Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehetnek piros pöttyök a lábszáron? fórum

Mitől lehetnek piros pöttyök a lábszáron? (beszélgetős fórum)


18. 6474bd9444 (válaszként erre: 17. - Réka188)
2013. ápr. 20. 21:20
Az jó volna, várjuk a megoldásokat! :D
2013. ápr. 12. 20:38
Hello! Én is ugyanezzel a problémával küzdök. tényleg nagyon kellemetlen. Nekem is csak az segít, ha kicsit lebarnulok. Nem tudom mit csináljak vele. De hamarosan elmegyek egy orvoshoz, ésha tud segíteni, mert már kikészít, annyira csúnya :S Ha tudok valamilyen jó megoldást erre, akkor megirom :)
16. 7af2d3692b (válaszként erre: 15. - Kitty1130)
2013. márc. 17. 19:30

Megnéztem a képeket és valami hasonló. Bár azt mondják, hogy a felkaron és a combon gyakori, nekem csak kevés van a felkaromon, inkább a lábszáramon jellemző. Utánanéztem kicsit, próbálok beszerezni olyan testápolót, ami tartalmaz AHA-t. Légyszi majd írd meg a tapasztalataidat!

Köszönöm szépen a tippet!!! :D

2013. márc. 16. 17:21
Nekem is vannak pöttyeim, nem csak a lábszáramon, hanem a karomon is és nagyon utálom őket. A betegség neve keratosis pilaris, évek óta keresgélek vmi kenőcsöt, most találtam rá a Secalia AHA krémre, amit pont erre fejlesztettek ki, most azzal kenem reggel, este, remélem hatásos lesz!
2013. márc. 8. 02:35

Ezek nem bevérzések, látszik, hogy a szőrtüszőkkel áll kapcsolatban...

De azért köszönöm és örülök, hogy találtál megoldást a kisfiadnak! :D

2013. márc. 6. 18:19
Olyan pirosas vöröses pöttyök,látszódott, hogy a bőr alatt van valami gubanc, mint utólag kiderült bőrbevérzései voltak de legjobban a bokáján és a lábfején voltak, egyébként nekünk nem volt rá gyógymód, egyszerűen nincs rá...de ha adtam neki RUTASCORBINT (vény nélkül kapható) akkor elmúlt tőle, de nem a trombocitánkat növelte, hanem eltüntette a bőr alatti bevérzéseket.
2013. márc. 6. 17:50
Úgy tudnám leírni, mintha látszanának mélyen a szőrtüszők vagy a szőrhagyma. Ilyen volt a kisfiadnál is? Vagy azok valamiféle kiütésszerűek voltak? Persze a kicsiknél olyan pihe a szőr, hogy nem nagyon derülhetett ki...
2013. márc. 6. 13:44
A kisfiamnál is ez volt anno.. megmagyarázhatatlan sok tűszúrásnyi pöttyök jöttek ki a lábán (térd alatt) elvittem orvoshoz, aki vérvételt javasolt...megtörtént, és kiderült, hogy alacsony a trombocita száma, keress rá így a neten, hogy "alacsony trombocita szám" az a vér alvadásáért felelős!
2013. márc. 6. 12:57
Inkább tűszúrásnyiak, és sosem múlnak el. Olyan, mint epilálás után közvetlenül. Csak miután megnyugszik a bőröm, utána is egy csomó megmarad.
2013. márc. 6. 11:42
Valóban gyulladt szőrtüszőkre hasonlítanak azok a pöttyök, vagy inkább tűszúrásnyira? Mert ha olyan apró bevérzés szerűek, akkor belsőleg lehet a gond...
8. boldogzokni (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. márc. 6. 11:22
Én is azt mondanám, hogy bőrgyógyász helyett először a kozmetikust keresném fel. Néhány bőrgyógyász hajlamos mindjárt tablettákat felírni, amiknek mellékhatásai aztán majd más furcsa tüneteket okoznak...
2013. márc. 6. 09:35
Kozmetikust nem kérdeztél még?
2013. márc. 6. 07:19
"..kérdezze meg orvosát,gyógyszerészét..." :) Komolyra fordítva: egy-egy gyógypillantás erejéig érdemes lenne felkeresni a "vajákos" embert! /bőrgyógyász :)/ Utána jöhetnek a házi praktikák.Elhiszem hogy komoly problémát okoz Neked.:(
2013. márc. 6. 06:36
Nekem is pont ilyen pöttyeim vannak és semmi közük az epiláláshoz. Anyukámnak magától is szőrtelen a lába, tehát soha nem szőrtelenít, mégis ugyanilyen, vagyis azért kicsit szebb, mint nekem. Engem is zavar, de szerintem nincs mit tenni, ez genetikai adottság. :( Elég száraz a bőröm ott, ha frissen van krémezve, akkor szebb. Talán a szárazsággal is összefügg.
2013. márc. 6. 04:44

:-) Matolcsy jutott eszembe a piros pöttyökről. :-)


Csak fürdés után szőrteleníts, és kamillás babaápolóval kend be aznap. Nálam ez vált be.


Ha fürdés előtt epiláltam, 2 napig biztos, hogy tiszta ragya voltam, ami ráadásul fájdalmas is volt.

3. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 7af2d3692b)
2013. márc. 6. 01:45
Alapvetően a körömvirág krém a leginkább "bőrbarát", illetve itt olvastam egy fórumon, hogy epilálás miatti gyulladásra valaki esküdözött a barnító testápolóra.
2. Rika1 (válaszként erre: 1. - 7af2d3692b)
2013. márc. 6. 00:30
Szia! Gondoltál már arra, hogy nem e száraz a bőröd és attól van?
2013. márc. 6. 00:25

Évek óta pöttyök vannak a lábszáramon, ha borotválom, ha epilálom.

Egyedül fürdés után, és reggel, közvetlenül mikor kikelek az ágyból, nem látszanak annyira. Valahogy a melegtől talán, de egyébként ott vannak és csúnyává teszik a lábam. Lényegében látszanak a szőrtüszők, pedig nem is vékony a bőröm. Kb. 3 hete minden fürdésnél luffa szivacsot használok, de szerintem nem lett jobb. Nyáron, amikor lebarnulok, akkor valamelyest jobb a kontraszt miatt (De akkor fehér pöttyök látszanak jobban, amikre most nem is térek ki. Ez valami családi dolog...).

Évek óta keresem a jó megoldást, mert rendkívül kellemetlenül érzem magam nyáron szoknyában, rövidben... :(

Találkozott már valaki hasonló problémával? Esetleg tudtok ajánlani valamit?

Használtam már gyulladáscsökkentő krémet, szőrtüszőgyulladás elleni krémet (ez nem konkrét szőrtüszőgyulladás szerintem, de néha nőnek be szálak és kicsit mintha gyulladás lenne), stb..

Szóval fogalmam sincs!!!

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook