Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit teszel, hogy ne hulljon a kutyád szőre? fórum

Mit teszel, hogy ne hulljon a kutyád szőre? (tudásbázis kérdés)


27. MetalBridget (válaszként erre: 13. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 13:05

Erre volna egy rövid sztorim, ha érdekel.


Egyik kutyás ismerősömnek szálkás szőrű tacskója van és valamilyen buta emberi hülyeség hatására úgy érezte, hogy bele kell vágnia a kutya szőrébe, holott a szálkás szőrt köztudott, hogy nem szabad vágni...


Nos, a kutyának azóta folyamatosan puhul a szőre és már ruhát kell rá adni egy hűvösebb napon, mert fázik :|

26. f758a7200f (válaszként erre: 25. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 12:30

Sajnos nem sokat lehet ellene tenni, mert ő érzi, hogy bent nincs szüksége a meleg bundára és levedli, kint meg fázik ezért újra növeszti. És én nem tudom, más hogy van vele, de ez az egész nem csak tavaszra, őszre vonatkozott nálunk hanem úgy egész évben:S


Vettünk neki kutyaházat is, nagyon szupi hőkiegyenlítős anyagból, ami nem fa, könnyű tisztítani meg minden, esetleg oda bebújhatott volna mikor nagyon hideg volt, de inkább mászkált dérrel a hátán(komoly:D), minthogy a kutyaházba menjen...Meg biztonsági okokból éjjel nem akarom kint hagyni, ezt a minimális szőrt amit elhullat így, már sokkal könnyebb takarítani.

25. 1d97508455 (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2012. márc. 21. 09:57
Köszönöm a válaszod, azt hiszem akkor nálunk is ez a "gond". Benti kutya, csak sétálni, s dolgát végezni megy ki.
2012. márc. 21. 09:51

Az enyém akkor hullatta nagyon a szőrét mikor lakásban laktunk és folyton bent-kint váltogatása, sétáltatás kint, amúgy meg bent a lakásban. Ez hideg-meleg váltakozás folytonos vedlést okozott, és nap mint nap kefével átfésülgetés ellenére is az egész lakás állandóan tele volt szőrrel, mindennap porszívózás, felmosás, és délutánra már tele volt megint.


Amióta kertesben vagyunk, kizárom egész napra, esőbe-hóba (és semmi baja nem lett tőle pedig rövidszőrű nagyjából, bassett), és éjjel bent alszik de a hideg folyosón, szóval nincs az a nagy hőmérsékletingadozás, na azóta alig hullik a szőre. Szerintem a nyírás nem változtat rajta amúgy, de kinti kutyák kevesebbet hullatják rendszerint.

2012. márc. 21. 09:47

Hello, ahogy irjak tobben is a kutyatartas szorrel jar,viszont megoldas lehet a trimmeles.

Ez nem a nyirast jelenti, amikor geppel lenyirjak a kutya szoret -ami nem minden fajtanal es szor tipusnal a legjobb- hanem, ugy mond "ritkitas"... ez egy kicsit segithet... a furdetes nem segit, sot biztos eszrevetted, hogy azutan mintha megjobban hullik neki...

2012. márc. 21. 09:46

csatlakozom a legtöbb előttem szólóhoz.. fürdés nem annyira tesz jót, és tapasztalatom szerint utána még jobban hullik is!!!

minél többet keféled, annál több jön ki a kefével, és kevesebb hullik ki szanaszét... a vágás sem fog kevesebb hullást eredményezni ez is tény, csak rövidebb szálak fognak hullani, ahoyg ezt is írta már valaki...

valaki írta a furminátort, az tényleg baromi jó találmány!!! mondjuk nem tudom azt milyen sűrűn lehet használni, azért nem naponta, mint egy sima kefét, és főleg vedléskor...


nekem is keverék, közepesen nagytestű, közepesen hosszúszőrű kutyám van, lakásban tartva (sajnos)... rohadt sokat kell porszívózni... ezzel jár... egyébként szerintem a hosszabb szőrt takarítani könnyebb, mint a kis rövideket, az nagyon száll mindenfelé...

21. b-zs
2012. márc. 21. 09:45
esetleg az állatpatikában megkérdezhetnéd, nincs-e valami vitaminjuk rá..
2012. márc. 21. 09:29
lepörzsölöm...:D
2012. márc. 21. 09:26
borotválom...
18. andi6020 (válaszként erre: 13. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 09:19

A nyírás nem termet, hanem fajta kérdése.


Ettől függetlenül persze lenyírathatod, bár én nem tenném. :)

2012. márc. 21. 09:16
nekem pireneusi hegyikutyáim voltak, az egyiket folyton nyirni kellett, mert ugy filcesedett a szőre, hogy muszáj volt, a másiknak soha, azt csak fésültük.A bunda valóban hüt is, de ha nem vágod tul rövidre, akkor fövidebb szőrrel könnyebben viseli a meleget.
16. andi6020 (válaszként erre: 10. - Sly7105)
2012. márc. 21. 09:16
Ezen nem is lehet csodálkozni, mivel mindkét fajta aljszőrzet nélküli, és nem vedlenek.
2012. márc. 21. 09:13
A nagytestű kutyákat is szokták nyírni!És itt nem a magyar vizslára gondoltam!
14. syria (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 09:12
Semmit nem lehet tenni. Nekünk is hullik a hajunk, csak nem olyan intenzitással, mint amikor a kutyusok vedlenek. A kutyatartás a szőr elviselésével, takarításával jár, akármit csinálsz.
2012. márc. 21. 09:12

Tisztában vagyok vele, h normális a hullás, a kérdésem arra vonatkozik, hogy van-e tapasztalat a szőr nyírásáról.


Nem véletlenül az a mondat mögé írtam, h nem szobacirkálóról van szó, ahova írtam, mert azokat köztudottan nyírják, ellenben a nagy testű kutyákkal. Nagy testűeket nyírott szőrrel nem látunk mindennap rohangálni a kutyasétáltatókon.

Ezért is tettem fel a kérdést.

2012. márc. 21. 09:11

A kutya szőre olyan mint a suba. Véd a hidegtől, és a melegtől egyaránt. Bár még egyáltalán nincs olyan meleg, hogy az terhes lenne a kutyának. Ráadásul nem is igazán hosszú szőrű ebről beszélünk.


Kefélni kell rendesen, esetleg furminátort is lehet használni, tényleg nagyon jó.

11. MetalBridget (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 09:09

A fürdés csak rontani fog a helyzeten...én is azt tudom tanácsolni, hogy továbbra is fésüljétek rendszeresen és próbáljátok meg elviselni :\


Sajnos a jelenlegi időjárási viszontagságokat az állatok is megsínylik...

2012. márc. 21. 09:08
Nekem van egy yorki és máltai keverék mini kutyusom, akinek - komolyan mondom - egyáltalán nem hullik a szőre. De tényleg. Ennek ellenére mégis vinni kell kozmetikába:) persze csak hogy formája legyen...
2012. márc. 21. 09:07
a kutya szőre hullik, ez normális , ez ellen nincs mit tenni. -ahogy a mi hajunk meg nő, ha tetszik,ha nem:))- segitheted a gyakori keféléssel -pontosabban gyorsabban megszabadulsz a felesleges szőrtől-. Nyugodtan le lehet vágni -vágatni a szőrét nyárra- ezzel csak segitesz, hogy jobban érezze magát, semmi baja nem lesz, csak várd meg a tartósan meleget. Fürdetés nem jó a kutyának, csak akkor fürdesd ha muszáj,mondjuk belefetreng valamibe, amugy egyáltalán nem kell fürdetni, sürün kefélni a bundáját igen, de fürdetni NEM.
2012. márc. 21. 09:06
Semmit!Lenyírhatod a szőrét,de a hullást ezzel nem állítod meg,csak rövidebbek lesznek az elhullajtott szőrszálak!És teljesen mindegy,hogy szoba cirkálóról van szó vagy egy nagyobb testű kutyáról!
7. Sly7105 (válaszként erre: 5. - B81fcd1219)
2012. márc. 21. 09:06
Egyébként igen, hajhullásnak is jót tesz a vágás. Persze, ha már nem a természetes hullásról beszélünk.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 09:06
Semmit, azon kívül, hogy rendszeresen és alaposan kikeféled.
2012. márc. 21. 09:05
A Te hajad is hullik.Azt is le kellene vágni?
4. Sly7105 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. márc. 21. 09:05
Nekem Goldenem van és mindig fésülöm, és folyamatosan jönnek ki az apró kis szőrszálak. És erre még rájön majd a vedlés, amikor az egész kert csomókban áll majd a szőrtől. Nem nagyon lehet vele mit csinálni. A nyírás az valamelyest enyhít ezen szerintem. Talán nem is árt, és a kutyának is jól esne ebben a tavaszi melegben, ha egy kicsit rövidebb lenne a bundája.
2012. márc. 21. 09:05
kifésülöm a szőrét
2012. márc. 21. 09:02
Szerintem semmit. tavasszal- ősszel hullik. Lehet pár hét múlva jobb lesz, ha meglesz az új bundája. Addig szerintem a kefélésen kívül nem tudtok mást kezdeni vele.
2012. márc. 21. 09:02

Van egy labrador, Kuvasz keverék kutyusunk, akinek hiába keféljük rendszeresen a szőrét folyamatosan hullik. És a fürdetés sem segít.


Kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni ilyen esetben?

Hallottam már olyanról is, h nyárra levágják rövidebbre a kutyák szőrét. Persze nem a kis szoba cirkálókra gondolok, hanem a nagytestű kutyákra. :) De nem tudom ez mennyire jó a kutyának. Valakinek van tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook