Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha rossz házasságban élsz, és megjelenik a láthatáron egy harmadik?Szív, vagy ész? fórum

Mit tennél, ha rossz házasságban élsz, és megjelenik a láthatáron egy harmadik?Szív, vagy ész? (beszélgetős fórum)


109. 1eb84e4bad (válaszként erre: 62. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 5. 09:04
igen? hát akkor valóban kevés tanácsot kaphatsz! Nem hinném, hogy van mégegy ugyanolyan ember a földön, aki úgy érez mindenben, ahogy te.
108. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 104. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 5. 09:02

majd rájösz a dolgok valódi értelmére, de lehet, hogy csak akkor amikor már késő lesz.


Nem véletlenűl van a mondás: a pénz nem boldogít:)


+ pénzen mindent meglehet venni-kivéve a szeretetet és az egészséget:)

107. 1eb84e4bad (válaszként erre: 52. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 5. 09:02
lótusz,a te lelkedet is ápoljuk? nem vagy te kicsit túl érzékeny??
106. 1eb84e4bad (válaszként erre: 49. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 5. 09:00
miért rosszindulat? Mert realista és nem azt mondja, hogy majd lesz valahogy, kisanyám, persze menjél csak? Azért 40 körül már lehet anniy esze mindenkinek, hogy pénzből élün, és 3 gyerekkel nem ugrálunk csak úgy!
105. 1eb84e4bad (válaszként erre: 47. - Copfos66)
2009. júl. 5. 08:59
egyetértek!
104. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 5. 08:56

A gazdagság nem feltétlen jár magánnyal, a szegénység viszont igen nagy százalékban boldogtalanséggal.

Nulláról kezdeni mindent pedig nem azonos a "viszonylag szerény" körülményekkel.

103. Gligi (válaszként erre: 102. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 5. 06:22
Nagyon egyetértek a mondatoddal!!!
102. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 99. - OlíviaAnna)
2009. júl. 5. 00:08
Ahol a kapcsolatban az egyik fél már kifelé tekint és lezár-ott már semmiféle kötelék nincs a két fél között.
2009. júl. 4. 23:33

Szeretőt tartani 3 gyerek mellett? Nekem néha az egy férjemre alig van energiám / időm a kislányom mellett :-)

Egyébként magad mondtad ki a választ a belső kérdésedre: "Csak az a vágyakozás ne lenne". Az angol meg is különbözteti a szerelmet / szeretetet (love) és a belebolondulást / vágyakozást (infatuation). Ez utóbbi nagyon izgalmas, mint egy kamaszkori fellángolás, gyakran ábrándosságon és nem realitáson alapul. Te Édesanya vagy, neked egy szerelem / szeretet típusú kapcsolat kell, márpedig a férjed valaha mindezt felébresztette benned. Találj vissza hozzá, még ha elsőre nehéznek vagy lehetetlennek is tűnik!

100. c8012ab2c6 (válaszként erre: 99. - OlíviaAnna)
2009. júl. 4. 23:22
Igen,egyre jobban ezt érzem én is!!Csak az a vágyakozás ne lenne a másik után!!valahogy könnyebben menne a problémák kibeszélése,megoldása..Hogy miért nem tudok én is ,mint más szeretőt tartani..miért?aztán lehet hogy 1-2 találkozás után lehiggadnák,nem?????vagy inkább pont hogy nem,mi??????
99. OlíviaAnna (válaszként erre: 43. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 23:16

Látom nagy filozófus vagy Lótusz ;-)

Arra próbáltam ezzel a mondattal utalni, hogy minden kapcsolatban van "downhill". Egy 17 éves kapcsolat, ahol 3 gyerek született erős alap, még ha most meg is ingott Juc. Az új, vonzó kapcsolatban is lesznek buktatók, nehézségek. Szerintem nem szabad felrúgni egy ilyen erős köteléket.

98. bared (válaszként erre: 96. - Humor Helga)
2009. júl. 4. 23:06
én erre mindig azt szoktam mondani: csak annyit várj a másiktól, amennyit magad is adni tudsz! és akkor ár nagy baj nem lehet...
97. bared (válaszként erre: 93. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 23:00

senki nem akar köpködni, azért azt gondolom nem itt tartunk...

amit leírtál, abban igazad van....ám továbbra is mondom: ész nélkül nem lehet kiugrani merő fellángolásból egy házasságból...


bármekkorának is érzed a csalódásod, csak sajnálni tudom...mindennap olyan családokkal foglalkozom /és nem papíron!!!!!!!!/napi 10-14 órában, akik ilyen olyan okok miatt utcára, anyaotthonba, vagy még rosszabb helyre kerültek...

és hidd el, épp eleget látok....

96. Humor Helga (válaszként erre: 94. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:54
Lépj Te felé ha fontos még neked! Ha szereted idővel Ő is szeretettel fog feléd viszonyulni...de úgy szeresd ahogy neki arra szüksége van ne úgy ahogy Téged kéne:)
95. bared (válaszként erre: 94. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:53

egyszerű: mondd meg neki, miért...legyél kíméletlenül őszinte, lehet, ő nem látja a fától az erdőt...

először úgyis megdöbben, aztán megpróbálja elbagatellizálni, de ha látja, hogy véresen komolyan gondolod, szerintem észhez tér...

94. c8012ab2c6 (válaszként erre: 91. - Bared)
2009. júl. 4. 22:51
Én is erre gondoltam,és mtam is neki!FDe csak annyit mondott:azt meg minek?????mondom,hogy nehéz ember!beszélgetni meg soha nem tudtunk igazán..az az igazi problémákatszőnyegalásöprős kapcsolat a miénk...
93. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 86. - Bared)
2009. júl. 4. 22:49

nem is kell, hogy bárki-bármit is tudjon egy internetes portálon, hisz arctalan az egész.

Hogy őszinte legyek-tőlem bárkinél olyan és annyi fotó lehet amennyit csak akar-bár meg kell mondjam ez ügyben is volt már pár érdekes infóm (nem rólad, hanem általánosságban).Kevés regre kattintok egyébiránt:)

Én is vállalom a véleményemet, maximálisan, mint ahogy azt is, hogy ha két boldogtalan ember együtt él-akkor csak a gyötrelem a depi stb. az osztályrésze a két félen kívűl a gyerekeknek is.

Tehát nem érdemes senkinek boldogtalanul leélni az életét, mert azt adja tovább.

Továbbá az is vallom, hogy ha két fél kapcsolata megromlott-és a magány bekövetkezett az életükben (a többi dologról már ne is beszéljünk) akkor mehetnek olyan párterapeutához, olyan pszichomókushoz akihez csak akarnak-mit sem érnek, mert a lényeg nincs meg már a szívükben, és azt sajna sem pénzel sem más dologgal nem tudják a szívükbe helyezni:)


Igen, mínősítettem azt az egy reg-et-a véleményem nála továbbra sem változott, ahogy veled kapcsolatosan a csalódásom, nem hogy változott volna, hanem mégjobban megerősődött:)És ezt vállalom. Jöhetnek még többen engem köpködni, és nekem beszólógatni-nem érdekel, mert a véleményemet elmondtam.

92. bared (válaszként erre: 90. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:49
igen...viszont valahogy eljutottatok idáig(( nem biztos, hogy menthetetlen, csak komoly erőfeszítésbe fog kerülni...ám így, hogy érzelmileg mástól függsz, elég nehéz lesz((
91. bared (válaszként erre: 88. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:48

a monotónia borzalmas....valószínűleg nagyon kiszámítható órarend szerint működik az életetek...

próbáljatok kettesben elutazni, elmenni vacsorázni, stb... hátha segít...

2009. júl. 4. 22:47
erre mondják,hogy kihült a házasság..-azthiszem...
89. survivor3 (válaszként erre: 1. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:45

Ha van gyerek, akkor az ész.

Ha nincs, akkor is meg kell gondolni.

88. c8012ab2c6 (válaszként erre: 84. - Bared)
2009. júl. 4. 22:45
bocsi,most visszaolvastam,A kérdésedre a válaszom:tudod tényleg sokat dolgozik..és értünk teszi..tudom!de sajna vannak nagyon durva beszólásai felém,ami mélyen megalázó nekem,meg egy sor olyan dolga ,amit nagyon nehéz elfogadni.Az a helyzet,hogy ő egy nagyon magának való ember,ezt sokan mondják,nem csak én!megkeseredett,és életúnt.Nem foglalkozik a srácokkal sem ,velem sem..merthogy mindig fáradt..persze,megértem ..de meddig lehet ezt megérteni?1 évig?kettőig?tízig??-mert kb ott tartunk...
87. Humor Helga (válaszként erre: 85. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 22:43
de ha egyik pillanatról a másikra vált pl 1juc férje "elvetemült emberré" de 1jucéknál nem is így van Ő maga írta:"A házasság nem jól működik," huhh na ez már zavaros számomra de biztos bennem van a hiba....
86. bared (válaszként erre: 83. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 4. 22:40

nézd..nem nagyon tudok veled kapcsolatban, hogyna fogalmazni..ugyanis semmit nem tudunk rólad...

veled ellentétben, humor helga is, és én is arccal, korral vállaljuk a véleményünket...

ám te "csak" a szokásos névtelen arctalan fórumozó vagy, aki más hozzászólását minősíti...ez viszont nem az én hibám, úgy gondolom... te voltál az, aki minősített először, így nem tudom miért csodálkozol a folytatáson... én fogalmazzak óvatosan? hmm...valahogy úgy rémlik, hogy pontosan te csalódtál 1 neked nem tetsző hsz. alapján bennem...már ne haragudj...de aki egy helyzetből, amit ő maga sem lát jobban, mint aki szerinte emberileg megbukott, ítélkezik, az mire számít?

85. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 78. - Humor Helga)
2009. júl. 4. 22:39

20 év után is vállhat egy gyengejellemű delikvensből egyik pillanatról a másikra egy elvetemült ember, aki azt teszi amivel a háttérből "nyomják" ha az érdeke úgy kívánja és simán keresztűl gyalogol mindenkin.


Én ezt nem egy, nem két egyénnél láttam és hallottam sok-sok érdekességet is:)

84. bared (válaszként erre: 79. - C8012ab2c6)
2009. júl. 4. 22:35

nemnem!! félre ne érts!! nem neked szóltak a hsz-aim, hanem lótusznak...

ill. a16-os kérdés még neked, de az már rég volt))

83. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 77. - Bared)
2009. júl. 4. 22:35

Sosem tudhatod, hogy én milyen helyzetben vagyok, és nekem miken kellett keresztűl mennem, eddig, és mi vár még rám, és egyáltalán számíthatok-e valakire segitség gyanánt:)Ezért óvatosan fogalmazz-legalábbis velem kapcsolatban, mert soisem tudhatod.


Van két keze a topikinditónak? Tud dolgozni? Javasoltam valamit? Igen, akkor mi a probléma?


ui: lelki terrorban lehet tartani éveken keresztűl olyan nőt, aki családfentartó:)De egy idő után mindenki feláll és a láncokat leveti magáról-de csendesen.Ettől még Ő ugyan olyan nő, mint bármelyik, aki vágyik egy normális kapcsolatra.És ha tegyük fel, menet közben találja meg/vagy már megtalálta-akkor sem szólhat senki semmit.

82. bared (válaszként erre: 80. - E00c76d0c4)
2009. júl. 4. 22:32
szia!)) elhiszem...de próbálj arra gondolni, mit nyertél belőle(( pl sok sok tapasztalatot...arról nem is beszélve, hogy időben kiderült, hogy nem passzoltok...jobb később mint soha((
81. Humor Helga (válaszként erre: 77. - Bared)
2009. júl. 4. 22:32

tetszett ez a hsz...:)

frappáns volt a vége...jóó;))

2009. júl. 4. 22:31
Sziasztok.Én még a házasságig nem jutottam,de épp elég csalódás volt amikor megtudtam,hogy a barátom 3év után másik lánnyal kavar!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook