Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a muffin ne ragadjon bele a papírkosárkába? fórum

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a muffin ne ragadjon bele a papírkosárkába? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. pitypang10 (válaszként erre: 25. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 17. 12:36
Szia, en epp a mult heten vettem olyan szilikon sutoformat, ami kulonallo, olyan, mint a papirok, szep szines, igy talalhato is benne a muffin, mintha papirban lenne. Csak utana el lehet mosni, es ujra felhasznalni :) Es egyaltalan nem ragadt bele. Amugy nem kell a sutoformaba tenni, eleg siman a racsra pakolni oket.
2009. febr. 7. 19:19
Még a legragacsosabb (pl. banános-túrós) is kijön szépen - másnap.
36. ea9bff1b44 (válaszként erre: 35. - Mreich)
2009. febr. 7. 18:46
Biztosan úgy agyaltak, hogy a macera miatt kevesebbet eszik belőle a vendég:-))
35. mreich
2009. febr. 7. 14:05
A papír formát szerintem kifejezetten azért találták ki, hogy beleragadjon a muffin :-)))
2009. febr. 6. 10:15
Én mindíg papírkapszlit teszek a muffinformáimba. Ha kihül a süti, könnyedén lehúzható róla a papír.
2009. febr. 5. 14:18

Az én tepsim mélyedéseinek az alja már össze vissza van karcolászva hiányzik róla a bevonat. ÉLETVESZÉLYES benne papir nélkül sütni, tapasztalat. Egy darabig nem vettem észre és ette az egész család a fémes fekete darabkákkal együtt a muffint.. azóta csak papirral sütök, és még azzal is nagyon megnézem hogy rendben van-e.

Papir nélkül csak a szilikonos biztonságos!!

2009. febr. 5. 14:14
Papir nélkül nem szabad, mert a teflonbevonat belesül a muffinba. (ha szilikonban sütöd nem szóltam smemit!)
2009. febr. 5. 14:13
A banános csokis nekem mindig beleragad, a kakaós viszont soha. Nem értem, pedig majdnem ugyanugy készül. Ami mézet tartalmaz az mind beleragad, a citromos meg át sem sül..
2009. febr. 5. 13:59
Én is mindig papír nélkül sütöm. Csak kivajazom a formát!
29. muffinDorka (válaszként erre: 11. - D@nu)
2008. dec. 27. 23:11
Én most sütöttem először muffint (15 éves vagyok) és nagyon szépen sikerült :) nem ragadt bele a formába és papír nélkül csináltam csak kivajaztam a formát.Almás-fahéjas =D
2008. máj. 16. 22:01
legegyszerűbb, ha papír nélkül sütöd, és a bemélyedéseket kened ki
27. enci2
2008. máj. 16. 21:59
Olajozd ki a maffinsütő formát a papírt pedig hagyd el.
2008. máj. 10. 14:46
Ne használj. Nem viccből írom.
2008. máj. 10. 14:38

Nekem is mindig beleragad. Még a teflonba is, pedig kikenem.

Vajon miért nem gyártanak szilikonból CSAK FORMÁT, AMIT BELE LEHET TENNI A MUFFINSÜTŐBE? Biztos azért, mert nem lenne annyira drága, mint egy szilikontepsi! A szilikonsütőt pedig nem szeretem, mert olyan bumszli, otromba muffinok jönnek ki belőle.

A formát egyébként kicsit bespriccelem olajjal és úgy teszem be a papírt. Így egy kicsit jobb a helyzet. És valóban meg kell várni, míg kihűl.

2008. máj. 6. 13:26
Én nem használok papírt, teflonos sütőm van, kikenem margarinnal, kicsi lisztet hintek bele.Még sosem ragadt le.
2008. máj. 6. 09:05
Én papírkapszlit használok, és szerintem aza dolog titka, hogy nem kell forrón babrálni a sütit(bár elismerem,hogy ha megcsap az illat, nehéz ellenállni neki)Ha hagyjuk kihűlni, le fog jönni róla a papír is.
22. Lilly1
2008. máj. 6. 08:59
Én nem használok papírt a sütéshez. Teflonos sütőm van, kicsit ki szoktam kenni margarinnal. A szépség kedvéért meg utólag is bele lehet tenni papírba.
21. f7cbe21b45 (válaszként erre: 18. - Ea9bff1b44)
2008. márc. 9. 13:28
http//:muffin.lap.hu
2008. márc. 9. 09:39
Nekem is mindíg beleragadt de tegnap kicsit bekentem vajjal és szépen kijött a formából ha papírral sütök nekem is beleragad,sebaj mert csak egy kicsit.Tényleg sokat számít,hogy milyen alapanyagokat használsz föleg a liszt.
2008. febr. 27. 12:17
amikor először sütöttem, türelmetlen voltam és ki akartam szedni a papírból. ragadt, így kidobtam. majd közölték velem, hagyjam kihűlni. legközelebb így tettem, és kijött a papírból :DDDDDD azóta szeretek muffint sütni :DDDDD
2008. febr. 27. 12:16
Éppen ma vettem meg életem első 100 darabos papírkosarát és maffinsütőjét, abban a reményben, hogy csodálatos maffinokat fogok sütni. Túl korán örültem? Van tippetek egy teljesen kezdő maffinosnak?
17. 'szti
2007. dec. 28. 19:14
szilikonformát már láttam, van szilikonos papír is? nekem is mindig beleragad, de nem vészesen
16. f7cbe21b45 (válaszként erre: 15. - 533bb4d1fe)
2007. dec. 28. 18:20
MIlyen az a szilikonos papír, és hogyért adják? Nekem egyfajta papír vált be, ebbe is beleragad, de egyben le lehet húzni a sütiről. K-val kezdődik és aiser a vége. És csak a fehér jó, színeset csak darabokban lehet leoperálni róla.
2007. dec. 9. 17:09
Nem mignonkapszlit kell venni,hanem szilikonos papírt
14. d@nu (válaszként erre: 12. - Mongi)
2007. máj. 10. 13:43

Mások biztosan nem papírban sütik. :) A két papíros verzió sem jó, mert akkor az alsót, ami érintkezik a tésztával, megeszed? :)))

Tudom, hogy más a formája. Többféle papír és forma is létezik, nekem élből 2 különböző méretű szilikon formám és vagy 3féle papírkapszlim van itthon. Mindegyik papír más minőségű, jónéhány receptet próbáltam már magam is, de eddig a legszuperebb papírba is beleragadtak. :(

2007. máj. 10. 13:39

szerintem sincs olyan recept ami nem ragad bele:(

Ha esetleg van szilikonos muffinsütőd talán abban megpróbálhatnád még és papir nélkül!Abba elvileg nem ragad bele...


Én kinnt élek az USA-ban és a muffinok itt is belevannak ragadva a papirba..szerintem ez a normális!

12. mongi (válaszként erre: 11. - D@nu)
2007. máj. 10. 13:37

Sajnos utólag már nem tudom beletenni papírba,mert teljesen más úgy a formája.

Látod,szerinted nincs olyan recept,amivel ne ragadna bele(+én eddigi tapasztalataim is ezt igazolják),s mások mégis esküsznek rá,hogy van!Akkor hogy van ez???

11. d@nu
2007. máj. 10. 13:32

Szerintem ha papírban sütöd, nincs olyan recept, amivel ne ragadna bele. A muffin kevert sütemény, ami viszonylag folyós állapotban kerül a formába, azok mindig ragadnak. A piskóta is leragad a legjobb minőségű sütőpapírra is, de a kelt tészták már nem.

Ha formában sütöd, kivajazhatod a formát, akkor nem ragad bele, és utólag is beleteheted egy papírkosárkába.

10. mongi (válaszként erre: 9. - Manhattan22)
2007. máj. 10. 13:27
Érdekes!Én eddig a lisztre még sosem gondoltam,mint "hibalehetőség"re.Majd mostmár odafigyelek:-)
9. Manhattan22 (válaszként erre: 8. - Mongi)
2007. máj. 10. 10:42
Nekem is jobban tetszenek papírban, meg hát szilikon formám sincs:), de bizti a liszttől is függ...A palacsintával is úgy vagyok, hogy csak 1 fajta lisztet használok, mert a többinél szakadozott, nem lett olyan finom..:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook