Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? fórum

Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
149. simple (válaszként erre: 148. - Simple)
ma 14:48
3 hónapja
148. simple
ma 14:48
Én a premens tablettát szedem már hónapja, eddig nincs semmi hatása sajnos.
147. Dior2
ma 14:19

Sziasztok! Ha érdekelne valakit, nekem van 2 bontatlan doboz Netamin Barátcserjém 400 mg-os (60 db).

Szavatossági ideje:2020.05.19.

Ár:2.000,-/doboz

146. Panna07 (válaszként erre: 145. - Metoyou.22)
tegnap 14:03

Október óta szedem a barátcserjét, azt olvastam, hogy hosszú távon nem kell szedni naponta, csak szintfenntartásképp, de majd megkérdezem az orvosomat. Addigis kivizsgáltatom magam, megyek inzulinrezisztencia vizsgálatra, endokrinolgógiai vérvételre, remélem jók lesznek az eredmények, aztán áprilisban lesz cikluskövetés is. Utána a következő lépcső az átjárhatósági vizsgálat.

Köszi, én is nagyon drukkolok Neked!

145. metoyou.22 (válaszként erre: 143. - Panna07)
tegnap 12:54
Mióta is kezdted a kúrát? Szurkolok nagyon!!! :)
144. metoyou.22 (válaszként erre: 142. - Ágio8405)
tegnap 12:53
Tudom, hogy korai de a kisfiamnal már akkor kimutatta a teszt. Sajnos biztos vagyok benne, hogy nincs baba mert a kisfiamnal már elmaradt a mensi előtti barnazas is. Persze biztos van rá némi esély de nem bízom benne.
143. Panna07 (válaszként erre: 141. - Metoyou.22)
tegnap 08:23
Persze, már az is pozitívum, hogy rövidült a ciklusod, nálam is ez van. A napokban várom az ovulációt, LH tesztelek.
142. Ágio8405 (válaszként erre: 141. - Metoyou.22)
tegnapelőtt 22:49
Az a teszt jó korai volt... 4-5 nappal mensi előtt beagyazodasi vérzés is lehet ám akár.... tesztelni mensi előtt nem igazán érdemes vagy legfeljebb 1-2 nappal előtte. De sokaknak még akkor sem mutatja ki csak később.
141. metoyou.22 (válaszként erre: 139. - Panna07)
tegnapelőtt 21:49

Hogy vagy? Szombatra nem várom, de sajnos biztos, hogy meg fog jönni mert most este barnaztam illetve reggel 11dpon csináltam 10es tesztet és negatív lett. Elkeseredtem. De már annyiból megerte hogy rövidült a ciklusom szóval ez már valami. Kértem beutalót hormonvizsgalatra de mellette szedem tovább a baratcserjet.

Neked hogy alakul a ciklus?

márc. 9. 23:37

Sziasztok!

Én barátcserjét szedtem anno, mert a fogamzásgátló abbahagyása után még 57 napos ciklusom is volt.

Készültünk a babára, ezért szerettem volna rendezni.

Olyannyira sikerült, hogy az első havi adag után (kapszulában szedtem) nem hogy időben, de meg sem jött.

Helyette egy csodálatos kis emberke érkezett. :)

139. Panna07 (válaszként erre: 138. - Metoyou.22)
márc. 9. 22:54
Örülök, hogy segít a barátcserje. :) Én szedem egész ciklusban, csak arról tudok, hogy pozitív terhességi teszt után nem szabad szedni. Nekem lerövidítette a vérzés hosszát, a premenstruációs tüneteket enyhítette, régebben 1 hétig feszült előtte a mellem, most csak 3 napig, az is enyhént. A palástfű teát reggel és este szoktam inni, 2-3 dl-t alkalmanként. Drukkolok!
138. metoyou.22 (válaszként erre: 137. - Panna07)
márc. 9. 19:08

Tegnap lett pozi az ovu tesztem, ma már negatív de ma még ittam reggel este a cickafarkot meg barátcserjét. Holnap kezdem a palástfüvet reggel éh gyomorra. Nem tudom szedjem e tovább a barátcserjét mert azt olvastam több helyen, hogy pé után elég a palástfű. Egyébként nekem a ciklus rövidítésre bejött!!! Múlt hónapom 44 napos volt, ez a ciklus 33 lesz :) azért nálam ez nagy dolog. Szóval nagyon bejött ez a kúra. :) remélem 24 én pozi tesztem lesz :)

Palástfüvet te hogy iszod ? Mikor hányszor egy nap?

137. Panna07 (válaszként erre: 136. - Metoyou.22)
febr. 17. 09:55
A baratcserjét közvetlenül étkezés előtt veszem be, reggeli és vacsira előtt.
136. metoyou.22 (válaszként erre: 134. - Panna07)
febr. 17. 08:18
Ma kezdtem el a kurát. A tea oké, hogy éhgyomorra megy de a barátcserjét is lehet éh gyomorra? Csak annyit ír étkezés előtt fél órával. Már csak azt nem tudom a reggeli kv-m hova tegyem be, ami életben tart :D
febr. 15. 22:33
Én is neked! Remélem hamarosan babásak leszünk :)
134. Panna07 (válaszként erre: 133. - Metoyou.22)
febr. 15. 19:37
Én is szálas teákat vettem. :) Drukkolok neked!
febr. 15. 18:42

Voltam herbáriába, be is szereztem a teákat, igaz nem filtereset hanem szálasat, ami elvileg erősebb valamivel. Plusz a zafírt ajánlották nagyon, úgyhogy azt vettem meg. Ahogy megjön el is kezdem a kúrát.:)

Nagy reményeket fűzök hozzá.

132. metoyou.22 (válaszként erre: 131. - Panna07)
febr. 15. 17:52
Nem néztek mert pont mikor kezdtük volna a kivizsgálást akkor terhes lettem. igazából első próbálkozásra összejött a baba ezért is csodálkozom, hogy a tesó nem akar, de biztos a hormonok még nincsenek a helyükön ezért türelmes vagyok.
131. Panna07 (válaszként erre: 130. - Metoyou.22)
febr. 15. 15:13
Remélhetőleg beáll majd a ciklusod, idő kell a szoptatás után. 3. napi hormonpanelt néztek neked? Jó lenne tudni, hogy mennyi az ösztrogén, prolaktin, FSH, LH.
130. metoyou.22 (válaszként erre: 129. - Panna07)
febr. 15. 14:57

Mielőtt terhes lettem a kisfiammal 30-35 napos ciklusaim voltak. Miután leválasztotta magát kétszer jött meg. Az első nem tudom hány napos volt mert ugye terhesség óta nem volt meg, a második 43 napos és most a harmadik jön sajnos. Pedig lh teszttel követtem a pé-t, plusz voltam nődokinál és láttuk a szép nagy érett petét. Rá 3 napra uvo volt, szépen együtt is voltunk a férjemmel, de a 7. napon halványan vérezni kezdtem és ma vagyok a 13. napon és biztos vagyok benne, hogy holnap meg is fog jönni mert már eléggé barnázok, így ez a ciklus is 43 napos. Nekem a luteális fázis fixen 14 napos viszont tuti van progi hiányom mert mindig is barnáztam mensi esőtt 3-4 nappal. Az ciklus első fele nagyon hosszú nekem, szóval ösztrogén szintem is a béka segge alatt van valószínűleg. De azt gondolom ez a szoptatás hatása még mert az eléggé korlátozza az ösztrogént. (jan.26 választotta le magát a fiam)

Megpróbálom a barátcserje plusz tea kombót, ma elmegyek egy herbáriába és kérdezősködöm a barátcserjéről.

129. Panna07 (válaszként erre: 127. - Metoyou.22)
febr. 15. 14:14
Még cak annyi kiegészítést, hogy amióta szedem a barátcserjét, többször is néztük vérvétellel a peteérést, vagyis a progeszteron szintet, ami tök jó lett.
128. Panna07 (válaszként erre: 127. - Metoyou.22)
febr. 15. 14:09
Október óta szedem. A doki márkát nem ajánlott, fórumokon olvastam, hogy a Zafírt és a Netamint ajánlják, nekem utóbbira esett a választásom, és tényleg jó.
127. metoyou.22 (válaszként erre: 126. - Panna07)
febr. 15. 13:02

Köszönöm a választ! Közben olvasgattam és el is bizonytalanodtam, állítólag ezek a bioboltos barátcserjék nem is olyan hatásosak, hiába 800mg nem feltétlen annyi a hatóanyag. Inkább a premensre vagy zafírra esküsznek. De ha neked nődoki ajánlotta ezt akkor gyorsan utána is nézek :D Köszönöm!

Mióta iszod/szeded?

126. Panna07 (válaszként erre: 125. - Metoyou.22)
febr. 15. 12:53
Szia! Én az orvosom javaslatára szedek barátcserjét, 400 mg-ost, naponta kétszer, a Netamin márkájút. Nálam segítette a peteérést, én csak ajánlani tudom. A cickafark, palástfű teát én is iszom, már teljesen hozzá szoktam az ízükhöz. A palástfű tea hatása is igazolható volt nálam, nagyon szép lett a méhnyálkahártyám a luteális fázisban. Szerintem nem sok ez így együtt, én még szedek Q10-et, D, E vitamint, Magneziumot is, ezek mind jó hatással vannak a sejtek működésére.
125. metoyou.22 (válaszként erre: 124. - Szaffi)
febr. 15. 09:49

Kedves Szaffi,

Melyik fajta/hány mg-os barátcserét szedsz?

40-43 napos ciklusomat szeretném lerövidíteni. Arra gondoltam 800mg-os barátcserje plusz ciklus első fele cickafark és utána palástfű. Nem tudom nem lesz-e sok hirtelen a szervezetemnek. Lehet csak barátcserjével kezdek. Neked a múlt hónap óta hozott változást?

124. Szaffi (válaszként erre: 123. - Jenett)
jan. 21. 07:18
Kedves Jenett!Rengeteget olvastam informálódtam már a meddőségről másodlagos meddőségről, sajnos ez utóbbiban érintett vagyok.Nagyon sokan írtak jó tapasztalatokat és ahogy írtad nálad is észrevehető a változás én is egy hónapja kezdtem,barátcserje végig a ciklus alatt és ovu után palástfű tea reggel este mert kissé kusza lett a ciklusom és az orvosom szerint vékony a nyálkahártya igaz nem annyira hogy ne sikerülhetne de azért csak vékony.Ezen kívül minden eredmény tökéletes volt nálam is és a páromnál is így türelemre intett.Persze...türelem! Szóval én is nagy reményeket fűzök!28ra nem várom jelentkezek majd és remélem írsz te is mit tapasztalsz a továbbiakban,addig is sok sikert remélem jó eredményekről számolhatunk be!😊
123. Jenett (válaszként erre: 83. - Rlibertas)
jan. 11. 23:59
Gondolom már nem aktuális, de nekem 10 év után is lehetett 1-1 cseppet kinyomni ha nagyon akartam, és a kórházban a mammográfián a doki azt mondta, hogy mivel 1,5 évig szopizott anno a kisfiam, ezért ez fennállhat nagyon sokáig. azt hittem normális, de most babát szeretnénk megint és elhalt egy magzatom, aztán nem akar összejönni a terhesség, egy hónapja szedem a barátcserjét, és eltűnt a közti fájdalom, a mellemből nem lehet tejet préselni, a mensi előtti utáni 2-2 napos pecsételésem is elmúlt. Nagyon reménykedem. Talán jó lesz nekem is.
122. Zius
máj. 22. 10:44
Barátcserje extraktumot szedtem 1 hónapig és 11 hónap várakozás után áldott állapotba kerültem. Napi 2*1-et vettem be, étkezések előtt. Tisztán növényi táplálkozáson vagyok, ezért átraktam a port cellulóz kapszulába.A biobarát bioboltban vettem, egy kapszulában kb.300 mg hatóanyag van.
121. AAndi67
2018. jan. 29. 10:17

Sziasztok!

Nekem a rendszertelen menstruációmat hozta rendbe, aztán a menopauza tüneteinek enyhítésére szedtem.

Most a korom miatt áttérek a DHEA-ra.

Ha valakit érdekel, megmaradt 1 db original, teljes doboz (60 szem) + 1 megkezdett doboz (45 db) Zafír Natural Barátcserje kapszulám.

Lejárat 2019.07.05.

120. life14
2013. ápr. 17. 16:20

Sziasztok!

A fodormenta tea tesztoszteronszint csokkento hatasaval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook