Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a zöld teáról? fórum

Mit lehet tudni a zöld teáról? (beszélgetős fórum)


1 2
44. 991217
2012. ápr. 14. 22:32
az kimaradt, hogy az anyagcserémet javította, már egy hónapja fogyasztom kb., élénkebb vagyok tőle, este már nem iszom, délelőtt kortyolgatom...hallottam, hogy elősegíti a fogyást is, de akkor a 3 fő étkezés előtt javasolják iszogatni, mondjuk 3*3dl-t. Ezzel kapcsolatosan tapasztalatok?
43. 991217
2012. ápr. 14. 22:30
Tudom, hogy régi fórum, de kísérletet teszek a felélesztésére...a zöld tea fogyasztók tapasztalata igencsak érdekelne...jelenleg drogériában kapható chun mee green tea-t fogyasztok, szálasat. De azt olvastam hogy a bioboltban található twinings gunpowder jobb. Szerintetek? Fogyasztása tehát ha jól értem, napi egy liter a megfelelő. Vettem ilyen tea"tojást" de mivel fém nem használom. Teához vizet sima fügyülős teaforralóban forralok, ami állítólag szintén nem túl szerencsés, de nekem nincs itthon rozsdamnetes vízforralóm, egyéb ötlet? Bögrémről nem tudom eldönteni hogy porcelán e vagy kerámia, agyagbögrém nincs, se kannám, nem is tudom Miskolcon hol lehetne kapni. Vízforralás után 3-4 perc alatt lehet a 70 fokot elérni, amivel leforrázom a leveleket (2-3dl/1 teáskanál). Rózsaszínkupakos vizet forralok, mert a csapvíz klóros. Nah és persze miután leforráztam a leveleket, 3-4 percig lefedve hűtöm és iszom. Egyéb tudnivaló?
2010. ápr. 23. 16:28
méregteleníti a szervezetet, és segít fogyni is azt hallottam
2010. ápr. 20. 17:01

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem a zöld teával kapcsolatban: okozhat hasmenést?

2010. ápr. 9. 22:10

Leült a téma. Jól írták lejjebb, nem szabad a lobogó vízzel leforrázni, várrni kell egy picit. Erre is jó még. ( úgy találtam itt valahol :)

Csodálatos zöld tea, a zöld tea felhasználási lehetőségei :

Klinikai kutatások is bizonyítják, hogy a zöld tea az élet és a szépség forrása; A zöld tea nem csak teaként fogyasztható, de a zöld tea levelei akár arra is használhatóak, hogy visszaadja arcunk természetes fényét.

Több tanulmány is kimutatta, hogy a zöld tea kivonat gazdag antioxidánsokban, melyek segítenek megvédeni bennünket a szabadgyökök ellen. Mint bizonyára Te is tudod, a szabadgyökök drasztikusan megemelhetik a különféle betegségek kockázatát.

A zöld tea azonban olyan komoly mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat, hogy ez már önmagában bizonyíték arra, a zöld tea nem csak megelőzésre, de a fiatalságunk visszaadására is alkalmas!


1. A zöld tea első számú alkalmazása – nyugtató zöld tea ital


Hozzávalók 4 személyre 1 teáskanál zöld tea 8 dl forró víz


Egyik legfontosabb szabály, ne forrázd le a zöld teát a tűzről levett lobogó forró vízzel. A vízet mindenképpen forrald fel, majd hagyd lehűlni úgy 70-80 C fokosra. Ezután öntsd fel a zöld teát.

Felöntés előtt célszerű egy csészényi forró vízzel kiöblíteni a teáskannát. Így a teáskanna már elő van készítve és nem hűti le a teavizet. 2-5 perc után öntsd ki a csészébe a teát. A zöld tea többször is felönthető.

2. A zöld tea kettes számú alkalmazása – frissítő zöld tea lehelet

A zöld tea arról is ismert, hogy képes megszüntetni a rossz leheletet. Próbálj házilag elkészíteni egy kis zöld tea fogpasztát, hogy te magad is meggyőződhess erről. Végy 100 gramm zöld tea füvet, öntsd fel egy csésze felforralt és 70-80 C fokra hűtött vízzel.

Várj legalább egy fél órát. Készíts pasztát belőle azzal, hogy egy teáskanálnyi sütéshez használt szódát keversz hozzá. Használd a zöld tea fogpasztát úgy, mint bármilyen más fogkrémet. A zöld tea ugyanis segít a szájpadlásodon megrekedő baktériumok elpusztításában.

3. A zöld tea hármas számú alkalmazása – zöld tea maszk

A zöld tea maszk tökéletes az arc megtisztítására és a toxinok eltávolítására. Keverj össze három evőkanál majonézt és 1 evőkanál áztatott zöld tea füvet úgy, mint a fogpasztánál.

Egyenletesen kend végig az arcodon, kerüld a szem környékét és várj 20 percet, majd mosd le az egészet.

A rádióba hallottam, 2 - 3 percnél tovább ne áztassuk a teét. ( a többit se kéne szerintem )

Másik helyről..

A zöldtea elkészítése

Hogyan készítsd el a zöldteát?

Első kérdés, hogy miben öntsük fel a teát. Kancsó, pohár, teáskanna majdnem teljesen mindegy. Csak amit használsz, azt csak zöldtea készítésére használd. Ha rám hallgatsz porcelán eszközt használsz. Lehetőleg csak öblítsd ki, ne mosogasd el mosogatószerrel. A vegyszerek megtapadnak a teáskanna falán és rontják a tea ízét.

Szóval, teáskannánkban mindig csak zöldteát készítsünk.

Egyik legfontosabb szabály, ne forrázd le a teát a tűzről levett lobogó forró vízzel. A vízet mindenképpen forrald fel, majd hagyd lehűlni úgy 70-80 C fokosra. Ezután öntsd fel a teát. Felöntés előtt célszerű egy csészényi forró vízzel kiöblíteni a teáskannát. Így a teáskanna már elő van készítve és nem hűti le a teavizet.

Én mindig a kanna aljára szórom a tealeveleket, így van terük bőven kinyílni és kiázni. Gyönyörű látni a kibomló levelek kavargását.

2-5 perc után öntsd ki a csészébe a teát. Tovább is áztathatod, de a legharmonikusabb teának ennyi idő elég. A zöldteát többször is felöntheted. Érdekes megfigyelni hogyan változnak az ízek a felöntések között.

Ízesítheted a zöldteát, de nem igazából javaslom. Elveszi a tea eredeti zamatát a cukor vagy a méz.

Mindenképpen ülj le, helyezd kényelembe magad, légy néhány percig együtt a teával. Élvezd az ízét, az illatát. Add meg neki és magadnak atz a néhány percnyi nyugalmat.

Ha ezt naponta megteszed, fontos lépéseket tettél egészséged védelmében.

2009. nov. 26. 15:27
Köszi a válaszokat!
38. Noncsi18 (válaszként erre: 35. - Csutkababa)
2009. nov. 26. 11:13

Dettó ugyanígy vagyok!!

Minden reggel min fél liter meleg teát iszom!

Mondjuk én se cukrot se mézet se semmit nem teszek bele! Én nagyon szeretem! Most vaníliás van itthon!

De volt már sokféle teám! Mindig teakereskedésben veszem!! Én úgy szoktam, hogy egy teáskanál levelet teszek bele! Én is felforralom a vizet és várok vele, úgy tudom 80C fokosnak kell lennie a víznek! Kb 5 perc múlva leszűröm és ugyanebből a levélből csinálok még egy adagot, azzal kb negyed órát várok! Olvastam, hogy másodszorra olyan anyagok jönnek ki ami elsőre nem! Én mindig így csinálom!

Másfél hónap alatt fogytam 6kg, 53ról, most 47kg vagyok! Pedig egyáltalán nem akartam fogyni!!

Én sem hiszem, hogy csak a teától, szerintem is életmódváltástól!!

2009. nov. 26. 10:56
Akkor amit én vettem nem sokat ér,vízhajtás szempontjából,ugye?Pic.w..k citrommal ezt vettem de akkor ez nem az igazi?
36. Chrissy28 (válaszként erre: 34. - 6bdce19b3c)
2009. nov. 26. 10:44

Igen, fontos, hogy varjon az ember egy picit es ne forro vizzel ontse le a teat. Mondjuk igy a munkahelyen nekem nem sikerul mindig, de otthon ugy szoktam csinalni.

Egyebkent szerintem jo izu citrom meg mez nelkul is.

Nalam is jo vizhajto hatasa van.

35. csutkababa (válaszként erre: 33. - 3374d74025)
2009. nov. 26. 10:25

szia, en ittam, napi majdnem 1 litert,

nem filteres,hanem igazi leveles zoldteat.

vizhajto, etvagy csokkento.

hat hogy fogyaszt e nemtudom, en fogytam, de nem hiszem,hogy csak a teatol, eletmodvalltastol inkabb.

de ha iszod, csak jot teszel magadnak.

34. 6bdce19b3c (válaszként erre: 33. - 3374d74025)
2009. nov. 26. 10:24

szerintem ateafüvet vedd..ebből jó pl a Lidl-ben kapható is..a lényeg, hogy az összetevőknél legyen ráírva, hogy 100% tea..


ne forrázd..hanem ha felforrt a víz, várj 3-4 percet..90 fokossal forrázd..és max 3-5 percig áztasd..mert megkeseredik!


mézzel, pár csepp igazi citrommal ízesítsd!


Meg kell szokni az ízét..de nagyon hatásos!!

2009. nov. 26. 10:21
Arra lennék kíváncsi hogy aki fogyózik,vagy esetleg túl van rajta és ivott zöld teát hogy és miet?Mármint milyen fajtát,mennyit,mivel ízesítetted?Jó valamire az üveges zöld tea is?
2009. jún. 8. 21:52
Nagyon egészséges, én naponta 3 pohárral iszom.
31. bige
2009. jún. 8. 14:58
...viszont vigyázni kell vele, mert nem megfelelő koncentrációban károsíthatja a májat
2009. ápr. 8. 14:18

A zöld tea az egyik legjobb és legismertebb zsírégető tea. Egyéb létfontosságú egészségmegőrző hatása mellett nagyban serkenti a régóta jelen lévő zsírok lebontását.


1. Első lépésként a zöld tea elősegíti az emésztőrendszerbe került zsírok azonnali lebontását. Éppen ezért érdemes a főétkezéseket egy csésze zöld tea elfogyasztásával zárni!


2. Továbbá a zöld tea serkenti az anyagcserét, ezáltal előmozdítja a régóta jelen lévő zsírrétegek lebontását, ami növeli a bőr rugalmasságát, így csökken a cellulit (narancsbőr) kialakulása, s megszabadulhatunk a fölös centiméterektől (zsírrétegektől)

2008. jún. 10. 16:47
ÉDESANYÁM ,AKI MOST 58 ÉVES ÚGY DÖNTÖTT EGYIK PILLANATRÓL A MÁSIKRA,HOGY NEM DOHÁNYZIK.AZ ELŐTT NAGYON ERŐS DOHÁNYOS VOLT TÖBB MINT 4O ÉVIG... KÉPES VOLT EGY DOBOZ CIGARETTÁT ELSZÍVNI 2 ÓRA ALATT.A REGGELI KÁVÉHOZ 1O-15 SZÁL CIGARETTA ELMENT.SZINTE EGÉSZ NAP DOHÁNYZOTT.KÖRÜLBELÜL 2 HÓNAPJA ISSZA A ZÖLD TEÁT ÉS A KÖVETKEZŐKET TAPASZTALJA:CSÖKKENT AZ ÉTVÁGYA ,SOKKAL JOBB A KÖZÉRZETE,ÉS SOKKAL NAGYOBB A TEHERBÍRÁSA,VALAMINT A HAJA IS DÚSABB LETT.A FEJE TETEJÉN MÁR JÓFORMÁN NEM VOLT HAJA,MOST DÚS HAJA VAN.A LESZOKÁSSAL KÜZDŐKKEL(CIGARETTA)NAGYON SZIVESEN ELBESZÉLGET AZ ÉDESANYÁM ÉS SEGÍT NEKIK.CHATELNI EGYENLŐRE SAJNOS NEM TUDUNK,DE AZ E-MAIL CÍMEMRE ÍRHATNAK AZ ÉRDEKLŐDŐK.TISZTELETTEL:BUNDIKA71@FREEMAIL.HU
28. SF
2008. máj. 2. 11:59
Utálom a teát, mert fáj tőle a gyomrom, de a zöld teát beveszi, ezért iszom. Lehet, hogy van fogyasztó hatása, de ezt én nem érzem. Legfeljebb hogy egy kicsit jobban telít, mint a víz, de semmi mást.
2008. ápr. 3. 21:19
Imádom az ízét a zöld teának. Először nem is tudtam még a rengeteg jó hatásáról, amikor elkezdtem inni. Nagggyon fincsi! :)
26. fourmi
2008. márc. 27. 14:00
Most látom, hogy ez egy tavalyi kérdés volt, kiváncsi vagyok, jár-e erre valaki még? :-)
25. fourmi
2008. márc. 27. 13:58
Rozáliának igaza van, a gyógyövényboltok a legmegbízhatóbb helyek és nagyon sokféle "füvet" kaphattok ott. Ezen kívül nemcsak teát,de a különféle - bőr, szem, fog stb.- nyavalyákra tudank tanácsot adni és teát, vagy megfelelő készítményt. Persze mindig a saját szervezeted határozza meg, hgy neked mi a jó. A zöld tea sem keserű (izlés dolga) és nagy előnye, töbek között, hogy nem tartalmaz csersavat.
24. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - Prügi)
2007. dec. 15. 12:06

Erről még nem is hallottam!

Én teát iszok és ízesítem citrommal,mézzel és így iszom.

23. Rozália (válaszként erre: 21. - Prügi)
2007. dec. 15. 09:41
A gyógynövénybolt a megbízható hely. Csak ált. ABC-kben, meg mindenféle üzletláncoknál is lehet kapni, az már nem tuti.
22. Rozália (válaszként erre: 21. - Prügi)
2007. dec. 15. 09:40
Igen, a gyógynövénybolt is megbízható hely.
21. Prügi (válaszként erre: 20. - Rozália)
2007. dec. 14. 09:03
A gyógyszertárban nem kapható, legalábbis itt nálunk nincsen. Én gyógynövényboltban vettem, remélem jó lesz.
2007. dec. 14. 08:05
A kapszula is jó, de javasolnám, hogy olyat vásároljál, amit a gyógyszertárban árulnak. Az rem. nem hamisítvány.
19. Prügi
2007. dec. 13. 09:21
Én kb. 2 hete kapszula formájában szedem. Szerintetek ugyanolyan hatásos, mint ha innám? (Az íze miatt nem tudom meginni, ezért választottam a kapszulát. Egyébként a Bano gyártja)
18. a66308f214 (válaszként erre: 17. - Rozália)
2007. dec. 13. 07:25
Nagyon köszi, szóval összegezve:maradok a zöldteánál!
17. Rozália (válaszként erre: 16. - A66308f214)
2007. dec. 13. 06:49

Szió! Megkerestem neked az erről szóló cikk erre vonatkozó részletét:


<b>A fő különbség a fekete és a zöld tea között nemcsak a feldolgozási módban, hanem a végtermék minőségében is van. A zöld teánál nincs különösebb változás az össz-szerkezetben, míg a fekete tea egy fermentáció végterméke (az oxidáció tulajdonképpen bomlási folyamatnak felel meg) - károsodott termék - fogyasztóra nézve látens veszélyt hordoz. A fermentáció során a koffein bomlás révén ammónia-képződés is történhet (míg az élő sejt ammóniát eliminál, addig a fermentáció azt provokálja.) Másik különbség: az illóolajok a zöld teában eredeti formában maradnak. A fermentálás alatt az illóolajokból metilalkohol képződhet. A fekete tea - "enyhe méreg". Mérgezési tünetek: cirkulációs zavarok, arterioszklerózis, látászavarok. Ezzel szemben a zöld tea arterioszklerózis elleni hatását írták le (csökkenti a koleszterin szintet) - profilaktikum.

16. a66308f214 (válaszként erre: 12. - Rozália)
2007. dec. 12. 13:40

:)))

Bocsika, érdekelne mi a különbség a fermentált ill. a hőkezelt tea között?

15. adri25
2007. dec. 12. 13:40
én is iszom a zöld teát,vízhajtó hatást tapasztaltam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook