Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a zöld teáról? fórum

Mit lehet tudni a zöld teáról? (beszélgetős fórum)


1 2
14. mongi
2007. dec. 12. 13:37

Sziasztok!

A zöld tea hasonló hatású,mint a ginseng tea?

2007. dec. 11. 18:32

Jah, és a szálas tea sokkal több hatóanyagot tartalmaz, mint a filteres. Egyes laboratóriumi vizsgálatok szerint - itt a Hoxán egy másik zöld teás topikban olvastam -, a filteres teákban mindenféle megtalálható, legkevésbé az ígért és várt tea...

De a "Valóban jótékony hatású a zöld tea?" c. topikban el lehet olvasni.

12. Rozália (válaszként erre: 11. - A66308f214)
2007. dec. 11. 13:31
Megbocsáss, hogy-hogy Miaz?
11. a66308f214 (válaszként erre: 10. - Rozália)
2007. dec. 11. 12:12
Miaz?
2007. dec. 11. 12:11
Én is iszom a zöld teát, már hónapok óta, de a nem fermentált, tehát nem hőkezelt teát. Én megszoktam már, nem érzem keserűnek. Hatását tekinte a fermentált tea jobb, mint a hőkezelt, ami akkor már tul. képpen ugyanolyan tea, mint a többi. Nem gyógyhatású.
2007. dec. 3. 21:31
Én a Q10 zöldteát iszom. Első nap estére ittam. Ne tud meg, egész éjjel nem aludtam. A gyömbéres dolog nagyon tetszik én is kipróbálom. A gyömbéről már sok jót olvastam.
2007. nov. 30. 06:16
Én naponta 2 litert megiszom,egész nap frissen tart, csökkenti az étvágyam. Én natúrt szoktam venni és friss gyömbérrel készítem.
7. RLindi (válaszként erre: 6. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 18:41

Igazából szerintem nem mindegyik. A gyümis pl.ananászos nem.Meg a vaniliás is nagyon fincsi és az sem keserű.

Bár izlés dolga,én imádom.

2007. nov. 29. 18:35
újra>ke-se-rű
2007. nov. 29. 18:34
kererű:(
2007. nov. 29. 18:28

Na itt a cikk nagyi,bemásolom:

Ébresztő zöld teával


A koffein fantasztikus élénkítőszer, de nem a kávéban. A kávé koffeinje ugyanis már a gyomorban lökésszerűen felszívódik: gyomorbajt, ingerlékenységet, szívdobogást, magas vérnyomást okoz. A zöld teában egyrészt több is a koffein, másrészt fokozatosan szívódik fel a bélben, órákon át egyenletesen fejti ki hatását. Serkenti a szellemi teljesítőképességet, a gondolattársításokat, a megfigyelő- és koncentrálóképességet, megelőzi a fáradtságérzetet. Mindezt ráadásul káros mellékhatások nélkül!



Fogszuvasodás ellen zöld tea


Távol-keleti felmérések szerint azoknak az iskolásgyerekeknek, akik napi egy csésze cukor nélküli zöld teát isznak, feleannyi odvas foguk van, mint az átlagnak.



Sebgyógyítás zöld teával


Üszkösödő sebek kezelésére áztasson egy teás zacskót langyos vízbe, nyomkodja ki, és öt-tíz percen át szorítsa a sebre!



Rákmegelőzés zöld teával


Régen ismert tény, hogy a japán dohányosok körében ritkán alakul ki a bőrrák. Megállapították, hogy a zöld tea a sejteket károsító szabad gyököket leköti, akadályozza a hibás sejtek szaporodását. A japán országos rákkutató intézet szerint a zöld teát fogyasztók szervezetében lassabban növekszenek a daganatok.

3. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - Castellina)
2007. nov. 29. 17:26

Én is így tudom és minden nap iszok egy-két bögrével.

A súlyommal sincs semmi probléma,már nem kell szednem a fogyókúrás bogyóimat,a zöld tea ezt a problémámat is megoldja.

2007. nov. 29. 14:03
Úgy tudom, hogy antioxidáns hatású, zsírégető, fogyasztó, méregtelenítő hatású. Úgy fissit a koffeinje, hogy nincs káros mellékhatása. Jó fogszuvasodásra, rákmegelőzésre, sebgyógyításra.
2007. nov. 29. 13:58
Fogyaszjuk már hosszabb ideje,nem csak ezt ,de tobb.fajta gyógyteát.Általában mindegyikrol tudjuk mire és hogy alkalmazzuk ,de a zold teáról szinte alig valamit.Divatossá vált,szinte a teázók nagy része ezt fogyasztja,csak nem tudom ok tudják -e valójában mire szolgál.Minden hozzászólást koszonok szépen.K
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook