Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajbeültetés után hogyan akadályozzák meg, hogy ne hulljon ki a haj? fórum

Hajbeültetés után hogyan akadályozzák meg, hogy ne hulljon ki a haj? (tudásbázis kérdés)


11. Yamamoto (válaszként erre: 10. - Ondkond)
2021. júl. 21. 11:42
+1 köszi, ilyesmi kellett nekem is. A bécsi klinika tényleg olyan jó? Vagy csak mert "nyugat"? A honlapjuk alapján az előtte-utána meggyőző.
2021. júl. 21. 11:36

Sziasztok, gondoltam bemásolom egy másik fórumról az egyik szaki összefoglalóját, hátha segít a döntésben, elég objektívnek tűnik, a lényeg benne van:



"Csak azokról írok, akik legalább 3-4 éve léteznek otthon (Magyarországon), a többi alapból felejtős 6-10 eredménnyel, komolytalan.



Tömören:



Sikos



1. Ő az, akinek van reputációja Magyarországon, 20 éve végzi a műtétekt, nyílván több strip műtétet végzett, mint FUE-t, az eredményei között vannak egész jók. Ő is nyomja a reklámot, hogy benne van a top20 szakiban, ez nekem kicsit bulshit, de ez magánvélemény.


2. Ami negatívum: maga a fazon, nem tűnik bizalomgerjesztőnek, nekem a szimpátia számít. A másik, hogy nem tűnik igazán kifinomultnak, amit csinál. Ne érts félre, szakmailag megalapozott, de külföldön látok igazán fullos eredményeket, nála azért nem.



Hairhungary



Na ők jó kérdés, talán az a hely (de ehhez kellene a személyes benyomás), ha itthon végeztetném, ahová bizalommal mennék, de nem ismerem annyira őket sem.



1. Negatív: minek nyomják ők is ezt az idióta celeb vonalat? Nem értem, hogy csak hírességekkel lehet reklámozni, Kis Gézával nem? Mondjuk az ő eredményeik elég szépek, ami plusz, hogy vannak kint 10+ éves eredmények is, ezt csak náluk, Sikosnál, és Mantsénél láttam, mondjuk Mantsénál keveset, és rossz minőségűek a fotók (minősegi eredményre gondolok).


2. Pozitív: látszik, hogy szakmai a hozzáállás, csak engedjék el ezt a celeb majomkodást. Szóval talán ők jó választás, vagy Sikos, nem tudom.



Prohair



Mantse Tamás asszem: őt ide soroltam volna korábban (ő is legalább 10 éve csinálja), de az eredmények nem annyira meggyőzőek, plusz valaki írta, hogy állítólag 2000 graftban állapodtak meg, és végül nem volt egyértelmű, hogy annyi hajszálat, vagy graftot kapott, ezzel vigyázi kell, nálam ő kétesélyes, de jobb, mint az akciós klinikák.



Ahova ne menj szerintem, az, ahol a Győrfit, vmi ÉNB Bécit, meg ilyen valóságshow celebeket lobogtatnak (ezzel a celebséggel egyébként sem vagyok kibékülve):



1. Ismerősöm látta pl Győrfi Pált, katasztrófa, amilyen a valódi eredménye a honlaphoz képest, de úgy tűnik nagyon kevés a tartós eredmény náluk (talán Győrfi is jobban nézett ki, nem tudom mikor műtötték, de szegény rosszabb lett, mint volt, és ha a donorja nem engedett többet, akkor nem szabadott volna az orvosnak elvállalnia).


2. Ami még nagyobb gáz, hogy még mindíg (ezt már évek óta nyomatják) egy olyan műtéti módszert írnak ki a honlapjukra, SHE néven (a saját, szedett-vedett magyarázat az, hogy szálanként veszik ki a hajat, majd e videókban a páciens elmondja, hogy graftonként történt a műtét), ami semmilyen szakmai területen nem elfogadott (volt erre próbálkozás, de az megbukott 15 éve), ráadásul szálanként kalkulálják az árat. Két szempontból aggályos: egyrészt vagy a páciens nem mond igazat (ez taln nem feltételezhető, mi oka lenne), vagy ők, és itt az árképzés szempontjából már kibújik a szög...A másik, ami viszont szerintem már eléggé forró terep, hogy orvosi területen konkrétan félrevezetik a páciens megalapozottan haszonszerzési indokkal. Nem is értem, hogy még senki nem hívta fel a magyar hatóságok figyelmét erre. Iszonyat alja.



FUE-Clinic



Ők voltak asszem az elsők Magyarországon, de eredményeket vmiért 10-en x év alatt nem tudtak kirakni? A honlap szimpatikus, de ez alapján nem hinném, hogy épeszű ember dönt. Árpának tv-ben láttam a haját, na az nem rossz eredmény, ha még mindig olyan.



+1



Moser klinika Bécs



Őket mindenképpen megfontolásra érdemesnek találnám. Igen, drágábbak, de ők is több, mint 10 éve vannak, stablan, és szepek az eredmények. Tényleg drágábbak, de a kérdés, hogy hosszú távú, terméstetes eredmény akar valaki, vagy gyors, olcsó műtétet..



Vannak más helyek, de azok nálam nem számítanak, mert saját szakmámban is megtanultam, hogy ha értékes, "mély", igazán minőségi munkát akarok csinálni, akkor ahhoz sok évet bele kell tennem, másképp nem megy. Ha a bőrömet viszem a vásárra, ez még fontosabb, szóval itthon ez a szitu röviden, több időm most ezzel foglalkozni nincs sajna, de kérdezz akár privátban, akár itt."

9. dr.Sikos Géza (válaszként erre: 5. - 8180667fb6)
2014. jún. 5. 11:09

Hajbeültetési szakemberként tudok Önnek válaszolni: A hajbeültetést a már véglegesen kihullott haj pótlására végezzük, a hajhullás kezelése ettől független lehetőség. Ha valakinek még nem fejeződött be a kopaszodása, akkor szóba kerülhet műtét illetve gyógyszeres kezelés.

Sajnos a férfias kopaszodással járó hajvesztés lényegileg nem befolyásolható - sem a hajbeültetés előtt, sem a hajbeültetés után. Ma nem ismeretes olyan gyógyszeres kezelés, amely képes megállítani a hajhullást. Az orvosilag javasolt kezelések ( finaszterid és minoxidil) jó esetben is csak stagnáltathatják azt egy ideig, illetve egyedileg lehet korlátozott, de nem döntő hatásuk.

Valóban van olyan helyzet, hogy elvégezzük a hajbeültetést a már megritkult területen, de más részeken utána még van/lehet további hajhullás. Erre a hozzáértő szakembernek illik előre figyelmeztetni a pácienst és tudomására hozni, hogy további műtét is szükséges lehet.

A hajbeültetést saját hajból végezzük, olyan területről ültetjük át a hajat, ahol nincs hajhullás (biztonsági adóhely, ahol a hajszálak nem érzékenyek a hormonális hatásokra, és átültetve sem hullanak ki). Ha további hajhullás várható a műtéti terv elkészítésénél ezt is figyelembe kell venni. dr.Sikos Géza plasztikai sebész

2014. jún. 4. 14:02
Nos.Utána olvastam nagynehezen. Elméletileg kapnak a páciensek egy finasteride hatóanyagú gyógyszert.
7. pink habroló (válaszként erre: 5. - 8180667fb6)
2014. jún. 4. 11:18

Szia,

Azok a férfiak kopaszodnak akiknek a hajhagymái érzékenyebbek a DHT nevű androgén hormonra,ami a tesztoszteronból származik.Fejtetőn a hajhagymák szuper érzékenyek rá,viszont kétoldalt és a tarkónál a hajhagymák ellenállók,innen veszik ki és ültetik fejtetőre,ezek később ugyanúgy ellenállók maradnak és ezért áll meg a ritkulás.


Viszont nőknél az egész hajállomány érzékeny a dht-ra,hiába ültetik át 2 oldalról és tarkóról,ugyanúgy ritkul tovább.

6. globus (válaszként erre: 5. - 8180667fb6)
2014. jún. 4. 11:16
Szerintem sehogy. Az eredeti hullik nekik továbbra is, ezért leginkább azoknak ajánlatos a módszer, akik genetikailag kisebb területen kopaszodnak. Például fejtetőn, vagy homlok felső részén. A diffúz hajvékonyodásra nem praktikus.
2014. jún. 4. 11:10

Sziasztok!

Először is kijavítom a kérdést. Hajbeültetés ( Mobilon nehéz írni )


Ugye vannak férfiak,akik a kopaszodásuk miatt elmennek hajbeültetésre. Na már most én nézegettem ezeknek az embereknek a beavatkozást követő éveit és igen szép eredményeket elértek!

Viszont...

Ha mivel akadályozták meg , hogy a többi már nem hullik nekik tovább?

Lefordítva olyat nem láttam akinek elől be van ültetve,felette pedig kopaszodik tovább.

Akkor most ez hogy van?

Kapnak ott a klinikán olyan gyógyszert,mely a többit megvédi?


Köszönöm előre a válaszokat :)

( Ne kövezzetek meg a helyesírási hibáért! )

4. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Globus)
2014. jún. 4. 11:07
Köszi.
3. globus (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2014. jún. 4. 11:06
Beültetés...
2014. jún. 4. 11:05
?????
2014. jún. 4. 11:05
Hajbeltetés. Akkor hogy is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook