Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Halálfélelem, ti hogyan gyógyultatok ki belőle? fórum

Halálfélelem, ti hogyan gyógyultatok ki belőle? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 15. 13:00
kaszás mindenkiért eljön, kár menekülni előle.
2015. márc. 15. 12:56
ha jön akkor itt lesz addig pedig csak a szépre gondolunk.
2015. márc. 15. 11:50
nekem is van :( mikor mutottek akkor alakult ki bennem.
65. kate29
2015. márc. 15. 11:29
Szia! Köszi, teljesen igazad van. Csak nálam nagyon eluralkodott. Írtam neked privát üzenetet, kérlek olvasd el.
64. Bobo37 (válaszként erre: 63. - Bobo37)
2015. márc. 5. 16:59
Nos én így győzöm le amikor rámjön.
63. Bobo37 (válaszként erre: 62. - Kate29)
2015. márc. 5. 16:59
Fiatal vagy? Igen, Van testi bajod ami megakadályozza, hogy nem vagy egészséges? Nem, Van életcélod, motivációd? Van, Érdemes minden este egy cetlire felírni mit szeretnél másnap megvalosítani. Azzal motivációt adsz magadnak és azt, hogy érdemes legyen felkelned, mert célod van. Nem lesz semmi bajod hidd el, nem könnyű meghalni szerencsére!
62. kate29
2015. márc. 5. 15:10

Sziasztok!


Hogy vagytok? Hogyan küzdöttétek le a hónapokon át tartó halálfélelmet? Baromi nehéz vele! Van olyan akinek régóta tart. Nagyon megbénítja minden teendőmet! Kérlek segítsetek! Köszönöm!

61. kate29
2014. dec. 26. 17:07
Sziasztok! 2 hónapja nem alszok rendesen. Volt egy lakótársam aki fordított életet élt,egészen reggelig ébren volt,zajongott,nem tudtam tőle aludni,teljesen kimerültem.Már bánom hogy nem kértem erősebben hogy ezt hagyja abba. Nem tudtam így rendesen munkába járni,nem volt erőm semmihez.Elég felelősségteljes munkám van,nem szeretnék hibázni. Ez a kimerültség erős szorongást hozott,alig mertem elindulni otthonrol,folyamatosan ájulást érzek,nem tudok koncentrálni semmire,magas vérnyomás,magas pulzus s ami a legrosszabb ami egész nap rajtam van a halálfélelelem. Ez a legrosszabb! Az alvásom is nagyon nehezen áll vissza,s ez nagyon kimerít. Néha betegségektől is félek. Kérlek benneteket segítsetek. Nem vagyok ezzel egyedül,de nagyon nehéz! Köszönöm!
60. Kilimcs (válaszként erre: 59. - Sleek)
2014. dec. 22. 18:49

most megint pánikról írsz.,..


azért nem értelek, emrt különböző dolgokat mosol egybe, ahogy ép kedbed tartja.


a pánik is más, a szorongás is más.


a hlálfélelem is egy mértékig természetes dolog.

Sőt bármiylen félelem természetes egy határig. Az irreális félelem ami nem természetes. a haláltól azért annyira nem irreális félni, mivel ismeretlen és ígyis úgyis eljön. Kezelni kell tudni.


Ha pánik van, vagy szorongás, akkor a halálfélelem csak a tünetek egy része... az már más szitu.


De te itt hol pánikot hol szorongást, hol félelmet írsz, mert neked volt vagy van, és akkor hogy jön más ahhoz, hogy külön kezelje a dolgokat??

nézd attól mert van egy problémád, még másnapűk lehet a témban megszólalása.


a pánik pedig fizikai tünetekkel jár. azért is hívják ennek. nem azt mondtam fizikai kiváltó oka van, hanem TÜNETEI.


de nagyon jó, ahogy számonkérsz fórumon egy vadidegent, olyanért amit nem is írt...


na boldog karcsonyt!

59. Sleek (válaszként erre: 57. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 18:41

Mindegy nem érted mit akarok írni és nem is fogod érteni mert nem akarod. Az agy nem úgy működik mint a szülés meg ilyenek...

A pszichiátriai kórképek kapcsán egy újabb probléma, hogy a mentális zavarok hátterében nem mutathatóak ki egyértelmű szervi vagy hormonális elváltozások. A depresszió, a szorongás, a pánikbetegség stb. esetén nem lehet megragadni fizikai szinten a kiváltó okot. Szülésnél ott vannak a tények... A vegetatív idegrendszer kicsit máshogy működik...

Olvasd el Szendi Gábor könyvét a pánik tények és tévhitek címmel. Akkor megérted talán.. Addig úgy sem.

58. Kilimcs (válaszként erre: 56. - Sleek)
2014. dec. 22. 18:18
es voltal mar tenyleges eletveszelyben ? az tenyleg atertekel ezt azt.
57. Kilimcs (válaszként erre: 56. - Sleek)
2014. dec. 22. 18:14

ha szorongasrol beszelsz miert kered szamon a panikot??


amugy meg tudod a szuleszdokim se szult meg, csak nast latott neg konyvbol tanulta megis tokeletesen kezelte a fellepo komplikaciot.


amugy mindent fenntartok amit irtam. a topikindito ha olvassa majd kigyomlalja maganak a dolgokat. amennyit irt abbol nem jonne hogy extra baja lnne.

56. Sleek (válaszként erre: 55. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 16:42

Addig ameddig nem vagy benne nem tudod milyen.

A folyamatos halálfélelem egy szorongás fajtához köthető ami nem mindig testi tünet formájában jön ki.

Más olvasni könyvből a tüneteket és más élni benne folyamatosan.

Én tudom miről beszélek mert nekem is a szorongásom fő oka a halálfélelem . Van amikor testi tünet nincs semmi csak maga az agyalás

Ezt nevezik generalizált szorongásnak...

55. Kilimcs (válaszként erre: 53. - Sleek)
2014. dec. 22. 16:35

???? hogy jon az ide en mi voltam ???


akkor megegyszer: a paniknak FIZIKAI tunetei is vannak. a ropikindito nem irta hogy paniktunetei lennenek. a felelem az egy termeszetes dolog es nem egyenlo a panikkal.


nyilvan a panikot es a felelmet mashogy kell kezelni mert ket kulonbozo dolog.


most akkor hogy jon ide a topikhoz hogy en panikos voltam e valaha vagy nem ???

2014. dec. 22. 16:21

Lelkünk útjai 1-3.


Alapjaiban változtatta meg a halálhoz való viszonyomat.

53. Sleek (válaszként erre: 52. - Kilimcs)
2014. dec. 22. 16:04
Voltál pánikos vagy szorongós ?
52. Kilimcs (válaszként erre: 51. - Sleek)
2014. dec. 22. 06:39

nem irta a topikindito hogy panikrol lenne szo. a panknak azert eleg komoly fizikai tunetei is vannak, nem csak annyi hogy kattog vmin az ember agya.


a halalfelelem viszont magaban elojon barkinel. a felelmek alapja, de nem panik.

51. Sleek
2014. dec. 22. 01:06

Sajnos sokan nagyon hülyeséget írnak.

Egy szorongó pánikos embernek nem tudtok így segíteni ,hogy ne féljen mert az élet része.

A pánikos szorongós az fél. Aki nem volt ebben a szituban az nem tudja milyen dolog a pánik vagy a szorongás.

Mamám halála után nálam is megváltozott minden.

Pedig előtte közel 10 évig minden temetésen ministráltam sok embert láttam koporsóban mégsem volt gond.

Azt 2009ben nekem a pánik halálfélelemmel jött ki első tünetként.

Ami a mai napig előjön időnként. Akkor van szorongás meg ilyenek.

Ha kávézol tedd le úgy mint a cigit. Semmi koffein meg zöld és fekete tea . Mák is tudja okozni ezt.

Szedj valami erősebb vitamint és ha kell néha szedj gyógyszert.Egy két szemtől nem lesz gond.

Sokáig gyógyszer ellenes voltam de rájöttem néha sajnos kell

Ha van kedved olvasd el ezt. Kicsit hosszú lesz de sok érdekes dolog van benne amit én sem gondoltam. Pedig én azt tényleg gyógyszer ellenes vagyok


[link]

50. ca43169457 (válaszként erre: 49. - Kilimcs)
2014. nov. 20. 06:24
Szép napot mindenkinek! Ebben is lehet valami, de én nemszeretem a halotti torokat. Olyan, mintha ünnepelnénk, hogy távozott közülünk valaki. Ja igen, temetés után meg esküvőkön jön össze a nagy család... :-(
49. Kilimcs (válaszként erre: 48. - Ca43169457)
2014. nov. 19. 10:27

hát én se szoktam klasszikus értelemben vidám lenni. de azért egy csomó vidám dolgot is felemleget az ember olyankor. szóval előjön egy csomó jó emlék, az a lényeg.


Sajnálom, amúgy, hogy neked rossz emlék.

48. ca43169457 (válaszként erre: 47. - Kilimcs)
2014. nov. 19. 08:27
Mást nem láttam. Volt halotti tor, de mi a tesómmal nem voltunk vidámak.
47. Kilimcs (válaszként erre: 46. - Ca43169457)
2014. nov. 19. 07:57
csak őt láttad? nem volt utána tor? ahol már a vidámságra lehetett emlékezni? fényképek, történetek?
46. ca43169457 (válaszként erre: 45. - Kilimcs)
2014. nov. 19. 07:36
Szia! Mert nem az életvidám kép jön elő Édesapámról, ha rá gondolok, hanem mindig a koporsóban látom falfehéren kisminkelve, kiterítve. :-( Ezért bánom, hogy megnéztem...
45. Kilimcs (válaszként erre: 43. - Ca43169457)
2014. nov. 18. 17:08

ez szerintem szocializáción múlik. Nekem fura lett volna, ha nem látom a halottainkat. Ahonnan a mic saládunk való, , ott otthon halnak meg az idősek, És ravatal van. Utána tor. Kicsik nagyok, midnenki ottvan a temetésen, az a búcsúztató. Szóval teljesen természetesen az élet része a halál is.


Mondjuk ha az idősek az otthonukban mennek el, akkor nehéz is lenne kikerülni, hogy ne lássa az ember a halottait.


miért volt kár apukádat látni?

2014. nov. 18. 15:10
Egészen más az, hogy látsz egy halottat, és más az, amikor mellette vagy akár napokon át a haldoklásnál. És nem mondhatod, hogy bocsánat, de ezt én nem bírom...
43. ca43169457 (válaszként erre: 41. - Kilimcs)
2014. nov. 18. 15:06
Én kicsit nem figyelmesen olvastam akkor, vagy nem mindent, mert dolgoban vagyok. Halottat megnézni, biztos nem jó ötlet. Én apukámat néztem meg. Kár volt...
42. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 34. - Kercsy)
2014. nov. 18. 14:26
Igen, nyugodt lesz arc. A vonások kisímulnak, az arc elváltozik, megszürkül - legszembetûnôbben az ajkakon látszik... Semmi értelme a halálon gondolkodni, hanem élni, élni, élni.
41. Kilimcs (válaszként erre: 38. - Ca43169457)
2014. nov. 18. 13:38

most írta, hogy szerinte nem merne megnézni egy halottat ;) arra írtam.


az elmúlást, meg azt ,h ogy nem kontrollálhatunk mindent, arra tényleg szerintem nincs jobb terápia mint a tevékeny élet. Egyszerűen élni kell.

40. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 3d787b167a)
2014. nov. 18. 12:45
Haláli egy élmény lehetett.
39. Miss Poppy (válaszként erre: 31. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 18. 12:39
Én voltam,nemrég:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook