Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni a kutyagumik és nemtörődöm gazdájuk ellen? fórum

Mit lehet tenni a kutyagumik és nemtörődöm gazdájuk ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 28. 21:46
de hol itt a kutyagumi? :))
2010. ápr. 28. 21:24
Kertes házban lakunk, az építési hatóság nem engedélyezte kerítés építését. A ház falát megóvandó jó szúrós sövényt telepítettünk a ház elé. Nem semmi amit kikapirgálunk a bokrok alól. Pizzás, sörös dobozok, pálinkás üvegek, használt p.zsebik A legszebb lelet egy raklámszatyornyi valószinűleg spejztakarítás után feleslegessé vált beszáradt befőzött dolgok. Virágosládákat tettünk az ablakpárkányokra, másnapra eltüntek, pedig jó magasan vannak az ablakok. Hiába akarjuk szépíteni, tisztán tartani a környezetünket, vannak akiket zavar a rend.
2010. ápr. 28. 16:45
Minket is érint a téma: kertes övezet, gyönyörű, vadiúj játszótér parkkal.... éééééééééééés kutyagumi + cigicsikkek. Komolyan tervezem már a kismama kommandót. Megszervezve, hogy mikor ki van a játszón idővel kifigyelnénk, hogy kik a gazdik akik "elfelejtik" felszedni a játszótér környékén a cuccot, és vennénk a fáradságot, felszedni helyettük, kis zacskóban "elnézést, ezt a játszótérnél felejtette és a gyermekeink köszönik, nem kérik, tiszlettel: a helyi szülők" felirattal rendszeresen bedobni a postaládájába/udvarára. Csak megunják... Tudom, ez nagyon bonyolult, fáradságos és időigényes megoldás lenne, de azért szerintem megérné. És egyúttal ugyanígy gyűjtögetném a cigicsikkeket és üvegeket eldobálók szemetét is. :)
35. 9bbc382386 (válaszként erre: 33. - Ab85142490)
2010. ápr. 28. 15:11
Dehogy ismerek.....sajnos nem büntetik,ezért írtam,hogy büntetni,szigorítani kellene,megérdemelnék.
34. ccd8b44456 (válaszként erre: 33. - Ab85142490)
2010. ápr. 28. 14:50
neki allt feljebb!!
33. ab85142490 (válaszként erre: 32. - 9bbc382386)
2010. ápr. 28. 14:44

Ismersz olyat aki fizetett?


Előttünk is füvesített, gondozott terület van. Fűnyírás után - a párom nyírja - ruha a mosásba, fürdés, mert a kutyaszart a gép térdig felveri. Undorító!

Mindn esetben fel kell hívni a kedves gazdi figyelmét, nemcsak a kutya az övé, hanem az is ami kijön belőle.

2010. ápr. 28. 14:16

Azelőtt parkőrök voltak.Nem tudom kinek mennyire rémlik,de egy csikket sem mertek eldobni az utcán.Ma is munkát adnék ilyen emberkéknek,de büntethessen is.

Azt hiszem 30ezerforint a kutyagumi otthagyása.

31. ccd8b44456 (válaszként erre: 1. - Nyuce)
2010. ápr. 28. 13:56
akkor en mit mondjak( mar most is remegek idegtol ha ra gondolok) ikerhazb lakunk elottunk szep fu a kertunkben is, tehat sok zold van. elottunk amikor setaltatnak odawcztetik oket allandoan min3 szar van rajta bent meg a macskak ugralnak at kertunkb ott meg a masik!!!! ket picim van nem merem lerakni fure a picit, nagyobb is belelep mindig! elegem van mar nem tartok allatot mert hatam kozepere sem kell akkor nehogy mar dlturjem h szomszedoke odaszarik mar bocs de tiszta ideg vok emiatt. egyiket eszrevettem szoltam nekiallt feljebb kert en megemlitettem szomszedn erre ugyanaz. becsalogatom dobozba es elviszem kirakni masik utcaba de sajna elszalad nem megy. most tervezem bors meg citromle foldre dehat mindenhova nem tudok szorni es teton is atugral!!! pici babat nem is merem kint altatni!!!!! sajnos kint meg nem tudok allni non stop h megakadalyozzam!!!! ?
30. nyuce (válaszként erre: 27. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 28. 13:50
Azt nagyon nagyon megköszönném! Lehet, hogy sokszorosítom a cikket és bedobálom a postaládájukba, egy kéréssel, hogy ezentúl szedjék fel a sz@rt!
29. kikata
2010. ápr. 28. 13:41
Nálunk ugyanez a helyzet, nagyon szép zöld park, de tulajdonképpen csak a kutyák használják, mert gyereket a fűbe nem lehet beengedni. Nekem sem a kutyákkal van bajom, nem ők tehetnek róla! A másik problémánk, hogy a park itt van az ablak alatt, hajnalban kb. 10 kutya van itt egyszerre, az egy dolog, hogy ugatnak iszonyatos hangerővel, de a gazdájuk is kiabál, van amelyik elég csúnyán szidja is a kutyáját, káromkodik. Nyáron sajnos emiatt nem lehet megmaradni nyitott ablaknál hajnalban.
2010. ápr. 28. 13:33

Ez nekem is vörös posztó!


Voltam már olyan dühös emiatt, hogy egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy csupasz kézzel felveszem és a hátára csapom a gazdájának.


:-(

2010. ápr. 28. 13:28
Gondoltam már arra is, hogy szórólapot adok minden kutyásnak, mert már engem is zavar, hogy figyelnem kell a fűben. Ha gondolod elküldöm neked nyuce a cikket, nyomtasd ki nekik és nyomd a kezükbe.
2010. ápr. 28. 13:25
Szóval a kutyaszar biológiai fegyver! Én most térítek a környékünkön, volt, hogy egy kutyás azt mondta, hogy én milyen rendes vagyok, hogy felszedem. Elmondtam neki a veszélyeit, és azt mondta, ő is fel fogja szedni. Az a baj, hogy az eb gazdája nincs tisztában azzal, hogy saját magára is veszélyes a kutyája és oda kell rá figyelni.
25. Pikkerpuko (válaszként erre: 17. - Nyuce)
2010. ápr. 28. 13:20
Van egy talált kutyám. Nem mindig szedtem fel a végtermékét,de nem is vittem olyan helyekre tojni ahol emberek jártak. Az elmúlt időben azonban nagyon megváltozott ezzel kapcsolatban a szemléletem. Oka: találtam egy cikket a veszélyeiről, és nagyon megijedtem. Szerintem az állatorvosoknak is fel kellene hívni a gazdik figyelmét ezekre a veszélyekre, mert nagyon meg lehet tőle betegedni. Folytatom...
2010. ápr. 28. 13:02

biztos úgy vannak vele,hogy majd lebomblik... :D

egyébként igazatok van...

23. dominós (válaszként erre: 19. - Tamianyu)
2010. ápr. 28. 13:01
Hát pont valami ilyesmire gondolok olyankor, de még a végén én húznám a rövidebbet.
2010. ápr. 28. 13:01
Szerintem a közterületeseknek kellene erre figyelniük. De mondjuk még én sem láttam soha, hogy ilyenért bűntettek volna. :-(
21. 7af3347250 (válaszként erre: 15. - Nyuce)
2010. ápr. 28. 13:00
Hát szerintem ezzel a helyi önkormányzatnak kéne foglalkoznia, ahogy a parkokkal, játszóterekkel, stb is ezt teszik.
2010. ápr. 28. 13:00
Akkor indul el felfele az elfogyasztott étel a gyomromból, mikor megyek, és mellettem meglátok egy kutyahátsót egy éppen kifele kígyózó gusztusos kolbásszal. Ekkor kellene közbelépni, de ilyenkor annyira elborul az agyam, hogy nem tudnék emberi módon megnyilvánulni, ezért inkább továbbsuhanok.
2010. ápr. 28. 12:59

Mit lehetne velük tenni?Kend a hajára amikor látod nem szedi össze.Gusztustalan emberek vannak.

A saját udvarunkban is összeszedjük,ez természetes.

Aki állatot tart,az felelősséggel tartsa,és gondozza.Az ürülék eltakarítása is bele tartozik ebbe.

2010. ápr. 28. 12:58
Nekem is van kutyám, szobakutya sajnos kert híján. Napi 2x sétálunk és egyszerűen el nem tudnám képzelni hogy ott hagyjam az utcán amit "odacsinált". Nem kellemes dolog felszedni, de szerintem ez magától értetődő dolgognak kellene hogy legyen. Azonban a valóság tényleg nem ezt mutatja!! Zacskó nélkül soha nem indulunk útnak!! Persze ha lepisili egy épület oldalát akkor sajnos nincs mit tenni. Volt már aki ezért ordította le a fejem. Sajnos másképp nemtudom megoldani a kutya wc-zését.
17. nyuce
2010. ápr. 28. 12:58
De mit lehene tenni?
2010. ápr. 28. 12:55
Háááányinger, förtelem, undorító! Waze még a kertes házból is kiküldi némelyik a kutyáját, aztán az 50 centis fűsávba sz@ratja, természetesen a szomszéd kapuja elé. Nálunk sincs egyetlen hely sem, ahol nyugodt lélekkel engedném a gyerekeimet szaladgálni. Mindenhol van. Járdán, bicikliúton, főtéren, szökőkút melletti gondozott virágágysban, bolt előtt, vízparton, ahová mások napozni, pancsolni járnak.
15. nyuce (válaszként erre: 10. - 7af3347250)
2010. ápr. 28. 12:53
Ez jó ötlet lenne, de ezt ki tudja kivitelezni?
14. nyuce (válaszként erre: 9. - Pumi87)
2010. ápr. 28. 12:52
Akkor pelenkázza be! :))
13. nyuce
2010. ápr. 28. 12:51
De most mégis mit lehetne tenni? Nem figyelhetem az ablakból, hogy ki hagyja ott a kutyasz@rt, aztán hogy jelentsem fel? Hogy bizonyítom rá, hogy tényleg ő hagyta ott?
12. Pumi87 (válaszként erre: 10. - 7af3347250)
2010. ápr. 28. 12:50
Ez tök jó!!!!
11. 7af3347250 (válaszként erre: 10. - 7af3347250)
2010. ápr. 28. 12:50
mármint nem emlékszem, hogy hol... :,D
2010. ápr. 28. 12:49

Egyszer láttam a belvárosban (már emlékszem pontosan hol) egy kutyás övezetet kialakítva. Teljesen ingyen lehet használni, ugyanúgy voltak nekik megfelelő játékok, és sz@rtató...rendesen mint egy homokláda, csak amolyan nagy kiszerelésben. Persze erről is össze kell szedni, van saját kukája, mellette pedig lapát és valami seprű szerű...ezt például jónak tartom, és még a sétáltatók se fintoroghatnak miatta...

Na de csak ezt az egyet láttam az egész belvárosban...:P

2010. ápr. 28. 12:48
.....és ha hasmenése van a kutyának?:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook