Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? fórum

Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
51. SF (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:59

Igen, én is így csinálom. 3 után már nem is nagyon tudok enni, ha addig nem zabáltam tele magam, utána már nem is tudom.

Sok felesleg sincs rajtam, habár elég kövérkének szoktak mutatni a fényképeim.:-((

50. MelisUK (válaszként erre: 46. - SF)
2009. febr. 19. 12:56

Nekem is úgy az igazi, ha eszek édességet is. De már kitapasztaltam, hogy csak reggel vagy kora délelőtt kell ennem. Sőt, nálam az a lényeg, hogy délelőtt ehetek bármit - de a mennyiségre azért figyelni kell, délután pedig már nagyon keveset. Estefelé már egyáltalán nem eszek.


Bezzeg a párom nyomatja be esténként a chipseket, ropikat, mogyikat, kekszeket, gyümölcsöket, ő nem hízik tőle.

49. SF (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:55
A kifejtett babot nem szeretem, a zöldbabot viszont minden mennyiségben meg tudnám enni. A kelbimbó tényleg eléggé szeles, de nem bánom, az is jöhet vagonszám! Meg a borsó, a káposzta, meg... srágaborsó és lencse kivételével bármilyen zöldség. Csak sok legyen belőle!
2009. febr. 19. 12:54

Nekem a lassú anyagcsere miatt sincs gond a súlyommal :)

Legalábbis nem úgy, mint másnak - én nem tudok hízni... Most a stressz miatt inkább fogyok, pedig dehogy akarok...

47. MelisUK (válaszként erre: 43. - SF)
2009. febr. 19. 12:52
Sokkal kevésbé szélhajtó a bab, ha a főzése előtt forró vízzel leöntöd, átkavargatod, majd leöntöd ezt a vizet, még egyszer megcsinálod ezt, majd utána főzöd. Minden főzelékfélével is ezt szoktam csinálni. De pl a kelbimbóval bármilyen praktikát is próbálgatok, semmi nem segít. Pedig nagyon szeretjük.
46. SF (válaszként erre: 44. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:52

Én egyedül attól tudok fogyni, ha napi 2-3 zsömlényi mennyiséget eszek. Valaki nagy bölcsen azt mondta, hogy nem keveset kell enni, hanem kevés kalóriát tartalmazó ételeket. Meg is vettem a Norbi könyvet a kódtáblázata miatt, aztán sikerült mintjárt az első héten 3 kilót hízni tőle.

És tényleg, azokon a napokon tudom rendesen tartani a súlyomat, amikor legalább egy kiskanálnyi édességet is eszek.

45. SF (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:50
Szegény!
2009. febr. 19. 12:50
Bezzeg ha megint csak csokiznék és sütiznék, akkor semmi gondom nem lenne, csak még ritkább székelés. És az az érdekes, hogy az édességevéstől egyáltalán nem híztam, rendes ételből sokkal többet kell ennem, hogy jóllakottnak érezzem magam. És a rendes ételektől föl is jött 10 kiló...
43. SF (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:49

Nem, semmivel. A dokim szerint az a jó, ha legalább ez megy. Csak így meg az a baj, hogy nem tudok elmenni egy jó társaságba, főleg, ha még kaját is kínálnak:-))

Vagy egy moziba... Mire vége a filmnek, majd meghalok, hogy elengedhessem a békegalamb csapatot:-))

Gyerekkoromban azt hittem, ha nem eszek babot, attól elmúlik. Mára utálom a babot, de attól a probléma még áll.

42. MelisUK (válaszként erre: 40. - SF)
2009. febr. 19. 12:48
Az én párom kínszenvedésnek tekinti a székelést. Bármikor rájöhet és el kell intézni, ha ott az inger. Ha picit több folyadékot iszik, akkor hasmenése lesz és irtó hasgörcsei. Ha uborkát vagy paprikát eszik, akkor irtó savas lesz a gyomra, akkor az a baj. Ő sokkal többet szenved, mint én a kevés széklettel.
41. MelisUK (válaszként erre: 38. - SF)
2009. febr. 19. 12:45
És próbálkoztál bármivel is a szelelés ellen tenni? Nekem ezzel csak az utóbbi 1-1,5 évben van gondom, de még semmit se tettem ellene. Szerintem nem szokott hozzá a szervezetem még a zöldségekhez és a gyümölcsökhöz napi rendszerességgel. :P
40. SF (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:45
Akár az én párom. Mindig mondom is neki, hogy a fene a hátsódat, cseréljünk! De nem mernék valóban cserélni vele!
39. SF (válaszként erre: 36. - Survivor3)
2009. febr. 19. 12:44
Borfogyasztás? Legutóbb fél decitől elájultam. Nem fér össze a bor a gyógyszeremmel:-))
38. SF (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:43

5-6 nap, de ha elfelejtek enni, akkor megvan a hét.

Nem vagyok stresszes, ahhoz kellene egy munkahely.

Nem maradt el teljesen, csak ritkább az átlagnál.

A nagymamám és az anyukám is hasonlóképpen él, és nekik is csak a széllel van gondjuk.

37. MelisUK (válaszként erre: 30. - SF)
2009. febr. 19. 12:42

No, ebbe nem fogsz belehalni. Inkább örülhetünk neki, hogy nem kell állandóan wc-re rohangálni. :P Nekem max 2 naponta sikerül, de tényleg a mai napig is kitolódik 9 napontára is. És élek és virulok, semmi bajom.

Még mindig jobb ez, mint ahogy a párom jár a mellékhelységre. Van, hogy napi 3-4 alkalommal is sikerül neki... :P De a napi kettő az általános nála.

2009. febr. 19. 12:42
Alacsony a borfogyasztás
35. Ndia
2009. febr. 19. 12:41
candida is lehet a probléma.
34. MelisUK (válaszként erre: 27. - SF)
2009. febr. 19. 12:40

Milyen gyakorisággal sikerül "ürítened"?

Nekem is előfordul a mai napig is rostok és folyadék megfelelő bevitele mellett is, hogy 7-9 naponta sikerül. A stressz nagyban befolyásolja a székletem termelődését. E mellett én is szenvedek a szeleléssel, nem tudok mit tenni ellene. Még jó, hogy már csak reggel és este jön rám. :P

Én se szoktam rosszul lenni ettől, sőt, hízni se hízom tőle, csak attól, ha sokat eszek.

Ha nincs gondod, akkor csak nem lesz ezután se.

De ha totálisan elmarad a székleted, azt azért kivizsgáltatnám a helyedben, hogy vajon mitől lehet.

33. SF
2009. febr. 19. 12:38
Úgy látszik, nekünk ez rendeltetett.
32. kiskira (válaszként erre: 30. - SF)
2009. febr. 19. 12:36
.............pont mint en...
31. kiskira (válaszként erre: 28. - SF)
2009. febr. 19. 12:36
Semmilyen mas panaszom nincs.
30. SF
2009. febr. 19. 12:36
5-6 naponta sikerül egyetlen teljesen normális adag.
29. kiskira (válaszként erre: 23. - SF)
2009. febr. 19. 12:35
Ne haragudj ,hogy megkerdezem,de megis,ha semmi nem segit,akkor milyen gyakran wc-zel?
28. SF (válaszként erre: 26. - Kiskira)
2009. febr. 19. 12:34
Szerintem, ha nincs semmi egyéb panaszod, akkor felesleges.
27. SF (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:33

A régi háziorvosom is mindig ezt mondta, le is cseréltem:-)) De téged nem foglak:-)


Tulajdonképpen nem zavar, nem is fáj tőle a hasam, csak ahogy itt olvasgattam a címeket, megakadt a szemem.

Születésem óta élek ezzel a problémával, 40 év alatt nem volt belőle bajom, és remélem, nem is lesz.

26. kiskira (válaszként erre: 23. - SF)
2009. febr. 19. 12:32
En arra gondoltam,hogy probalok valamilyen beltisztitot,de kizarolag termeszetes anyagokat tartalmazot..es varok,hogy lassam mi tortenik ezutan.elvileg egy ilyen kuranak kell valamilyen hatasa legyen.A rosttablettat meg nem probaltam
25. SF
2009. febr. 19. 12:29

Egyszer panaszkodtam emiatt a dokinak, erre ő azt mondta, hogy ha megy a szél, akkor nincs baj. Na igen, az megy, mint a hurrikán. Javasoltam is neki, hogy menjen ő társaságba ezzel a problémával.:-))


Egyébként nem érzem, hogy a lassú anyagcserém miatt beteg lennék, ahogy a topikindító is említette.

24. MelisUK (válaszként erre: 23. - SF)
2009. febr. 19. 12:28
Ez érdekes. Még sosem hallottam ilyenről. Lehet, hogy akkor orvoshoz kéne fordulnod, olyanhoz, aki ért hozzá. Neked akkor tényleg nem a rost bevitelével van gondod. Sajnos ötletem sincs, hogy mi lehet így a probléma.
23. SF (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. febr. 19. 12:25
Rengeteg rosttablettát eszek. A dobozon az van, hogy étkezésenként 3-4, én van, hogy naponta ennyit fogyasztok, mellette sok zöldfélét eszek, és mégsem történik semmi. Iszom a vizet literszám, és legfeljebb szél megy. De az aztán...
22. d879a0c5b4 (válaszként erre: 20. - SF)
2009. febr. 19. 12:25
Akkor ez a normális működése a szervezetednek :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook