Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha az egyéves kislányom fején koszmófoltok jelentek meg? Minden nap hajat mosunk csecsemő kora óta, mitől alakult ki mégis? fórum

Mit tegyek ha az egyéves kislányom fején koszmófoltok jelentek meg? Minden nap hajat mosunk csecsemő kora óta, mitől alakult ki mégis? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. okt. 16. 06:38
Nem tudom mi az oka,de az én kisfiamnak is koszmós volt a feje.Babaolajjal kentem be fürdés előtt és szépen levált,ill.könnyen lejött.Nem terjedt tovább és "kinőtte".Ma már 42-éves és nem koszmós a feje.
2007. okt. 5. 18:20
Szerintem egy adottság,nekem is volt a harmadik gyermekem fején,tényleg a legjobb ha hajmosás előtt olajjat bekened,hagyod egy ideig,és igy fel lazul,bizony én lassanként lekapargattam a gyerek fejbőréről,még vissza is térhet évek multán,ugyhogy oda kell figyelni,a lányomnak egyébbként a fejbőre is izzad ha egy kicsit melege van,ez is hozzájárul a dologhoz.
32. Mocori
2007. szept. 14. 21:13
Nekünk többen azt ajánlották, hogy kenjük be olajjal a fejét, rakjunk rá sapkát, hagyjuk így egy óráig. Aztán használt fogkefével finoman dörzsöljük. Nálunk bejött, mert elég agresszív koszmói voltak. A körkörös simítás a jó!
31. maja780208 (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2007. szept. 14. 11:41
FOGLALKOZNI KELL VELE,MERT TOVÁBBTERJEDHE AZ ARCRA IS.KI VOLT AZ A MARHA GYEREKORVOS,AKI SZERINT NEM KELL FOGLALKOZNI VELE???
30. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - Krokics)
2007. szept. 11. 11:42
Én sok tejet iszok, mégsem koszmós a baba feje.
2007. szept. 11. 10:00
Nem szabad minden nap mosni.Nekem a Babé koszmó elleni sampon bevált,de csak hetente mosom!
28. Minya
2007. szept. 2. 14:58
Az én csemetémnek is volt koszmó a fején és babaolajjal kentem be utána átfésültem és babaszappannal lemostam nekünk bevált azóta se volt neki.
2007. aug. 30. 12:31
Az én orvosom mielőtt hazaengedett a korházból a kisfiammal azt tanácsolta ne igyak tejet vagy csak nagyon keveset, mert akkor koszmós lesz a gyerek fejbőre.Gondolom mindenki tudja amit az anya eszik az belekerül az anyatejbe.Én betartottam a tanácsot és a mai napig nem volt ilyen problémám /1.5 éves a fiam/.
2007. aug. 30. 10:36

Off.

Én nem mosnám a baba haját naponta samponnal. Túl vegyszeresnek találom. Fodrászom szerint kell így. Csak hetente mosom.

2007. aug. 30. 10:33
Hali.-)ajánlom a nivea babasampon folyamatos használatát,attól elmúlik és nem is képződik újra.nekünk bevált.
2007. aug. 21. 08:01
Az unokáim fején is megtalálható. A menyem (és a gyermekorvos) szerint nem kell vele foglalkozni. Én ugyan nem osztom a véleményüket, de nincs beleszólásom.
2007. aug. 14. 08:51
ó bocsánat azért nagyon óvatosan dörgölni is kell....mi hajkeféjével csináltuk.
2007. aug. 14. 08:49
Nagyon kellemetlen tud lenni....babaolaj literszámra :-) áztatás hajmosás előtt fél órára aztán hajmosás....nekünk 3-4 nap alatt elmúlt.
21. Eve20
2007. aug. 13. 11:06
Mi is sokat szenvedtünk vele, a babaolajjal lehetett féken tartani nagyjából, utána pedig puha kefével lejött a nagyja. Együttérzek veled, tudom milyen kellemetlen!:(
2007. aug. 13. 10:46
Köszönöm a jótanácsokat csajok!!!!!!!!!!
2007. aug. 13. 08:30
A kisbabák egy részének általában az első hónap végére koszmóssá válik a fejbőre. Ez általában együtt jár az arcon észlelt un. tejkiütésekkel. Ez azonban 5-6 hónapos korra általában szelídül, vagy el is múlik, a koszmó azonban gyakran tart 8-10-12 hónapos korig is. Ha sokáig nem távolítjuk el a megvastagodott hámréteget, alatta a bőr fénylő, hámló, lassan regenerálódó lesz. A legegyszerűbb fürdetés előtt 2-3 órával a fejbőrt napraforgó olajjal beolajozni, fürdetés után pedig sűrű kefével eltávolítani a felesleges hámot ( fokozatosan ). Ha ez nem jár sikerrel, létezik egy szaliciles kenőcs is , amely azonban vényköteles. Ezzel kell fürdetés előtt megfelelő ideig bekenni a fejbőrt. A legkorszerűbbnek tekinthető az un. Kouriles emulzió használata- kis csecsemőnek is ajánlott. Vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, tehát a pontos használati utasítás benne van
2007. aug. 12. 18:28
En babaolajat hasznaltam a kislanyomnal mikor pici volt.
17. 8a68aecda6 (válaszként erre: 11. - Ancsi105)
2007. aug. 11. 23:04
csak be kented a gyerek fejét ,és hagytad kicsit rajt ?hogy csináltad mert nekünk is újra kezd elő jönni.
16. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Tunde1102)
2007. aug. 11. 18:07

Úgy tudom, a szájpenésszel együtt rokonságban vannak a candidával.

Egyébként a mi lányunk, aki sajnos egyetlen percig nem szophatott, un. kolhoztejet (begyűjtött anyatej, amit a védőnőktől kellett hozni) kapott, amitől nagy kiterjedésű koszmója lett, illetve a tejre a mai napig így reagál. Amikor rájöttem az összefüggésre, elhagytam a kolhoztejet, leáztattam a fejecskéjét és innentől rendben vagyunk. Ha az oviban a kérésem ellenére kap tejet, két napon belül rájövök, mert jelez a fejbőre.

2007. aug. 11. 17:20

"A koszmó sárgásbarna színű, vastag felrakódás a hajas fejbőrön, amely a rossz vérkeringés miatt alakul ki elhalt hámsejtekből és a bőrmirigyek faggyújából. Nem jelent veszélyt, de a kezelése jó ideig eltarthat, ezért jobb megelőzni a kialakulását."


Libero.hu

2007. aug. 11. 16:27
Tényleg azt tudja valaki, hogy mitől van ez a koszmó?????? Miért van ilyen a gyerekek fején?
13. tunde1102 (válaszként erre: 5. - 737f507a35)
2007. aug. 11. 16:26

Szia!

Ez tök jó, mert én elmentem a gyógyszertárba és kértem koszmó elleni sampont, azt mondták, olyan nem létezik....:(

2007. aug. 11. 16:24

Szia!

Az én kisfiam 1 éves, neki is lett megint kicsi koszmo a fején, az orvosunk a Pimafucort kenőcsöt javasolta, ami gomba ellen "is" jó, én bekentem este másnap este hajatmostunk, nem látok most rajta, vagyis gyorsan "hat". Ezt a kenőcsöt még a kukijára kaptuk amin korán hátracsúszott a bőr és begyulladt.

Üdv.: Tünde

2007. aug. 11. 16:22
Mi parafinolajat vettünk a patikába, mert olyan koszmó volt a gyermek fején mint egy tenyérnyi var. Próbáld ki 200-300ft. Nagyon jó!!
2007. aug. 11. 16:11

ezt találtam:


Ha a koszmó első jeleit tapasztalod, minden nap mosd meg és szárítsd meg a baba haját. Sűrű fésűvel fésüld át a kicsi haját, egyszer az egyik, majd a másik irányba. Ha a gyermek fején mégis kialakul a koszmó, elmulasztásához babaolajjal dörzsöld be a kicsi haját és hajas fejbőrét. Egész éjjel hagyd a fején az olajat. A következő reggel mosd meg a baba haját, és ekkor egy sűrű fésűvel könnyen eltávolíthatod a koszmót. Ezután általában eltűnik a barnás felrakódás.


Ha a csecsemőnek kiterjedt koszmója van, amely egészen a homlokáig és a szemöldökéig is lehúzódik, kérj a gyógyszerésztől erre a célra készített sampont, vagy használj 2%-os vazelint, amelyet csak pár óráig kell a baba fején hagyni, majd a felrakódás eltávolításához fésüld át a kicsi haját sűrű fogú fésűvel. Ha a koszmó még így sem múlik el, fordulj a gyermekorvoshoz.

2007. aug. 11. 16:06

Szia!


Sima olajjal is bekenheted majd egy vékony pamutsapkát adjál rá.Másnap ne fésüvel hanem kefével simogasd át a fejecskéjét.Kb.egy hétig(akár tovább is).Sok sikert!

8. 867f9adc74 (válaszként erre: 4. - Srrse)
2007. aug. 11. 16:01

Köszi!!!

Én azt hittem, hogy ez csak pár hónapos korukig veszélyezteti a babákat. Neki nem is volt. Most vettem észre. Nagyon dús a haja, és alig látszi a fejbőre....

7. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2007. aug. 11. 15:57
De ha csak olivád van otthon, az is mehet :)) Vagy sima paraffin is jó.
6. 867f9adc74 (válaszként erre: 5. - 737f507a35)
2007. aug. 11. 15:57
Köszönöm szépen!!!! Gyönyörű a lányod!!!!
2007. aug. 11. 15:42

Szia Judye!


Lehet kapni koszmó elleni sampont.Mi használjuk, hetente egyszer azzal mossuk meg a kis hajacskáját, mert megelőzésre is jó. Patikában lehet kapni biztosan Babé a neve. Isteni finom illata van...hmmmmmmmm. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook