Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet kezdeni közterheket nem fizető lakókkal? fórum

Mit lehet kezdeni közterheket nem fizető lakókkal? (tudásbázis kérdés)


30. Luli62
2009. jún. 26. 22:27
Felszólító levelek, aztán bírósági beadvány, nagyon hamar válaszolnak, aztán már lehet is ráterhelni a földhivatalnál... aztán lehet kérni az árverezést. A mi házunkban működik. Abban a pillanatban, ahogy megküldjük a bírósági határozatot, mielőtt a földhivatalhoz bemennénk, már fizetnek is.
29. azsutus (válaszként erre: 23. - 1366d1807f)
2009. jún. 12. 09:43
Sajnos még nálunk nincs semmi kézzel fogható eredmény. A két család negyedik éve továbbra sem fizet sem vízdíjat, sem közösköltséget. A közösképviselő mondta, hogy a héten volt bírósági tárgyalás, de csak nyomtatványt kellett kitölteni. Ez gondolom nagyban az ő hibája, hogy semmi érdemi döntés. Most is azt írja e-mailban, hogy keresett egy behajtót, aki megsürgeti az ezévi tartozást. Ez már vicc! Miért nem az összes tartozást követeli.
28. cipa (válaszként erre: 25. - Cipa)
2009. ápr. 24. 18:29
ledolgozták (bocs)
27. cipa (válaszként erre: 14. - Icus)
2009. ápr. 24. 18:28
Egyetértek Veled!!!
26. cipa (válaszként erre: 12. - Szenyó)
2009. ápr. 24. 18:27
Igaza van az utánad szólónak! Azok a "ráérő idősek" inkább nem esznek, de a rezsit, közös költséget fizetik! Megnézheted a társasházakban, hogy kik tartoznak (nem a nyugdíjasok).
25. cipa (válaszként erre: 12. - Szenyó)
2009. ápr. 24. 18:24
Nagyon találó a neved. Illik Rád. Azok - a szerinted - "idős, ráérő emberek" már a fél életüket ledoltozták, és mikor annyi idősek voltak, mint Te, Ők is TANULTAK A PICURKÁVAL, FŐZTEK ÉS MÉG NEKIK IS OTT VOLT A VAGY 200 DOLOG!!!
24. arafat
2008. jún. 29. 16:14
Én azthiszem kipofoznám belőlük a pénzt minden hónapban.
2008. máj. 26. 20:10

Én is közös képviselő vagyok. Icussal osztom a véleményét.

Én már tudom, hogy ki az a tulaj, akinek elég egy sms, vagy email, és kinek kell felszólító levelet írni 3 havonta.

Már a második lakás árverésénél tartok. Ez nagyon lassú folyamat, de megéri. Először persze a jelzálog jogot kell rátetetni, meg fizetési meghagyást benyújtani. utána jöhet a végrehajtási kérelem.


Kedves szenyó! Szerinted belőled nem lesz majd egyszer nyugdíjas????

Erre csak azt tudom mondani, hogy ők voltak fiatalok, de te nem biztos, hogy leszel öreg!

22. Icus (válaszként erre: 21. - Azsutus)
2007. dec. 12. 19:49
De, ti hívhattok össze rendkívűli lakógyűlést! Miért nem teszítek? Miért nem fordultok jogászhoz, hogy mit lehet tenni? Miért nem csináltok semmit? :((
2007. dec. 12. 17:17

Szia Icus! Őszintén megvallva a közös-

képviselővel aug.óta nem találkoztam. Azt hallottam a szomszédoktól, hogy voltak itt a Vízműtől keresték a közösképv.-őt és azt mondták, hogy amennyiben nem rendezzük a tartozást elfogják zárni a vizet.

20. Icus (válaszként erre: 19. - Azsutus)
2007. dec. 10. 14:52
Na, léptetek valamit, már? Nem szabad ezt sokáig húzni és síránkozni. Jógi útra kell terelni a dolgot. A közösképviselőt is felelősségre kell vonni. Bár, amig csak 2-3-an vagytok "észen" egy lépcsőházban nagyon nehéz. Ezért kell elmagyarázni egyenként a lakóknak, mi a helyzet!:(
19. azsutus (válaszként erre: 18. - Szenyó)
2007. dec. 8. 11:40
Biztos magánügy, hogy ki mire költ, de csak addig amíg nem másoknak kell megfizetni a vízfogyasztásukat. Gondolom Te is másképp vélekednél ha hasonló helyzetbe kerülnél. Nem hiszem, hogy bárki repesne az örömtől, hogy mások rezsiköltségeit fizesse.
18. szenyó (válaszként erre: 15. - Azsutus)
2007. dec. 8. 09:19
Lehet, hogy mi kívülről el akarjuk dönteni kinek mire van pénze, de ők tudják...
17. supin
2007. nov. 25. 17:53
Kérni kell az önkormányzat segítségét..
2007. nov. 25. 16:09
Icus utolsó bejegyzésedre reagálva: már most nem tudjuk fizetni a közterheket. Aug-ban 80 e.ft-os vízszámja jött(+mindenki fizet a lakásban a vízóra szerint)akkor mondta a kkv., hogy részletfizetést kért a Vízműtől, s most utóbb 120 e.Ft a számla. Azt már nem tudom erre mit lép.
2007. nov. 25. 15:15

szenyó Neked annyit fűznék a hozzászólásodhoz, hogy ez a két család egyáltalán nincs olyan helyzetbe, hogy ne tudnának fizetni. Sőt! Ezek a fiatalok sokkal jobban állnak anyagilag, mint itt jópár lakó. Először az egyik nem fizetett, aztán rájött a másik, hogy minden felelősségrevonás nélkül megteheti és azóta ő sem fizet. Persze a felhalmozódott tartozásukat (200-300 ezer) biztos nehéz lesz kifizetni. Erről csak ők tehetnek, oldják meg.

Mindkettőjüknek van kocsi. Érdekes annak fenntartására van pénz. Napi 3 doboz cigire van pénz, mindenre van csak a vízdíjra nincs? Hol itt a kötelességtudat. Icus jól irja: mindenki addig nyújtózkodjon ...stb. A lépcsőhőázat mi lakók takarítjuk 1 hét 1.ajtó és így megy sorba. Ezt mindenki megcsinálja, csak a fiatalok nem. Szemetelni annál jobban tudnak, a takarítás az már nem megy nekik. Nem hiszem hogy egy hónapba egyszer ne legyen 10 perce erre bárkinek.

14. Icus (válaszként erre: 13. - Icus)
2007. nov. 25. 12:19

Az utolsó bekezdés helyesen:


"Nem volt kiírva a háztömbre amikor megvettük, hogy nyugdíjasotthon."


Ez a hozzászólásod, téged egyértelműen mínősít vagy inkább lemínősit, nem is akarok semmit sem hozzáfűzni!:((

13. Icus (válaszként erre: 12. - Szenyó)
2007. nov. 25. 12:17

Nem értem miről beszélsz!


Ezek az öregek nem siránkoznak, hanem előre gondolkodnak!


Te siránkozol:"amíg tanulnom kell Picurkával, kaját főzni, s még vagy 200 dolog. " Utána, ha probléma lesz akkor is te fogsz siránkozni és te leszel az aki legjobban hallatja a hangját! De, remélem megkérdezi tölled a közöskképviselő: Drága ! Hol volt akkor amikor ezt a témát megbeszéltük? Hol volt amikor véleményt kellet nyilvánítani? Utólag könnyű okosnak lenni!


"amíg tanulnom kell Picurkával, kaját főzni, s még vagy 200 dolog. " Ez a hozzászólásod, téged egyértelműen mínősít vagy inkább lemínősit, nem is akarok semmit sem hozzáfűzni!:((

12. szenyó (válaszként erre: 10. - Icus)
2007. nov. 25. 11:31

A fiatalok nem jönnek el.


Én sem. Ugyanis nem fogom ott hallgatni az idős ráérő emberek sirámalmait, amíg tanulnom kell Picurkával, kaját főzni, s még vagy 200 dolog.


Nem volt kiírva a háztömbre amikor megvettük, hogy nyugdíjasotthon.

11. Icus (válaszként erre: 9. - Szenyó)
2007. nov. 25. 07:52

Részben igazad van! De, előszőr mindenki fizesse ki a költségeket, utána nyújtozkodjon. Nekünk is volt olyan lakónk, akinek felhalmozódott 8-10 havi tartozás. Lejött lakógyűlésre és elmondta, mi a helyzett. KÉrt még egy kis türelmet, mert most kezdett a fia dolgozni és kérte részletben had fizethesen, a lakógyűlés megszavazta. Rendezte is a tartózását fél éven belül! Tett érte. De, az olyanook akiknél mindenki dolgozik, és megy a pia, cigi, kaja, ezerrel nem vagyunk megértőek.

Volt olyan lakás, ahol kikapcsolták már a meleg vízet is, de a lakó a közös költséget fizette. 20-30000Ft-os melegvíz számlája volt, mert a 3 kamasz gyereke fürdütt ezerrel. a szülők váltóműszakban dolgoztak felváltva...


A közös költségbefízetése sajnos nem a szánalomról szól. Ha, saját házban laksz ott is vannak kiadásaid, ha nem fizetsz a házadra terhelik. Egy társasházban is vannak kiadások, ha nem fizet valaki, miért a többi lakó szívjon?

10. Icus (válaszként erre: 7. - Azsutus)
2007. nov. 25. 07:43

Meg fogsz lepődni, a mostani lakógyűlésen a 39 lakástulajdonosból 18 jelent meg. Amiből 15 nyugdíjas volt!!! Forgattak is az" öreglányok" rendesen!! Nálunk ez úgy zajlik. Kiírtam 18ra a lakógyűlés kezdetetét és ha a lógyűlés nem határozat képes akkor a következő lakógyűlés az, amit negyed órával később tartunk meg. A lakó gyűlés előtt min. 10 nappal, minden lakásba bedobom az értesítőt, és azt hogy miről kívánok a lakókkal beszélni. Ekkor megkapnak minden "dokumentumot", hogy tudjanak ők is kérdezni. Tehát, nem csak a lakógyűlésen tájékoztatom őket!

Sajnos nálunk az a baj, hogy a fiatalok nem jönnek el! Egyszerűen nem érdekli őket! Viszont az öregek, a kisnyugdíjasok, minden kiadásra figyelnek!


Mivel ti társasház vagytok, rátok más vonatkozik, mint ránk. Viszont jobb helyzetben vagytok bizonyos szempontból, mint mi akik 205 lépcsőházat tömörítő lakásszövetkezetbe tartozunk.


Én ezt csinálnám. A 30 lakás tulajdonost felkeresném, és egyenként elmondanám nekik a tényállást. Kezdeném a fiatalokkal. Igy ki alakul 3-5 fős "kommandó" aki segít neked a körbe járásnál. Minden lakóval (legalább 15+1) aláíratnék egy levelet, ami a jelenlegi közös képviselőnek menne, arról, hogy 1 héten belül, hívjon össze rendkívüli lakógyűlést (amit ti is megtehettek egyébként) és ott számoljon el a lkaók pénzével, minden lakástulajdonosnak adjon az elszámolásról egy példányt a lakógyűlés előtt legalább 1 nappal. Amikor a lakókban tudatosodni fog, hogy mi a helyzett nefélj lépni fognak! Ugyanis nem fogjátok tudni fizetni egy idő után a rengetek közterhet. Ezeket a költségeket, pedig a ti lakásotokra is rá fogják terhelni, mivel társasház vagytok.

LÉpni és cselekedni, mennél gyorsabban. Sőt ügyvédhez fordulni jogi tanácsért, a kialakult tartozás és a közös képviselő miatt. Akinek gondolom keményen fizettek. Olyan képviselőt kell keresni aki a lépcsőházban lakik, az jobban kézben tartja a dolgokat.

2007. nov. 25. 07:17

Egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy negyedévente kellene egy számlát kiküldeni, hogy hol tartanak.

Hallottam olyanról, hogy a feleség havonta a párja kezébe nyomta a számlát is, meg a pénzt is, s a kedves férj úgy döntött, jó lesz az neki zsebpénznek. Így aztán az éves elszámoláskor jól meg is döbbent. De akkor felhívta a könyvelőt, s felajánlotta, hogy 4-5 havi részletben rendezi a számlát.

(Amikor a befizetett nyugtát kérte, a férj biztosította, hogy megvan valahol, csak nem tudja hova tette.)


Sajnos manapság sok olyan család van, hogy el kell döntenie, hogy közös költséget fizet, vagy a gyerekeinek ad enni.Hogy melyik hónapban melyik számláját csúsztassa.

Lehet, hogy egy család nagyon jól állt anyagilag kb 10 éve, s bátran mertek vállalni akár 3 gyereket is arra a fizetésre (bevételre), de közbejött ez-az, s nem tudják utolérni magukat.

Pl ha valaki akár csak 1 évig nem tud dolgozni, s havonta kiesik miatta 40-60 ezer forint, évekre eladósodik, s legalább 3 év, míg pótolja az akkori hiányait.

8. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Azsutus)
2007. nov. 24. 20:31

ha saját tulajdonában van a lakás,akkor nem tudjátok kilakoltatni.

kezdjetek végigjárni a lakásokon és magyarázzátok el a lakóüknak,hogy valószínűleg a pénzüket a közös képviselő lenyúlja.ezért nem ad éves elszámolást.hátha erre ugranak.

2007. nov. 24. 19:15
Icus Neked teljesen igazad van. Itt az a baj, hogy 80 % idős nyugdíjas lakók élnek ők ha el is jönnek a lakógyűlésre csak bólogatnak mindenre, azt sem tudják miről van szó. Egyébként 30 lakásos 50 éves társasház. Egy évbe egyszer van lakógyűlés ahová elmegy max. 8-10 ember. Senkit semmi nem érdekel. Én és az egyik szomszédasszony szoktuk igen hevesen kritizálni a képviselő semmittevését. Dehát erre azt kapjuk, hogy nekünk semmi se jó, mindig csak nekünk van bajunk. Az eszükbe sem jut, hogy esetleg nagyobb rálátásunk van a dolgokra, tekintettel, hogy 35 éve közigazgatásban dolgozom, ismerem a jogszabályokat és azt is mi a feladata egy közös képviselőnek. Nálunk nincs olyan, hogy felújítási alap. Minden pénzünk a vízóra (főmérő almérő) különbözetre megy el. Havonta 40-50 ezer Ft + a két lakó nem fizetése óta 80-120 ezer. Semmi intézkedés nem történt 2 évig. Most állítólag a bíróságtól kértek foglalást. Nem tudjuk hol tart az ügy, mert a kv. 30 km-re lakik, nehezen elérhető. Én már többször kértem a könyvelést betekintésre, mégis mire megy a pénzünk, de eddig még nem mutatta meg. Holott bárkinek joga van megnézni. Onnan tudtunk meg, hogy nem fizetnek 2 éve, hogy kértünk egy névszerinti kimutatást, hogy ki mennyivel tartozik. 2006-os elszámolást idén aug. végén kaptuk meg. Én is azt mondom, hogy ezekre már kilakoltatást kell kérni, milyen alapon fizesse itt a kisnyugdíjas mások vízfogyasztását.
6. Icus
2007. nov. 24. 07:09

A mi lépcsőházunkban is volt ilyen lakó kamatostúl közel 400.000,. Ft-tal tartozott. Mi lakásszövetkezethez tartozunk. AKi megindította az árverezési eljárást. Mire a lakó észbe kapott az akkor 3-4 milliót érő lakását 1millióért elárverezték. Alig kapott pár százezrett, mert a többi elment a tartozásokra és az árverezési költségekre. Most már minden lakó fizett. Ha van elmaradás, negyedévente megy a fizetési felszólítás!


Én is közös képviselő vagyok. Ezért nem értem mi az, hogy nem tudtatok róla? Homokba dugtátok a fejeteket! Begyedévente, van költség elszámolás, hogy hova megy a lépcsőház pénze, és hogy áll a lépcsőház anyagilag. Van ugye a felújítási alap és az üzemelési alap!! A végén pedig a teljes elszámolás!!

Az, hogy idáig jutottatok, az csak a ti hibátok!! Mi 10emeletes házban lakunk 39 lakás van a lépcsőházunkban. Évente minimum 2* kell lakógyűlést tartanom, ez az előírás! Itt a lakók, pedig kérdeznek, ám mit intéztem, hogy állunk, mi az a mínusz a számla végén....


A lakók is épp olyan hibásak, mint a képviselő!! A mai világban, csak fizetni, fizetni és nem nézni meg, hogy miért?? Nagy felelőtlenség!

2007. nov. 24. 00:22
A pert megelőzően lehet próbálkozni fizetési meghagyásos eljárással. A társasház kéri a bíróságot, hogy bocsásson ki fizetési meghagyást az adós lakók ellen, akiknek 15 napjuk van arra, hogy nyilatkozzanak a tartozás fennállásáról. Ha ezalatt ellentmondanak, perré alakul az eljárás, de ha nem, mert nem mondanak semmit, vagy elismerik a tartozást, akkor végrehajthatóvá válik a követelés. A közös képviselőt meg tényleg váltsátok le.
4. e71af41436 (válaszként erre: 3. - Azsutus)
2007. nov. 23. 21:27
egyébként sem tudtok semmit tenni.polgári peres úton tudjátok a követeléseiteket érvényesíteni.ha pedig a közös képviselő nem foglalkozik semmivel,akkor a lakógyűlés kezdeményezheti a leváltását.
3. azsutus (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2007. nov. 23. 19:01
A lakók nem tudtak róla, csak kb. 2 hónapja derült ki a lakógyűlésen. A közös képviselő egyébként sem foglalkozik semmivel csak a pénzt szedi be.
2007. nov. 11. 05:08
két év? mért hagytátok eddig elfajulni?!
2007. nov. 10. 20:44
Társasházunkban 2 család él, akik már két éve nem fizetnek sem közös költséget, sem vízdíjat. A közösképviselő ott tart, hogy a bíróságtól foglalót kért. A házunk miattuk már úgy elvan adósodva, hogy már a közterheket sem tudjuk fedezni, mert 80 ezer, ill. 120 ezer Ft-os vízszámlák jönnek. Ti mit kezdenétek ilyen lakókkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook