Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy ne vizesedjen a fal, ne párásodjon az ablak és ne penészedjen minden? Szavo sprayt használok, de hetente kell, az a baj. fórum

Mit tegyek, hogy ne vizesedjen a fal, ne párásodjon az ablak és ne penészedjen minden? Szavo sprayt használok, de hetente kell, az a baj. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. febr. 16. 09:23
Nálunk éjjel-nappal egyenletesen 20,5-21 fokra (nincs nagyobb melegre igényünk) van állítva a termosztát, még a wc-ben is van radiátor,ennek ellenére gondunk volt a penésszel, még a konyhaszekrény mögött is, pedig főzéskor mindig megy a páraelszívó! Amióta használjuk a készüléket sehol egy penész,sehol nem folyik a víz a falon ill. ablakokon, a ruhák is sokkal hamarabb megszáradnak, s ugyanúgy ahogy eddig rendszeresen átszellőztettek minden helyiséget! Első három napban szinte 24 órát ment, mert azt javasolták, de azóta naponta 1-1,5 órát, valamint mosás után megy egy kicsit többet, de hál istennek az csak heti egy nap! Tehát én úgy érzem megérte beruházni a készülékre!
2013. febr. 15. 09:44
Tapasztalatom szerint nem a szellőztetés a lényeg, hanem a meleg! 3 éve van gondunk a penésszel, miután fűtés korszerűsítést végeztek a lakásokban. Ez az átka a spórolásnak, mivel már szabályozható a fűtés. A konyhám, ahol minden nap főzök, nem penészes, de ott meleg van. A szoba viszont a szavó után egy hónappal újra penészes lett. Óránként beindul a szellőztető,15 percig megy. A konyhába páraelszívó megy. Igaz kevesebbet fizetek a fűtésért, de nincs meleg + penésszel küzdünk.
2013. febr. 15. 08:56
Mi elég egyszerűen megoldottuk a dolgot, bár ez a fűtésszámla rovására megy. Az ablakba amikor becsukod tettünk egy papírdarabot, hogy ne zárjon olyan tökéletesen. Eltünk a pára, de jobban kell kicsit fűteni.
59. TSzilvi01 (válaszként erre: 58. - Temmp)
2013. febr. 14. 18:59
Hát egy régebbi házat újítottunk/bővítettünk! Egy kevés rész 30-as tégla fal, a többi 30-as ytong! Körben 10-es szigetelés van, hőszigetelt ablakokkal! A szerelő betonon 6 cm-es szigetelés, majd kb. 10-15 cm aljzat beton, s azon a burkolatok! Télen átlagosan 20,5-21 fok van a lakásban ennél magasabb hőfokot nem igazán tudunk elviselni, mivel nem nagyon szeretjük a meleget! Amióta használjuk, tehát már kb. egy hónapja egyáltalán nem jött elő a penész, pedig előtte hetente-kéthetente lehetett szavót használni!
58. temmp (válaszként erre: 51. - TSzilvi01)
2013. febr. 10. 15:41
Megkérdezhetem hány cm a szigetelés a falon, miből van a fal és az is hány cm, ill. átlagosan mennyi a hőmérséklet a lakásban?
57. TSzilvi01 (válaszként erre: 54. - 06718ca650)
2013. jan. 19. 19:23
Írtam privát üzit!
56. Ballainé (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2013. jan. 19. 17:08
Azt én is elkérném ha lehet. Sajnos hasonló gondjaim vannak. Ez igy öreg majd 80.éves ház. Köszi Gyöngyi
2013. jan. 19. 16:27
Szellőztess gyakrabban és hosszabb ideig, meg használj páramentesítőt.
54. 06718ca650 (válaszként erre: 51. - TSzilvi01)
2013. jan. 19. 15:58
megkérdezhete melyiket vetted?
2013. jan. 19. 15:58
eddig amiket olvastam, egyedül a párátlanító készülék a hatásos, vagy olyasmik, mint a lemezbeültetés. az előbbi olcsóbb, bár az sem piskóta. (nekem)
52. 06718ca650 (válaszként erre: 47. - Artapa)
2013. jan. 19. 15:56
nem, nem minden esetben ennyire egyszerű.
2013. jan. 19. 14:05
Nálunk is sok volt a pára, s bizonyos helyeken penész is megjelent, hiába szellőztettünk! Nekem is volt ceresit, de ért túl sokat! Szigetelt ablakok, falak, mennyezet mellett is 65% felett volt a páratartalom! Így sok gondolkodás és utánaolvasás után vettünk egy elektromos páramentesítő/párátlanító készüléket+ hozzá egy páratartalmat is mérő hőmérőt! S majd leesett az állam, amikor megláttam, hogy kb. 24 óra alatt mennyi vizet gyűjtött össze - majd 6 litert -, pedig nem volt sem teregetve, sem főzve csak bent voltunk a lakásban 3-an! Hideg helyiség nincs mindenhol egyenletes a fűtés! Igaz nem olcsó, de inkább ez, mint szagoljam a rettenetesen büdös penészirtókat, amitől napokig bűzlik a lakás!
50. globus (válaszként erre: 12. - Nyafa)
2013. jan. 17. 09:28
Sajnos, ez a legrosszabb. A főzéskor keletkező gőz lecsapódik a hideg falakon, és állandóan nedvesen tartja. Még a levegőn is lehet érezni ezt a párát. Fordított esetben sem jó, ha például más helyiségeket nem fűtesz, a konyhát igen. Nekünk is van olyan ismerősünk, aki ez utóbbi szerint fűt, ráadásul árammal takarékoskodik úgy, hogy kikapcsolja a bojlert, helyette gázon melegíti a vizet. Egész nap száll a gőz, megy ki a hideg szomszédos helyiségekbe, néhol folyik a víz a falon, szörnyű.
2013. jan. 17. 08:49

Az ismerősöm panel házban lakik, ahol nem működik az elszívó.

Itt kevés a szellőztetés - műanyag nyílászárók mellett.

Elektromos párátlanító készülék az ami hatásos. :((

Eltűnt az összes penész és a 75%-os páratartalom.

2013. jan. 17. 08:39

Nekem van ceresitem, rengeteg vizet összegyűjtött, de ugyanúgy penészedett a lakás.

Mi a vakolatot is leszedtük, penészgátlót raktunk újravakoláskor a malterba és a festékbe is kb. 3 éve, de az idén újra előjött a penész....

Ezt a szegfűszeges olajat kipróbálom majd én is.

Társasházban lakom, külső szigetelés nincs, nálunk leginkább a szobában a hőhíd okoz gondot. A fürdőben és a konyhában viszont a pára. És szellőztetek sűrűn, de hiába...

47. artapa
2013. jan. 16. 21:36

Hidd el , ilyen egyszerű, szellőztetni kell !

Lehet pénzt költeni hőkamerás felvételre is , de az nem old meg semmit, csak megmutatja kívülről, hogy hol van a penész belül, amit egyébként remekül látsz.

2013. jan. 16. 15:58

Ez nem olyan egyszerű hogy szellőztessen csak az ember.

Sok helyen a hanyag szigetelés okozza a problémát.Hőhíd keletkezik és annyi neki.

Ha valakinek tényleg nagyon gáz a helyzet érdemes hőkamerás felvételt készíttetni,amin ki derül nagyon sok minden.

A külső hő szigetelés nem mindig elég,van hogy belülről is kell.

Az meg természetes hogyha össze vissza van a hőmérséklet a lakásban ott lecsapódik a pára és előáll utóbb penész alakul ki.


Egy hét után jön a penész?nem semmi meg is örülnék.

45. artapa
2013. jan. 16. 14:19
Csak a fűtés és a szellőztetés a megoldás. A műanyag nyílászárók hermetikusan zárnak. A lélegzetünk, fürdés, szobanövények, mosás és főzés mind páraterheléssel jár. A vízpára pedig nagyon jól ismeri a fizikát. Megtalálja a leghidegebb felületet és lecsapódik. Ideális esetben ez az ablaküveg ( akár milyen thermoplán ), de a régen épült házak esetében a nem megfelelő anyagok és technológiák miatt a falazatban meglévő hőhidaknál is remekül lecsapódik. Általában a vasbeton koszorúk és nyílásáthidalók belső fele és többnyire a felső sarkok a nedvesedés kiindulópontjai. Ahonnan ha nem megfelelő a szellőztetés, látványosan terjedő foltok keletkeznek. Amelyek egy idő után penészesedni kezdenek, ezáltal egészségtelen hellyé válik a lakás, különösen kisgyermekek számára. A különféle szerek csak tüneti kezelés szinten működnek, mert a gombát ugyan részben, esetenként talán teljesen kiirtják, de amennyiben a páraterhelés változatlanul fenn áll ( általában igen, mert megnyugszik az ember, hogy bevetette a szert így minden ok. ) a folyamat újra kezdődik. Tapasztalatból tudom és javaslom mindenkinek, hogy fűtse és szellőztesse rendszeresen a lakását, ami persze pénzébe kerül, de a szerek és kütyük is pénzbe kerülnek és legfeljebb esztétikai eredményt hoznak, azt is ideiglenesen. Létezik szerkezet ami kivonja a levegőből hatásosan a vízpárát, de ezek többszázezerbe kerülnek. Ilyeneket használnak a könyvtárak és levéltárak. A klímaberendezés elvén működnek és a kondenzvizet egy tartályba vagy a szennyvízcsatornába vezetik el. SZELLŐZTESSETEK !
44. Virag79 (válaszként erre: 20. - Szecsilla)
2010. dec. 1. 21:18
Szia! Ezt már én is hallottam, állítólag nagyon jó... Engem az érdekelne, hogy pontosan mennyi vízbe kell az a pár csepp szegfűszegolaj? Köszi
43. t.Ili (válaszként erre: 39. - Meliga)
2010. nov. 21. 15:52
Nekem ez nem segített.
42. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 39. - Meliga)
2010. nov. 21. 15:12
köszönöm!
41. t.Ili
2010. nov. 21. 15:08

Nézzetek már bele ebbe a fórumba!

[link]

40. 82499f2528 (válaszként erre: 25. - Gatto4)
2010. nov. 21. 14:45
Nekünk jó volt...van 2 helyiségben is!
39. Meliga (válaszként erre: 34. - 3dbc3a8de7)
2010. nov. 21. 14:40
megkerdeztem, ceresit stop para keszulek, valami tableta is kell bele.
38. 16594e332e (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 21. 00:04

szia!

nekem is el tudnád küldeni?

köszönöm.

2010. nov. 20. 22:18

2 éve használom,hátha segít

valóban gyűjti a vizet,de ugyanúgy penészedik a fal

36. Nyafa
2010. nov. 19. 20:35
Köszönöm mindenkinek. Igazából a probléma gyökerét kell orvosolni,vagyis a párát,a vizesedést. Veszek majd egy pára stop készüléket köwetkezö hónapba. Ha valakinek nem vált be,légyszi,beszéljen le róla addig :)
2010. nov. 19. 10:10

Az ecet is sok mindenre jó. A fiam mosható télikabátját enyhe ecetes vízben mostam ki előmosásban, az jó lett.A lemosható felületekre jó. Bár mérgemben egy őrizgetett,divatjamúlt bőrdzsekit is áttöröltem ecetes vizes ronggyal, nem lett semmi baja, a penésznek meg annyi.

Bőr cuccokat napon szoktam penészmentesíteni, az tutti, csak most nincs nap.

34. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 32. - Meliga)
2010. nov. 19. 10:06
Megírnád, hogy milyen készülék?
2010. nov. 19. 09:56
A szüleim azt is megcsinálták,hogy teljesen lekaparták a festéket a falról,majd ahogy írtátok is mésszel festették újra,de nem telt el sok idő és újra megjelent a penész.Családi házban laknak,ha jól emlékszem náluk is azóta,hogy műanyag ablakok lettek berakva....Már a szekrényekben is van penész.Ezt az olajat fogom nekik ajánlani,remélem tényleg hatásos lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook