Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiszel a házasságban?Ha igen, miért, ha nem, miért fórum

Hiszel a házasságban?Ha igen, miért, ha nem, miért (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2020. ápr. 8. 09:48
hiszek
2020. ápr. 8. 09:35
Azt hiszem ez a megalkuvásról szól többnyire,vagy csak nekem nem volt szerencsém sosem házasság terén vagy együttélés vonatkozásában.
2020. ápr. 8. 09:09
Nem igazán hiszek benne. A túl sok együttlét, az állandó összezártság elveszi a másik értékét. Vannak ugyan kivételek, de nagy általánosságban ez mondható el szerintem.
138. hjaniko
2018. febr. 5. 08:12

Hiszek a házasságban! 1981 óta vagyok házas és ma is szerelmes a férjembe.

Talán szerencsém van! Nem talán, oltári szerencsém van!

2010. szept. 29. 13:55
Nem is tudom...
2010. aug. 30. 18:33

Egy vicc talán illik a témához.


Két szöszi találkozik a mennyországban.

-Te hogy haltál meg? - kérdezi az egyik.

-Én megfagytam.

-Húúú, az borzasztó lehetett.

-Á, nem volt olyan szörnyű, először nagyon fáztam, aztán

elaludtam, és már csak melegséget éreztem. És te?

-Én gutaütést kaptam.

-Hogy-hogy?

-Éppen dolgoztam, amikor kaptam egy telefont, hogy a férjem

otthon éppen megcsal. Hazarohantam, átkutattam mindent: a szobákat, a

spájzot, a padlást, a pincét, az alagsort, a garázst, de nem találtam senkit

csak a férjemet, aki Tv-t nézett és közben somolygott... Na ekkor

kaptam gutaütést...

-Hát, ha benéztél volna a fagyasztóba akkor, most mindketten élnénk......

2010. aug. 30. 18:15
A házasságban, mióta magam is házas vagyok nem hiszek...
134. lámpa
2009. dec. 18. 21:06

A házasság mióta ember van a földön van.Az

életársí viszony új keletű a modern idők gyermeke.

Elférnek egymás mellett ez a véleményem.

2009. dec. 18. 20:55

Abban a házasságban hiszek, ahol mindkét ember önzetlenűl, őszintén,feltétel nélkül szereti és szerette egymást.


Számomra az a házasság nem házasság ahol a felek egymást becsapják és érdekből vannak együtt-hiába van papirjuk róla.

132. vkj77
2009. dec. 18. 20:34
Igen!Azt viszont nem hiszem,hogy a hosszú házasság alatt nincsennek hullámvölgyek.Ahhoz,hogy működjön tenni kell érte,mert magától semmi nem megy...
2009. dec. 18. 19:48
Igen hiszek,bár 25 év házasság után elváltam.
2009. márc. 2. 16:20
Én másodszorra megtaláltam a másik felemet, egyébként én mindíg is házasságpárti voltam, így, ha ez sem működne, akkor is később csak egy újabb házasságban tudnám elképzelni az életem. De remélem erre nem lesz szükségem:o)
2009. márc. 2. 15:59

Sziasztok!


Elolvastam itt néhány hozzászólást, és látom, itt majdnem mindenki házas. Én férjhez mennék már, de

Én úgy gondolom, hogy nagyon fontos a házasság, ha két ember valóban komolyan, egy életre tervez.

128. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 1. - Dancingqueen)
2009. febr. 22. 11:07

hál égnek :) még nem kértek meg :D (az lenne csak durva)

és még úgy addig nem jutottam el , hogy meg kérjem a kezét egy jánykának! :D

Nem hinném, hogy a papír tartaná össze két embert!

Mivel család centrikus vagyok tehát amondó vagyok, hogy e formalitás kihagyhatatlan. de az bizta, hogy onnan nincs kiszállás! :) ha már igent mondott és én is akkor ehhez tartsuk magunkat alapon! :))

házassági szerződés? -hát igen egyesek szeretnek sportot űzni a másik kifosztásából :D úgy hogy már ez is csak formalitás :) amúgy meg ha arról van szó mindent a gyerek/eknek v. nek/ és hiába a válás! Minden a kölöké :D

és nincs akkora cumi! -bár sajna kevesen tudnak csendben lerendezni dolgokat és még a lukas zoknin is balhéznak hogy az én vettem, (az meg már más dolog hogy neki vette)

2008. nov. 23. 14:12
nem,mert csalódtam,elváltam...nekem mégegyszer nem megy el az eszem az tuti....
2008. nov. 9. 20:58
A házasság számomra elkötelezettséget jelent, kitartás egymás melett egy életre. De ez csak a megfelelő társsal lehet megvalósitani. Addig pedig éljünk élettársi kapcsolatban:)
2008. nov. 9. 20:41
hiszek- számomra az Isten előtt tett eskű szent- és eddig nem kellett magam megerőszakolni, hogy nehéz legyen betartani. 10 éve vagyunk együtt a férjemmel, 7 és fél éve házasok. Van 3 gyerkőcünk és nem mondom, hogy nincsenek szürke hétköznapok, sőt nehézségek. Hullámvasutazunk, így izgalmas, mert ha mindig csak lebegnénk, akkor egy idő után nem tudnánk értékelni a magasságokat.
2008. nov. 7. 15:25
Én is "öreg házas"vagyok már 31 éve,de ujra őt választanám,ha ujra kezdeném."együtt tűzön,vizen át"amint Petőfi irja versében.Eskővő nélkül is lehet hosszu,tartós kapcsolat,ezt is ellehet fogadni,ki hogy dönt.)))
123. hjaniko
2008. nov. 7. 15:18
"Öreg házasokat" is meghallgattok? Én 27 éve vagyok házas és boldog vagyok. Szeretem a páromat és nem bántam meg, hogy hozzámentem. Nem azt mondom, hogy nem zördülünk soha össze, nem lenne igaz , de alapvetően jól megvagyunk. Felneveltünk két gyerkőcöt együtt...én akár újrakezdeném, vele. Én hiszek a házasságban, sok örömmel és felelősséggel is jár.
122. 27525d0da6 (válaszként erre: 109. - Dancingqueen)
2008. okt. 17. 07:16
Persze hogy nem garancia semmire. Nem is azért fogok hozzámenni. Hanem mert szeretem,amellett,hogy a párom,ő a legjobb barátom is és vele akarok élni. Tudom,ehhez nem kell házasság,de neki is fontos. Ráadásul ami nekem meglepő volt,ő ragaszkodik a templomi szertartáshoz is. :-)
121. 27525d0da6 (válaszként erre: 111. - Frutty)
2008. okt. 17. 07:14
Olyan jó ilyen hozzászólásokat olvasni! Remélem sok év múlva én is ugyanezt mondhatom! Még sok-sok boldog évet kívánok nektek!
120. Bigóca
2008. okt. 16. 19:13
Én a párommal 3-rom éve költöztem össze.1.5 éve járunk jegyben és májusban lesz az esküvőnk.Szeretnénk gyermeket már egy ideje.És most már tényleg szeretnénk egy család lenni hivatalosan is.Én már megállapodtam és nem kell senki más.Tőle szeretnék gyermeket,és az a papír már csak formalitás,hogy a férjemnek hívhassam úgy,hogy más ne mondja azt ,hogy nem is a férjed.Mondjuk én már a férjemnek tekintem.
119. cel
2008. okt. 16. 17:20
Alapkérdésre válaszolva: Hiszek a házasságban, bizonyíték rá 29, házasságban eltöltött év, de elfogadom az élettársi kapcsolatot is, számomra ők is egy pár. És hogy miért nem házasodnak, legyen az Ő dolguk.
118. sivilla
2008. okt. 16. 16:55

Nem biztos hogy azt sugallja ha valaki még "lány", hogy egyedül is megállja a helyét az életben.

Miért is akarnám ezt sugalni?

117. sivilla (válaszként erre: 116. - Dancingqueen)
2008. okt. 16. 16:52
Nos igen önbizalom hiány miatt is mehet férjhez az ember. De én konkrétan irtam milyen tipusú kifogásokra gondoltam ezt.
2008. okt. 16. 16:45

Ezt az önbizalom dolgot,még mindig nem értem:D-lehet,túl szőke vagyok????:PDe te most ezt halál komolyan gondolod,hogy nincs önbizalma annak,aki nem megy férjhez???Ha nagyon ki akarom tekerni az elméletet,akkor pont fordítva írnám(de én meg is tudom indokolni:P)Szóval,aki görcsösen férjhez akar menni,annak nincs önbizalma,mert fél,hogy papír nélkül nem tud megtartani valakit(mert így nehezebb elválni minden szempontból,ha házasság már megvan),plusz,igazolás kell neki,hogy szeretik,és fél,hogy ha ez nem lenne,akkor képtelen lenne mást találni...nah,ezt nevezem én önbizalom hiánynak:)(de lehet,nem egy a definíciónk erről)


Féreértés ne essék,én ezt nem a házasulandókra mondtam,csak ezen az önbizalom dolgon megakadt a szemem,és ha már okfejtünk,akkor szerintem visszafelé érvényes(Ebb!),de nem gondolom,hogy a házasságban élőkre ez lenne érvényes-csak ha már bele akarunk magyarázni,akkor szerintem ez a belemagyarázás kézen fekvőbb.


Szóval,miért is vall önbizalomhiányra ha nem megyek férjhez?Hiszen pont azt sugallja ezzel,hogy egyedül is megállja a helyét az életben,nem kell neki ez a plusz mankó.



Egyébként a vége szép,és egyet értek: ez így kerek:)(és a biztonság is jogos,hogy ha ne adj isten meghal a férjed,akkor nem semmizhez ki mondjuk az állam,vagy az exe-ebben is teljesen egyet értünk:))

115. sivilla (válaszként erre: 114. - Dancingqueen)
2008. okt. 16. 16:28

Nincs önbizalma, azt arra értem inkább, aki azzal érvel, hogy egy papirt nem oszt meg minek férjhez menni ha úgy is elválunk, meg hogy ne má attól legyek valaki mert férjnél vagyok.

Szóval ezekre az érvekre irtam, hogy valószínüleg az illető önbizalom hiányba szenved. Mert ha tényleg belegondol valaki miért ne menne férjhez? (szubjektiv véleményem)


Biztonságot arra értem, hogy jogilag is abban vagyok, hisz ha bármi negatív történik az ember védve van. (lehet számitó dögnek néztek de lássuk be az életnek ez az oldala is létezik. Igaz nem vagyunk még jó móduak sem :()

A másik amiért így gondolom a tudat hogy a gyermekem a férjem és én hivatalosan igy egy családot alkotunk. Ez így kerek.

114. dancingqueen (válaszként erre: 113. - Sivilla)
2008. okt. 16. 15:38

sivilla:)


nincs önbizalma annak,aki nem megy férjhez???:)))))))fuha:D:D,azt hiszem kicsit túlmisztifikáltad ezt a dolgot:)fejtsd már ki légyszi,hogy ezt hogy is értetted?:)))Ha aláírok egy papírt,kimondom,hogy igen,akkor önbizalom teli vagyok????:)vagy mi?:)(legfeljebb elválunk,ha nem megy????)


a kommented első részével teljes mértékben egyet értek(hogy feleség dönt ebben-abban,stb),de hogy biztonságot adna,azt a részét szintén nem értem,kérlek fejtsd ki.

113. sivilla
2008. okt. 16. 15:11

Házzaságnak van jogi vonzata is.

Ha a másik kórházba kerül és neked kell döntened, vagy halál esetén.

Tudom ezek negatív dolgok de egy élettársnak semmien joga sincsen ilyenkor....


Pozitív része pedig a biztonság......egy család együtt hivatalosan.


Nem a férjem által vagyok valaki, hanem érzem magam valakinek, hogy ne féljek a házzaságtól.

Mert ha tönkre is menne, akkor is helytállnék az életben.


Ha már keményen fogalmaztatok eddig, akkor azt mondom, hogy az nem megy férjhez akinek nincs elég önbizalma.

112. cukilany (válaszként erre: 110. - Dancingqueen)
2008. okt. 16. 15:04

Most hiszek és most bízom, de változhatunk és arra senki sem vállal garanciát, mi lesz 1-5-10-20 év múlva. A házassági szerződés arra garancia, hogy ha mégis elválunk, akkor amit én hoztam, azt el is viszem, ha meg együtt maradunk akkor meg szintén csak egy papírka, hisz közösen használjuk.


A házasság azért nem azt jelenti, hogy elvették az eszemet és szerelem zászlója alatt mindenbe belemegyek, attól hogy férjhez megy valaki, nem feltétlenül jelenti, h megvakult a rózsaszín ködtől, lehet ésszerűen is gondolkodni, még szerelmesen is.

Ha meg akad olyan pasi, aki ezt nem érti meg, akkor meg jobb is ha arrébb áll. Nekem konkrét vagyonom van most (az én mércém szerint), amit meg akarom védeni, ha szeret és akar, akkor belemegy, hisz nem a lakásomat akarja, hanem engem, akkor meg ne is akarjon részesülni abból a lakásból, nincs hozzá köze, sztem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook