Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehetne szép a hajam? fórum

Mitől lehetne szép a hajam? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 7. 18:33

Próbáld ki a hajmosó porokat, nekem bevált.

Semmilyen vegyszer nincs bennük, "csak" növényi porok.

Amla, Shikakai, Reetha, Brahmi, henna, cassia, indigó porok, illetve Rhassoul agyag.


Vagy a

Habos tojássampont szóbabikarbónával

Hozzávalók:

1 db tojás

fél citrom leve

fél kiskanál szódabikarbóna

100%-os tisztaságú illóolaj


Elkészítése:

A tojást jól elkeverem a citromlével, cseppentek bele 2-3 csepp illóolajat, majd hozzáadom a szódabikarbónát és jól felverem. Kemény állagú habot kapok, amit könnyen fel lehet vinni a hajra.

Készítheted úgy is, hogy a sárgáját kikevered pár csepp argánolajjal (olívaolaj is jó) az illóolajjal és a citromlével, a fehérjét pedig külön felvered, és csak utána adod a tojássárgás elegyhez a szódabikarbónával együtt.

Alaposan dörzsöld át vele a fejbőröd és a hajad, majd ugyanilyen alapossággal öblítsd le. Mivel ez egy tápláló sampon, ezért a használata után nem szükséges sem balzsamot, sem öblítőt használnod.


Ez is bevált nekem:

Hozzávalók:

2 evőkanál lenmag

2 dl tisztított víz (vagy felforralt és lehűtött víz)

1 kiskanál olívaolaj

1 db tojás


Elkészítése:

2 evőkanál lenmagot felfőzök 2 dl vízzel, ha már elég zselés állagú, leszűröm.

Hozzákeverek 1 kiskanál olívaolajat. Ha már nem túl forró, beleütök egy egész tojást.

Alaposan felverem, elegyítem az összetevőket, majd felkenem a száraz hajamra pakolásnak úgy, hogy a fejbőrömet is mindenhol érje.

Műanyag zuhanysapkát húzok rá (vagy folpackba csavarom) és törölközővel bebugyolálom.

1 óra elteltével HIDEG/langyos vízzel alaposan kimosom, átdörzsölöm a fejem és kész is! (Forró víztől kicsapódik a tojás, szóval érdemes bevállalni ezt a kis kellemetlenséget.

Nem szükséges utána samponnal hajat mosni, mert a tojás már megtette a hatását. Sem kondícionáló, sem citromos öblítés, sem kifésülő balzsam, semmi nem kell!

Ízlés szerinti illóolajokkal lehet turbózni a keveréket.

2015. febr. 5. 20:38
köszönöm!
2015. febr. 5. 14:37
Jah, és érdemes minél inkább kerülni a hajszárítást - persze télen nem lehet - de ha már muszáj, akkor semmiképp ne legyen nagyon forró a hajszárító és inkább csak a tövét szárítsd.
2015. febr. 5. 14:33

Nekem is ilyen hajam van.

A hullámos haj mindig szárazabb a többinél, ezért száraz hajra való, kímélő sampont használj, mindegy mennyire zsírosodik a töve.

Minél kevesebbet fésüld, mert az borzolja, töri. Érdemes fából készült fésűt szerezni - nem könnyű - az kevésbé roncsolja, illetve gyakran átkefélni vaddisznósörtés hajkefével, mivel ez hosszában eloszlatja a zsírt a hajszálon, így védve azt, plusz tisztítja is.

Az ecetes öblítés tényleg nagyon jó. Selymes, puha és fényes lesz tőle, kiszedi a hajból a samponmaradványokat + elmulasztja a korpát is.

2015. febr. 5. 04:06
ecetes oblintestol peldaul.....
2015. febr. 4. 20:27
Fodrászkellékesben lehet kapni,Kallos Placentás hajpakolást,az 1 kg-os 900-1100 ft között van,üzlete válogatja,baromi sokáig elég,és nagyon jó.
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 2571a76909)
2015. febr. 4. 19:22

Ezen elsősorban a fodrászod tud segíteni.

Vannak trükkök, amiket ők jól ismernek és meg is teszik, de nem mondják el.

6. 2571a76909 (válaszként erre: 2. - 8122eadc5b)
2015. febr. 4. 16:50
Használtam, rajta is hagytam több ideig. Miután lemostam viszonylag szép lett a hajam, de tartós, drasztikus hatását nem éreztem.
2015. febr. 4. 16:17
pl. az esovizben valo mosastol
2015. febr. 4. 16:09
Tele van a net különböző természetes pakolásokkal.Próbáld ki őket.A szódabikarbóna,tojás,ecet stb csodákat tesz....
2015. febr. 4. 16:09

Van az alfaparfnak egy lenmagolaja, hajvégápolò, de ha két nyomást oszlatsz el a hajadon és még picit rá száritasz csodálatos fénye és illata is lesz!

Az 50 ml kb 3500 ft! Nekem kb háromnegyedévig elég, bár nekem vékony szálú a hajam, könnyen törik, emiatt ha nem haszálnám az olajat tök fakò lenne.

2. 8122eadc5b (válaszként erre: 1. - 2571a76909)
2015. febr. 4. 16:05

Ez egy festett haj, ma már nagyon jó hajfestékek vannak, amik szinte ápolják a hajat, gyönyörű fényt adnak neki.

Ricinusolajat próbáltad már?

2015. febr. 4. 15:58

Eredetileg hullámos, fénytelen hajam van. Szeretném ha jóesésű, fényes lenne, körülbelül ilyen: [link]


Drága termékekre nem nagyon van pénzem, de természetesen ha ajánlotok valami nagyon hatásost, utánanézek. Házi praktikákat próbáltam, tojásos mézes pakolás sem igazán vált be. Egyéb ötlet? Vagy genetikailag ilyen a hajam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook