Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? fórum

Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. Pahet a vadász (válaszként erre: 12. - Mafalda)
2012. júl. 10. 09:31

na igen..

csak gondold el a szituációt.

Ott áll, kezében az elszámolással, szembe vele a megrendelő

és egész egyszerűen csak annyit mond,

én úgy gondolom, ezt nem fizetem ki.

Szó szót követ, és már fél óra eltelik, de még mindig nem fizet.


akár maradhatna éjszakáig is, akkor sem fizetne.


és ott helyben kell valami megoldás, mert ha kimegy a házból, akkor már többet nem engedik be.


valóban nem lenne rossz, ha ketten lennének ilyenkor, de attól még mondja ugyan úgy hogy nem fizet. plusz mindenki dolgozik mindig máshol, egészen egyszerűen nem tudják megtenni, hogy ketten egy helyen legyenek. 3-an vannak csak. és az egész országban dolgoznak.


ráadásul, alaphelyzetben, végig a munka elvégzéséig, nem is feltételezed a megrendelőről, hogy ilyen, mert egészen más arcát mutatta..

szóval még kiszűrni sem lehet ezeket.

2012. júl. 10. 09:30

1.500.000,- Ft-ig lehet kérni a gyorsított eljárást, sajna ehez is kell ügyvéd, de ez gyorsabb mint a bíróság.

Végrehajtásra kell beadni, az ügyvéd megírja a kérelémet, beadja a közjegyzőhöz, az elküldi a végrehajtói kamarához, és ott kijelölik a végrehajtót.

Ez így leírva bonyolultnak tűnik, de jó esetben 2-3 hónap alatt a pénzedhez jutsz, míg pereskedésnél 1-2 év.

A költsége is kedvezőbb. Itt 5.000,- Ft az ügyvéd, 5-10.000,- Ft a közjegyzői díj.

15. ceb31d2718 (válaszként erre: 10. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 09:28

én hagynám, hogy rendőrt hívjanak ki

a szerződés a kivitelezőt is védi

14. tünde027 (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 09:27

Fel sem tudom fogni. BAkker a boltban sem lécel le az ember, hanem előbb fizet.

Tudod azért nem tudom elképzelni, mert nekem még ilyen nem fordult meg a fejemben. Ezek hogy tudnak tükörbe nézni???? És a vállalkozó meg haljon éhen??? Eszméletlen, hogy hova jut már ez a világ.

De szerintem érdemes lenne legalább egyszer beszélni egy ügyvéddel. Csak van valamilyen lehetőség, hogy az elvégzett munkáért megkapjátok a pénzt.

13. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - Tünde027)
2012. júl. 10. 09:25
tudod, az a legszebb, mondom, hogy ezek mind tehetős emberek! nem szegények. a legsz@rházibbak szoktak lenni, amikor fizetni kell.
2012. júl. 10. 09:20
Ha azonnali leszerelésnél a rendelő a rendőrséggel fenyegetőzne,akkor mi van,ha azt mondja,h hívja csak.Legalább lesz tanu,hogy nem fizet?Lehet ki se jön a rendőrség ilyenkor.Na és jobb lenne,ha behajtás napon mégsem lenne egyedül.
2012. júl. 10. 09:18
Van ügyvédetek? Szerintem jogásztól kellene megkérdezni, hogy milyen lehetőségeitek vannak (pereskedésen kívül). Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak!!!
2012. júl. 10. 09:14

én is ezt kérdeztem, hogy miért nem kezdi leszerelni? Erre ő, hogy simán benyögték neki, hogy kihívják a rendőrséget... most őszintén,

megverni nem lehet, pedig megérdemelnék,

te nem hívhatod ki a rendőrt, mert azért téged büntet meg, mert azt mondják, ok nélkül rendelted ki őket.

ha elkezdenéd leszerelni, szintén rendőrt hívnak

számlád van, szerződésed van, mi a sz@rt lehet kezdeni?

9. ceb31d2718 (válaszként erre: 8. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 09:11

olyankor nem kezdi el leszerelni a cuccot?

(pezsdítőleg hatna a fizetési kedvre)

2012. júl. 10. 09:07
de van olyan is, hogy még aznap a munka végén mikor kész van, már azt mondják, hogy nem fizetnek...
2012. júl. 10. 09:06

van olyan eset amikor kétnapos a munka, és a második nap számol el. ok, hogy bent van a házban, de akkor már fel vannak készülve az eshetőségekre...

itt főleg nagy munkákról van szó, nem sima cseréről. Van olyan eset, amikor nem tud rögtön tételes számlát csinálni a helyszínen, hanem csak másnap tud visszamenni, mert menet közben van hogy más anyag is kell stb.

2012. júl. 10. 09:02

Miért nem rögtön, a munka elvégzésekor kéri a pénzt?

Így még lakáson belül van és lenne lehetősége leszerelni a terméket (akármi is az)

2012. júl. 10. 09:00

előleg van, a fele

és itt meg is állnak.

papír is van róla

minden szabályos

ezért nem értem, miért nem félnek semmitől...

2012. júl. 10. 08:58
Előleget kell felvenni, sajnos. Természetesen előlegszámlát megírva, hogy ne lehessen belekötni. Így kevesebb a bukta. Ha nem akar adni, akkor addig nincs munka.
2012. júl. 10. 08:54
a párom is nagy darab..és elég nagy keze is van.. nem véletlen, hogy nem egyedül vannak ilyenkor...
2012. júl. 10. 08:51
1-2 három szekrényajtónyi méretű behajtó fiú?
2012. júl. 10. 08:46

Egyre gyakrabban futunk bele olyan munkába, amit nem akarnak kifizetni.

Minden esetben történik egy felmérés, ahol megnézik a tulajjal mit kell megjavítani, lecserélni, felszerelni stb. Majd ad egy árajánlatot a tulajnak a párom, amit elfogad, aláírja a papírt amiben megállapodnak a munkáról feltételekről, aztán pedig nyilván jön maga a munka kivitelezése. Majd mikor oda kerül a sor, hogy fizetni kellene, akkor fapofával közli a tulaj, hogy ő ezt nem hajlandó kifizetni.

1.- ugye a megrendelő házába a párom már nem mehet be csak úgy hogy esetleg kiszerelje a terméket, ameddig nem fizet, mert feljelenti a rendőrségen.

2.- nem fenyegetőzhet, mert azért is feljelenti

3.- ha bíróságra is menne, az több év, és annyit meg nem ér az egész, perköltség idő stb..

4.- plusz tegnap is a tulaj már nem egyedül fogadta a páromat az elszámolás miatt... Meg is kérdezte tőle a párom, hogy mi van? csak nem fél egyedül?


és ami a legérdekesebb ezeknél az eseteknél, hogy nem a "szegény emberek" csinálják ezt, hanem a tehetősebbek!

És mivel nagyon jól tudják a fent pontokba szedett sorokat, így meg is teszik...


Szóval, mi a túrót lehet tenni egy vállalkozónak, mi védi őket, hogy ezek a típusú emberek is fizessék ki az aláírt munkadíjat?

És ebből egyre több van!


Már arra is gondoltam, hogy rendőrrel menjen ilyen helyre, a számla úgyis páromnál van, amit nem teljesített a tulaj... csak sajnos a rendőr még jól le is tolja ha meg nem bűnteti, hogy ilyen miatt kihívta..


szóval nagyon tanácstalanok vagyunk, mert ezek miatt rengeteg kintlévőség van.


Valakinek van valamilyen ötlete?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook