Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha az egyéves kislányom fején koszmófoltok jelentek meg? Minden nap hajat mosunk csecsemő kora óta, mitől alakult ki mégis? fórum

Mit tegyek ha az egyéves kislányom fején koszmófoltok jelentek meg? Minden nap hajat mosunk csecsemő kora óta, mitől alakult ki mégis? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. ápr. 22. 06:44
lehet beizzad neki és attól..vagy lehet az a gond hogy mindennap mosod a haját..elég szerintem egy héten 2-3x..nálunk csecsemőkorba jött ki a koszmó..adtak rá kenőcsöt de attól kihullt a haja..aztán vettem babe sampont az olyan szépen helyre hozta..szerintem próbáld ki
2013. ápr. 18. 13:32
Nekem az vált be, h fürdés előtt egy órával bekentem babaolajjal a fejét, rá egy pamutsapi, fürdéskor jól lemostuk, majd öltözés után alaposan átfésültük, hogy feljöjjön a koszmó. 2-3 nap alatt elmúlt.
2013. ápr. 18. 12:10
sziasztok, hátha v.kinek segít. A gyógyszertárban kapható psorioderm senzitiv krém egy-két nap alatt rendbeszedte a babánk koszmós bőrét. Nekünk semmi más nem segített... 50 ml 2600 ft körüli az ára, ekcémák, pikkelysömörös és szeborreás bőrre van...
2011. szept. 20. 07:31
Szia!Én heti 1-2 alkalommal babaolajat használunk.Nekünk így sikerült megakadályozni a koszmót.
60. Mona..
2010. nov. 21. 23:03
Nekünk a Babe sampon nagyon jó volt.
2010. ápr. 9. 10:01
Nem tudom... dokinő és védőnő is azt javasolta, hogy amíg el nem múlik, addig minden nap, és utána megelőzésre heti egyszer használjuk ezt a sampont. De gondolom ez a koszmó azért pár nap alatt teljesen eltüntethető. Egy alkalom után is már látom az eredményt, sokkal ritkábbak a lemezkék, nem olyan összefüggő réteg az egész.
2010. ápr. 9. 06:25

Sziasztok!

Olajat javaslom én is,na meg nem szabad minden nap mosni egy baba haját:)

2010. ápr. 8. 23:45
A két hónapos babámnak elég randa koszmója lett, a hajas fejbőrén és kicsit a szemöldöke alatt is. Megvettem ezt a Babé sampont, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt fogja elmulasztani, ha tényleg hatásos egyáltalán (alább olvastam, hogy nem mindenkinél vált be). Tudja valaki, hogy miért alakulhat ki, ha tejet sem iszom már jó két hete, úgyhogy az nem mehet át az anyatejbe, fürdés után mindig jó szárazra törlöm a buksiját, és cérnasapit is kap rá utána. Csak adottság lenne?
2009. aug. 5. 23:40
Az én gyerekemnek aki ma már nagylány,de nagyon jól emlékszem soha nem volt ilyen probléma-,fürdés előtt mindig bekentem babaolajjal!Tetőtöl-talpig!Tehát babaolajjal kell kenegetni az szépen feloldja!
2009. aug. 5. 23:11
Nagyon finom babaolaj fürdés előtt segít majd feloldani.
2008. nov. 23. 11:50

Én úgy tudom, hogy sűrű, puha kefével, körkörös mozdulatokkal kell fésülgetni és eltávolítani.


Nekünk szerencsére nem volt, de a doktor néni ezt javasolta, ha estleg kialakul.

53. tkgabi
2008. nov. 23. 11:48
Nekem a babaolajas bekenés,és lemosás nem volt hatékony,viszont lehet kapni speciális koszmófésűt(direkt babáknak,sűrű,és puha fogú).Azzal nagyon jól,sőt teljesen lejön.Persze,előtte 1-2 órával olajjal be kell kenni.
2008. nov. 22. 21:19
én úgy hallottam,hogy babaolajjal kell bekenni bőségesen,kisapit rákell tenni,hogy hatni tudjon az olaj,majd pedig gyengéden gyenge sörtéjű fogkefével kell átdörzsölni, de csak óvatosan szabad,és akkor amikor az olajtól már felázott a koszmó!nem szabad túlzásba vinni,hogy egyszerre akarjuk eltávolítani,hanem a fő a rendszeresség, és eleve lehet olajozni a picik fejbőrét ,megelőzésképpen is!
2008. nov. 22. 21:05
Tudom meglepo, de nekem a gyerekorvos a Head&Shoulderst javasolta, es el is tuntette a koszmot.:)
2008. nov. 22. 19:49
Az én fiamnak is nagyon koszmós volt a feje. A védőnő ajánlotta hogy olajozzam le hajmosás előtt fél órával. Hajmosás után pedig töröljem szárazra és aztán alkoholos vattával dörzsöljem le. Nagyon jól bevált. Néhány nap alatt elmúlt és többet nem is jöttelő.
49. krautmanno (válaszként erre: 31. - Maja780208)
2008. nov. 22. 19:28
Nekem a fodrász mondta,hogy ki is ölheti a hajhagymákat,ha nincs kezelve.
2008. nov. 22. 19:26

Szia!

Nekünk is sokáig volt.Nem múlott el semmitől.A fodrász javasolta,hogy disznózsírral kenjük be hajmosás előtt 30 perccel.Jól bele kell dörzsölni a zsírt a fejbőrbe.Hetente kétszer csináltuk és mára már gyönyörű szép a fejbőre.

2008. jún. 7. 20:51
Elég hetente egyszer hajat mosni.
2008. jún. 7. 19:44
Kend be olajjal és egy egész estére hagyd rajta, másnap pedig jól mosd meg! Ja, és igaza van ritamotonak, nem szabad túl sűrűn mosnia haját samponnal!
2008. jún. 7. 19:42
parafin olajat vegyél a gyogyszertárban és avval kenegesd a fejbörét az fellazitja és lejön a fejbörröl nekünk ez bevált
2008. márc. 7. 13:10
Bár nekünk nem volt ilyen problémánk, de szerintem a túl gyakori samponhasználat kiszárítja fejbőrét, ettől is kialakulhat, nem?Mi csak ritkán mosunk samponnal hajat, inkább csak a fürdővíztől lesz vizes haja, és sincs semmi baja a fejbőrének.
2008. márc. 7. 13:03
Kutyulós győgyszertári fürdetőd nincs már, amit pici korában használtál? 5 perccel fürdés előtt azzal kend be. Fürdéskor ugyanazzal mosd át, le kell jönnie. De az olaj is hatásos.
2008. márc. 7. 12:47
Babaolajjal kend be fürdés elött és hajmosásnál szépen lejön
2008. jan. 17. 10:48
Mi napokig, hetekig olajoztunk de tartós eredmény nem született.Nekünk a doktorbácsi írt fel szaliciles kenőcsöt, és az nagyon hamar rendbehozta. Előfordul, hogy 1x-1x látok a buciján vmit,akkor gyorsan bekenem, sapi rá, este megmosom és eltűnik. Egyébként nekünk a Babe nem vált be, nem hogy nem múlt el, de csúnyább lett.
40. Laryan
2008. jan. 16. 23:07
Babaolajjal kend be a fejecskéjét!!!Én is ezt tettem az első pillanatól,nem is volt koszmós a feje!
2008. jan. 15. 20:06
OLAJ!!!
2008. jan. 15. 18:02
A koszmó kialakulhat szappantól és a habfürdőtől is.Vegyél babaolajat a régi hagyományos a legjobb.Reggel, ha nem mentek egésznap sehova,kend be kislányod fejbőrét a babaolajjal,hagyd rajta egésznap.Este mosd meg a fejét s ha maradt még rajta,2 nap múlva megismételheted.Vigyázz nehogy megfázzon a fejbőr,ezért kösd be gyermeked fejét vagy sapkát is adhatsz rá.
2008. jan. 15. 15:18
A gyermekorvos speciális krémet fel tud írni. 1/2 órával a fürdetés előtt kell a koszmós fejbőrre kenni. Nekünk egy alalommal elegendő volt bekenni és könnyen eltávolítottuk a koszmót. Babe samponnal fenntartható a koszmó nemtes állapot.
2008. jan. 15. 11:16
BABE- gyerksampon koszmós fejű csecsemők részére. Csak patikában kapható. Nálunk a család felnőtt korpás hajú felnőttei is használták-bevált.
35. Lina79
2008. jan. 14. 18:40
Nekünk a Nivea kamillás babasampon vált be rá. Azóta már hat éves a kislányom, de a mai napig, ha mással mossa a haját, visszajön. Szerintem ez nem szárítja ki annyira a fejbőrt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook