Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Városunkban nincs update pékség, de nagyon jó lenne! Mit lehet tenni az "ügy" érdekében? fórum

Városunkban nincs update pékség, de nagyon jó lenne! Mit lehet tenni az "ügy" érdekében? (tudásbázis kérdés)


25. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2010. ápr. 2. 16:52

nem kell mindent elhinni, amit Norbika mond. Csak reklámfogás az egész!

Ugyanolyan sütemények, mint más pékségekben, csak édesítővel készülnek, ami amúgy nagyon egészségtelen, rákkeltő anyag.

Ez csak Norbikáék pénztárcájának jó, senki másnak.

2010. febr. 12. 06:19
Azért egy Update boltról azt tudni kell, hogy nemcsak péksütemények vannak benne, hanem más dolgok, pl sütéshez-főzéshez szükséges alapanyagok is. Amikből aztán otthon már sokkal gazdaságosabban lehet a sütiket is kihozni. Én pl havonta veszek egy kiló lisztet ott, amiből magamnak sütögetek, sokkal többet, mint amennyi sütit az árán meg lehetne venni. A update tejtermékek pedig átlagárban vannak. Igaz hogy lehet kicsit olcsóbbakat is kapni, de drágábbak is vannak. A készételek, (bár én ilyesmit nem veszek), de szerintem azok sem drágábbak, mintha valaki valahonnan menüt hozat, vagy étteremben eszik. Szerintem ha ahhoz van kedved nyugodtan nyiss boltot, majd meglátod hogy mire lesz jobban kereslet és olyan árukból kell a nagyobb választékot tartani.
2010. febr. 11. 23:02

Most olvastam:


A Gazdasági Versenyhivatal 3 millió forintra bírságolta a Schobert Norbert tulajdonában álló Update Zrt.t, tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt - közölte a GVH a hirado.hu-val.



A vállalkozás az Update péksüteményekről megjelent hirdetéseiben egyebek mellett azt állította, hogy azoknak testsúlycsökkentő hatása van. Az Update Zrt. részéről benyújtott, illetve a vizsgálat által feltárt dokumentumok, adatok azonban nem bizonyítják, hogy az Update péksütemények energiatartalma minimum 30 százalékkal alacsonyabb, mint a vele összehasonlítható, hagyományos termékeké - áll a közleményben.


Az első Update péksüteményeket árusító üzlet 2008 decemberében nyílt meg. Tavaly május végéig már 37 ilyen üzlet működött országszerte. A vállalkozás az Update péksütemények népszerűsítése érdekében széles körű reklámtevékenységbe kezdett. A hirdetésekben egyebek mellett azt állította, hogy az Update péksütemények


– testsúlycsökkentő és testsúlymegőrző hatással rendelkeznek


– szénhidrátmentes lisztből készülnek


– csökkentett szénhidráttartalmúak


– ajánlottak cukorbetegek számára


A GVH azért indított vizsgálatot, hogy ellenőrizze a reklámállítások valóságtartalmát.


A versenyhivatal szerint a vizsgálat által feltárt dokumentumok nem bizonyítják, hogy a termékek energiatartalma 30 százalékkal alacsonyabb, mint a hagyományos péksüteményeké. A GVH így 3 millió forintos bírságot szabott Schobert Norbert cégére.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Sajert)
2010. febr. 11. 22:33

"Azért azt ne írd, hogy sok család Norbi pékségből innen napi szinten tud étkezni. Vagy akár csak egy ember is a családon belül"


Írtam én valahol? Nem.

Azt írtam, esetleg a cukorbetegeknek is jó lenne, nemcsak kimondottan a fogyókúrázóknak. Fogalmam sincs mennyibe kerül, de mivel több fórumon olvastam, hogy használják gondolom van fizetőképes kereslet is. A többség tisztában vagyok vele a mai gazdasági helyzetben nem tudja megvásárolni.

21. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. febr. 11. 21:30
Hát nem olcsó mulatság az biztos, de ahhoz, hogy jól lakj minimum meg kell enni kettőt, és kb végig kell kóstolni az egész kínálatot, aztán majd rájössz melyik finom. Mert egy két sütije borzalmas.
20. sajert (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 11. 21:12

Anyukám nyugdíjas cukorbeteg. Néha napján lehet hogy megengedhetne magának teszem azt egy ötszáz forintos kakaóscsigát (de ennyiért már süthetne egy tepsivel, cukorszegényen). Azért azt ne írd, hogy sok család Norbi pékségből innen napi szinten tud étkezni. Vagy akár csak egy ember is a családon belül.

Cukorbetegeknek pl. Kolosy téri sütöde is árul termékeket, jóval barátibb áron (itt, Budapesten).

2010. febr. 11. 19:50
LEhet nyitni Franchise-ban Norbi hirdeti, mi már körbe jártuk, de durva feltételek vannak. Nyitott helyettünk más, és 3 hónap múlva bezárt :))
2010. febr. 11. 19:49
Lehet neten rendelni és házhoz szállítják.
2010. febr. 11. 19:14

Semmit, ne kívánd, itt a környékünkön van kettő is de sz... és drága nem nagy forgalma van.


Miért lenne nagyon jó szerinted?

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Sajert)
2010. febr. 11. 19:12
Ez szerintem a cukorbetegeknek is jól jönne. Nagyon kevés helyen lehet kapni.
15. sajert
2010. febr. 11. 19:08

Múltkor bementem egy Update pékségbe, mert nyílt egy a közelünkbe.


Az árat kétszer néztem meg, nem hittem a szememnek. Nekem ez nagyon uri mulatságnak tűnik, mégha fogyni is lehet vele.

2010. febr. 11. 19:06
-ha
13. féknyom (válaszként erre: 7. - Panka78)
2010. febr. 11. 19:06

Szia!

De valahogy úgy, csak kb olyan 8milla kell indulónak, ha nem tévedek... Mármint ha a pösze csávó franchise pékségéhez.

12. tűzijáték! (válaszként erre: 8. - Panka78)
2010. febr. 11. 19:06

De tényleg!


:D

11. sajert (válaszként erre: 6. - Tűzijáték!)
2010. febr. 11. 19:06

Ez jó :-DDD.

Mármint nem az, hogy nincs járdátok.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. febr. 11. 19:05
Gondolom igem, ha az ötletgazdának is megéri. Amennyiben van rá kereslet akkor addig érdemes nyitni amíg nem telítődik a piac.
2010. febr. 11. 19:05
Nálunk még házak sincsenek.
8. Panka78 (válaszként erre: 6. - Tűzijáték!)
2010. febr. 11. 19:04
Lüke:D
2010. febr. 11. 19:04

A fornettisnél a "fornetti" mindent biztosít, neked csak a helyet kell "állni"..

Pékségnél nem így van?

2010. febr. 11. 19:03
A mi városunkban meg járda nincs.
5. Panka78 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 11. 19:03

Ez úgy működik mint a Fornettis?

Bárki nyithat?

..mert akkor én is belevágok:D

2010. febr. 11. 19:03

nyitni kell :)

vagy keresni olyat, akinek van 1 millája a nyitásra/befektetésre.

2010. febr. 11. 19:02
Vágj bele, és nyiss egyet :)
2010. febr. 11. 19:01
Szerintem ez nem Rajtad múlik:)
2010. febr. 11. 19:00
Városunkban nincs update pékség, de nagyon jó lenne! Mit lehet tenni az "ügy" érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook