Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha csak akkor hisztizik a gyerek, ha engem (az édesanyját) látja? fórum

Mit tegyek ha csak akkor hisztizik a gyerek, ha engem (az édesanyját) látja? (beszélgetős fórum)


2021. szept. 13. 11:08
Ó, ez teljesen normális. És teljesen kiakasztó is. Valami olyasmivel magyarázzák, hogy mivel nálad érzi magát teljesen biztonságban, ezért nálad meri kiengedi a felgyülemlett feszültséget. Mindenesetre létező jelenség. Több szülőtől is hallottam ezt.
12. papája (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 11:06

Ez jó.

Úgy látszik, hogy Ő egy kis manipulátor, ha van közönség van műsor. Apuka nem vevő a hisztire, így nem is srtapálja magát.

Sajnos a gyerekek ilyenek, kihasználják a "gyengébb" végtelen türelmét és ezért rajta "gyakorolnak" hogy meddig feszgethetik a határaikat. Minden nap többet akarnak, messzebbre szeretnének elérni, így sosem lesz vége...

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Papája)
2021. szept. 13. 10:43
Ezeket úgy értem, hogy utánoz. Nem tolatva vagy pörögve jár. Élvezi, hogy új mozgásra jön rá. Nem látok benne semmilyen eltérést. Pl akkor tolat, mikor kergetem és sarokba szorult
10. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 10:38

Tolat, pörög, ez egy bizonyos neurológia elváltozás tünete, amelyek jellemzően 1.5 éves kor körül jelentkeznek.

Figyeld továbbra is a gyerek normál fejlődésétől való eltérését és ha úgy látod van miért vidd el gyermek pszichiáterhez.

2021. szept. 13. 10:15

Köszi mindenkinek!

Az, hogy így van szoktatva, meg hogy mennyire vagyok nyugodt és kiegyensúlyozott az szerintem nem derülhetett ki a 10 soromból. Egyszerűen csak azt szerettem volna megtudni, hogy létezik-e ilyen másnál is, ugyanis akiket eddig kérdeztem, azoknak kerekedett a szeme…

És az, hogy kössem fel a gatyát. Rendben, felkötöm. De tudod, mindenkinek az a legnehezebb, amiben éppen benne van. Nyílván én is legyintettem ZH-k meg záróvizsgák ideje alatt az érettségire, de abban a pillanatban valakinek az volt a legfontosabb, ami nekem akkor már semminek számított.

2021. szept. 13. 10:12
Köszönöm, ennyit akartam csak, hogy normális-e vagy sem
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Papája)
2021. szept. 13. 10:11
Nem tudom sajnos, hogy mire gondolsz
2021. szept. 13. 09:32

Kinek, ha nem neked?

Elmúlik majd... pár év 😀

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 08:58

Apukája gondolom kiegyensúlyozottabb, és nem veszi át ezeket a rezgéseket.

Nem értem mi köze lehetne ennek a szeparációs szorongáshoz, ha így lenne pont nálad nyugodna le...

4. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 08:26
Sajnálom, hogy nem írhatok neked privát, mert valami miatt kellene...Gondolom sejted miért.
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 07:13

Ha ezt dackorszaknak gondolod,akkor inkább jobb ha bele se gondolsz milyen lesz 3-4évesen.Kösd fel a gatyád...


Ez a kis hiszti inkább annak az oka,hogy megszokta úgymond,hogy ezzel eléri amit akar.Ölben akar lenni,akkor nesze neked egy kis hiszti így fel is veszed...vagy bármi amit szeretne.Rosszul van megszoktatva.

2. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 05:53

Mert Veled "megteheti",ezt hozod ki belőle,örülj neki,hogy felszabadult melletted:)

Ha nyugodtabb derűsebb és aggódás mentesebb lennél,átveszi a "rezgésedet",nem lesz annyit oka hisztizni.

2021. szept. 12. 21:03

Sziasztok!

Kisfiam 15 hónapos, eléggé akaratos, makacs és ezek által nagyon hisztis.

Ma itthon hagytam az apukájával 9 és 16 óra között. Meg sem nyekkent, csak mikor nem ízlett neki az ebéd, amint hazajöttem elkezdett hisztizni. Hisztizett, hogy nem vettem fel, hogy nem raktam le, mint általában minden nap. Én azt hittem, hogy mindenkivel ilyen, de nem. És most nagyon érdekelne, hogy vajon ez miért lehet? Azaz miért van az, hogy ha meglát rögtön hisztizni kezd? Van másnál is ilyen? Azt hittem, hogy a foga jön, de akkor csak ha engem lát?? Arra is gondoltam, hogy dac korszak vagy szeparációs szorongás. Mindig is anyás volt nagyon nagyon nagyon, de én ezt most nagyon furcsállom.

12 foga van, még szoptatom, gyönyörűen jár, rengeteg szót mond, tolat, pörög - ha ezek befolyásolnak valamit a válaszadásban.

Köszönöm, ha leírjàtok tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook