Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a füst ellen? fórum

Mit lehet tenni a füst ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. júl. 5. 15:34

Jól elbeszélgettem a feleségemmel, mire lett egy jelszó,

télen ennyi idő alatt, már jó pár füstmérgezett lett, vagy leégett néhány ház, vagy született egy csomó névtelen írás,

aminek semmi értelme!!!!! FÜSTÖL A KÉMÉNY, rossz az égés!!

Ezen kitűnően el lehet vitatkozni még ezer évig, de ettől megváltozni nem fog!!! Viszont van akinek jól fizet!!!

Hogyan fűtsünk? Tüzelni mindenki tud, ettől meleg nem lesz,

csak korom és füst, azaz füstgáz, amitől aztán leég a ház!

CÉL a TISZTA fűtés, amiben az energiahordozó energiáját égetjük el, ami a -CO-!!!! Mérgező és robban, meg FŰT!!!

Égéséhez katalizátor szükséges, ez a víz hidrogénje, amit

a CO-val együtt állít elő a kazán és a szekunder levegővel KÉK lánggal el is égeti, Így a hőfok precízen beállítható, fűtési igény szerint, korom és füst nélkül!

Nem utolsó szempont, takarítani sosem kell, az égéstermék hidegen távozik, kéménytűz nem lesz!!

Fával elérni ezt szinte lehetetlen, én lignitbrikettel fűtöttem, csodálatos meleg volt 24-48 órán át felügyelet nélkül!!!!!

KAZÁN is egyszerű hozzá, a boltban csak olyan kazán kapható, amiben bármi elégethető, tehát FŰTÉSRE ALKALMATLAN!! Na ezért biztosan törölni fognak és újabb 1000 évig szagolhatjuk a füstöt!!! 06-30-711-8164, ha

JÓ levegőben akar élni, hívjon szívesen segítek!!!!!

Mások a szenet és a fát keverik, még szerencse, hogy pellettel gázkazánban nem lehet fűteni!!!

47. Csipkerózsika (válaszként erre: 36. - Aac131dc75)
2015. okt. 5. 00:33

Hát ez az. Ha már csípi a torkát zárt ablaknál, akkor ott nagy baj van akkor.

Nálunk is van, hogy lenyomja a szomszédok füstjét a levegő az udvarba, de még ha látni sem lehet tőle olyan sűrű, akkor is csak nagyon óvatosan, nagyon picit érezni a szagot. Pedig nálunk nincs valami fényes szigetelés, meg régi, ódivatú ablakok vannak.

2015. okt. 4. 06:47
16 m szélesek csak itt a telkek , de csak akkor van az udvarba füst , ha lenyomja a köd , kint szárítom a ruhákat az udvaron télen-nyáron .
2015. okt. 3. 21:46

Az elôbb kiszagoltam: itt is füst van a levegôben.

Fûtenek sokan. Ez akkor is így van, ha gázzal.

44. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 21:25

Hallottál már a leszálló légnyomásról; régebben SI rendszerben barban (Torr, atm.), manapság azt hiszem hP-ban adják meg.

A légnyomás lefele nyomja a nedves levegôt, ködöt, stb. Nincs az a magas kémény, aminek a füstjét ne tudná lenyomni.

2015. okt. 3. 20:51
A madárfüttyös vers jutott az eszembe :D
42. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 6. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 19:20
Ha becsukott ablaknál is beszáll a füst akkor sanszos, hogy üvegest kell hívni :O)
41. Channa* (válaszként erre: 26. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 15:42
Nem, nem normális. Te mindenen csak problémázol. Lehet nem szereted a szomszédodat és ezért zavar a füstje. A másik is fűtött és az nem zavart....
2015. okt. 3. 13:13

Nekem kapásból az jutott eszembe, hogy a szomszéddal beszélni kell és a kéményét megemeltetni. Ha erre nem hajlandó, akkor a kerítést kőfalra kell átalakítani, jó magasra.

De a kérdés az, hogy csak a leszálló légáramlatkor jön-e be a füst az udvarra, vagy mindig? Van úgy, hogy köd vagy más leszálló légáramlat nyomja oda, de egyébként nem. Ha pedig annyira zavaró, be lehet méretni, hogy az egészségügyi határértékhez képest milyen arányú. Csak azután érdemes esetleg lépni.

2015. okt. 3. 12:39
Anyu szomszédjait vagy 30 évig nem zavarta a füst.Amikor apukám meghalt,anyut felszólították,hogy csináljon valamit,mert tüdőrákot fognak kapni a füsttől,ami az udvarukba átszáll.Még hivatalos szervhez is mentek ezzel az indokkal,ott körberöhögték őket.Anyu a békesség kedvéért,emeltettek a kémény magasságán,bár előzöleg is megfelelő méretű volt.
38. katus3
2015. okt. 3. 12:26
Sziasztok. Hozzànk is àtjött a szomszéd néni, hogy az udvarukba lecsapófik a füst, és a lànya nem tud szellőztetni. Néni nem is lakott ott. Megmutattuk neki, hogy a màdik szomszéd füstje pedig nàlunk àll az udvaron. A reakció ennyi volt: tényleg. :-)
2015. okt. 3. 11:57
Ha gomolyog a szomszéd füstje a lakásban,annyira hogy csípi a szemet, ott nem jó az ablak szigetelése sem! Ha le is csapódik a füst,akkor sem lenne szabad ennyire érezni, ha csukva az ablak.!Rossz a szigetelés!
36. aac131dc75 (válaszként erre: 35. - Hulló csillag)
2015. okt. 3. 11:09

Igen,ha szabálytalan,akkor emelni kell,de hiába emeli,ha most is csukott ablakokon keresztül megy be olyan szinten a füst,hogy gomolyog a lakásban!!


Nem minden esetben a füstölő a hibás!

Csukott ablakon keresztül pedig nem szabadna még füst szagot sem érezni,nem,hogy csípje a torkát!

35. hulló csillag (válaszként erre: 34. - Aac131dc75)
2015. okt. 3. 11:01
Egy szóval sem mondtam, hogy ne fűtsön, de más megoldást kell találni mint a szigetelés. Talán a kémény hosszabbítás? nem tudom, nem vagyok szakember.
34. aac131dc75 (válaszként erre: 33. - Hulló csillag)
2015. okt. 3. 10:58

Ez így van,de a szomszédnak meg fűtenie kell!

A füst mint tudjuk száll.És azért fagyjanak meg,mert szellőztetni akar a szomszéd?


Magyar mentalitás:nyáron büdös a trágya,télen büdös a füst.

2015. okt. 3. 10:55
Azért ez nem ilyen egyszerű, mert ha jó is lenne a szigetelés, akkor is kellene szellőztetni, és ugyanúgy bemenne a lakásba a füst.
2015. okt. 3. 10:47

Kérd meg őket, hogy öltözzenek rétegesen, és ne fűtsenek.

A füst az már csak olyan, hogy száll. Ha meg szar a szigetelés, még be is jön.

31. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 10:41

Kihívhatod a kéményseprőket, hogy egyáltalán megfelelő-e a kémény.

Én lefényképezném, és kérnék tőlük véleményt e-mail-ben.

30. Vykusz (válaszként erre: 29. - Aac131dc75)
2015. okt. 3. 10:25
Mondjuk nem igazán értettük,hogy mi a gond,mert igen csak akkor ment a füst ha olyan idő volt.Mégis mindennap reklamált.Ha meg olyan idő volt,a másik szomszédunk "füstjét" csapta le az udvarunkba,de nem a házba.Eszünkbe sem jutott,hogy szóljunk érte.Falun élünk,nem a Rózsadombon.Ez is hozzá tartozik a falusi élethez.
29. aac131dc75 (válaszként erre: 28. - Vykusz)
2015. okt. 3. 10:16

Anno mi is a füstölők voltunk.

Megemeltük a kéményt,jóval magasabbra mint az előírt,de nyomott időben ugyanúgy lecsapja a füstöt az udvarukba.

Kihívták a szomszédék,még akkor a kéménycucikat,majd közölte velük,hogy minden szabályos és a kéménynek az a dolga,hogy füstöljön,és nem állhatok fent a tetőn terelgetni a füstöt. :D

28. Vykusz
2015. okt. 3. 10:11

Nálunk is ez volt,csak mi voltunk a füstölő szomszédok.Mindennap telefonált,vagy átjött,hogy zavarja a füst,ne így tüzeljünk...

Aztán saját kontóra kihívtuk a katasztrófavédelmet a kéményeseket.Teljesen rendben találtak mindent,szabályosnak találták a rendszert,a kéményünk magasabb is mint az előírt.

Végül kiderült,hogy a szomszédaink kiszedték a padlásajtót,a helyére egy furnér darabot raktak,és a padláson keresztül jutott le a füst a házukba.Azóta nyugi van.

27. aac131dc75 (válaszként erre: 26. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 10:04

Miért ne lenne normális?

Engem a szemben lévő üzemi konyha kajaszaga zavar,de ez van.

Hívd fel a katasztrófavédelmet,kérj egy kivizsgálást,csak nyisd ki a pénztárcát,mert azt veletek fizettetik ki.

De én elgondolkodnék a szigetelésen is.

2015. okt. 3. 10:01
Szerintetek az normális, hogy zavar engem?
2015. okt. 3. 10:00
Kb 2 éves. Előtte nem volt. Új lakók vannak, gondolom, mással tüzel.
24. 3d787b167a (válaszként erre: 21. - Aaaabbbb)
2015. okt. 3. 09:40

Ez valami új keletű?


Eddig nem zavart?



Hívd fel a katasztrófavédelmet, kérdezz rá!

2015. okt. 3. 09:30
Akkor elég messze ahhoz,hogy rájöjj,nálatok van a gond!Szigetelnetek kell sürgősen!
2015. okt. 3. 09:30
A gyerekszobából kinézve elég szomorú látvány, hogy a füstöt látják. Nem is tudjuk használni most.
2015. okt. 3. 09:28
A falunktól a kéménye kb 7 méterre van.
2015. okt. 3. 09:24
Meg van szabva h a kéménynek milyen magasan kell h legyen a ház gerince feletti része , szerintem ennek mindenhol hasonlónak kell lennie . Nálunk valamikor rá kellett húzni még néhány sor téglát , meg kellett magasítani a kéményt mert nem szelelt rendesen .
2015. okt. 3. 09:24
Nekünk szabályos volt a kémény,mégis állt a füst a ház körül,télen horror filmet is lehetett volna forgatni!:)Nyáron emeltünk a magasságán,már megy a fűtés,semmi gond!De akkor is csak a szagot éreztük,nem szállt a füst a házban!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook