Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy vége legyen a szenvedésnek? Vettem egy lakást hitelre, most meg jönnek a váratlan egyéb kiadások. fórum

Mit tegyek, hogy vége legyen a szenvedésnek? Vettem egy lakást hitelre, most meg jönnek a váratlan egyéb kiadások. (beszélgetős fórum)


1 2
dec. 20. 16:37

Fizetésem ki mondta, hogy sz.r?

Egy óriási levonás miatt nem jut másra. Ja és nem csak a 13. havi volt, hanem a fizetés kis része is.

Aki szerint minek a saját lakás, talán ő is albérletben él? Nejem nincs olyan, hogy hazamegyek. Nincs hova. Bárhová is mennék, csak bérleménybe tudnék.

Nem eldugott helyen van a lakás, de nem a városban, ahol dolgozom. Aki auto nélkül akar bejutni dolgozni hajnalban a városból, 1-2 óra sétát kell számolnia. Buszok nincsenek a 3 műszakhoz, főleg hétvégi munkához igazítva.

31. Édua2 (válaszként erre: 30. - De16c8f9e6)
dec. 20. 16:08
Gondoltam.
dec. 20. 16:02
Nem tőled kérdezem egyébként Édua, hanem attól aki kiírta ezt a vallomást. Csak hogy elkerüljük a félreértést.
29. de16c8f9e6 (válaszként erre: 26. - Édua2)
dec. 20. 16:00
Mondjuk ez is igaz. Unokatesóm 25 éve kiment, de még mindig bérelt lakásban élnek. Mint ahogy a többi német is. Miért kellett tényleg lakást venni?
28. Édua2 (válaszként erre: 27. - Birebora)
dec. 20. 15:55
Ott szoktak 13.havi fizut kapni, azért gondolom, hogy az lehet.
27. birebora (válaszként erre: 26. - Édua2)
dec. 20. 15:22

Lehet, hogy nem EU?

De ezt én sem értem.

26. Édua2
dec. 20. 13:30

Külföldön vettél lakást úgy, hogy a fizetésed sz.r hozzá+hitelre, ráadásul valami eldugott helyen, hát te se vagy normális.....pedig kint az EU-ban még az ottani állampolgárok nagy része is bérelt lakásban él, nem véletlenül!

Nyelvet legalább beszéled?

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

dec. 20. 12:19
Hát ha egy havi fizum a gázra menne én is nagyon ideges lennék.
dec. 20. 11:08

Úgy tudtam volna megoldani, hogy nem mind összeget fizetem be, csak a 13. havi felét és a többit részletben. Erről is volt szó. Így maradt volna a többi dologra is pénzem.

Most várhatom a következő plusz pénzt és reménykedhetek, hogy nem kerülök mínuszba és nem jön több gond és tudok félre tenni valamennyit. Ennyire kisemmizve soha nem voltam.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - De16c8f9e6)
dec. 20. 11:05

Tömegközlekedés itt elég silány. Nem központban lakom. Azzal minden nap elkésnék a munkából és haza se tudnék jönni.

Nekem mindig mindent úgy vonnak, nem csekkezek és utalgatok. Ha ott maradok az albérletben, hozzátették volna a részletet a havi számlához, de mivel szóltam, hogy költözök, így biztos félt a szolgáltató, hogy nem fizetek.

dec. 20. 10:06
Gyere haza! Majd megtudod hogy itt milyen jó. :D Én nem tudom hol élsz hogy autópályát kell használnod, gondolom Németország de tömegközlekedés ott is van. Addig csak kihúzod amíg lesz pénzed.. Mindenki így csinálja. ;)
21. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 09:56

Mi az, hogy levonták? Valami csoportos szerű megbízás van a számládon, hogy önállóan vonják? Azaz beküldik a bankhoz, ők meg teljesítik? Miért nem állítottál be limit ezekhez a megbízásokhoz?


Tehát, a 13. havi fizetésedet megkaptad és abból teljesülni tudott a szolgáltató által beküldött beszedési megbízás. Ez nagyon idegesítő, de ha volt rá, akkor ez van.

dec. 20. 07:54
plusz koltsegek barmikor johetnek barki szamara.ennek senki nem orul,de attol meg jonnek kozben!
19. Charlize (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 06:16

Ha nincs normális szigetelés az épületen és vacakok a nyílászárók, akkor sajnos az utcát fűtöd és nem lesz meleg, de a mérő pörög.


Tudom, hogy nehéz az élet. 1 vidéki ügyintézői fizuból magamon kívül gyereket, kocsit, lakást tartok fent. Én is félek mindig az extra kiadásoktól.

Munkahelyet is csöbörből vödörbe váltottam. Lassan 6 éves a gyerekem, másodállást nem tudok mellette vállalni, és túlórát is nehezen, örülök, hogy odaérek az oviba érte.

dec. 19. 23:09
Volt, hogy havonta javítani kellett valamit az autón, de akkor volt félre tett pénzem és ha muszáj volt, abból tudtam költeni. De most nincs. 50 eurót se tudok félre tenni. Pedig ételre nem költök sokat például, mert abban szerencsém van, hogy nem kell sokat ennem. Drágán sem, pedig nem rossz minőségű kaját veszek.
dec. 19. 23:04
Ezelőtt a másik lakásban 22-23 fok között volt mindig a termosztát körül a hőmérséklet. Szobában ezek ellenére fagyhalál. Az az érdekes, hogy annak is ennyi volt, aki bent cigizik, folyton szellőztet. Na mindegy, ezen túl vagyok. De az autó javítását is ki kell fizetnem még, plusz mást is és mind január elején. Kiszámoltam, hogy annyim marad, hogy levegőt nem vehetek, nemhogy még más extra költséget is ki tudjak fizetni.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Charlize)
dec. 19. 23:00

Nem olyan állatot, kutya van.


Nem dicsekszem, hanem idegeskedek. Minden nap.

Gázszámla az enyém. Senkivel nem közös az óra és az állás is jó volt.

Melegvíz gázról ment.

dec. 19. 22:47

Külföldön élsz, van munkád, még 13. havi fizut is kaptál. Vettél lakást. Állatokat tartasz.

Mit szeretnél?


Nézd át a gázszámlát. Ha nem a te fogyasztásod az egész, hárítsd át az előző tulajra. Gondolom volt mérőleolvasás átadáskor. Ki lehet számolni, mennyi a te részed.

Ha csak annyira fűtesz, amit írtál, talán nem lesz nagy a következő számla, de a melegvíz is jó sok gázba kerül ám!


Amúgy melyik országban élsz?

dec. 19. 22:21
Én most nem tudom eldönteni hogy te panaszkodsz vagy dicsekszel. :D
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 20:08

Szerintem ha tudsz vegyél fel egy kisebb összegű hitelt. Fizesd ki a hirtelen jött kötelezettségeidet és legyen még egy kicsi ami némi mozgásteret ad.

Így majd "átütemezed" a kötelezettségeidet és nyugodtabb leszel.

Általában a fix havi jövedelem 30%-ig szokták számolni, hogy mennyire lehet eladósodni.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Janszi)
dec. 19. 19:14
Plusz melót itt nem találok, minden bezár most. Ez nem Magyarország. Prostinak is mennék 1 hétre, de ahhoz itt kell 1000 euró beugró a szobára. Fekete munka nincs. Ha rendes munkát vállalok, rengeteget elvisz az adó. Egyszer csináltam, de sokat kellett visszafizetni. Állatok miatt nem is tudnék plusz időt távol lenni itthonról.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
dec. 19. 19:06
Szerencsére az előző tulajok hagytak itt néhány bútort, pl a szobában és a nappaliban is óriásiakat, konyha is itt maradt. Így nem kellett az összes bútort hoznom, ami volt , csak a 3 jót és az étkező asztalt székkel, paddal, meg az ágyamat. Venni szinte semmit nem kellett ide, csak festeni. Ennek örülök.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
dec. 19. 19:00
Előző lakás számláját kaptam meg az után, hogy 1 hónapot már a sajátban éltem. Láttam az elszámolást is. A szolgáltatóval részletfizetésben egyeztünk meg e-mailben és mégis egyben levonták a ráfizetés összegét. Nem háborgok, mert legalább nem húzom halasztom, csak ha jön más probléma, az nehézkes. Egyedül vagyok mindenre , így nem oszlik senkivel semmi.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Janszi)
dec. 19. 18:57
Ex fizetett bele valamennyit, mert a téli hónapokban együtt laktunk és ő 100x tusolt a gázzal működő melegvízben.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Birebora)
dec. 19. 18:55

Akkora számla lett, hogy a teljes 13. havit levonták a gázra. Előtte soha nem volt gáz fűtésem. Igaz, konyhában meleg volt ,de a szoba mindig hideg.

Most a lakásomban megoldottam, hogy tudok a nappaliban aludni és remélem, nem lesz nagy a fogyasztásom. Így is kötött pulcsiban vagyok és meleg nadrágban, termo zokniban 20.5fokban. Mivel a vérkeringésem rossz, így semmit sem tudok tenni az ellen, hogy 22-23 fok alatt csak fázok. Termosztát át lett variálva hordozhatóvá, de a hidegebb szobát nem érdemes felfűteni. Most épp nagyjából 12 fok van bent. Ajtó csukva. Takaró alatt sem tudok 18-19 fokban lenni, mert orrombsn érzem azt a hűvös levegőt és attól nem bírok aludni. Nyári típus vagyok. De nyáron sem nyitok ablakot, ha alszom. Légmozgás eleve zavar.

Hónap végén nézem majd a fogyasztásomat. Melegvíz is gázról megy és ez miatt inkább a munkahelyen tusolok. Itthon csak hajmosás.

dec. 19. 17:41

Vettél lakást, ez nagy szó. Tudod hányan ürülnének neki? Egyenesbe fogsz jönni. Minden kezdet nehéz.


A gázszámlát és a 13. fizu elvételét én sem értem.

dec. 19. 17:35
Esetleg folyószámlahitel? Átmenetileg talán megoldás lenne.
5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 17:05

Az emberek többsége mindig azon kesereg, amit még nem értek el, és elfelejtenek visszanézni, hogy mi mindent elértek, megcsináltak.


Neked is azt javaslom, hogy nézz vissza! És lásd, amit sikerül elérned.

Vettél egy lakást!:DDDD Szuper!

Gondolom, be is rendezted és mindent el tudtál rendezni! Egy csomó mindent megcsináltál. Most egy kicsit meg kell húznod a nadrágszíjat, de amit elértél az meg van!



És némi infó kérés:

1 hónap ott lakás után hatalmas összegű gázszámla? Ez a te fogyasztásod?

Nem értem ezt: "Részletfizetés ellenére elvették a 13. habi fizetésem" kimaradt egy vessző? Vagy, hogy függ össze a részletfizetés a 13. havi fizetéssel?

4. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:57
Csakazértis legyen szép karácsonyod!Ez milyen igaz!Be kéne húzni valami plusszt,lehúzod az exed vagy valami...Egy dupla csíkos fotó aranyat ér na...És nem is kellett tenned semmit,de ha vállalnál kis plusz melót,már jutna is,maradna is.
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:54
Soha nem lesz vége, ez nálunk is így van. Egyik óriási váratlan kiadás jön a másik után. Mikor azt hinném, minden ki van fizetve, rendezve, megoldva, jön egy újabb gond. Sosincs vége.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook