Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet megszabadulni az úszógumitól? fórum

Hogyan lehet megszabadulni az úszógumitól? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. csillag85 (válaszként erre: 28. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 30. 10:23
Ez tényleg így van, fogytam 7 kg-t a karom már tök vékony, de a hasam... áh! Mondjuk az is igaz, hogy a karomon nincs sok zsír és ott szépen látszanak az izmok. :)
30. 2d5a00656a (válaszként erre: 29. - Mangogirl)
2009. ápr. 23. 21:17

És be is jön ,ha már nincs plusz súly rajtad:)

Ha van, az úszógumi alatt nem fogjuk látni a kidolgozott haránt és egyenes hasizmot.

2009. ápr. 23. 21:15
Hullahoppal, vagy csípőre tett kézzel nagyon sokszor oldalra kell hajolgatni. (Többször naponta, izomlázra rádolgozva.)
2009. ápr. 23. 19:39

Nincs csoda,sajnos!A derék fogyasztása arányos a test zsírraktárainak csökkentésével.

30 kilónál főleg az általános zsírcsökkentés a nyerő.

A különböző típusú emberek különböző módon adják le a felesleget de a azok a bizonyos helyek amit az ember a legjobban útál mindig utolsónak épülnek le.Ha "hasas" vagy biztos hogy az megy le utóljára.Nem kell ezt veszteségként megélni,hanem inkább mérceként /ha az elindul már a végén tartok/Pozitív hozzáállás ,és az adott anyagból a legjobbat kihozni,és az eredményt szeretni,ez a lényeg!!!

2009. ápr. 23. 18:20

Sziasztok!

Van rajtam 30kg plussz valaki tud valami biztos megoldást edzéstervet???

Diétát?

2008. okt. 22. 15:50
Mátol én is járok a koleganömmel tornázni,mert egyedül nincs kitartásom!
2008. okt. 21. 11:54
Elszántan, kitartoan tornázva:)
2008. okt. 21. 10:36
Sziasztok! Engem is érdekelne ki hogyan tudta az úszógumit legyürni.A tippek jok nagyon ,gondoltam kiprobálom némelyiket.
23. tinendo (válaszként erre: 18. - Zsó0519)
2008. máj. 5. 07:35

Köszi a tippet.

És mennyi idő után várható eredmény?

S milyen időközönként kell csinálni s mennyit?

22. esztella100 (válaszként erre: 21. - 48d40f4ff5)
2008. máj. 4. 07:48
A hullahopp karikától várom én is a csodát.
2008. máj. 3. 18:07
hullahopp karikával (persze megtöltve rizzsel vagy sóval) 1,5-2 hét alatt meg lehet tanulni, utána pedig gyerekjáték az egész :) igaz, napi 40-60 percet minimum kell, de legalább nem szenved tőle az ember :) nekem ez vált be a legjobban
20. esztella100 (válaszként erre: 18. - Zsó0519)
2008. máj. 1. 09:03
és az izomláz:)))
2008. ápr. 30. 23:04
NAGYON ERŐS, KITARTÓ, SPECIÁLIS TORNÁVAL!
2008. ápr. 30. 22:59
Tudok hármat is,legjobb a hulahopp karika.Ha ez nem megy,a következő tornagyakorlat:-Hanyattfekvés,karok oldalt a tested mellett,térdek felhúzva.Megfogod a 2 bokádat,és a fenekedet,felsőtestedet olyan magasra emeled,amilyenre csak tudod.Le,és újra fel.A bokádat ne engedd el!50szer egymás után.Kiegészítésképpen pedig egy régi seprűnyelet a nyakadba veszel,mint régen a vízhordó asszonyok,karjaidat belefűzöd,és terpeszállásban forgatod a felsőtestedet jobbra-balra.Ez tuti!!
2008. febr. 21. 15:04
Hasizomgyakorlattól nem megy le az úszógumi, maximum aláépítesz egy kis izmot, aminek ugye nem sok értelme. Az úszógumi csak aerob mozgással megy le, hát a hasizom az nem, ellentétben minden más, amivel kellően meg tudod emelni a pulzusodat.
16. tinendo (válaszként erre: 15. - Cinka)
2008. jan. 16. 15:34
Köszi a választ.
15. Cinka
2008. jan. 16. 14:41
Ja, az utolsó 2 pozíció hat a deréktáji izmokra!
14. Cinka (válaszként erre: 13. - Tinendo)
2008. jan. 16. 14:40
Ez a torna minden hasizomra hat, közben érezni is lehet, éppen hova dolgozik az ember.Nekem közben a hátam szokott fájni, ilyenkor megállok és csinálok pár medenceemelést, az segít.De nem azért fáj a hát ilyenkor, mert veszélyes a gyakorlat, hanem mert a hátizmok is edzetlenek.Akinek sok háj fedi a hasizmait, annak persze sok idő kell, de pár kiló felesleg egy hónap alatt látványosan kezelhető! Arra is jó, hogy fogyókúra alatt a lógó bőrt elkerüljük.A lényeg a napi rendszeresség. Az olyan torna, ami azt ígéri, napi 5 perc és csoda történik, az nagy kamu.Én most minden pozícióból 20-at csinálok és utána egy gyors 5-ös sorozatot. A hasam már beljebb lappadt, na de nekem 30 kiló minimum amit el kéne tüntetnem :(((
13. tinendo (válaszként erre: 12. - Cinka)
2008. jan. 16. 14:10

"Az alaphelyzet a következő: hanyattfekvés kemény talajon, esetleg polifoam lapon. A kezeket TILOS tarkón összetenni! Helyette a két kart keresztben áttesszük a hátunkon, amilyen mélyen csak bírjuk. Lehet, hogy először csak épp a nyakunk alatt sikerül keresztezni, de higyjétek el, később a lapockánkat is elérjük, nekem 10 éve sikerült idáig eljutnom. Most újra nyaktájról startolok:( Lényeg tehát a minél mélyebbre levitt, keresztezett két kar.Ez lehetetlenné is teszi a hagyományos felülést, itt emelésekről beszélünk. Az emelés azt jelenti, hogy a felsőtestet gördítjük felfelé. Gördítjük, tehát lassan, nyugodtan végezzük a mozdulatot és visszafelé ugyanúgy. Nem rángatjuk magunkat, mint az idegbetegek :DD Csak a két vállunkat kell emelni a talajtól, a hát nagy része és a derék a földön marad! Ez mentesíti a gerincoszlopot, a hasizmok viszont dolgoznak. Ezt a munkát a lábtartások biztosítják. 10 féle módon kell tartanunk a lábainkat a program alatt. Ezeket leírom sorban. Tehát: hanyatt fekvés, kar hátul minél mélyebben keresztezve, csak vállunkig emelünk gördülve oda-vissza.


Lábtartások, amiket ebben a sorrendben kell pontosan(!) végigcsinálni, egyet sem kihagyva, vagy felcserélve!

1. lábak térdben felhúzva, lábfejek egymásra téve keresztben a talajon (ezt közben lehet váltogatni is).

2. szétdöntjük a térdeket, amennyire bírjuk és a talpainkat a talajon egymással szemben összeszorítjuk.

3. Térdeinket újra összezárjuk, felhúzzuk és megemeljük, mintha biciklizni akarnánk. A lábfejeket ismét egymáson áttesszük.

4. Térdek felhúzva és megemelve maradnak, de szétnyitjuk őket és a levegőben a talpainkat fordítjuk szembe egymással, összeértetjük őket. Itt már nehezednek a gyakorlatok!

5. Lábainkat egyenesen felnyújtjuk, derék a talajon marad. Lábfejeket keresztezzük.

6. Lábak felnyújtva maradnak, de terpeszbe nyitjuk őket.

7. Lábakat leengedjük, kinyújtjuk a talajon. Egyik térdünket felhúzzuk, másik kinyújtva marad. Könnyített változat, mikor mindkét láb a talajon marad, a nehezebb, de hatékonyabb, mikor a nyújtott és a felhúzott lábat is felemeljük kissé a talajról. Ez nagyon nehéz, kezdetnek lehet csak a hajlított lábat felemelni, a nyújtottat a talajon tartani, de törekedjünk arra, hogy mindkettőt fel tudjuk emelni!

8. A 7. pozíció váltott lábbal.

9. Térdeket felhúzzuk, összeszorítjuk és eldöntjük csípőből, lehetőleg érjenek le így elfordítva a talajra.

10. A 9. pozíció váltott oldalra."


Emelem kalapomat, aki ezt végig tudja csinálni, főleg, ha mind a 10 lépésből 100-100-at megcsinál.


Megkérdezhetem, hogy ez a fajta torna eredménye mennyi idő után fog látszódni?

Ezzel a tornával a "derék oldalán" lévő felesleget is le lehet dolgozni?

12. Cinka (válaszként erre: 10. - Kaaskopje)
2008. jan. 14. 15:39
A 100 kiló felettiek klubja topikban a 2283. hsz-nél kezdődik a leírás. Tényleg jó, csak kitartóan, minden este kell csinálni. Időben nem sokat vesz igénybe.
2008. jan. 14. 15:22
az is jó módszer még, ha egyenesen állsz, kicsit berogysztod a térdedet, a fenekedet befeszíted, és innen csinálsz jobbra is meg ballra is erőteljes törzsfordításokat. ha van súlyzó, akkor az egyes fordulásoknál még azzal is rásegíthetünk, de ha nincs,akkor másfél literes ásványvízzel vagy anélkül is lehet csinálni. persze ezt is rendszeresen kell csinálni... :)
2008. jan. 14. 15:13
Hú, ott már rengeteg hozzászólás van :) Nagyjából tudod, hogy mikor írtad le?
9. 3cbdff671e (válaszként erre: 7. - Cinka)
2008. jan. 14. 15:13
Én se tudok normálisan, de nem zavar, hogy gyakran leesik.
8. kaaskopje (válaszként erre: 6. - Cinka)
2008. jan. 14. 15:11

Ennek mindjárt utánanézek, köszi a tippet.

Én már beszereztem egy hullahoppot, de még nem sokat használtam, mert 'elfelejtettem' hogyan kell :))) (utoljára gyerekkoromban hullahoppoztam) Gyakorolni kellene vele...

7. Cinka (válaszként erre: 4. - 3cbdff671e)
2008. jan. 14. 15:01
a hulahopp is szuper, sajna nem tudok rájönni, hogy kell :(((
2008. jan. 14. 15:00
A Hsz-eim közt, vagy a 100 kiló felettiek topikban, ha visszakeresitek, leírtam egy nagyon hatásos gerinckímélő hasizomtornát!Én is csinálom, 10 év után újra, hát nekem nem csak egy kis gumicskát kellene legyűrnöm sajnos, de látom már a változást.
2008. jan. 14. 14:58
Én is szívesen ledobnám csak ez a legnehezebb. Mindenhol fogyok csak ott nem.
2008. jan. 14. 14:57

Szia!

Én nem bírom a felülést, ezért anno két olcsó módszert találtam erre a problémára.

- hulahopp karika

- felmosónyelet a két végénél megfogod, hátad mögé teszed és úgy hajolsz jobbra-balra.

2008. jan. 14. 14:56
Ez engem is érdekelne...
2008. jan. 14. 14:50
Van vkinek valamilyen jó ötlete, hogy hogyan lehet megszabadulni a derékon lévő "úszógumitól"?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook