Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? fórum

Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
21. kiskira (válaszként erre: 15. - SF)
2009. febr. 19. 12:24
Azert ez eleg huzos lehet...mondjuk onmagaban a sok viz rajtam sem segit,mert mar 2 hete en is odafigyelek arra,hogy napi 2 litert megigyak...de olyan meg nem volt ,hogy pl hashajto hatasu tea ne segitene
20. SF (válaszként erre: 18. - D879a0c5b4)
2009. febr. 19. 12:23
Eszem ágában sem volt, a saját esetemet írtam le:-))
19. MelisUK (válaszként erre: 15. - SF)
2009. febr. 19. 12:22

Ha eszel rostokat, akkor azokat nem tudod elemészteni, tehát ki kell, hogy jöjjenek. Önmagában a joghurt és az almaecet nem fog segíteni, hisz ha nincs rost, akkor nincs széklet.

A hashajtó se fog hatni, ha nincs minek kijönni.

Szerintem próbáld ki a búzakorpa tablettát, nekem az tűnik a legjobbnak. Lehet, hogy mégsem viszel be elegendő rostot.

Pl ha kukoricát vagy borsót eszel, nem rágod meg, hanem csak egybe lenyeled, akkor azt egyáltalán nem tudja a szervezet elemészteni, hisz a szélükön levő réteg rost, emészthetetlen. Így egyben ki fog jönni. Olyanról még nem hallottam, hogy valaki gyomra ne így működne. Lehet, hogy túl savas esetleg a gyomrod?

18. d879a0c5b4 (válaszként erre: 15. - SF)
2009. febr. 19. 12:21
Akkor nála ez a normális és nem kell bántani
17. kiskira (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:21
Koszi az otletet,tuti kiprobalom!
2009. febr. 19. 12:19
Nagyon szepen koszonom a hozzaszolasokat!gyorsak voltatok.szoval,igazabol ez nem mindig van igy,de altalaban.arra voltam inkabb kivancsi,hogy ez valami betegseg es azonnal menjek orvoshoz,vagy csak probaljak ki nehany dolgot,amit pl ti is irtatok...sok rost,sok viz,gyumi..es az igazsaghoz meg az is hozzatartozik,hogy en amiota csak visszaemlekszem igy mukodtek nalam a dolgok
15. SF
2009. febr. 19. 12:17
És mi van azokkal, akiknek nem segít a sok rost, a sok gyümölcs, a mozgás, a sok víz, az aktívia joghurt, az almaecettől gyomorfekélye lesz, vagyis semmi nem jön be, amit általában javasolni szoktak? Ja, és a hashajtó sem hat!!!
14. m.gery
2009. febr. 19. 12:16

Nem normális, az biztos. Tegyél meg mindent, hogy beálljon legalább 3 napontára, mert bélrendszerben pangó salakanyag nem tesz jót.

Nekem folyamatosan problémám van ezzel, iszok gyógyteákat (cellulitisz, fogyasztó), volt hogy a szűztea kapszulával értem el hatást.

Reggel éhgyomorra egy fél pohár langyos víz, és egy kanál szilvalekvár is hatásos lehet, szerintem ezeket próbáld ki.

És ha van a közeledben természetgyógyász, vagy talpmasszázs, oda is ellátogathatnál, nekem pl. a talpam egy pontjának masszírozásával beindították az anyagcserét. Kb 1 hétig van hatása.

2009. febr. 19. 12:15

Nekem is heti egy alkalommal sikerült elintézni a "nagydolgot" régebben, méghozzá hosszú éveken keresztül.

Okai:

- keveset ettem, azt sem egészségeset, inkább csak édességen éltem, reggel ettem vmennyi kenyérfélét, de az nem elég

- keveset ittam

- idegeskedés


De ha elkezd az ember úgy táplálkozni, hogy rostokat is bevisz a szervezetébe (műzlik, gabonapelyhek, gyümölcsök, zöldségek), akkor bevisz a szervezetébe olyanokat is, amiből ki tud alakulni a széklet. Plusz nem kell rohanó életformában élni, mert csak akkor jön meg az "ihlet", ha nyugiban van az ember.


Nem vagy attól beteg, hogy nincs elég székleted, viszont az a kevés így nagyon "kiszárad", így az a heti egy alkalom néha kínszenvedés, hogy kijöjjön, aminek következménye bizony aranyér lehet.


Szóval: igyál többet és egyél rostokat is. Pl a Rossmannban vagy a DM-ben kapható búzakorpa tabletta kifejezetten erre lett kitalálva. Nem eszünk elég rostot, az meg csak rost. Beveszel 2-3 szemet, iszol rá fél liter vizet, az megduzzad a gyomrodban, nem tudod elemészteni, ergo kaksi lesz belőle és nem hízlal.

2009. febr. 19. 12:13
Szia! Nekem is van ilyen problémám! És szörnyen érzem magam, igy nem is tudok fogyni sem, egy időben segített a 2-3alma egy nap lefekvés előtt vagy kivi vagy bármi magas rosttartalmú gyümi, de rászokott a belem ezért most már megint ugyan az a problémám!!!!A Guttalax még segít, de ez sem megoldás a mindennapokra, csak kb heti egyre... Egyedül a NATÚR VARÁZS segít, de attól meg átwécézed a napot! Szóval nehéz ügy...
2009. febr. 19. 12:10

Nekem azért a heti kettő-három megvan. Kicsi korom óta ilyen, az orvos csak annyit mondott: több folyadékot! Amit persze azóta sem tartok be...

Esetleg próbálkozz vele...

2009. febr. 19. 12:10

Felgyülemlett a méreganyag a szervezetedben.

Csinálj egy tisztító kúrát, de ha nem szeretnél ajánlom az Activia joghurtot naponta 1szer. Én is azt mondtam, hogy hülyeség, de meglepően hatásos! Higgyél nekem, próbáld ki!

Pussza!

2009. febr. 19. 12:09
Van már erről fórum ott sok hasznos ötletet olvashatsz, hogy mivel lehet a bélműködést serkenteni. Sok rostosat egyél, de igyál is mellé bőségesen mert a rost folyadék nélkül csak súlyosbítja a problémád. Almaecet is hatásos például. Most kb ennyi jut eszembe. Ne hagyd annyiban a dolgot. Próbálkozz! Sok sikert!
2009. febr. 19. 12:08
rossz ill nagyon lassú az anyagcseréd,és valószínűleg nem eszel elég rostosat-gyümölcs pl. Zöldtea,szűztea segííthet ezeken
2009. febr. 19. 12:08

hoxán írd be a keresőbe:

Fórum - 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide!



itt többet megtudhatsz!

2009. febr. 19. 12:07
Nekem ilyen problémám nincs és nem is volt szerencsére. Úgy gondolom, a napi/másnapi rendszeresség fontos. Talán nem eszel elég rosot, nem iszol elég vizet vagy nem elég rendszeres az életed? Ezek mind sokat számítanak, de hallottam már pszichológustól, hogy pszichés háttere is lehet ilyesminek.
5. Ndia
2009. febr. 19. 12:07
jesszus. biztos hogy belgyógyászhoz kéne fordulni.
2009. febr. 19. 12:07
Sajnos igen. Nekem sokáig volt székrekedésem,és meg is lett az eredménye (kitágult a bélszakasz=megacolon). Javaslom mielöbb kezelni akár természetes szerekkel, táplálkozással akár orvossal karöltve valamilyen megoldást találni rá.
2009. febr. 19. 12:06

jó tanácsot elfogadsz?


Ha igen, akkor ezzel megszüntetheted ezt a problémádat!


Tibeti jóga! Nekünk bevált!

2009. febr. 19. 12:06
én mindennap megyek. reggel az első utam a slozi. 3szor :DDDD aztán 24 óra csend következik. erre beálltam tini koromba, azóta rendszeresen így van. ha mégse, hát el nem idulok, amíg nem voltam :DDDD
2009. febr. 19. 12:02
Mitol van az, hogy nincs normalisan szekletem, csak kb heti egyszer?Mas is van ezzel igy?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook