Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni az átaludt éjszakák érdekében? fórum

Mit lehet tenni az átaludt éjszakák érdekében? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 26. 16:18
Gyorsan kell sokat aludni.
2010. aug. 2. 11:13
Tarts ki! idővel simán hozzászoksz!:) 7 hós a picikém és kb 4szer kel éjjel enni-inni! ha sikerül 3 órát egyhuzamban aludnom már fitt vagyok!:D
2010. júl. 13. 15:13

Szia!

Kitartás... Az én lányom lassan négy éves, és még mindig nem alussza végig az éjszakát. Ez teljesen gyerekfüggő. Kicsinek ő nappal sem aludt, szóval én is fáradt, kialvatlan voltam. Az én férjem is egész nap vezet, és ugyanúgy féltettem, mint te a tiédet. Ez teljesen normális. Egy ötlet:

Ha már annyira fáradt vagy, hogy nem tudsz elaludni, akkor feküdj bele egy kád vízbe, és pihenj. Vegyél egy könnyű olvasmányt, ha szeretsz olvasni, és egy kicsit az is segít a kikapcsolódásban.Engem nagyon ellazított, és volt, hogy el is aludtam utána(volt, hogy az ágyig már nem jutottam el:)). Kitartást kívánok! Remélem, nálad is beválik a kádas dolog.

26. poszata01 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. júl. 13. 13:19

Szia!


Ahhoz, hogy átaludja az éjszakát, nem az kell, hogy ESTE lakjon jól, hanem hogy lehetőleg EGÉSZ nap jóllakjon.

Ehhez én bizony ébresztgettem a babámat napközben. Én az első gyereknél ugyanúgy voltam mint most Te. 6szor evett egy nap, ebből 2 esett éjszakára, éjfél és hajnal 3 körül riasztott. Amikor már én is kába voltam a sok éjszakázástól, fogtam magam és átrendeztem egy kicsit a napirendjét. Megnéztem, hol van nagyobb szünet, hogy lehetne azt a 6 étkezést úgy elosztani, h lehetőleg minél több nappalra essen, és az étkezések között legalább 2 óra, de maximum 4 óra teljen el. És elkezdtem napközben ébresztgetni, ha mondjuk már majdnem 4 óra eltelt az utolsó etetés óta. Hidd el, nem haragudott érte, h megint enni kell. :-)

Most, a másodiknál rögtön ezt csináltam, és 6hetes kora óta átalussza az éjszakát, este 8tól reggel 6-7ig durmol. :)

Este mikor fürdetitek? Mert mindig fürdés után alszanak leghosszabban, esetleg kitolhatnátok egy kicsit a fürdés idejét.

25. Hedi13
2010. júl. 11. 11:24
Melyik tápszert használjátok egyébként? Esetleg próbáld ki a Humana babyfit 1-est, banános, jó sűrű, finom és tápláló! Hátha jól eltelítené a kis pociját és többet aludna.
24. revesz.reka (válaszként erre: 22. - Hancur)
2010. júl. 11. 09:43
:) köszi
2010. júl. 10. 21:42
Teljesen normális egy 2 hónaposnál, örülj neki hogy csak ennyiszer kel. Még kicsi a gyomra és szüksége van az élelemre.Késöbb sürübben fog ébredni. De lesz egy időszak 3-4 hónapos kora körül amikor tudsz majd aludni,hogy felkészülj a következő periódusra...a fogzásra.
22. hancur
2010. júl. 10. 17:31

r.r.

Cuki a kisfiad:):)

21. hancur
2010. júl. 10. 17:29

Az Én kislányom 5 hónapos koráig átaludta az éjszakát, utána nem volt éjjel,hogy ne ébredt volna fel.Most 2,5 éves és a mai napig felkell éjjel inni van,hogy 2-szer 3-szor de ritkán átalussza az éjszakát:)

Tehát kitartás!:)

20. revesz.reka (válaszként erre: 14. - Mamcili)
2010. júl. 10. 17:25

irtam az elején hogy tápszer, elolvashatnád mielőtt hozzászólsz.

Nem sajnálom, csak egészen érthető szerintem hogy nem akarom hogy fáradtan vezessen. Te nyugodt lennél, ha a párod fáradtan, álmosan vezetne 100kmeket?

Egyáltalán nem morog azért mert a kicsi sír. Ezt én egyáltalán nem mondtam! Nem vagyunk hülyék, tisztában vagyunk vele hogy egy babánál természetes hogy sír...

Igen, feszült vagyok, aminek az oka a kialvatlanság, nem a fáradtság. Maximálisan ellátom a feladataimat, nem azzal van bajom, hanem azzal hogy nem alszom ki magam. És mint olvashatod, nem azért mert nincs rá időm napközben, hanem azért mert nappal egyszerűen nem tudok aludni.

Javaslom, máskor olvass, mielőtt hozzászólsz...

19. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. júl. 10. 16:48

Két hónaposan az én kisfiam is felkelt 1x, 2x, ez természetes. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra 7-8 órát aludt. Ezt azóta is tartjuk, de persze van olyan is, hogy csak 6 órát alszik, utána szopi, majd újabb 2-3 óra következik. Változó még az átaludt órák száma. Este igyekszek jól "beetetni", hogy minél többet aludjon.

Legyél türelmes, változni fog sok minden!

18. corby
2010. júl. 10. 16:29
Nekem most lessz 18 hónapos a kisfiam,de még mindig keményen éjszakázunk.Álltalában 3-4szer kell.De van olyan mikor hajnal 2kor fellkell,és reggel 9kor alszik vissza.Remélem hogy mire kijön az összes foga,már lessznek átaludott éjszakáink.A nagyfiam,kb 2,5 éves koráig kellt fel,a utobbi időszakba már csak 1szer.
17. Nikyci
2010. júl. 10. 14:22

Nekem 17 honapos a kisfiam és mindig 2-szer fent van.A nagy fiam is azota alszik rendesen amiota kibujt az összes foga.

A Jo éjt tápszertöl se fog jobban aludni én is kiprobáltam régen!

Probálj napközben piheni én is nehezen,de azért eltudtam néha aludni mégha 10percet alszol is akkor is jobb lesz neked hidd el!

2010. júl. 10. 14:13

Hi-hi,kitartás!:DD Mi 7 hónapja nem alszunk.

mondjuk én 2 hónaposan nem is vártam el tőle,hisz akkor még normális,hogy eszik éjjel. 6 óra egyhuzamban???? Óóó,mit nem adnék érte én is!:DDDDDDD

2010. júl. 10. 13:55
készítsd el előre a vizet a tápszert kimérve tedd a cumisüvegbe minél rövidebb ideig tartson a hercehurca éjszaka csak felmelegíteni kelljen egy kicsit meg összerázni. a fiam 9hónapos de még ő sem alussza át az éjszakát, igaz én csak cicire teszem és alszik tovább
2010. júl. 10. 13:50

szoptatsz vagy tápszerezel?

Jaj!

Ne sajnáld úgy a férjed!

és

téged ki sajnál?

te is csinálsz otthon mindent...

egyenrangú partnernek kell lennetek,

nem moroghat azért, mert a picitek sír

Ez teljesen normális...

Inkább örüljete neki hogy csak 2* kell felkelnetek..


Bocsi nem akarlak bántani, de te is feszült vagy és ez a picire is kihat...

Nincs segítséged?, aki időnként besegít?

Szerintem már az is nagy dolog, ha van valami ami nem rád szakad...

bevásárlás, főzés, mosás, mosogatás...

13. giga455 (válaszként erre: 12. - Revesz.reka)
2010. júl. 10. 13:11

Én is ilyen vagyok, nagyon megértelek. Hiába vagyok hulla pl. most is, képtelen vagyok nappal aludni. :(

Sajnos tényleg nem tudsz mit csinálni.

Max annyit hogy rövidítsd az éjjeli sírás időtartamát (legalább az idegeidet kíméled), hogy előre kiméred a tápot, bekészíted a vizet, és csak melegíteni meg összeönteni kell.

De az is lehet hogy így csinálod. Viszont akkor tényleg nincs ötletem. Kitartás :)

2010. júl. 10. 13:02

a páromnak olyan munkahelye van, hogy egész nap vezet. Van hogy felkel, de csak ha már gázos a helyzet. Így is nagyon féltem minden nap nehogy valami baja legyen, nem még ha mindig ébren lenne velem...


a napközbeni alvással nem az a baj, hogy nincs rá időm, hanem az, hogy álmos vagyok, de egyszerűen nem megy!

11. Sicike
2010. júl. 10. 13:01

Igen gyerek függő.

A fiam kicsinek rettentő rossz alvó volt,mindent kipróbáltam nála.

A lányom kicsinek mintha " nem is lett volna " .

Mostani felállás: a fiam feje fölött házat lehet bontani,ha alszik.A lányomnak meg imát kell mondani könyörgéssel,hogy aludjon el ebéd után,mert nem megyünk le.

Egyébként egyiket sem szoktattam csendhez.

2010. júl. 10. 13:01

Kitartás, ő még nagyon pici fel fog ébredni. Hidd el csak kitartás kell, azért vagyunk anyukák, hogy ezt csináljuk, majd akkor fogod igazán érezni, hogy megéri amikor először mondja, hogy: anya.


Türelem. :)

2010. júl. 10. 12:58

Valahogyan próbálj beiktatni akkor napközben 1-1 pihit. Ha ellazít 1 kis zenehallgatás,vagy olvasás,ilyenek.

Ha napközben alszik a pici,Te nem tudsz 1 cseppet?

Hozzáteszem én sem tudtam,mert akkor végeztem el a házi munkát,du. meg jött haza a nagyobbik a suliból.

De mikor már nem bírtam akkor próbáltam vele pihenni,a házi munka megvár.

2010. júl. 10. 12:56

a párod nem tud kicsit éjjel besegíteni?


tápszeres kérdésben nem vagyok járatos, én szoptattam, és mivel a picim rövid ideig szopott/alkalom így volt olyan, hogy óránként keltünk enni vagy mert éppen a foga jött stb, és ez így ment több hónapon keresztül...

fáradt voltam, ingerült, de akkor sokat jelentett, hogy a párom vagy ha az anyukámnál voltunk, akkor ő besegített és átvette, míg én pihentem

szerintem nagyon ritka az a baba aki ilyen picin átaludna egy éjszakát

a baráti körömben az átlag 1/2 év volt

az én kisfiam 2 éves és még most sem aludja át az éjszakát!

7. giga455 (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 12:56
Igen ez egy jó ötlet, ha tudsz, kérj meg valakit, hogy vigye el sétálni (apa, mama) és te addig pihenj.
2010. júl. 10. 12:55

Az én gyerekeim nem voltak tápszeresek.

Ha az utolsókaja adagnál kicsit többet adnál, jóllakjon, talán tovább alszik.

Bár szerintem az 1-2 éjszakai kelés még nem olyan "vészes". Az én kisebbek fiam 2 Éves koráig 6-7-8-szor kelt fel. Most 3.5 éves 1-szer kel éjjel. A nagy fiam viszont 1 éves korától végig alussza az éjszakát. Minden gyerek más.

Kitartás ;)

2010. júl. 10. 12:55
azt nem tudom most mikortól lehet adni,de nekem átaludta az éjszakákat mikor meg azt kapott mindig felkelt.
4. mamcili (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. júl. 10. 12:54

semmit nem tudsz tenni, esetleg huzhatod az időt...


az hogy a pároddal összekaptok nem jó..., de ez a fáradtságtól is van...


Inkább együtt kéne megoldanotok,

mondjuk egyik na az egyik, másik nap a másik kell fel hozzá és látja el.

2010. júl. 10. 12:54

Semmit.

Szerintem ez egy 2 hónapos gyereknél teljesen normális. Ha evés után vissza is alszik, akkor teljesen jó. Tudom hogy nehéz, én 3 óránként szoptattam éjjel is, de el fog múlni ez az időszak.

Az enyém 2 éves és még most is van, hogy felkel éjjel, főleg ha jön a foga. Általában iszik és alszik tovább.

2010. júl. 10. 12:54

Szia, nem tudsz mit csinálni. Nekem 11hónapos kisfiam éjjel 5-6szor felkel inni.

Ordít? Hát mert éhes, de majd kinövi. Jóéjt tápszert pedig 6-8hónapos kortól tudsz neki adni.

Kitartást kívánok. Ha van nagymama, akkor félnapra rá lehet bízni a kicsit, amíg te pihensz. Az is megoldás.

2010. júl. 10. 12:47
2 hónapos a kisfiam, éjszaka még 1szer vagy 2szer kel enni. Ameddig oda nem érek a kajával (tápszer) ordít. (nem sír, hanem ordít)Nagyon fáradt, kialvatlan vagyok, napközben nem tudok aludni... sajnos a párommal is minden hülyeségen összekapunk. Mit tudnék csinlni hogy átaludja az éjszakát, vagy legalább 6órát? Jó éjszakát tápszert mikortol lehet adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook