Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tudni a kozmikus sugárzásról? fórum

Mit lehet tudni a kozmikus sugárzásról? (tudásbázis kérdés)

2008. okt. 30. 13:31
Aramis te jó fej vagy én sem tudtam mi a csuda a kozmikus sugárzás:)
2007. szept. 1. 10:09

Bővebb info a sugárzásról:


[link]

2007. szept. 1. 10:05

Szia Kolibri!


A kozmikus sugárzás - a Föld mágneses terének eltérítő hatása, illetve a légköri csillapítás miatt - a Földön élő embert nem veszélyezteti, annál inkább az űrhajóst.

Ezt a Magyar Csillagászati Egyesületnél olvastam. A lényege szerintem az, hogyha a Föld légkörében maradsz, nincs ilyen probléma, csak akkor, ha űrutazásra adod a fejed :)

2007. máj. 11. 19:07

Koszonom Aramis! Csak most vettem eszre, hogy milyen kimerito valaszom erkezett.

Akkor az igaz, hogy egy repulout alkalmaval tobb ilyen sugarzas erhet minket? A repules akar artalmas is lehet? Milyen jellegu problemat okozhat egy kismamanak vagy egy csecsemonek? Ugy ertem, ha repulogepen utaznak.

2007. máj. 1. 10:33

kozmikus sugárzás


A Földre minden irányból egyforma erősségel érkezik a kozmikus sugárzás . Alkotóelemei elsősorban atommagok: 90% H (protron), 9% He (alfa részecske), és csak 1% nehezebb elemek magja. E részecskék a fénysebességhez közeli sebességgel érkeznek, energiájuk 109 és 1020 eV között van. A kozmikus sugárzás eredete nem teljesen tisztázott, de valószínű, hogy szupernova-robbanások alkalmával keletkezik. Az igen nagy energiájú kozmikus részecskék a Föld légkörének anyagával kölcsönhatásba lépve, ún. kozmikus záporokat váltanak ki. A Föld mágneses terében a kozmikus sugárzás töltött részecskéinek legtöbbje fennakad, így ez a mágneses tér megvéd minket a kozmikus sugárzás betegségeket is okozó, káros hatásától. Ha a Föld mágneses tere eltűnne (egyesek szerint ez negyvenezer évenként bekövetkezik), akkor a jelenleginél sokkal több születési rendellenesség (mutáció) fordulna elő

2007. ápr. 21. 19:21
Ugy latom, mas is pont annyit, mint en! :)
2007. ápr. 20. 19:37
Ki, mit tud a kozmikus sugárzásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook