Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyek, egy olyan 2.osztályos lánynak, aki..... fórum

Mit vegyek, egy olyan 2.osztályos lánynak, aki..... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 15. 19:09
én most voltam elsö áldozáson ahogy a pénztárcám engedte annyi pénzt adtam egy harmadikos kislánynak
36. 656f03db60 (válaszként erre: 29. - Corinna)
2009. okt. 26. 12:10

Te ismered azt, amikor az ember hajlamos többet gondolni egy mondat mögé? :DDDD Értem én, hogy a SZÓRD kifejezésre reagálsz. Bocsánat. Másképp kellett volna megfogalmaznom, de nem ítélkezést szántam a soraim mögé. Szórd = költsd el amire akarod, nem érdekel, nem ismerlek, nincs közöm hozzá. Semmi irigység, ítélkezés nem volt mögötte, de már tudom miért gondolod ezt. Akkor sem értelek titeket. Olyanért bántotok, mert mertem annyit mondani, hogy szerintem ez az összeg sok, illetve furcsállom, hogy ilyen dolgai lehetnek már egy 7 éves kislánynak. Miért kellene nekem szégyellni magam, mert más véleménnyel vagyok, mint ti? Továbbra is normális hangnemben írtam, mire ti rám ugrottatok. Na szép! :)


Most is csak meséltem egy ismerős helyzetet. Nem kívánom megismerni a keresztlányod személyiségét, ti tudjátok mi a jó neki. Általánosságban sokallom az összeget, ennyi.

35. corinna (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2009. okt. 26. 10:26
hú, akkor jó:) én újat akartam venni, de a férjem lebeszélt, hogy ez legalább márkás, meg a tesóm megengedi majd a csajszinak, hogy használja is:)!
34. Mariann7533 (válaszként erre: 33. - Corinna)
2009. okt. 26. 10:21
Hát akkor én is meg leszek kövezve,mert a nagylányomnak már régóta van tévé a szobájába,és dvd is.A kicsiknek még nincs,ők Diánál szokták nézni a dvd-ket.
2009. okt. 26. 10:10

Nem, nem arany fülbevaló, az még jó neki, amit kapott keresztelőre(lóherés).

Az egyik ismerős adta az ötletet, hogy tud olcsón (tényleg olcsón és használtan) egy dvd-lejátszót. Megpucoltuk, szétszereltük, olyan mintha új lenne. Külön szobája van, külön tv-je,(ami mielőtt még megint vki megszólna, a szekrény tetején van, a távirányító este ki van hozva a szobájából!!) Sokszor szeretne dvd-t nézni, de nem mindig hagyják:)! Még bőven benn voltunk a keretbe, mert 3000Ft volt, és márkás, mert toshi.a!Lejátszik mindent. Majd viszek neki Hannah montanát, meg h2o, meg ismeretterjesztő filmeket is.

Szóval: puzzle saját fényképes, 2 könyv és a lejátszó: 8500Ft. És a virág lesz egy 1000-es. Bőven benn vagyunk a keretben, bár gondolkodom, hogy az írók, költők könyvet elrakom karácsonyra! A virág olyan lesz, ez egy ötlet nektek(gondolkodom, hogy én csinálom meg). Szóval, nem csokor, hanem ilyen asztali dísz szerűség, egy szál virágból (valószínű orchidea) körülötte hercegnős csomagolt cukrok, sok zölddel, habszivacsban. Majd ha gondoljátok csinálok róla képet, ha kész (hétvégén)!

32. corinna (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2009. okt. 26. 09:49
pontosan!
31. Mariann7533 (válaszként erre: 30. - Corinna)
2009. okt. 26. 09:40
Tök jó.Karácsonyra úgyis mindig van könyv,úgyhogy megveszem neki.De áruld el légyszi,hogy mi az amit még vettél,csak nem akartad leírni.Légyszi.Én arany fülbevalóra gondolok.Talált?
30. corinna (válaszként erre: 25. - Mariann7533)
2009. okt. 26. 09:33

A könyv: Hanne Türk és Rosanna Pradella: Rajzolj te is! Rajziskola gyerekeknek (Norbert Landa rajzaival) 2300Ft, a L-betűs könyvesboltban! Több lépésbe(2-3) megmutatja, hogy kell rajzolni, állat, tárgy, minden van benne. Minden lépés mellé egy mondóka: 1. hurok, kör és még két hurok, milyen szerzet alakul ott?? 2. csáp, lábacskák, szája, orra, kerek pöttyök jönnek sorra. 3. szükség van még talpacskákra, mászhat végre a bogárka.

Ilyenek!!

2009. okt. 26. 09:26

28.hozzászólás: "Továbbra sem ítélkeztem, nem mondtam, hogy 'hú de szemét vagy, de rosszul csinálod, mert ennyi mindent megadsz a gyereknek, s szóród a pénzt. . . '! (Ez az ítélkezés. )"


19. hozzászólás: "Ha neked olyan jó a fizud, akkor nyugodtan szórd, nem érdekel."

LÁTOD ÍTÉLKEZTÉL!!!

Iskolába nem visz mobilt,se mp3-at, miért is kellene neki??!!!

28. 656f03db60 (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2009. okt. 25. 07:54
Egyszerűen számomra szokatlan dolog. A szomszéd kislánynak is volt telefonja, hat és fél éves volt, el is hagyta az iskolában. Nekem csak szokatlan, hogy egy 7 éves gyerek fülében mp3 lógjon ki. Nem is annak az értéke az 'érdekes'. Nem kértem, hogy magyarázza meg, hogy mit miért vesz, miért költ ennyi pénzt. Olvass figyelmesebben! Csak sok szülő, ismerős elrontja azzal, hogy nagyon sok mindent megvesz a gyereknek. Persze mindig vannak kivételek. (Amit egy mondatból ítélve, úgy kellene felismernem, hogy tudjam az egész gyerek személyiségét...:DDD) Továbbra sem ítélkeztem, nem mondtam, hogy 'hú de szemét vagy, de rosszul csinálod, mert ennyi mindent megadsz a gyereknek, s szóród a pénzt...'! (Ez az ítélkezés.)Egyébként is szerintem normális hangvételben írtam. Jobban felhúzzátok magatokat, mint kellene. Túlzás.
27. 656f03db60 (válaszként erre: 24. - Corinna)
2009. okt. 25. 07:48

Szia!


Nyugodtan leírhatod, ez a te topikod. Nem kellene túl ragozni a véleményemet, szerintem. Üdv. K

26. andi6020 (válaszként erre: 22. - Corinna)
2009. okt. 25. 06:52

Na nehogymár meg kelljen magyaráznod, hogy mit miért veszel?? Az én lányomnak is van mobilja, gurulós cipője, mp3-ja. De én azt mondom, amíg tud örülni egy Kinder tojásnak is, addig nincs gond.


(Légyszi írd már meg, hogy mit találtál ki, akár priviben is. Nagyon érdekel :-)))

25. Mariann7533 (válaszként erre: 24. - Corinna)
2009. okt. 25. 06:29
Ne foglalkozz azzal,aki megszolt.Egyszerüen semmi köze hozzá,hogy mennyit költesz a kereszt gyerkőcre.Véleményt kérni nyitottad ezt a fórumot,és nem azért,hogy magyarázkodnod keljen.Én nem is értem az ilyen embereket.Ne törődj vele.Kár,hogy nem mered leírni,mert kíváncsivá tettél.Nekem is elkelne egy két jó ötlet,mert a lányom 7 éves,neki is nagyon sok mindene van,és mint te is tapasztalod elég nehéz egy hét évesnek vásárolni,mert pont abban a korban van,hogy már nem babázik,nem játszik pónival,meg ilyenek,de ugyanakkor nem is annyira nagylány még.Engem érdekelne az a rajzolós könyv.Mi a címe,és hol vetted?
24. corinna (válaszként erre: 18. - Mariann7533)
2009. okt. 25. 01:30

igen meglepit szeretnék, de ennek tuti örülne!! De valószínű, hogy csak karácsony lesz belőle... nem akarok ennyi pénzt elszórni, így is megszóltak látatlanban, hogy el van kényeztetve... :)

Amúgy már megvan, hogy a könyvek, és a puzzle-n kívül mit kap még, de nem merem leírni... :)

Iszonyat jó könyvet vettem (rajzolós) ajánlom mindenkinek, annyira egyszerűen segít rajzolni, segít a dolgok mögé látni!

23. corinna (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2009. okt. 25. 01:24
:)
22. corinna (válaszként erre: 19. - 656f03db60)
2009. okt. 25. 01:23

nem mondtam, hogy nincs jogod hozzászólni a fórumhoz, csak az a baj, hogy te nem ezt tetted. Látatlanban ítélkeztél, pont ahogy mondtad! Tök mindegy, hogy mennyit keresek, akkor is megkapja a keresztlányom az ajándékát, még akkor is, ha 1hónapig nem eszek, de ha nem vennék neki semmit, az se lenne baj. Minket nem a pénz és nem az ajándékok kötnek össze!!!! Lehetőségeimhez mérten megadok mindent neki amit tudok! De nem ez a fontos. Tudod van olyan rokongyerek, aki nem értékeli az ajándékokat, vagy nem tud értékelni egy gyümölcsöt vagy akár mit. A keresztlányom egy banánnak is tud örülni. Meg annak is, ha csak én megyek!!!Meg a jókedvem, és együtt játszunk, tanulunk. Azt hiszem ez nem baj. Rengeteget van nálunk, rengeteget vigyázok rá, sokat alszik itt..(a szülők munkája miatt kell besegítenem)

Amúgy a nővérem szigorúan neveli...

Tudod sajnos volt egy névnap, amikor nem ajándékot kapott, hanem orvosi kezelést... akkor is megértette, hogy a pénzünk erre ment el, arra, hogy egészséges legyen, 5 és fél éves volt.. úgyhogy meglehet a magad véleménye, információk hiányában is...

21. 656f03db60 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2009. okt. 24. 18:46
Felfogtam még az első hozzászólásom előtt is, hogy ez nem is volt kérdés. Részemről elmondtam, hogy egy névnap miatt felesleges ennyit kiadni, pláne, ha úgy éreztem a szavaiból, ez rendszeres is. Nem arról szól a dolog, hogy engem mennyire bosszant a dolog, de a véleményem ne okozzon már ekkora sértést! Egyébként nem csak a 10000 forintot furcsálltam. Ennyi. Más tárcájában nem nyúlkálok. Mindenképpen képességfejlesztő dologra gondolnék.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - 656f03db60)
2009. okt. 24. 18:40
Szerintem nem azt kérdezte, hogy sok, vagy kevés-e a 10.000 Ft. Sőt, azzal sem vágott fel, hogy mennyi a fizuja. Az meg, hogy telik neki 10.000 Ft-os ajándékra, még nem pénzszórás.
19. 656f03db60 (válaszként erre: 7. - Corinna)
2009. okt. 24. 18:25
A fórum arra való, hogy elmondjuk véleményünket egy adott témában. Ha nem érdekel és nem fogadod meg azt, amit mondok, az már a te dolgod. Jogom van hozzá szólni egy fórumhoz. Mivel semmi olyat nem tartalmaz a hozzászólásom, nem tettem semmi rosszat. Azt szokták mondani, hogy ítélkezni nem szép látatlanban, amiről szó sem volt, csak nem helyeslem ezt a sok pénzt. Ha neked olyan jó a fizud, akkor nyugodtan szórd, nem érdekel. Nekem akkor is sok a tízezer, ha én kapok ilyen értékben, főleg a mostani időkben. Ha ezen megsértődsz, mert nem ugyanúgy gondolkodom, akkor úgy kell neked. Szép estét!
18. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - Corinna)
2009. okt. 24. 18:15
Meglepit szeretnél?Esetleg rákérdezhetsz,hogy örülne e neki.
17. corinna (válaszként erre: 16. - Mariann7533)
2009. okt. 24. 17:43

Köszi, majd megnézem!

Mégse mentünk el Szfehérvárra, talán majd a hét elején vmikor!

Köszönöm ezt a naplós ötletet!!!

16. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - Corinna)
2009. okt. 24. 17:24
Szia.A lányom karácsonyra kapott titkos naplót, 6,5 éves volt.Nagyon imádja.A tescóba lehet kapni,7900ft.
2009. okt. 24. 15:55

Sziasztok! Már vettem neki 2 könyvet, 1.: magyar írók, költők címmel(életrajz)2.:Rajzoljunk együtt!

Még megyünk tovább Szfehérvárra.

Ez a titkos napló nagyon jó! Hol lehet kapni????????

A programok nagyon jók, éppen ezért minden hónapban megyünk:) vagy mozi, vagy állatkert, kalandpark.... stb... Jó keresztanya vagyok, sokat foglalkozom a keresztlányommal!!! :)Usziba, hangversenyre járnak a sulival!

2009. okt. 24. 12:32
a szinház hangverseny nyerő de időigényes is.. de egy jó mozi is akár barátnővel együtt valami kis evéssel ivással és ez biztos emlék marad, de az uszoda is nagyon jó ...
2009. okt. 24. 12:25

Vegyél ruhát! Ha van is, egy-egy új darab mindig örömet okoz egy kislánynak! :)

V cd, dvd, esetleg vidd el vhova vmilyen programra, pl. mozi, állatkert, v bármi amihez kedve van!

2009. okt. 24. 12:25
Van titkos napló is, amihez egy olyan speciális toll van, hogy amit beleír azt nem látni, csak ha UV fénnyel rávilágítasz. ( van a toll végén ) és le is tudja zárni a naplót. Szerintem ez még ötletes.
2009. okt. 24. 12:17
emlékkönyvet..,naplót, olyan szines krétákat mivel jó rajzolni nem zsirkrétát..szineset,valami olyat amiből ő is alkothat valamit..
2009. okt. 24. 11:53
Én most elmegyek nézelődni a könyvesboltba, de ha van ötlete valakinek, szívesen várom!
2009. okt. 24. 11:48
Nem sok ám a 10.000Ft ... a játékok árához viszonyítva!
8. corinna (válaszként erre: 5. - D9648f3678)
2009. okt. 24. 11:44
Imád olvasni, főleg ami nem kötelező! Elsőbe kapott tőlem, egy helyesírás szabályai könyvet, nincs nap, hogy ne venné elő :)! Most még azon gondolkodtam, hogy múltkor engem kértek meg, hogy nézzem meg neten az egyik költő életrajzát, talán veszek egy könyvet, amibe költők életrajza van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook