Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől nem tűnik el az "úszógumi"/"derékpárna"? fórum

Mitől nem tűnik el az "úszógumi"/"derékpárna"? (beszélgetős fórum)


18. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 09:59
Persze, a kaja alap, és ezt sem kampányszerűen.
17. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Gillian28)
2016. ápr. 23. 09:55

Nem eredményez kisfiús alkatot, ha izmosabb leszel, mert nem azt mondtam, hogy fogyj még, hanem azt, hogy mindenhova izmosíts és a zsírréteget meg csökkentsd (mindenhonnan). Viszont a zsírréteg csökkentése nem merül ki abban, hogy csak fogyj le, hanem dolgozz ki magadon értékes izomtömeget. Nem arra a fajtára gondolok, ahogy a tesztoszteront szedő női body builderek néznek ki, hanem a feszes, tónusos, szexisen izmos testről.


Igen, ha ülőmunkát csinálsz és nem edzel folyamatosan csak kampányszerűen, akkor igen, sorvadnak az izmaid.


Végülis fordítva kellene, nem először a kardió és utána a súlyzó.


Azért, mert a súlyzózás több szénhidrátot igényel, az aerob munka pedig kevesebb kalóriát éget, de azt zsírból. Ha azonban az aerobbal kezded, elhasználod a ch-t, ami hamar rendelkezésedre áll, így mire a súlyzózáshoz érsz, nagyon gyengusz lesz, mert nincs rendelkezésre álló ch annyi, viszont a súlyzózás során nem tudjuk zsírból fedezni az energiát, mert ahhoz túl sokáig tart lebontani a zsírsejtet. Hirtelen nagy erőfeszítés kell, ahhoz ch. A laza aerobhoz meg inkább zsírt használunk de azért pici ch-t is. Viszont az, hogy laza aerob, ad időt a szervezetnek, hogy lebontson olyan ütemben zsírsejteket, amennyi épp kell.


Tehát rövid bemelegítés szokásos bemelegítőgyaksikkal, ezután 5 perc laza kardiózás, hogy felkészítsd az idegrendszert is. Ezután pedig súlyzózás, majd ha ezt is befejezted, választhatsz, hogy lezárod még egy 15-20 perc kardiózással vagy pedig csak 5 perc laza kardió, hogy visszaállítsd az idegrendszert arra, hogy vége az edzésnek és nyugodjon le. Utána pl nyújthatsz, de a legújabb kísérletek szerint a nyújtás helyett jöhet egy meleg zuhany, vagy masszázs, és a nyújtást kicsit később, esetleg már otthon is csinálhatod. Persze aki ragaszkodik a hagyományoshoz, nyújtson nyugodtan, csak ne az edzés előtt és ne a szériák között. Szeriák között mikor súlyzózol, a legjobb egy kicsit lerázni és pihenni. Igaz, én 20 évig mindig nyújtottam "között" is, bajom nem lett, de mostanában kiderült, hogy nem annyira jó, hanem csak a végén vagy már otthon jobb.

2016. ápr. 22. 23:20

Hja :) olvastam minap,hgy a kockahas a konyhaban kezdodik, szval a kajan mulik rengeteg dolog.

Ha ugyesen eszel. Melle mozogsz, pitty-putty lemegy ;)

15. Gillian28 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2016. ápr. 22. 20:14

Köszi a tippeket! Ezt az egy óra feletti kardió dolgot nem is tudtam, de szerencsére csak fél órát szoktam kardiózni (max. 1-et, ha órára megyek) utána súlyzózom.

Szerintem a körte alak teljesen rendben van, bármikor cserélnék az ilyen pici vállú, kerek fenekű lányokkal, akik emiatt panaszkodnak xD.


Nálam az is gond, hogy magas vagyok, hosszú végtagokkal, és szeretnék kicsit nőiesebb formát, ezért az, hogy megszabadulok a zsírrétegtől, nem a legszerencsésebb, mert ez azt jelenti, hogy fenékről és mellről is lemegy az a kevés.. Valószínűleg ez tényleg megoldást jelentene a derékproblémára, csak kisfiús alkatot eredményezne.

Arra is gondoltam, hogy egyszerűen az egész napos ülő életformánk okozza ezt a dolgot (de akkor miért nem mindenkinél?) Mert őszintén, mitől lenne erős a karom, hátam, fenekem, ha egész nap csak ülök egy íróasztalnál és gépelek? Igazából ezek az izmaim nincsenek használatban :( Vagy aki azt mondja, hogy mindenféle mozgás nélkül ilyen, mert szerencsés az alkata, az kamuzik?

14. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Gillian28)
2016. ápr. 22. 19:46
Nem jó a nadrág mérete... Ha nem egészségügyi okai vannak a nagyobb hasnak akkor jóga nyújtógyakorlatok ( vagy callanetics ,aerobic ) biztos segítenek és inkább többször egyél kevesebbet.
13. finomfőzelék (válaszként erre: 11. - Gillian28)
2016. ápr. 22. 18:22
Szerintem ezen csak a diéta segít. Ha nem csak téged zavar, hanem ezt meg is jegyezték már többen, akkor ott jelentős felesleg lehet, nem csak picike. Mindenkinek megvannak a kritikus pontjai, ahonnan a legutolsóként megy le a felesleg. :)
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Gillian28)
2016. ápr. 22. 17:31

Én több edzés alatt nem azt értettem, hogy oda erősíts, hiszen a zsír az zsír, az izom meg izom, a zsírszövetből nem lesz izomszövet soha az életben. Mindenedet kell edzened, úgy, hogy csökkenjen a zsírszázalékod és akkor a hasadról is csökkenni fog. De végülis az való igaz, hogy hasra kimondottan erősíteni a többi rovására, annak semmi értelme, mert a hasizomnak egy része eleve részt vesz szinte minden gyakorlatban, ahol egyensúlyozásra van szükség. Ha szélesíted a válladat és jól kidolgozod a fenekedet is, bizony látszani fog a különbség anélkül, hogy a hasadra erősítettél volna. De nyilván poszka vállak+lapos fenék meg még jobban kihangsúlyoznak egy átlagosnál vastagabb derekat.


Még hozzátenném, hogy 1 óránál hosszabb edzésnél, ha ez ráadásul kardió edzés, megemelkedik ugrásszerűen a kortizol szinted. A kortizol pedig felelős a hasi zsírlerakódásért, vagyis vékony embernek is lehet zsírlerakódás a hasán körbe és ez egy veszélyes típusú hízás. Meg nagyon alattomos, mert azt gondolja az illető, hogy hát súlyban oké, és megúszta a túlsúllyal járó legtöbb betegséget. Pedig nekik is nagyon oda kell figyelni. Ilyen szempontból sokkal de sokkal szerencsésebb egy körte alkat. Persze a körte alkatú nők utálják a nagy feneküket, holott ez előny:)

2016. ápr. 22. 14:10

Köszi a tippeket! Igen, a "kapaszkodóra" gondolok. :)

Én eddig két féle férfival találkoztam, egyik típus, amelyik közölte, hogy vastag a derekam..a másik típus szerint ez nagyon szexi és nehogy eltüntessem. :D

Ettől függetlenül én mégis örülék neki, ha sikerülne megszabadulni tőle, úgy hogy ne tűnjön el minden más.

Az erősítéssel az a baj, hogy csak vastagabb lsz tőle a derék, lealábbis eddig ezt tapasztaltam. Ezért oda már nem is merek edzeni.. mindig kihagyom ezt a területet.

A szénhidrát visszafogása jó ötlet, ki fogom próbálni!

A "normális táplálkozás kb. azt takarja, hogy átlagos mennyiséget eszek, viszonylag kevés műanyag kaját, nem viszem túlzásba a cukot, de nem is hagyok el semmit (pl. tej, glutén). De mondom, volt olyan, hogy hol ezt hagytam ki, hol azt, lefogytam, kivéve erről az egy területről. Cukorterheléses vizsgálaton is voltam, mindent rendben találtak... Lehet, hogy tényleg alkati kérdés, de a családtagjainál nem volt jellemző.

Magamról nem nagyon szeretnék képet feltölteni, de szerintem a lényeg, hogy a karom kifejezetten vékony, a lábam átlagos, a derekam meg pont ilyen: [link] (illusztráció) Lehet, hogy ez nem olyan vészes, és túl kritikus vagyok, de vannak nálam sokkal husibb lányok, és érdekes módon alig látok olyat, aki ide hízik. Ezért szeretnék rájönni a okára, hátha tudok raja változtatni.

2016. ápr. 18. 03:34
az edessegtol biztosan nem.sokszor kell keveset enni.es sokat kell mozogni.
2016. ápr. 17. 21:58

A fórumindító a "kapaszkodókra" gondol.


Én is sovány vagyok, de ezekkel én is küzdök, olyan 2-2 ujjnyi zsírpárna. Zavaró ahogy "buggyan" a nadrágból.

Tapasztalatom szerint ettől elsősorban ch-szegény étrenddel lehet megszabadulni + némi kardio. Van kifejezetten erre gyakorlat, de attól kiszélesedik a derék és férfias lesz :S


Én sem szeretem, nem tartom esztétikusnak a kis "kapaszkodóimat" de ha ez vigasztal a férfiak imádják.

2016. ápr. 16. 21:40

Ne erőltesd, csak rosszabb lesz. Élj úgy , mint eddig.

Aki megjegyzést tesz erre(és pasi) azt azonnal lapát.Ha nő, és nem a főnököd, vagy kenyéradód, akkor keményen elhajtani a szülője emlegetésével.


Stresszeled csak magad, az pedig csak bajjal jár.


Egyébként hagyományos testmozgással, tornával nem tudod úgysem eltüntetni, vagy csak nagyon fáradtságos melóval..aztán, ha abbahagyod, akkor hip-hop felugrik kétszer akkorára.


Hagy békén a tested, így vagy jó. Ha tényleg nem eszel többet e kelleténél, akkor az evolúció így rakott össze.

ennyi.

7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. ápr. 16. 21:14

Ha az, amit felsoroltál, nem segít, akkor egy kicsit változtatni kell rajta, pl ha heti 2-3 edzés nem segít, akkor vagy nem elég a gyakoriság, vagy abban a 3 alkalomban nem dolgozol eléggé.


Az ember gyakran kritikusabb önmagával, ezért az, hogy úszógumid van, de vékony vagy, diétázol, sportolsz, lehet csak saját megítélésed is, viszont ha már mások is mondták (ezt írod), akkor másoknak is úgy tűnik, hogy ez így van, úgyhogy annyit tehetsz, hogy továbbra is odafigyelsz a kajára de többet edzel.


Mivel nem írod azért, hogy ezek a -mentes diéták miből állnak nagyjából, kevés az info, sem más adatot nem írtál (kg, cm), így csak arra tudunk alapozni, amit írtál, és ha azok nem használnak, akkor tessék többet edzeni, meg folytatni az étrendet, ami bevált eddig is.


Ha csak testalkat kérdése lenne (mert az is lehet), akkor szerintem nem kaptál volna rá megjegyzést. Aztán az is lehet, hogy hülyéskedett valaki, honnan tudjuk mi azt?:)

2016. ápr. 16. 19:10
Fotó esetleg?
5. kisj (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. ápr. 16. 19:02
ha vékony vagy, akkor nem tudom, hogy milyen kis párnácskád lehet hátul?
2016. ápr. 16. 10:00

Amit meg esetleg megprobalhatsz, hogy egy szemelyi edzotol megkerdezed, hogy celzottan, arrol a teruletrol milyen mozgassal/ erositessel lehetne eltuntetni :)

Nekem ez bevalt!

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. ápr. 15. 23:51

A "normalis" taplalkozas mit takar ?

Futas? Hullahopp , normal kaja egyutt?

Ha meg elol lenne, akkor "strukturzsir" ;) vedi a petefeszket.

hgy-hgy hatul??

Passz

Jonnek majd ugyis a "szakertok". ;)

Sok sikert!

2. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. ápr. 15. 23:32
Ellenőriztesd nem vagy-e inzulinrezisztens, kéne egy 3 pontos rendes cukor és inzulin terhelés (a 2. pont vékonyaknál 40 percnél). Tipikus tünet náluk -- ha vékonyak -- amiket leírsz. Ha annak bizonyulsz, nem elég a cukormentesség, a CH-t kell számolni, és lehetőleg csak lassú CH-kat enni, gyorsat csak nagyon keveset.
2016. ápr. 15. 23:17

Sziasztok!

Tudom, hogy van már pár hasonló téma, de én most ebben az egyedi esetben szeretném a segítségeteket kérni!

Vékony vagyok, sokszor meg is jegyzik, mégis van egy kis úszógumim, vagyis inkább hátul ilyen kis párna, ami nem túl esztétikus (erre is kaptam már jó pár megjegyzést életem során). Normálisan táplálkozom, ugyan ülőmunkát végzek, de heti 2-3 alkalommal eljárok mozogni (edzőterem, aerobic, stb.) Tartottam már diétákat, tejmenteset, lisztmenteset, cukormenteset, voltam 10 kilóval kevesebb (és egyben kórosan sovány), de ettől sosem sikerült megszabadulni! Hormonálisan úgy tudom rendben vagyok, pajzsmirigyem is oké, nincs semmi betegségem, így nem tudom, mi lehet az oka... Hullahoppoztam is, próbáltam krémeket, szóval teljesen tanácstalan vagyok. Jár valaki hasonló cipőben, vagy talált erre megoldást? Örülnék pár jó tanácsnak!

Köszi előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook