Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozó alkalmazottjától munkaidőben ellopják a mobilját, terheli-e a vállalkozót felelőség, kell-e fizetni a telót az alkalmazottnak? fórum

Vállalkozó alkalmazottjától munkaidőben ellopják a mobilját, terheli-e a vállalkozót felelőség, kell-e fizetni a telót az alkalmazottnak? (tudásbázis kérdés)

10. szemmelver (válaszként erre: 9. - Xti_)
2009. júl. 8. 10:50
hát persze4 de miért nem vigyáz valaki a telefonjára?
9. xti_
2009. júl. 7. 19:54
Tehát elméletileg a munkáltatónak ki kell fizetnie a telefont, kivéve, ha bizonyítja, hogy a kárt a munkavállaló vétkes magatartása, vagy a működési körén kívül eső, elháríthatatlan ok okozta.
8. xti_
2009. júl. 7. 19:50

176. § (1) A munkáltatót a 174. § szerinti felelősség terheli a munkavállaló munkahelyre bevitt tárgyaiban, dolgaiban bekövetkezett károkért.

174. § (1) A munkáltató a munkavállalónak munkaviszonyával összefüggésben okozott kárért vétkességére tekintet nélkül, teljes mértékében felel.Kártérítési felelossége munkáltatónak|3Munkáltató felelossége munkavállalóinak okozott kárért|3

(2) Mentesül a munkáltató a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a kárt működési körén kívül eső elháríthatatlan ok vagy kizárólag a károsult elháríthatatlan magatartása okozta.

(3) Nem kell megtéríteni a kárnak azt a részét, amelyet a munkavállaló vétkes magatartása idézett elő.

(4) A munkavállaló bizonyítja, hogy a károkozás a munkaviszonyával okozati összefüggésben következett be.

(5) A munkáltató működési körébe esnek különösen a munkáltató által feladatai során kifejtett tevékenységgel összefüggő magatartásból, a használt anyag, felszerelés, berendezés és energia tulajdonságából, állapotából, mozgatásából és működéséből eredő okok.

175. § (1) A 174. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően a legfeljebb tíz főfoglalkozású munkavállalót foglalkoztató magánszemély munkáltató a munkavállalónak okozott kárért vétkessége esetén felel.

(2) A munkáltató mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a károkozás bekövetkezésében vétkesség nem terheli.

2009. júl. 7. 16:58
Ha céges telefon, akor akár (rész)kártérítésre is kötelezheti a dolgozót, mert nem vigyázott eléggé a telefonra. Ha saját volt.. nos.. akkor a cégnek nem sok köze van hozzá.
2009. júl. 7. 15:24
Miért terhelné?
2009. júl. 7. 15:14
Lehet, hogy céges telefonról beszél?
2009. júl. 7. 15:02
Miért terhelné? Egyedül azé a felelősség, akinél a telefon van, akár a sajátja, akár nem.
2009. júl. 7. 14:16
Én is néztem nagyokat a kérdésen!!! Párom is vállalkozó de biztos nem fizetne telefont mert valakiét éppen ellopják. Sőt nekem sem venne másikat a munkáltatóm. Nem értem!!!!!
2009. júl. 7. 14:08
nem értem a kérdést!ha az én munkahalyemen(iskola)ellopják a telómat az az én hülyeségem!elképzelem, ahogy az igazgatóhoz megyek, fizesse ki a telomat, mert a gyerekek lenyúlták:)
2009. júl. 7. 14:07
Vállalkozó alkalmazottjától munka időben ellopják a mobilját, akkor terheli-e a vállkozót felelőség, kell-e fizetni a telót az alkalmazotnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook