Vízforgató felesleges, kivéve ha homokszűrős, de az meg áramzabáló aranyárért! :(


Másnap mérés előtt slaggal kiszívatom a koszt, és hajrá!


Idén még nem cseréltem benne vizet!

126. kollesz
2017. aug. 8. 20:59

Sziasztok! Azért regeltem ide, hogy tudjak válaszolni a zöld vízre:


Ahogy már 7-8 éve itt megírta judo64, a megoldás a SÓ!


Nekem kis 2,44-es 2,5m3 -es medencém van.


Hypo, és utána sósav! m3-ként 1 deci. Ha már lúgos a víz, akár egy korábbi hipozástól, akkor sósav, Só, hypo, sősav! 1 órás közönként!


Nekem a világoszöld vizem másnapra kristálytiszta lett! Mivel klórtartalma nics, vettem bele azért kombitablettát, és kaptam sótablettát is.


A lényeg, hogy a ph jó legyen! Klórtartalma nem igazán lesz, de a só elég!!! Semmi kórokozó nem lesz a vízben! 11 hónapos babámmal és a feleségemmel fürdünk benne!


Sok helyről szedtem össze az infokat, és bevált!


Hypózás után éjszakára ne legyen letakarva, hogy elmenjen a klórszag. Kevés maradni fog, de a tablettától is van! Vígan fürdünk benne, a kisbaba bele is iszik, nem csípi a szemünket sem!

125. CSÉZSÉ (válaszként erre: 122. - Melinda0109)
2016. júl. 7. 19:58

Nekem is pont ez a problémám. Nagyon hamar bezöldül a víz,volt olyan nyár, háromszor kellett leengednem a vizet. Nekem is jó lenne, ha valaki tudna tanácsot adni nálam is megy a klór, algaölőt is tettünk bele hipót is kapott 1 litert és mintha

semmit sem tettünk volna bele. Ajánlottak még tengeri sót l kg. Mindent kiprobáltunk már és eredménytelen. Csapvízzel lett feltöltve. Én is örülnék a setségnek!

124. Gabriella1162 (válaszként erre: 120. - *0123456789*)
2016. jún. 26. 15:36
A papír szűrőt folyamatosan tiszítani kell! Erős tussal addi fujatni, amíg újra szép fehér lesz... ezt naponta akár többször is, óránként, amíg újra tiszta lesz a víz....
123. Mona906 (válaszként erre: 122. - Melinda0109)
2016. jún. 23. 13:31

Szia! Itt vannak jó ötletek, pont most olvastam :)


[link]

2016. jún. 20. 09:10
sziasztok...305 X 76 mces INTEX medencém va... kb 1 hete lett megtöltve, eddig nagyon szép volt a vize.. megy a klór, kapott algaölöt,megy a vizforgató, és most hogy rossz idők voltak, bezöldült a vizem... mit tegyek hogy ne kelljen leengednem??? örülnék ha tudna valaki segiteni... köszönöm
2015. jún. 9. 13:16

Sziasztok!

Ha valaki tudna segiteni megköszönném:)

Vettunk egy puhafalu medencét.

244x66-os méret.A viz elkezdett bezöldülni.

Kutvizböl engedtük fel.

Érdeklodnek hogy milyen vegyszerekkel tudnám kitisztitani,hogy az ne legyen egészségkáros,mert egy 4éves kisgyerek is lubickolna benne.

Illetve milyen arányban,és hol tudok venni ehhez dolgokat?

A válaszokat elore is koszonom.

120. *0123456789* (válaszként erre: 119. - Mkjudit)
2014. aug. 14. 09:08
nagyon sok vegyszert beletettünk, hypőoport, hypot, algaölőt, klórtablettát...szűrő is van benne, a betét már egész barna, de a víz nem tiszta. Nagyon el vagyok keseredve, rengeteget dolgozunk ezzel a medencével meg a vizével, és a gyerekek még egyszer sem tudtak fürdeni. Csapvízzel való feltöltés vajon ,megoldaná a problémát?
119. mkjudit (válaszként erre: 118. - *0123456789*)
2014. aug. 13. 12:56
Ha a vegyszert elegendő mennyiségben használtátok, akkor még egy vízszűrő segíthet rajta, mi is így jártunk, aztán a szűrővel szépen kifehéredett!
2014. aug. 13. 12:36
sziasztok!olyan gondom van, hogy van egy 7,5m3 medencénk.már másodjára töltjük fel, de még nem tudtunk benne fürdeni. Feltöltés előtt bekentük az oldalát algaölővel.Este beleengedtük a kútvizet, tettünk bele klórtablettát + 600g hypoport. Rátettük a takarófóliát. Ma délre bezöldült. Mit csinálunk rosszul? Ötlet, hogy mivel tudnánk tisztítani a vizet? köszönöm
2014. júl. 13. 09:05
Sziasztok! Segítsetek légyszi. Kb. 6 napja sokkoló klórozást alkalmaztunk a kerti medencébe, mert elkezdett algásodni. Brillant pool klórgranulátummal sokkoltuk, 56 %-os, a 2 m3-be 20 g-ot tettünk feloldva ahogy írja a doboza. Most már szép tiszta, de azóta mérjük minden nap a klór szintet ( indikátor oldatos mérővel) és egyszerűen nem akar kimenni belőle. Mi lehet az oka? A medence 2 m3-es (244 cm). Úszó vegyszeradagolót is kivettük már amibe egyébként kombi tabletta van, naponta kb. 7 órát ment a vízforgató, nappal nem takartuk le.
2014. júl. 8. 16:28
Én sima ht üvegmosót hosszabbítottam meg egy 70 cm es alu függönypálcával. Aksis behajtó vagy fúrógéppel, két oldalról, gyönyörű tiszta lett
115. ef0d3b445e (válaszként erre: 1. - Ancsyangel)
2013. aug. 22. 17:31
Barkácsolt, a vízforgató szűrőkosarának helyére csavarozható porszívóval.
114. bahama
2013. aug. 22. 14:38
Két évig szenvedtem a vasas vízzel. Idén az első év, hogy még nem engedtem le a vizet és kristálytiszta a víz. A vasat egészen "hülye" módon szűrtem ki. A papírszűrőre tekertem egy rongyot, a szkimmerbe tettem egy másikat. Egy nap alatt kiszűri a vasat, persze elég sűrűn kell tisztítani, (ilyenkor éjjel is megy a szűrő) de úgyis látni fogod, mert ronda barna lesz a rongy. Bróm tablettát használok, egy doboz 1,5 évre is elég. Hetente 1-2 kg sót teszek bele. Ennyi, mást nem használok. Ha koszolódik az alja, partfissal időnként felkavarom, v. slaggal leszívom a lerakódást. Az első nyarunk, hogy tökéletes a víz már harmadik hónapja.
113. Buborék25 (válaszként erre: 112. - Antal0608)
2013. aug. 7. 16:23
Szia! Én végig jártam a vasas víz kálváriáját. és egy dolog segített csak: Dewan 18, amit a Dinax kft-től érdemes megvenni. Gyönyörűen visszaállítja a vizet és állítólag utána már bátran lehet klórozni (ezt még nem tapasztatlam ki)
2013. júl. 20. 15:46
Sziasztok!Mit tegyek ha nagyon vasas a víz a medencébe,és mikor beleteszem a klórt bebarnul.A sót meg a hypót egyszerre kell beletenni?Utána már nem is kell klór tabletta?20m3-es a medencénk,papírszűrős.A só kifehéríti?
2013. júl. 19. 11:22
Érdeklődni szeretnék, hogy aki só+hypo párosítást használ az mondja már meg nekem hogy egy 2.44 átmérőjű, és 0.75-ös magasságú medencébe sóból, és hypóból mennyit tegyek, és a sót nem hagyhatám-e el? Köszi előre is, még nagyon kezdő vagyok a támában!!! :))
2013. júl. 18. 06:42
algairtoval ezt kapni otthon tuti,mi ezt hasznaltuk idokozkent a furdomedencenel,de nemcsak amikor baj van,hanem rendszeres idokozonkent.
109. zsusi
2013. júl. 12. 20:33

Sziasztok!

A só és hypo párosítást itt olvastam először és bevált, köszönöm. Ezért cserébe tudok jobb ötletet a slagos tisztításnál.Van az a fajta benzincső aminek a végében egy golyó van és a kocsik tankjából le lehet szívni vele a benzint.Na azzal "szívás" nélkül meg lehet szabadulni a lerakódott kosztól csak meg kell hosszabbítani hogy kívülre érjen mint a medence.Plusz hozzá kell erősíteni egy seprű nyelet mert különben nehéz víz alatt tartani ez pedig lesúlyozza

108. Gyuroka
2012. júl. 8. 15:23
Karesz 122 mivel szoktad takarítani 2-3 naponta a medence alját? Köszi Gyuroka
107. judo64 (válaszként erre: 106. - Higginsc6)
2011. júl. 31. 20:34

most csak azért engeded le mert barna a víz?Ne!!!!

Tegyél sót!próbál megpiszkálni az alját,lehet hogy csak le van ülepedve,ha igen akkor takarítsd fel.A só után pár nap múlva le kell hogy tisztuljon.Legalább 3kg sót tegyél bele egyszerre.és forgasd meg a vizet.

2011. júl. 31. 12:52
nekem csak 5.5 köb m.es intex es medencém van jó ki próbálom mert most van benne 1 kg só de sajna az elején tettem bele háztartási klórt is úgy hogy be is van barnulva a vizem sajna nem mintha lehetne fürödni mert hideg van .de jövő héten újra töltöm és majd csak sót meg hypot teszek bele.
105. judo64 (válaszként erre: 104. - Higginsc6)
2011. júl. 31. 09:11
Nem tudom mekkora a medencéd,nekem 15köbm.víz van benne.ebbe most van 15 kg só./nem egyszerre!/hetente adok hozzá 2kg.Pár nap kell míg leül az aljára a cucc.azt feltakarítod és szép tiszta vized lesz.Különben tiszta az a víz is ami barnás színű.Magas az ásványi anyag tartalma és azért,de ha klórt tesznek bele még feketébb lesz.próbáld ki egy vödörben.1 üveg hypót is önthetsz bele de akkor azon a napon ne fürödjél benne.Na nem mintha olyan jó idő lenne,csak mondom.
2011. júl. 30. 19:31
oké és köszönöm.
103. judo64 (válaszként erre: 102. - Higginsc6)
2011. júl. 30. 17:33
Nekem is fúrott kútból 23m-ről van a víz.Nekem jó a só.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook