Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha rossz házasságban élsz, és megjelenik a láthatáron egy harmadik?Szív, vagy ész? fórum

Mit tennél, ha rossz házasságban élsz, és megjelenik a láthatáron egy harmadik?Szív, vagy ész? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
19. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 12. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:57

Az is más lenne, ha a gyerekekkel megpróbálna a férjed zsarolni-és még nem látnád a kiutat, vagy már látod a kiutat, de még egy legyőzendő akadály állna elötted.

De nálad nem ez a helyzet. Nálad a pénz az első és ez miatt nem lépsz.

18. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 11. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 4. 19:55

Kérdezz meg egy gazdag, de magányos embert mit választana, ha egy csoda folytán megkapná a boldog, de viszonylag szerényebb életet.

Vajon melyiket választaná?

17. c8012ab2c6 (válaszként erre: 13. - 9c8432d068)
2009. júl. 4. 19:54

Tudom.és igazad van ..és én mindig ezen az állásponton voltam már kb 10 éve...

De most..most valami megváltozott..kezdem látni,hogy lehetne máshogy is élni,boldogabban,felszabadultabban..és hiányzik.Hiányzik a szeretet,a megértés,a jó szó az ölelés..már gondoltam a szeretőre én is..mert akkor minden maradhatna így,és mégis megkapnám,ami nekem kell..csak a lelkiismeret ne lenne!!!!!!!!

16. bared (válaszként erre: 12. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:53
nem lehet benne a pakliban, hogy rosszabbnak érzed a házasságod, mint amilyen? esetleg te egyedül vagy a nap részében, a férjed viszont sokat dolgozik, és örül ha hazaér, és lerogyhat? neked pedig ekkor kellene társaság, de neki nincs ereje...
15. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 12. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:52

A baj ott van, hogy a gyerekek mögé bujsz és őket teszed álindoknak-a valódi indok helyett.

A többi, amit itt érvként felhozol-csak ürügy.


A gyerekeknek egyetlen egy dologra van elsősorban szükségük: szeretetre, utána pedig kiegyensúlyozott, békés, harmónikus, nyugodt környezetre.Nem vitától, veszekedéstől, idegességtől, elfolytott indulatokkal telt közegre.

14. ubucs (válaszként erre: 7. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:50
most olvastam a részleteket, igen sok hasonlóságot találtam. Mégis a 3. a megoldás. Akiről én írtam ott is a 3. személy (akiben maximálisan megbízott és a mai napig megbízik,) adta meg a löketet a lépéshez. Nehezen, de boldogan élnek, nincs több vita, szenvedés, sőt még hangos szó sincs azóta abban a családban. A gyerkőcök szeretik az új családtagot, elfogadták, mert látják, hogy az anyjuk boldog, és látják a különbséget:-) Sok türelemmel, beszélgetéssel jutottak idáig. HA bízol a 3. személyben, meg kell ezt beszélni, de csak futókalandnak nem érdemes kiadni magad. (lelkileg nem tenne jót)
13. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:48

Már meg is adtad magadnak a választ.

17 év,3 gyerek,nagy adósságok......


Én biztos nem lépnék ki,hanem megpróbálnám rendezni a soraimat.Főleg a gyerekek érdekében.

Nem kell mindjárt válni,meg szeretőt tartani azért,mert nem rózsás minden körülötted.

Vannak az életnek napos és árnyas oldalai is.

12. c8012ab2c6 (válaszként erre: 9. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 19:48
A pénz dolgot nem úgy értettem.Hanem hogy nagyon nehéz a nulláról indulni,ha van 3 gyerek..mert én még ellennék,de nekik igényeik vannak..ha lenne munkám,egy albérletet ki tudnák fizetni,már könnyebb lenne a döntésem..
11. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 19:47
A pénz valóban nem(mindig) tesz boldoggá, dehiánya igencsak meg tudja keseríteni az embe életét. Ezt is mérlegeni kell az ő esetében!Nem fiatal bakfis már, hogy csak úgy ugráljon. Ha rossza házassága lépjen ki, de ne a harmadik miatt! ÉS beszéljen a férjáével az anyagiakról.
10. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 7. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:45

És amit kifelé sugárzol-azt kapja a környezeted (avval táplálod őket-szellemi értelemben)

Ha boldogtalan és szomorú vagy-akkor azt, ha kiegyensúlyozott és boldog, békés-akkor azt.

Középút nincs.

9. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 7. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:43

A pénz sosem fog boldoggá tenni és leélni ürességben, boldogtalanságban, magányban egy életet, megalkuvásból- az sosem jó.


Amikor boldogtalan és magányos vagy-nézz a pénzre, és saját magadnak válaszolj Te ezt választod és akkor őszinte vagy.


A nulláról is lehet mindent kezdeni-ha értelme van.Mert egy szerető társ pótólhatatlan.Mellette nincs magány.

8. ubucs (válaszként erre: 1. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:42
tényleg számít van-e gyerek, mert az ő életükről is döntesz. családomban volt egy anya aki a két gyerek miatt maradt évekig a rossz házasságában, az önző férj mellett, aki ki is használta ennek minden oldalát:-( adósság, magas vérnyomás, stressz stb. jött, pedig ha hamarabb elvált volna már be is gyógyultak volna a sebek és a gyerekek is könnyebben átvészelik, ha kicsik, kisebbek. Ha nincs gyerek, ossz-szorozz és hallgass a szívedre. Később kiderül jól tetted-e:-)
2009. júl. 4. 19:39

Hát igen..vagy nem tudom.Az az igazság,hogy mindig én nyelek,engedek jobb a békesség alapon..Mert hát ugye itt vannak a gyerekek..De nagyon nehéz kilépni.17 év köt össze minket,3 gyerek,egy csomó hitel a házon..Egyedül képtelen lennék ezt az életszínvonalat nyújtani a gyerekeimnek.(most sem igazán jó,de ha egyedül lennék velük,még ennél is rosszabb lenne)Mindig azt akartam,hogy jobban élhessenek,mint én..De nincs főállásom,a háznak csak a fele az enyém,azon is egy csomó hitel..Végre megvan minden -szerényen-de élhetnénk-erre tessék!!!

És még a harmadik is képbe lépett!aki színtén családos,de én azt hiszem náluk nincsen ilyen nagy probléma..

6. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 4. - Szili84)
2009. júl. 4. 19:37
Sose bizonytalaníts el senkit akinek nem te éled az életét, max. tegyél annyit, hogy a két lehetőség szerint, amit kiirt a topikinditó válaszd azt, amit Te tennél.
5. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 19:36
Szív
2009. júl. 4. 19:34
Ezt így külsőleg nem lehet megítélni, te tudod mennyit ér a házasságod még, menthető-e vagy már tényleg vége. Egy másik házas emberrel pedig LEHET hogy csak ideig óraig lennétek együtt. Vannak közös gyerekeitek a férjeddel? Mert a gyerekek érzései is nagyon fontosak, akkor már nem csak a saját életed a tét.
2009. júl. 4. 19:33
anyira megoldhatatlan a probléma köztetek,hogy ne lehetne jobbá tenni?
2009. júl. 4. 19:32
Szeretem a tiszta játékot vagy kilépnék és próbálkoznék mással vagy a férjemet nem csalnám meg, mert az csak kifogás h rossz a házasság hiszen egy kapcs-ot két ember ront el!
2009. júl. 4. 19:31
Mit tennétek,ha a házasságotok alatt jönne a képbe a harmadik??A házasság nem jól működik, de a másik fél is házas,és ott is problémák vannak??A szívre,vagy az észre hallgatnátok??
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook