Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki kiváltja vállalkozói igazolványt, milyen összegeket és mire kell kifizetni mindenképp (tb, egyebek)? fórum

Ha valaki kiváltja vállalkozói igazolványt, milyen összegeket és mire kell kifizetni mindenképp (tb, egyebek)? (tudásbázis kérdés)

14. Ritkó (válaszként erre: 13. - 75bb1970ba)
2009. ápr. 8. 22:48

Köszönöm :)

Ja és azt elfelejtettem, hogy fizetni kell-e valamit? A bevallás az oké, de a fizetnivaló?

13. 75bb1970ba (válaszként erre: 10. - Ritkó)
2009. ápr. 8. 19:53
Igen, a 08-as bevallást ugyan úgy el kell küldeni 12-én, csak akkor a táppénzt kell bejelölni. Ha egész hónapban tápppénzen volt, akkor a bevallás természetesen 0-ás lesz.
12. zita210 (válaszként erre: 11. - Zita210)
2009. ápr. 8. 19:39
Bocs, ezt nem ide szántam:-(
11. zita210 (válaszként erre: 10. - Ritkó)
2009. ápr. 8. 19:38

Szia!


Nézz szét a gyongy.linkindito.hu oldalon. Rengeteg mintát találsz.


A "Technikai leírás" dobozban találsz hurkákat is. Nézd végig őket. Vannak videók is a youtube-ról. Szerintem találsz választ a kérdésedre.


Zita

10. Ritkó
2009. ápr. 8. 15:05

Sziasztok!


Párom egyéni vállalkozó, és március hónapban táppénzen volt.

Ugye minden hónap 12-én kell bevallani a hozzájárulásokat, de az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor amikor egész hónapban táppénzen van, akkor kell-e valamit bevallani?


Köszönöm

9. Nikice (válaszként erre: 8. - Nikice)
2008. aug. 27. 14:47
Arra azért figyelj, hogy bizonyos adatszolgáltatási kötelezettségeknek mindenképp elegt kell tenni, mégha nincs is mit bevallani!
8. Nikice (válaszként erre: 6. - Favali)
2008. aug. 27. 14:46

Szia!


A lényeg az, hogy valahol legyen biztosításod. Ha egyéni vállalkozó vagy főállás mellett(heti 36 órát meghaladó mértékben), akkor nem kell megfizetned minimum a minimálbér után a járulékot+szja-t. Vagyis nincs havi TB teher.

Évvégén a nyereséged után azonban adófizetési kötelezettség keletkezik, akár másutt biztosított vagy, akár nem.

Megint más ha főállású egyéni vállalkozó valaki, és megint más, ha nyugdíj mellett vállalkozik.

7. Pocy88 (válaszként erre: 6. - Favali)
2008. aug. 22. 10:17

Szia Favali!


Sajnos nem tudok erre válaszolni, de valószínűnek tartom, hogy megteheti, hiszen ez a logikus.

6. favali (válaszként erre: 4. - Pocy88)
2008. aug. 21. 20:44
Szia ! Mi van abban az esetben, ha nincs vállalkozói kivét ( fő állás mellett) és csak évvégén rendezi a nyereség után a fizetendőket?
2008. aug. 21. 16:58
Az eleje egy táblázat lenne, remélem egyértelműen összeolvasható
2008. aug. 21. 16:57

Az egyéni vállalkozás költségei:


Főállásban Főállás mellett

alap: minimálbér alap: járulékalapot képező jövedelem

Nyugdíjjárulék 9,5 % 9,5 %

Egészségbizt.járulék 6 % 6 %

Munkáltatói tb.járulék 29 % 0 %

Egészségügyi hozzájárulás 1950 Ft/hó 0 Ft

A főállás mellett azt jelenti, hogy valahol 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik.

A minimálbér most 69 ezer Ft, de annak kétszerese után kell megfizetni a járulékot, hacsak külön nem jelenti be az APEH-nél. Van erre egy nyomtatvány és akkor csak a 69 ezer Ft után kell járulékolni.


Szem.jöv.adó: Bevétel és költség különbözet után összevonandó jövedelemnek számítva 18 ill. 36 %

Helyi adók: Iparűzési adó a bevétel csökkentve különböző költségekkel és annak 2 %-a

Kommunális adó: havi 2 ezer Ft

De ennek a számítási módja és adó mértéke településenként más és más.

ÁFA: 5 millió Ft éves bevételig választhat alanyi mentességet, ami azt jelenti, hogy nem alanya az ÁFA törvénynek.

Adminisztráció: bevétel és költségnyilvántartás kötelező. Ezt végezheti saját maga is, de az évközi bevallások miatt érdemes szakemberre bízni. Ez Debrecenben 2-3 ezer Ft, Budapesten nem tudom hogy alakul.

2008. aug. 21. 16:39

Attól függ mire vállalkozol......

Az egyebek lehetnek:

- iparűzési adó

- kommunális adó

- könyvelő bére.......

2008. aug. 21. 16:38
Minimálbér esetén kb. 35000,-/hó a járulékok.
2008. aug. 21. 16:27
Ha valaki kiváltja vállalkozói igazolványt, milyen összegeket és mire kell kifizetni mindenképp (tb, egyebek)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook