Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne újra erőssé, egészségessé tenni a szőkített hajamat? fórum

Hogyan lehetne újra erőssé, egészségessé tenni a szőkített hajamat? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 3. 18:35

köszönöm mindenkinek!!

én ott rontottam el,hogy neki estem a hajamnak rögtön 1héten 2x 12%-os oxival :S

és nem vártam a kövi szőkítéssel sem sokat !

de mindenki tanul a saját hibájából!

a vizesen fésülést nem csinálom,mert ha huznék egyet a hajamon,akkor tuti le tudnám törni az egészet! :O

most már csak vízzel keverhető színezőt festek a hajamra,és így is jól néz ki!

a hajvágásra viszont nehezen veszem rá magam!

most már nem csunya annyira szárazon+kivasalva(már csak 150fokon)..de kellene vágatnom belöle,mert ugyis letörik..

csak sajnálom,hogy a szép hosszú hajambol,ilyen mellig érő lett :/

10. f54d0e6a81 (válaszként erre: 9. - Kinni)
2010. júl. 30. 13:44

Melírozva van a sötétbarna hajam és

szép,egészséges!!

Ápolom is,EZEN SOK MÚLIK!!!!

Na szóval egyet értek fő a kíméletesség,és nem hipp-hoppra kell menni,mert az később megbosszúlhatja magát!!!...

Kitartást,mindenkinek sok sikert!

2010. júl. 30. 13:25

Lehet szőkét csinálni sötétbarnából úgy, hogy ne menjen tönkre az egész. Kell hozzá egy jó fodrász, olaj ami roncsolás mentesen leszívja és sok-sok türelem mert többször kell rákenni, lassabban hat és drágább mulatság de sokkal kíméletesebb. Miután megvan a kívánt világos árnyalat ammóniamentes színezővel van színezve és úgy nagyon szép fénye lesz és nem roncsolódik.

Utána havonta csak a tövére 3%-os hidrogén és a színező, és megmarad a hosszú egészséges haj. Az alap hajszínem világosbarna, és mikor melírozva volt az nagyon tönkre vágta, most sokkal jobb a minősége.

2010. júl. 30. 11:50

Lányok,eggyütt érzek veletek!!

Összeteszem a két kezem,hogy a szőkítőpor

nem égette le a hajam,és nem törik,mondjuk a szőkéről le tettem...

2010. júl. 28. 12:50
szia.hasonókép jártam...fodrász szőkitővel leégette a hajamat és nekem is nyúlik eléggé elrettentő.én giss kur pink cuccaival ápolgatom plusz langyos olivaoljos pakolást teszek rá elég sűrűn igy most szárazon legalább egészségesnek néz ki és viszonylag puha is.a szinem eléggé érdekes lett kicsit papagály de nem merek hajfestéket kenni rá.ezeket a cuccokat tudom ajánlani neked is és ne sajnáld az időt meg az anyagot rá.vizesen nyúlós marad mer sajnos ez nem gygyúl de bánj vele nagyon óvatosan vizesen is csak akkor fésüld ha jól bebalzsamoztad vagy pakoltad elötte különben szakadni fog.sok sikert ha találtam valami csodaszert amitől egészséges hajam lett akkor majd megírom:D
2010. júl. 25. 09:57
Jó kis olajpakolás, olívaolajjal is jó, picit fel kell melegíteni, ezután rákened a hajadra, folpackot rá, meleg törülköző, és pár órát hagyd rajta, ezután kímélő samponnal megmosod. Ezt ismételed hetente 1x vagy 2x a helyzettől függően, és nem vágnám le, használj egy kicsit sötétebb színezősampont vagy enyhe hajfestéket világosbarnát, ezzel kevésbé látszik a lenövés és várj, amíg rendbejön. Valamennyit le kell majd vágni belőle így is, de azért nem tüsire.
2010. júl. 25. 09:48

Sziasztok!!

Sajna csak az olló segíthet,ha nagyon károsodott de rendszeres kúraszerű ápoló,tápláló hajpakolással,talán könnyebben tudod kezelni,vagy ami még egészséges a hajadból azt védheted,ártani ezzel biztos nem fogsz neki.

És egy ideig nélkülözd a hajfestéket!!!

Amúgy sajnos többen próbálnak otthon szőkék lenni,saját magam is megtettem,de olyan erős hajam van,hogy 3 csomag szőkítőpor megse kottyant neki,mondjuk vörös lett...

Node, ez nem azt jelenti,hogy bárki kövesse ezt a példát,amúgy most szőke melír van a természetes barna hajamban,ezzel elvagyok,de megmondom őszíntén,nem mindenkinek áll jól a szőke,mégha divatos is,de azt is látom egyre több a fekete,vagy csokoládé barna hajú lány van,akik szépek így is hosszú a hajuk,nem bánják,ha nem szőkék stb...,de akinek lekell vágnia azért,mert szőke akar lenni ,annak tudom ez kész rémálom lehet!!

Remélem,sikerül helyrehozni valahogy a hajad...!

4. vicky20 (válaszként erre: 1. - D7e65d27c4)
2010. júl. 25. 09:16

Szia!

Én is ugyanígy jártam. Sajna elégettük a hajunkat. Egy évig minden hónapban vágatnom kellett,na azért nem tüsire. Így már helyrejött de még most is nagyon rövid. Megfogadtam többet nem csinálok ilyet. Az én hajam is nyúlott vizesen,szárazon olyan volt mint a vattacukor. Csak ez az egy megoldás van rá: az OLLÓ

2010. júl. 21. 18:40

Nem figyelmeztetett a fodrász, hogy ez lesz?

Feketéből szőke, semmi jót nem tudok mondani, vágni kell, de nem is keveset. Próbálj megbarátkozni a tüsi frizurával és egy ideig ne legyél szőke, pláne ne fekete majd szőke. Ha így továbbra is ezt csinálod pár év múlva nem lesz hajad.

Esetleg próbáld meg a ricinus pakolást, de a törté végeket minden képp le kell vágni. A naplómba olvashatsz a ricinusról.

2010. júl. 21. 17:50

Feketéből lett platina szőke a hajam !

nagyon törik,vizesen pedig "nyúlik" és nagyon könnyen "morzsolható" a hajam :S

ha esteleg vágatnék belőle,akkor helyre tehetem a hajamat?

SOS

2010. júl. 21. 17:47
Hogyan lehetne újra erőssé, egézségessé tenni a szőkített hajamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook