Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányomat nem tudom elvinni az oviba mert annyira hisztizik, mit tegyek? fórum

Lányomat nem tudom elvinni az oviba mert annyira hisztizik, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 3. 17:12

Sziasztok.

Már szerencsére minden megváltozott.

Szereti az ovit,nincs sírás.Nagyon örülök ennek.2 hónap kellett hozzá.

76. pethoevi (válaszként erre: 75. - 56e930fc2a)
2011. okt. 11. 12:25
Hihi,persze,írj nyugodtan,de messziről sokszor könnyű és sokszor nehéz tanácsot adni.:-)
75. 56e930fc2a (válaszként erre: 74. - Pethoevi)
2011. okt. 11. 10:26

Biztos jó óvónő vagy :) Olyan sok hasznos tanácsot adsz amit köszönök !!! Ha bármikor van kérdésem az ovival kapcsolatban, írhatok ugye?


Majd megírom milyen volt a dió szedés.

74. pethoevi (válaszként erre: 71. - 56e930fc2a)
2011. okt. 10. 20:32

Ja,és programok mindig vannak,csak van,amikor kicsit izgibb,mert mondjuk sétával jár.Nem sokára jön a miku,a karácsony,jó lesz!!!

Én óvónőként imádtam ezt az időszakot.:-)

73. pethoevi (válaszként erre: 71. - 56e930fc2a)
2011. okt. 10. 20:31

igen!

De vigyázz,mert az oviban meg azt játsza el,ami otthon történik vele!Sok szülő nem is tudja,h az óvónő mi mindent tud...:-)))

A lényeg,h ő így dolgozza fel a történteket.

Ha azt látod,h kiabál a babáival,vagy akivel az ovis játékot játsza,akkor valszeg kiabál az óvónéni,stb.

2011. okt. 10. 16:50
ezt most nem tudom miért így adta be a rendszer:)))
71. 56e930fc2a (válaszként erre: 70. - Pethoevi)
2011. okt. 10. 16:49

ugyanazt játsza el ami történik vele



ugyanazt játsza el ami történik vele? na majd figyelek.holnap dió szedésre mennek.jó hogy vannak már programok,így legalább jobban várja.



,

2011. okt. 10. 11:14

Ügyes vagy!:-)

Az ovis játék szuper,mert így kijátsza magából az élményeit,esetleges bánatát.És ha figyelsz,sok mindent megtudhatsz,h mi történt vele.Ugyanazt fogja eljátszani.:-)

2011. okt. 10. 10:28

Sziasztok.

Egész jól haladunk. A mult hét jól telt,csak pénteken pityergett az úton, meg ma reggel is sírt, de már közel sem olyan hiszti mint az elején volt.Szépen felveszi a ruháját reggel, csak akkor kezd el sirdogálni amikor indulunk.

Ovónéni azt mondja hogy bent már egyátalán nem sír,szépen játszik stb...Itthon is mesél sokat, sőt ovodásat játszunk mindig mert azt akarja.Szóval szereti :)

2011. szept. 30. 10:42
játékot vihet be?esetleg a kedvenceit megmutathatná egyesével minden nap...
67. 56e930fc2a (válaszként erre: 63. - Zebracsikó)
2011. szept. 30. 10:36
Köszi, a ruhát lelkesen előkészíti este, de reggel mégsem akarja felvenni.Meg semmit sem.
66. d0b7178f40 (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2011. szept. 28. 15:42
és nem arra gondoltam itt, hogy ha nem akar akkor ne menjen. menni kell, ha csak nincsen rá különösebb indok, hogy maradjon. De ha valamiért hadakozik akkor én előbb a végére szoktam járni, megbeszéljük, és akkor el tudunk menni. én a bölcsinél sírtam. mintha a szívemet tépték volna ki.
65. pethoevi (válaszként erre: 63. - Zebracsikó)
2011. szept. 27. 18:52
ez egy szuper ötlet!:-)
64. pethoevi (válaszként erre: 61. - 56e930fc2a)
2011. szept. 27. 18:52

Ügyes vagy!Csak így tovább!:-)

Bár nem értem az óvónénit (ennyire lehetne rugalmas).De,ha nem megy másként,vidd csak be pizsibe és majd átöltözteted az öltözőben,hidd el,nem akar majd bemenni pizsibe.

63. zebracsikó (válaszként erre: 61. - 56e930fc2a)
2011. szept. 27. 18:14
előző este közösen készítsétek elő a ruhát, amiben menni fog: válasszatok valami csinosat, csajosat, és mondd neki, hogy holnap a szép ruháját megmutatja majd a lányoknak meg az óvónéninek....de elég lehet valami új kiegésztítő is akár: mintás harisnya, nyaklánc, karkötő, bármi....hátha erre ráharap.
62. hancsalean (válaszként erre: 61. - 56e930fc2a)
2011. szept. 27. 18:08
Kitartás!
2011. szept. 27. 17:14

Sziasztok.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Van egy pár ötlet amit biztosan megpróbálok majd.

Ma fél 11-re tudtam bevinni a lányomat az oviba.Azt mondta az ovónő hogy nagyon jó hogy vittem.Mondtam a pizsamás dolgot, de azt mondta hogy pizsiben azért mégse vigyem.fÉL 1-re mentem érte és teli volt élménnyel, még így is.Szóval oviban szetet lenni csak elindulni nem.Már előre félek mi lesz holnap reggel. :(

Egyébként 3,5 éves a lányom, és pont itt az idő hogy közösségbe legyen mert unatkozott itthon.Nem találta már fel magát.Én csak jót akarok neki, és tudom hogy szeret ott lenni.Csak az elindulás itthonról...az a nehéz.

2011. szept. 27. 14:31
A nagyobbik kisfiamat én sem tudtam elvinni 3,5 évesen ,ő is ugyanígy hisztizett. Mivel itthon voltam nem erőszakoltam,minek tettem volna? Mire jó,hogy erőszakkal betuszkoljuk az oviba? Egy fél év múlva vidáman ment, semmi hiszti nem volt. Meg kell,hogyérjen rá a gyerek. A kicsit most szeptemberben próbáltam szokatni, 3. nap már nem akart jönni reggel,de valahogy mégis sikerült elvinni, a 4. napon pedig annyira sírt az óvónőnek,hogy felhívott 20 perc múlva, hogy egyszerűen nem tudta megnyugtatni annyira szorongott. Nem értem minek kell erőszakolni,ha úgyis otthon vagy.3 éves még nem késett le semmiről.Próbáld meg egy félév múlva.
59. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - 56e930fc2a)
2011. szept. 27. 13:52
Ez nagyon komoly dolog ,szerintem ! Ugyanis a kisgyerek nem hisztizik semmiert,ebben a korban meg nem tudja megmondani miert nem akar ovodaba menni ? ! Viszont Te , kitudod nyomozni a mierteket !
58. d0b7178f40 (válaszként erre: 46. - Hancsalean)
2011. szept. 27. 12:16
ez de jó ötlet. :)
57. d0b7178f40 (válaszként erre: 45. - Bec4dfe1b4)
2011. szept. 27. 12:14

amikor még bölcsibe jártunk, már ott bántotta a többieket, amit építettek szétrombolta, nekik ment ütötte a kicsiket, pedig a srác sem nagy.csúnyán beszéllt.

és ezt a fiam mind mid elmondta meg amikor a bölcsibe voltunk beszokóba láttam is.csak akkor nem egy csoportban voltunk. most sajna igen.bár a szülei sem sokat foglalkoznak a gyerekkel. ez az eredménye. az én fiam mindíg is konfliktukerülő volt. és ma is az. mindemellett egy kis akarnok, de ez más.


de direktben nem grjeszti az indulatokat, nem bánt senkit.

56. hancsalean (válaszként erre: 52. - Bec4dfe1b4)
2011. szept. 27. 11:33

Hát valahol elsiklottál az előző hozzászólásaim felett. Olvass utána!


Amikor már beszoktak, nem gond az ilyen. Nem telefonálok a munkahelyemre, hanem nem minden nap dolgozom. Ha tél volt és -10 fok, és mondjuk csak kedden kellett mennem, akkor szombattól-hétfőig mienk volt a világ. :) Nem ígérek, ha nem tudom betartani. Nagycsoportban sem volt ez probléma, mert az óvónők is azt támogatják, hogy iskola előtt még minden kisgyerek kiélvezhesse a szülei szeretetét, a nagyfiamat feltöltötték ezek a napok lelkileg!!! Azóta már sokadikba jár :), esze ágában sincs itthon maradni, nem beteg, nem hiányzik. De egy napja van, amikor délben elhozom és együtt töltjük a délutánt. Az ovis sem kezde 1-én az ovit, itthon volt, vagy rokonoknál és élvezte. Tegnap is elhoztam délben csak Őt, ma gond nélkül maradt, tudja majd anya mondja mikor lehet. HA megint szakadő eső lesz, vagy fagy, 20 centis hó, inkább elviszem szánkózni a dombra, nem megy pár napig, hanem élvezhetjük egymás társaságát. A kicsi még kicsi, neki kellenek a szabáylok, sőt RAGAGSZKODIK hozzá. Sokat volt velem, már bölcsis, de Neki is kell csak anyával töltött idő. Én irányítok, nem Ők, de választási lehetőséged adok nekik. :) Mint írtam, elvittem én pizsamában is a gyereket, választhatott, hogy vagy ruhában, vagy pizsiben. :) CSAK egyszer játszotta el!


SZERESSÉTEK A GYEREKEITEKET!!!

55. malkata (válaszként erre: 54. - Malkata)
2011. szept. 27. 10:43
Rosszul írtam, az erőltetéssel, betöréssel, rendszerbe szoktatással több kárt okozol, mintha kicsit engednél neki.
54. malkata (válaszként erre: 53. - Pethoevi)
2011. szept. 27. 10:41

Én inkább azt hiszem, hogy mindennek megvan a maga ideje:) ha még nem jött el, az erőltetéssel több kárt okozol, mint a betöréssel, rendszerbe szoktatással. A szülő a főnök, de a gyerek akaratát is figyelembe kell venni, ha mindig elnyomod, csatázol vele a fontos kérdésekben akkor engedelmes lesz, de nem tudja majd a saját érdekeit érvényesíteni.


Különben azt hiszem, nagyon elmentünk a témától, a kérdező kislánya lehet tényleg csak hisztizik és az oviérett már.

53. pethoevi (válaszként erre: 51. - Malkata)
2011. szept. 27. 10:31
hidd el,h egy gyerek mindig anyás.Ha 7 évesen kezd közösségbe járni,ugyanezt a csatát kell vele megvívni,csak egy kicsit lesz könnyebb,mert már értelmesebb,de az érzelmei ugyanazok lesznek.Egy 3évest az érzelmei irányítanak.Ha megszereti az ovit semmi baj nem lesz,és a szülőnek az a feladata,h ezt elérje.Az oviban többet tanul,fejlődik,mint otthon a szülő mellett,hiszen szakemberek foglalkoznak velük.Ne értsetek félre,a szülőre van elsősorban szüksége,de az ovi szuper dolog.
52. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 46. - Hancsalean)
2011. szept. 27. 10:31
én ezzel sem értek egyet. Nem rossz dolog, főleg örömlopásnak nem, tényleg csodás lehet látni őket örülni, hogy nincs kedvük menni, jó akkor betelefonálsz. Néha elfogadható, de nem napokig. Mondjuk mi van, ha nagycsoportos a pici, ott már azt hiszem nem lehet eljátszani, hogy telefonálsz, hogy nincs kedve menni, ott már számolják a hiányzást, nem? Akkor meg a gyerek ahhoz szokik, hogy lesznek alkalmak, hogy mégsem kell mennie. Nem jó módszernek tartom ehhez szoktatni, mert akkor, ha lesz valami váratlan, és mégis menni kell, csalódni fog a pici, mert amihez szokott, nem lesz. Te szerencsés vagy, mert nálad ez a módszer bejött, de ahogy elnézem, a hoxás babás- picis témákat, elég sok szülőnek meggyűlik a baja a hisztis gyerekével,- bocsi emiatt - és nem biztos, hogy ami jó nektek, az beválik másnál, és ez mindenhol igaz, nálam, nálad, a többieknél is:) És vannak sajnos olyan esetek, hogy anyuka dolgozik, apuka is, és nem mindenhol lehetséges, hogy betelefonálok, nem megyek dolgozni:/
51. malkata (válaszként erre: 47. - Pethoevi)
2011. szept. 27. 10:28
Egy három évesnek szüksége van a saját korosztályára, de ha nagyon anyás, még nem boldogan megy a közösségbe, akkor a legnagyobb szüksége az anyukájára van.
50. benvik
2011. szept. 27. 10:27
Nálunk a matrica rendszer nagyon bevállt. Vettem egy matricafüzetet, és egy csomó matricát. Betettem egy dobozba, és megbeszéltük, ha nem hisztizik reggel, szépen megy oviba, ott is jól viselkedik, akkor választhat délután a dobozból egy matricát. Beragasztjuk a füzetbe, és ha összegyűlik 10 matrica, akkor kap egy kis ajándékot (kindertojás vagy hasonló). Azóta olyan reggel, mint a kisangyal:-)
49. hancsalean (válaszként erre: 48. - Pethoevi)
2011. szept. 27. 10:26
Persze, hogy nem, anya munkája dönti el, hogy mikor van rá lehetőség. :D De írtam korábban is már a véleményem.
48. pethoevi (válaszként erre: 46. - Hancsalean)
2011. szept. 27. 10:23
ez így jó,de gondolom,nem a gyerek dönti el,h mikor akar menni és mikor nem.:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook