Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudtok a Baraka pogramról? fórum

Mit tudtok a Baraka pogramról? (tudásbázis kérdés)


14. Anka71 (válaszként erre: 13. - Csengebp)
2010. aug. 23. 12:18
Egy szóval megmondtad a lényeget, hogy "személyfüggő". Mármint nagyban függ az előadótól, szerintem. Lehet, hogy ha az akkor hetedikes lányomékhoz sem úgy esik be kelletlenül, felkészületlenül az előadó, nekik is tetszett volna. De így...:(
2010. aug. 23. 07:37
Nekem a lányom vett részt ebben a programban és teljesen kicserélve jött haza. Azt mondta, hogy ez a nap többet adott Neki, mint az eltelt másfél év.(10.évfolyamos volt éppen.)Szimbolumrajzot csináltatott Vele a tréner és utána elég sok mindent meg mondott a lányomról, amit egyébként nem tudhatott, mert ez volt az első találkozás. Nagyon sok mindent játékosan tanultak: pl.hogy, hogyan lehet vagy nem lehet együttműködni. Meglepődve olvastam Anka írását, mert a lányom szerint pont az volt a meglepő, hogy abszolút nem volt szükség fegyelmezésre, az osztály teljes figyelemmel kísérte végig a napot. Lányom elmondása szerint az előadó hiteles, a könyv nagyon jó és az iskola lgjobb napjának nevezte. Gondolom ez az egész nagyon személyfüggő. A szcientológiai egyházhoz biztos nincs köze: Bagdy Emőkét én személyesen is ismerem. A Program szakmai vezetőjét megbízható jó szakembernek tartja. Én utánanéztem és ezt a programot tényleg támogatják külföldről is: az Ashoka Foundation. Ez egy társadalmi változásokat előmozdító szervezet és Közép-Európában egyedüliként támogatta a Barakát, mint az életre nevelő, holisztikus, oktatási programot. A lányom egyébként azóta már egy újabb projektnapon is részt vett és nagyon élvezte.
12. Anka71
2009. nov. 16. 13:25

Lányoméknál egy hete volt. Hétfői napon, reggel 8-tól fél kettőig.

A lényeg: Jött egy nő, totál kelletlenül, sikított róla, hogy utálja az egészet úgy, ahogy van. Közölte a gyerekekkel, hogy ő különben is, tegnap délután háromkor kapta meg a papírt, hogy miből fog nekik előadást tartani, így ne várjanak sokat. Úgy általában végig ordibált az osztállyal, pl: négyes csoportokba osztotta őket, hogy készítsenek plakátot, de ha a csoportok tagjai konzultáltak, akkor már ordibált velül (nem tudom, hogy lehet összedolgozni némán).

Ja, ez a modul az egészséges életmódról szólt (volna, ha normálisan meg lett volna tartva).

Kérdeztem a lányomat, hogy legalább a helyes táplálkozásról volt-e szó. Lányom azt mondta, hogy a nő kifejtette, hogy van a vegyes táplálkozás, aztán a vegetariánus, meg a makrobiotikus. És hogy ő nem javasol semmit, mindenki csinálja, ahogy akarja.

Szóval, ennyi volt. (Több anyukát, fiúsat is, lányosat is felhívtam, minden gyereknek óriási csalódás volt. Holott a lányom, ezt tudom, tényleg lelkesen indult el aznap reggel.)

Ha már van ez a dolog, nem tudom, hogy miért nem lehet felkészült embert küldeni előadónak. Vagy ha meg ilyenek, akkor minek erőltetni.

(Illetve, tudom, hogy miért erőlteti az ofő, de ezt itt nem akarom írni, bár tanártól hallottam az infót.)

Hát, ennyi volt, remélem, a következő már nyolcadikban lesz.

2009. febr. 24. 19:38
nem képvisel semmilyen egyházat/gyülekezetet/szervezetet csupán az életről beszél, csak az a gond h minden osztályban van pár olyan gyerek akinek ez lényegtelen és zavarja azokat akiket érdekelne. Egyébként nem rossz szerintem, csak érdemesebb lenne úgy beszélni ilyenről, hogy tényleg csak azok maradjanak ott akit érdekel....bár ha az forognak "kockán" h egy órával előbb haza lehet menni ha ezen nem marad ott akkor lehet h senki nem maradna.... :S
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Anka71)
2009. febr. 24. 18:19
akkor nem lenne benne Bagdy Emőke pszichiáter !!! Hiszen a szcientológusok nagyon határozottan elutasítják a pszichiátriát, mint tudományt!!
2009. febr. 24. 18:18
Nekem amúgy, a honlapon leírtak alapján semmi kifogásom nincs ellene. Viszont volt pár gyanakvó szülő.
8. Anka71 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2009. febr. 24. 18:17

Pár anyuka ezek ismerete után gondolta úgy, hogy a háttérben a szcientológiai egyház áll.

Többen mondták, hogy nem engedik, hogy a gyerekük járjon erre.

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2009. febr. 24. 18:16

én nem gondolom agymosásnak, főleg dr. Bagdy Emőke miatt !

Ő zseniális gondolkodású pszichiáter.


Azok a szülők, akik ágálnak a program ellen, véleményem szerint félnek attól, hogy kiderül: ezeket az ismereteket/tudást nekik kellett volna átadni a gyereküknek.

Aki ezekről a dolgokról/értékekről amúgy is beszélget a gyerekével, akinek a családja megfelelően kommunikál egymással, azoknál nem hiszem, hogy ellenérzéseket kelt ez a program.

2009. febr. 24. 18:14

[link]


ön- és emberismereti oktatás

nem elkötelezettje semmilyen egyháznak, ideológiának vagy pártnak

A Baraka Program szakmai védnökei: Prof. Bagdy Emőke pszichiáter, Prof. László Ervin rendszerfilozófus


Az elkészült filmek témái:


1. A szerelem egyszeri és szent titok... : A szeretet-szerelem-szexualitás kapcsolata

2. Az élet él...? : Az abortuszról

3. "Vedd egybe életed-halálod: a teljesség legyél Te magad" : A születésről és a halálról

4. Pszichofitness : Lelkünk egészségéről

5. Mélyrepülés : Szenvedélyekről, drogokról másképpen

6. Gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan : Környezetvédelemről másképpen

7. "Embernek lenni igazából..." : Siker, karrier, önismeret

5. Anka71 (válaszként erre: 4. - C066a749d7)
2009. febr. 24. 17:43

Akkor ezek szerint a 15 évesek között sem talált kedvező fogadtatásra. A mieink meg most 12-13 évesek.

Viszont volt olyan szülő, aki attól félt, hogy agymosás. Aztán volt olyan is, aki kerek perec megmondta, hogy ő nem engedi ilyenre a gyerekét.

2009. febr. 24. 17:14
megvetették a könyvet és osztályfönöki órákon jött vmi előadó és ő tartotta az órát...azt hiszem elvileg 30 órás egy ilyen képzés....de nálunk jó ha 10 óra volt....senki nem figyelt senkit nem érdekelt az egész....nálunk ez középiskolában volt talán 9.ben.
2009. febr. 24. 17:12
nálunk anno elkezdték szervezni,tartottak egy két foglalkozást aztán be is csődölt az egész...
2009. febr. 24. 17:11
Gyermekemék iskolájában be akarják vezetni a dolgot, de a szülők véleménye nagyon megoszlik. Valaki tudja, mi ez a gyakorlatban? (a honlapjukról csak nagy vonalakban lehet tájékozódni). Ezért érdekelne olyan, akinek a gyermeke részt vesz ilyenen.
2009. febr. 24. 17:10
Mit tudtok a Baraka pogramról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook