Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? fórum

Mit lehet tenni, ha nem akarnak fizetni? Mi védi a vállalkozót? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. michelle.r (válaszként erre: 43. - Tavasz007)
2012. júl. 10. 11:55

Teljesen hiába hívod őket. Nem tartozik rájuk. Az ügynek ebben a szakaszában nem.

És ha sokáig nem megy el a felszólítás ellenére, ő követi el a magánlaksértést.

2012. júl. 10. 11:54
hát ha sokat keres, akkor ezt haggyja a francba, és tanuljon belőle!
2012. júl. 10. 11:54

Sajnos ebben az országban sz@rnak a vállalkozókra. Kivéve, ha a parlament tagjainak vállalkozásáról van szó.

Édesapám is vállalkozó, ő 2008-ban festett Pesten egy 66 lakásos társasházat. Minden oké volt, amíg be nem fejezte 1 év elteltével, 8 emberrel, 2 kocsival. Ekkor jött a nem fizetek téma. Hitelt vettek fel a szüleim, hogy az anyagokat előre meg tudják venni. Természetesen a szállást, utazást(250 km-ről), járulékot az alkalmazottak után és a munkásokat, anyag díjat fizetni kellett. Mivel le volt számlázva a munka, azután is járulékot kellett fizetni. Csak kár, hogy a kb 15 milliót azóta sem látták. Mindenhol fel lett jelentve a vállalkozó. Mint magánszemély, mint vállalkozó, stb. Meg is nyerték a szüleim a pert, mi szerint ki kell őket fizetnie. Még az nap becsődöltette a cégét a tulaj és semmi nincs a nevén. Így az "okos" állam nem tud tőle követelni semmit. Mert gondolom magán személyként nincs több milliárd forintja.... A szüleim azóta is a 4 évvel ezelőtti hitelt fizetik, és még fogják is. A pénzük meg sehol. Ennyit a csodás országunkról :)

44. Pahet a vadász (válaszként erre: 43. - Tavasz007)
2012. júl. 10. 11:49
nézd, mit tud tenni? mit tehet? erre próbálunk itt választ találni. Van más munkája is, nem ülhet ott naphosszat. akkor elveszti a többi kuncsaftot. így mérlegelnie kell, hogy 50ezer vagy mondjuk egy másiknál 200e.
43. tavasz007 (válaszként erre: 42. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 11:39

es a ferjed kisetalt?


hat ne leultem volna, el nem mozdultam volna, sot abban a pillanatban hivtam volna a zsarukat!

2012. júl. 10. 11:28
ez a tegnapi manus azt mondta, hogy ő úgy gondolja, nem ennyit ért a munka. és ezért nem akar fizetni. de mondom, előtte mindent megbeszéltek, lepapíroztak stb. ezek után mondja azt, hogy nem fizet.
41. Pahet a vadász (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 11:26

csak és kizárólag ennyi:


ezt nem fizetem ki, mert nem akarom.


minőségi kifogás esetén, addig dolgoznak, ameddig el nem fogadja a megrendelő. de ilyen még nem volt.

40. michelle.r (válaszként erre: 34. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 11:24
Mi az indok ilyenkor? Minőségi kifogás, vagy köszi, jó fej vagy, de nem fizetek?
39. 458101abbf (válaszként erre: 16. - E28ddc7c9b)
2012. júl. 10. 11:19
Ez tényleg árható, és még külön ügyvéd sem kell. A közjegyzőhöz lehet fordulni egyenesen, vinni kell az aláírt árajánlatot, és a fizetetlen számlát.
2012. júl. 10. 11:12

en vinnek oda nehany verolegnyt!!


amugy zerintem az urad is feljelentheti azokat akik nem fizetnek!! fenyegetozzon o is, en nem hagynam anniyban!!!

37. Pahet a vadász (válaszként erre: 35. - Globus)
2012. júl. 10. 11:03

éppen ezért van belekalkulálva az árba minden...


amit el is fogadnak, különben el sem kezdenék a munkát..itt a tételes dolog csak azért történt, kvázi demonstrálva, hogy te f..sz ezt beszéltük meg, ez van benne abban az árban, amit elfogadtál és aláírtál pár napja.

2012. júl. 10. 10:59
el kell kerni a felet, mindig, aztan, amikor eler a felmunkahoz,akkor a masik felet!!
35. globus (válaszként erre: 33. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 10:58
Nálunk öcsémmel csinálják ezt rendszeresen. Ő veszi meg a műszerészeti anyagot, de ha ezért külön el kell menni valahová, nem érdekel senkit. Csak annyit fizetnek, ami a bolti számlán van. Se üzemanyag, se ráfordított idő, energia, lóf.sz. Miközben sopánkodnak, hogy ilyen k. drága, miért nem vásárolt olcsóbb boltban?
2012. júl. 10. 10:57
hozzáteszem, onnan indultak, hogy EGYÁLTALÁN SEMMIT nem akart kifizetni először! és egy gazdag manusról beszélünk, olyan házzal amiben a biztonsági rendszer volt több milla.
2012. júl. 10. 10:55

a tegnapi eset például 150ezer forint. A párom tételesen leírta neki, mi mennyibe került, mikor ugye mondta a tulaj hogy nem akar fizetni...

szóval leírta az összes anyag költséget, azt hogy mennyit fizetett pl parkolásért az hogy a dugóban ült és ez mennyi üzemanyagot jelentett ameddig nagykerből házig vitte az anyagot, és a munkadíját.

Összesen 100ezer forintot fizetett ki a manus, mert azt mondta a többi őt nem érdekli. értsd ez alatt, hogy CSAK AZ ANYAGOT fizette ki, a többit nem! magyarul 50ezer forintot nem volt hajlandó, és ugye elszámolásnál már ketten voltak a párommal szemben.

32. Pahet a vadász (válaszként erre: 28. - Virus2008)
2012. júl. 10. 10:43
annyit tud mondani max a párom ilyen esetben, hogy ha valami baja van a készüléknek, akkor garantálja, hogy garanciálisan senki nem fogja megjavítani neki. a garanciajegyet nem adja oda...de semmi több sajna.
31. Pahet a vadász (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 10:42
pontosan sajnos!
30. Pahet a vadász (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 10:41

ez jól hangzik, de mit teszel akkor, ha van egy webáruházad, amiben nem csak készüléket lehet rendelni, hanem a beszerelést is?

a munkák nem csak ajánlásra jönnek, van rengeteg persze, de ahhoz nem elég, hogy a vállalkozást életben tartsd. Rengeteg költség van, amit ki kell valahogy termelni. azt meg nem teheted meg, hogy visszautasítasz egy munkát, mert nem ismered az illetőt. Ideális esetben persze ez lenne a járható út a jövőben, de ma nem azt a világot éljük, hogy a megrendeléseket szelektáljuk. Maga a fizetési ütem, jó ötlet, fel fogom vetni a fiúknak. Köszi :)

29. globus (válaszként erre: 20. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 10:40
Rengeteg gusztustalan ember van. Ide sorolnám a kölcsönkérők-megnemadókat, lejmolókat, idemindentnekemizibe típusúakat, megígérő-benemtartókat, órákig sorolhatnám. Ma már azon lepődünk meg, ha valaki megbízható.
28. virus2008 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 10:38

Nem lehet tenni ez ellen semmit.Mivel amit megcsináltok jogilag az ő tulajdona.


Mondanám, hogy amit megcsináltok szét kell szedni, szét kell verni, de jogilag te követsz el lopást és rongálást.De én megtenném, ne legyen már neki jó :)


Amúgy a garanciális visszatartás is nagy divat lett, és utána az sincs kifizetve.


Évek óta amúgy ez megy, és tényleg olyanok teszik meg akik pénzesek (tapasztalatból mondom)

27. michelle.r (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2012. júl. 10. 10:36
A fenyegetőzésre majd jön egy másik fenyegetőzés, ami sehová sem vezet. A kedves megrendelő ugyanis tudja az ő számlaadatait és majd feljelenti a NAV-nál névtelenül.
2012. júl. 10. 10:36

Az egyetlen járható út a múltra, amit cseteica leírt. A jövőre nézvést ajánlások útján vállalni munkát, szigorúan előleggel és a munkafázisok elvégzése után elkérni a már elkészült munkálatok összegét. Aki ebbe nem akar belemenni, hogy amit már megcsináltál, átveszi, kifizeti, annak vagy nincs pénze vagy nem is akar fizetni.


Igazán még sosem égettem meg a bokám, és már nem is valószínű, hogy fogom, mert kizárólag olyanokkal dolgoztatunk, akinek van referenciája baráti körben.


Mielőbb lépj jogi útra!

25. bnedora (válaszként erre: 24. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 10:32
Azért írtam, hogy váratlanul, tanúk nélkül. Persze, én magam sem csinálnám meg.
24. Pahet a vadász (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2012. júl. 10. 10:24

egyszer elkezdett fenyegetőzni egy tulaj, erre csak annyit mondott a párom:


maga fordítva ül a lovon ember, maga nem tudja én hol lakom, de én tudom ön hol...



ezekkel a fenyegetőzésekkel sajnos megütheti magát az ember, elég ha van nála egy diktafon...

2012. júl. 10. 10:21

Nehéz dolgok ezek. Sajnos, fordítva is előfordul. Előre kifizeti az ember a munkát, a vállalkozó meg lelép.

Arra gondoltam, mi lenne, ha megfenyegetnétek, hogy ha nem fizet, akkor történik valami a házával. Persze úgy, hogy ne legyenek tanúk. Hátha beijed az illető.

22. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - Tünde027)
2012. júl. 10. 10:16
tudod mi a még ennél is gázabb sztori? amikor még a végrehajtásból sem tudod behajtani ezektől a járandóságodat, mert semmi az ég világon nincs a nevükön.
21. tünde027 (válaszként erre: 20. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 10:10

Hát ez nagyon gáz és egyben szomorú is. Mi 2 éve vettük a házunkat és jött néhány vállalkozó, a felújítás miatt. Ha ők nem kértek, mi kérdeztük, hogy kelle-e előleg. Az utolsó napon mindig mindenkivel elszámoltunk. Szerintem/szerintünk egy így van rendben. Mi is hallottunk a festőktől és a villanyszerelőtől ilyen sztorikat. Elképesztő. Tényleg nem értem, hogy hova tart így ez az ország. Ha mi emberek sem vagyunk már normálisak egymással, akkor mit várunk a drága politikusoktól. Na mindegy, nem akarok politizálni, az nem az én kenyerem.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szemétségek történnek veletek. :((

20. Pahet a vadász (válaszként erre: 14. - Tünde027)
2012. júl. 10. 09:37

tudnék mesélni mikkel próbálkoznak...


pl:


a tulaj/főnök is ugyan úgy dolgozik... kivitt egy terméket, majd a megrendelő faarccal beszólt neki, hogy ő megbeszélte a FŐNÖKKEL, hogy nem kell számla, és így az Áfa miatt ugye kevesebbet akar fizetni.

A srác nézett rá, majd mondta, hogy ő nem tud róla, hívják már fel a főnököt... a vevő tárcsázott, és hát ugye a srácnál csörgött a telefon..

a vevő lefehéredett, és csak annyit bírt kinyögni, hogy nem úgy néz ki, mint egy tulajdonos..

a srác meg ránézett és annyit mondott, hogy a munka nem szégyen... ennyi lesz, és nyújtotta a számlát.

a vevő fizetett és köszönés nélkül elporolt..


szerintetek?


és annyi ilyet tudnék mesélni, ami nap mint nap előfordul velünk...

19. Pahet a vadász (válaszként erre: 16. - E28ddc7c9b)
2012. júl. 10. 09:33

na ez jól hangzik..

az esetek változóak, van hogy 50ezer forintról beszélünk, van hogy másfél millióról..

ez az eljárás nincs limithez kötve? mármint hogy mennyi összegtől foglalkoznak vele?

18. globus (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2012. júl. 10. 09:32
Előleget kérni, legalább a felhasznált anyagok árát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook